Má právo byť otec pri pôrode?

lubkaaa
29. okt 2007

nemáte niekto informácie o tom, či zo zákona má právo byť otec pri pôrode? alebo kde by som ten zákon mohla nájsť? ďakujem

angienka
7. mar 2008

ja by som to chcela len koly tomu wc a sprche a tiez koly navstevam tej druhej,ze to bude blbe ked tam budu cudzi ludia-v tej chvili na to naladu iste mat nebudem...ale tiez ze sa to nejak bude snad dat zvladnut a ta samota cele dni-to je pravda...a s 1maminou to sa este da zvladnut a tie peniazky pouzit radsej pre miminko...

katinka0000
7. mar 2008

to je jasne, ale nejako to prezit musime. alebo si potom zaplati nadstandardnu izbu. v nasej nemocnici to tusim stoji 1000 na den. tam moze potom s tebou spat aj tvoj muzicek.

angienka
8. mar 2008

fuhaaa,tak to je teda uz dost velka palka-tu v tej to je 600kc za den,ale i to sa mi zda dost prehnane...a je len 1nadstandard...takze ked sa rozmyslim na poslednu chvilu uz nemusi byt volny.No a moj robi vzdy nocne,takze by tam aj tak nespal...no snad to nejak zvladneme.Ty si uz rozhodnuta pre svojho muzicka pri celom porode???

katinka0000
10. mar 2008

angi vies ako to je na slovensku, vsetko tu je strasne predrazene. teraz jedna baba pisala, ze ked chce byt otecko pri porode, stoji to 500,- sk.
hej ja som rozhodnuta, ze niekoho pri porode chcem. ak by nahodou nevyslo, ze pojde drahy, tak by som chcela bud maminu alebo sestru.

angienka
10. mar 2008

kati ale to je vsade tak...tu tiez v tej mojej bud tiez 500,alebo 600kc.A musi tam chodit ta doprovodna osoba na kurzy?Ja to mam dobre,ze v tejto nemocnici to nevyzaduju,takze sa mozem este rozhodnut az do poslednej chvile.A tvoj muzik chce byt pri tom?

petrulla
10. mar 2008

Baby, ked som rodila tak sme boli 3 ks na 2 lozkovej izbe. A sprchu a WC sme mali spoločne s dalsou izbou kde to bolo take iste. A ja som teda fajnovka a už len pri predstave spoločneho Wecka a neznamich spolubyvajucich som mala hrozu.
Ale nakoniec sme sa nejako prestriedali. Kedze v nemocnici bolo jedno ci je noc den, tak sa to dalo. A vystriedala som niekolko bab-zien na izbe a musim povedat, ze boli v pohode. Keby som tam bola sama, bolo by to horsie. Takto bola aj stranda, aj sme pokecali aj sme si pomohli (postrazit babo, kym sa jedna sprcovala a tak).
Takze nadstandard je ok, ale podla mna je to zbytocne.
Moj nazor.
Drzim palce. A mangela treba prehovorit aby sa zucastnil, lebo bude vceeelmi lutovat. Ten moj je ako kohut - hrdy na to ze sme to odrodili spolu. A este mame 100% istotu, ze nas drobcek je nas. Kym ja som mala na starosti porodit, mangel dohliadal na personal, aby maleho dobre pomerali, nevymenili .... a tak 😀

katinka0000
10. mar 2008

angi to som sa zatial nepytala, ci tam musi ta osobka chodit na kurzy. zatial sme sa tak do detailu nebavili, ci bude alebo nebude pri porode. dufam,ale ze sa rozhodne, ze bude.

angienka
10. mar 2008

petrulla-tak to si teda uz vobec neviem predstavit 6mamiciek s miminkami a na 1 wc 😝 je to hrozne,myslim ze pre 2 by to bolo tak akurat hlavne ked vtedy tam budeme travit asi dost casu.A toho sa aj ja bojim-tej vymeny miminiek-to som tiez vravela muzickovi ze male nespusti z oci...
Kati-a je to riadna blbost platit este za muza-chapes na izbe kde nemas ziadne sukromie a chces pri takej dolezitej chvili oporu tak si to mas este platit-uz fakt nevedia co by spoplatnili,dobre ze za pouzitie wc nechcu nic...

zabkatt
11. mar 2008

No ja dúfam že ten môj je už spracovaný že ide, aj keď stále tvrdí že si to nevie predstaviť. No ani ja 😀

katinka0000
11. mar 2008

angi akurat som sa pytala bab, co rodili v topolcianskej nemocnici a jedna kocka mi odpisala, ze asi nebudeme musiet chodit na ziadny pripravny kurz.

zabka: aj ja dufam, ze ten moj pojde, aj ked mi tiez stale tvrdi, ze tam odpadne a ze to nezvladne.

alionuska
11. mar 2008

Kati,moj ked vidi krv,tak omldlieva...A bol pri narodeni nasej prvej dcerky a hovoril mi,ze to bol prenho ten najkrajsi zazitok v jeho zivote.Mne to strasne pomohlo a aspon videl,cim si zena musi prejst.Prezival to so mnou a tak ma silno drzal za ruku,ze mi ani krv neprudila.Bola som stastna,ze tam mohol byt.Doporucujem to kazdej mamine a kazdemu ocinovi. 😉

uva
11. mar 2008

alionuska, suhlasim s tebou nech muž vidi čim si žena prejde a neberie to len tak, kde si rodila? pytam sa lebo byvam kusok od HC ale pojdem asi do GA

shela
11. mar 2008

Ahojte mamicky...podla mna je to uzastna vec mat otecka pri porode...Aspon mne to velmi psychicky pomohlo..moj porod trval 30 hodin a po cely ten cas tam bol moj manzel so mnou..a vobec to nebolo preto aby videl ako som trpela ..on to ani tak nebral..pre neho to bol tiez najkrajsi zazitok v zivote...po cely ten cas mi drzal jednu nohu a pozeral a tesil sa..a ked malicka konecne vysla vonku tak sa rozplakal od radosti...bolo to pre nas oboch uzastne 😉

katinka0000
11. mar 2008

alionuska ved aj ja mu to hovorim, ze na krv pritom aj zabudne, alebo ze sa na krv nemusi vobec pozerat. staci, ked bude pri mne a vsetko ostatne pride samo.

angienka
11. mar 2008

to je dobre,ja som rada,ze na kurzy nemusi-1x chcem aby siel so mnou,ale potom asi radsej sama-budem sa viac sustredit,ale urcite by som chcela ist na ten kurz.

angienka
11. mar 2008

shela-30hodin???Tak to by som nechcela...

anjelik85
11. mar 2008

ahojky, ja som chcela zaplatiť nadštandardku, ale v čase môjho prijatia už bola obsadená. prvé dva dni po pôrode som bola s jednou mami na izbe. ale ona potom už išla domov a ja som tak či tak bola na izbe sama. s tým rozdielom, že na nadštandardke by som mala tv a veľkú posteľ, vlastnú sprchu, wc a chladničku, ktorú by som potrebovala ako soľ vtedy. /kvôli ovociu/ a tiež návštevy tam mohli /do nadšt. izby/ chodiť hocikedy. kdežto k nám nemohol večer už nik prísť. a cez deň, keď prišla návšteva, tak sme museli do návštevnej miestnosti, kde boli ďalšie 2-3 mamičky so svojimi návštevami. takže žiadne intimčo. 😉

alionuska
11. mar 2008

Uva 🙂 Rodila som v Topolcanoch.Podla mna je to jedna s najlepsich nemocnic na Slovensku.Ja som tam prezila najkrajsie ale aj najsmutnejsie chvile svojho zivota. 🙂 😢

uva
11. mar 2008

alionuska preco najsmutnejsie ak sa mozem spytat?

katinka0000
11. mar 2008

fuha 30 hod., to musela byt riadna fuska.

alionuska: to je mi fakt luto, muselo to byt hrozne.

miskinadamko
11. mar 2008

aj my sme mali ocka pri porode a tiez to mozem len doporucit. ja som do nemocnice prisla rano na 9.oo ale jeho zavolali dovnutra az ked mi odtiekla plodova voda a zacali pravidelne kontrakcie to bolo o 11.30,a to uz potom islo rychlo,maly sa narodil o 13.OO,od vtedy ako doktor povedal ze rodime to trvalo len nejakych 5 -10 minut cize on si to ani velmi nestihol uvedomit a za chvilu uz drzal naseho syna v naruci 😵 😀

zabkatt
11. mar 2008

No potom vám napíšem či odpadol, ak vôbec naberie odvahu 😀

mata2
11. mar 2008

Caute baby,
nahodou som natrafila na tuto temu.Moja kamoska je akurat v porodnici v Topolcanoch,chcela mat aj manzela pri porode,ale predstavtesi ze po tej udalosti s tou rodickou,co im tam skoro vykrvacala,tam zakazali pritomnost manzelov pri porode 😲 .Ze vraj preto,lebo manzel vtedy poskytol mediam rozhovor 😝 .

katinka0000
11. mar 2008

zabkatt: urcite neodpadnu, ved my budeme prezivat ovela horsie ako oni. to som teda nepocula, to vazne, tam nemoze byt manzel?

jankapo
11. mar 2008

Mata, som zbavena slov.... 😠 😠 😠 ze demokraticke Slovensko...
Aj tak pojem "otec pri porode" na Slovensku je trochu pomyleny, udajne vo vacsine nemocnic zavolaju otca ku tlaceniu- ako nic v zlom, kebyze je vtedy pri mne sam prezident, je mi to asi vtedy sum a fuk...ja potrebujem manzela na prvu dobu,ved porod nie je len ta drama na zaver...sa nedivim ze muzi odmietaju ist, ved si myslim ze pocas prvej doby ked to preziju s tou maminkou vsetko, tak aj samotny porod je pre oboch uplne inym zazitkom ako ked muz vyklepany pride z chodby, vidi svoju zenu na pokraji sil...a este sa to vsetko zdaleka nekonci...
Ach jo...

anaja36
11. mar 2008

dovolim si zapojit sa do temy ja som rodila 10.12.2007 v Trnave a svojho partnera som mala pri pôrode hned ako ma prijali do nemocnice,ved o to tam ide aby bol pri počas celej doby ako mi začnú kontrakcie a musim uznať že je to výborna vec mať otecka pri tom všetkom tak nechápem ako môžu inde volať oteckov len k poslednej fáze pôrodu

mata2
11. mar 2008

Ja si tiez neviem predstavit,ze by som nemala manzela pri porode 😲 Hlavne pri prvej dobe porodnej mi tie jeho masaze krizov neskutocne pomahali. 😔

anaja36
11. mar 2008

ja som rodila pomaly po 17 rokoch a teda najviac mi pomohla lopta a vrela sprcha co som pri prvom nemohla lebo som mala vyvolany pôrod a bola som na infuzkach

uva
11. mar 2008

no my sme konečne zo štádia úplného odmietania ocka byť pri porode prešli do štádia ked to vyzera že predsa by išiel a naša mala sa rozhodla ukazovat nám len zadok, tak to vyzera na CR, hmm som z toho trochu sklamana, že tam ocko nebude 😒 a neuvidi ten zázrak 🙂

tribitka
11. mar 2008

uva, ja som rodila v januári cisárskym, mala som pri sebe aj partnera.... je to o dohode s lekárom, ktorý zákrok robí, či mu tam dovolí byť alebo nie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre