Má právo byť otec pri pôrode?

lubkaaa
29. okt 2007

nemáte niekto informácie o tom, či zo zákona má právo byť otec pri pôrode? alebo kde by som ten zákon mohla nájsť? ďakujem

putyna
29. okt 2007

pri porode mozes mat koho chces

sue
29. okt 2007

Myslím, že zákon na to nie je 😔
Záleží od ustanovení pôrodnice, od priebehu pôrodu a podobne...
Ak si natrafila na pôrodnicu, kde ti osobu pri pôrode dovoliť nechcú, nemáš ich ako donútiť 🤐

putyna
29. okt 2007

ale ona ma pravo mat pri sebe osobu

sue
29. okt 2007

Putyna, nemocnica to rodičke môže umožniť, ale nemusí...

putyna
29. okt 2007

hmm to je blbost tak nech si najde dobru nemocnicu 🙂

ale ked to uz umoznila mne nemocnica v LM v takom zapadakove tak uz neviem kde by to nemala umoznit

lubkaaa
autor
29. okt 2007

akože v NR nemocnici (kde budem rodiť) to umožňujú, ale niekedy (asi podľa nálady alebo čo ja viem prečo) nechcú pustiť.. tak som len chcela vedieť, či mám nejaké právo sa toho domáhať ak by ho nechceli pustiť..

pietra
29. okt 2007

si priamo v nemocnici zisti presne podmienky. Niekde je to platena sluzba (ked raz zaplatis, tak ho snad pustit musia), niekde vyzaduju, aby partner absolvoval nejaku pripravu, ...
Takmer v kazdej porodnici ho nepustia k porodu, ak vykazuje znamky nejakej choroby, staci obycajne prechladnutie.

putyna
29. okt 2007

my sme platili 600sk a a nik nechcel vediet ci je zdravy alebo nie heh

sue
29. okt 2007

...v prípade nefyziologického pôrodu nepustia doprovod ani keď je to zaplatené a Putyna to čo si napísala ty... som rada, že nebudem rodiť v LM - pripadá mi to vrcholne nezodpovedné - pustiť na pôrodnú sálu aj chorého človeka... tu sa predsa nejedná len o to, aby boli matky v pohode, ale aby sa neriskoval život dieťatka 😔

emjee
29. okt 2007

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zo zakona to myslim nie je urcene, ale ako pise sue - napr. pri cisarskom nepustia ani ocka ani iny doprovod

pietra
29. okt 2007

putyna, nemyslela som tym, ze ma otec doniest nejaky doklad o svojom zdravotnom stave. Ale ked mu evidentne tecie z nosa a kycha, tak ho ziaden rozumny lekar k porodu nepusti. Ani od mojho manzela nikto nevyzadoval preukazanie zdravotneho stavu. Ale viem o jednej babe, ktorej manzela nepustili k porodu prave preto, ze bol prechladnuty. A je to tak spravne. Chory clovek nema co robit pri novorodeniatkach.

tribitka
29. okt 2007

pietra, presne tak to funguje aj v Ružinovskej nemocnici....ak si otecko čo i len raz kýchne, odvedú ho priamo zo sály.....

tribitka
29. okt 2007

no a viem o tom, že otecka môžu z pôrodnej sály odvolať aj vtedy, ak sa dieťatko rodí zadočkom, alebo používajú kliešte.... ak ho tam pôrodník nechce mať, tak ho vykáže zo sály, tehotná žena sa spravodlivosti nedovolá.... lebo poznám aj prípad, kedy muž robil na sále väčší bordel, viac kričal ako jeho žena čo rodila...preto musel odisť..... a tak to má byť.... takmer nikdy nerodí na sále len jedna žena, väčšinou majú sály kde nezávisle na sebe prebieha viac pôrodov....a žeby moje dieťa ohrozil nejaký cudzí chorý alebo hysterický otec???? No to by som tam urobila poriadny bordel....

deina
29. okt 2007

Snad by chory chlap mal tolko rozumu, ze by zostal vonku, aby nikoho nenakazil (najma nie to chuda malinke). 😕

U nas viem, ze otcov pustaju, za poplatok a niektori lekari vyzaduju, aby mali osvedcenie o tom, ze boli na priprave, tak to si robi pre istotu kazdy otec.

tribitka
29. okt 2007

deina, čudovala by si sa, kolko arogantných mužov behá po tomto svete.... a chcú byť pri pôrode za každú cenu....brrr..... 🙄 😖 😠 😒

deina
29. okt 2007

Nastastie moj je zodpovedny. 😅 Este mu budem musiet dat nejake pravidla ako stat pri hlave, nepozerat sa dole a tak a samozrejme, fotit babo (ked uz bude vonku).

tribitka
29. okt 2007

deina neboj, oni ho budú informovať čo áno a čo nie.... 😀 😀
bodaj by bolo takých zodpovedných mužov čo najviac..... 😵

pietra
29. okt 2007

tribitka, viem, presne odtial ho vyhnali 😉
deina, by si sa cudovala. Kamoskin manzel prechladol asi 2 tyzdne pred jej terminom porodu a ona ho dopovala cajmi s argumentom, nech to nie je na nom vidiet. Ked som jej povedala, ze ved aj keby to vidiet nebolo, predsa tam chory nepojde, tak ma odbila, ze ona sama rodit nebude a nema si tam koho ineho zavolat. Nastastie 10 dni prenasala, takze sa muzik stihol vyzdraviet. Ale su aj egoisti medzi nami, ktori nemyslia na zdravia seba a svojho dietata, nieto este na ostatne babatka.

cat
29. okt 2007

emjee, uz aj u nas, napr. v Ruzinove ak mas cisarsky so spinalkou tak otec moze byt v pohode na sale. Aj u Kocha. Rodili tak moje kamaratky, lae vela zavisi od doktora.
Jedine ak je zena uspata pod narkozou, nepustia tatka priamo na sal ale moze byt blizko, napr. hned za dverami 😉 ale ak je lekar velmi dobre znamy a rodicia to chcu, aj to ide( ako napr. u nas).

putyna
30. okt 2007

U nas v LM mame 2 saly vedla seba a su rozdelene stenov a oknami ale nevidno do vedlajsej saly podla mna mame krasnu porodnicu aj jedna z BA co bola kuk porodnu salu povedala ze mame ovela krajsiu nemocku ako v ba a ze radsej by urcite isla rodit tu.

pietra
30. okt 2007

vies putyna, ja by som si teda radsej vybrala salu, ktora nie je mozno tak pekna,ale nepustia na nu choreho cloveka. Ked som rodila, bolo mi uplne sumafuk, ako pekna ta sala je.

tribitka
31. okt 2007

pietra, pravda, pravda....

sue
31. okt 2007

Pietra presne tak 😔

putyna
31. okt 2007

a co ja viem ci tam pustia choreho cloveka ale nepitali sa ci je chory ci nema nadchu na daktorych ludoch to nevidno

zrzulka
1. nov 2007

musi mat otec pri porode nejaku prednasku? je to povinne? my sa s muzom chystame na prednasku ale sukromne cize si to platime. Bude to nemocnica akceptovat alebo musi mat prednasku specialne "od nich"? ako to je? PORADI NIEKTO?

deina
1. nov 2007

To je asi v kazdej porodnici inak, u nas vacsinou chcu, aby absolvoval dve hodiny priprav na porod, tam dostane aj akesi osvedcenie, ze to ma a to staci.

sue
1. nov 2007

Zrzulka, najlepšie je spýtať sa priamo v pôrodnici v ktorej budeš robiť, lebo všade je to inak.

sorpresa
1. nov 2007

Ja som chodila na predpôrodnú prípravu, vedenú pôrodnou asistentkou v nemocnici, kde som chcela rodiť. Účasť manžela bola "povinná" 2 krát. Tým pádom bol v materskej knižke záznam, že ju manžel absolvoval a k pôrodu ho pustili bez problémov. Samozrejme musel platiť, v našom prípade to bolo 300 Sk. Viem len, že nepúšťali k pôrodu ockov arogantných alebo chorých.

verulka
1. nov 2007

no, podla mna by mali muza pustit k porodu- ked chcu obaja, tak maju na to plne pravo 😉 na priprave sa toho moc nedozvie- ta je super pre tehulku...moj drahy ziadnu prednasku nestihol a bol pri vsetkych porodoch-ja som mu vsetky info doma sprostredkovala...teraz isto na ziadnu priparvu chodit nebude 😉 ja som sa opytala porodnika, a on mi napisal do knizky(ale az pri 3babatku), ze otec pri porode.

vladkaz1
1. nov 2007

Jasne ze moze ist muz k porodu dokonca aj niekto z rodiny ,zaplatís za to 500sk 🙂 .Ja budem mať pri sebe mamu lebo moj muz by odpadol hehe 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre