Má právo byť otec pri pôrode?

lubkaaa
29. okt 2007

nemáte niekto informácie o tom, či zo zákona má právo byť otec pri pôrode? alebo kde by som ten zákon mohla nájsť? ďakujem

shela
11. mar 2008

Angienka, Katika...hej tak dlho trval porod..ale dalo sa to..mala som len plyn a nic ine...ziadny EPI 😉 bolelo to jak des ale na druhej strane to bolo velmi krastne...Ja som nerodila na SK ale vo Svedsku a tu nedavaju urychlovacky.. a ja ssom mala problem s otvaranim tak preto to tak dlho trvalo...ale nakoniec vsetko dobre dopadlo a to je najdolezitejsie..a hlavne manzelik mi neskutone pomahal

luculka
11. mar 2008

no moj mangel najprv nechcel ist,,,aj som si poplakala,,,ale potom zrazu par dni pred porodom povedal ze ide,,,,kedze som prenasala tak som bola od stredy v nemocke,,,v noci som dostala bolesti,,,tak tatino rano nabehol do porodky,,,to uz som lezala na monitore,,,a bolo to super vediet ze ide za mnou,,,pomahal mi do sprchy,,,,utieral mi pot,,,,vlhcil pery,,,,no proste hrozná opora,,,,a hlavne po porode bol na mna hrozne hrdý,,,,,stale dookola mi to opakoval...je to super podpora,,,a myslim ze aj ten vztah to zmeni 😉
a hlavne aj k dietatku 😵

uva
12. mar 2008

tribitka tak to je super,že si tam mohla mat mužíčka, len neviem či ja by som ho chcela mat pri cisarskom 😅 . Včera mi zrovna zahlásil, že pojde aj k porodu len nech sa mala otočí a ide normálne, aj ked u mne je uplne jedno kade pojde von 🙂

shela
12. mar 2008

uva...neboj babo sa moze otocit aj v poslednej minute...moja mala pocas porodu robila gymnastiku 😀

katinka0000
12. mar 2008

uva neboj, urcite pojde.

a aj ja by som chcela mat draheho pri seba pocas celeho porodu a nie poslednych 5 minut. to tam nemusi byt vobec.

katinka0000
12. mar 2008

shela: chudatko, ale urcite ten drobcek stal zato.

shela
12. mar 2008

katinka0000... ja to takto neberiem..bolo to stale to najkrajsie v mojom zivote a to ked mi dali malu hned na mna to sa neda opisat.. tolko E som dostala ako kon 😀 mne ju dali na prsia a pocas toho som este rodila placentu, prestrihovali pupocnu snuru, sili ma a mne to bolo fuk...ja som len na malu pozerala..a vzali ju odomna asi po takej dobrej hodine.. cely ten cas bola nahucka na mne...to bol pocit... ☹ este aj teraz mi ide z toho do placu ake to bolo super

katinka0000
12. mar 2008

shela: to ti verim, pre toho drobceka aj ja vydrzim vsetko.
muselo to byt krasne, ja sa uz nato strasne tesim. verim, ze vsetko dopadne o.k.

uva
12. mar 2008

no baby bodaj by ste mali pravdu, ale u mna su moznosti otocenia obmedzene nakolko mam vraj stiahnutu maternicu a mala nema miesto na točky a ani ja necitim ,že by sa točila stale je v rovnakej polohe, ale nevadi kym je v poriadku tak je to jedno 🙂

shela
12. mar 2008

katinka...urcite vsetko dobre dopadne..a nedavaj si EPI potom budes este hrdejsia ze si to zvladla bez vsetkeho.. fakt ten EPI je podla mna na nic.. Aj tak aj tak ti v poslednej faze nieco pichnu a ty citis vsetko..a tie bolesti sa daju zvladnut...ked som prezila ja taky strachoput zvladnes to...

katinka0000
12. mar 2008

uva mozno sa otoci. ved uvidis, ako to bude, este ma nato chvilu cas

preco myslis, ze epi je nanic? moja kamoska si to nevedela vynachvalit, vraj by tak rodila kazdy den.

shela
12. mar 2008

katika...ale potom nevies o com ten porod je ..viac ta to zblizi aj s manzelom ked rodis bez EPI.. a svagrina to mala ta vravela ze ked rodila prve dietatko tak sice mala bolesti ale potom bolo vsetko OK...a pri druhom s tou EPI ju bolel chrbat este mesiac po porode..a aj tak to na konci citila coho sa najviac bala 😉

katinka0000
12. mar 2008

nie som este na 100% rozhodnuta, ale takych 90% je pre EPI.

petrulla
12. mar 2008

Ja som si EPI zaplatila a rodit som sla s pocitom, ze mam zadne vratka - ak by som tie bolesti nevedela zvladnut.
A nakoniec sme EPI nestihli a zvladnut sa to dalo. Cele to trvalo 4 hodiny - myslim aj s cestou do porodnice.
Ale este stale si to neviem predstavit ako moze niekto rodit 12-30 hodin 😝
Neviem ale tie bolesti ku koncu boli uz take na hranici - a poviem na rovinu, ze 12 hodin by som to nevydrzala.
Ale zase tie kontrakcie co som mala kazdych 5 minut - tak pohoda. To by som zvladla aj pol dna.

Shela - to si mala super, ze si malu mala na bruchu kym ta sili a tak. Myslim ze aj mne by to pomohlo. To sitie bol des, ale kby som mala maleho pri sebe ... tak by som tu uuuplne inak prezivala 😒

shela
12. mar 2008

petrulla...tie bolesti sa daju..viem o com hovorim...jednu kontrakciu som mala asi taku...nonstop 2 minuty a nad 100..co sto je hranica a dalo sa..nehovorim ze to nebolelo..to ano ale zvladla som to ..a to ku koncu v tych bolestiach si ani neuvedomujes ako leti cas..ja napriklad si nepamatam mozno take 2 hodky..a tiez som si myslela ze som tlacila len 1 hodinu ale nakoniec manzel vravel ze 2..takze tak..aspon mne to takto zbehlo.. 😅 ale radsej uz nic nepissem o porode bo baby skolabuju 😀

katinka0000
12. mar 2008

petrulla: dik, ja viem, ze sa to da zvladnut aj bez epi. ved mililony zien tak rodilo, ale ten pocit, ze to mozno nebude tak boliet je silnejsi ako ja. 🙂
shela: veru uz radsej nic nepis, lebo sa taaakto bojim.

petrulla
13. mar 2008

Katinka, myslim, ze viac ako som sa bala ja - sa nikto nemoze bat 😀 a prezila som.
Takzko sa mi davaju rady, lebo u mna to slo naozaj rychlo, ale bola som prekvapena - cakala som, ze to bude horsie.
Mna tusim vsetko bolelo este viac potom. Lebo kontrakcia pride odide, ale po porode ma bolelo vsetko nonstop.
Ale ked uvidis drobca, tak to spolu vzvladnete a pre mna najkrajsi pocit bol ani nie ked sa maly narodil, ale ked sme prisli domov. Vtedy to bola najuzasnejsie. Konecne doma a prvy krat aj maly bol doma. 🙂 Az vtedy mi to doslo, ze mame syna a je len a len nas.
Mas sa na co tesit - v tom dobrom 😉

zabkatt
13. mar 2008

No tak mi sme akurát prišli z utz a mám okolo 313g, ale pohlavie nevieme, lebo maličké trucovalo 😀

katinka0000
13. mar 2008

petrulla: ano, my sa uz vsetci veeelmi tesime. 😀

zabkatt: tak nabuduce, teraz asi nemalo na vas naladu. 😀

katinka0000
25. mar 2008

baby tak ako ste na tom? chlapi su uz stopercentne presvedceni, ze budu pri porode?

kojzarik
2. sep 2008

moj boltiez pri porode a som velmi rada ,naozaj sa zmeni spravanie muza ked vidi cim vsetkym si zena musi prejst

matusska
22. mar 2010

Musí otec absolvovať nejake prednášky (budem rodiť Trenčianskej pôrodnici)?Alebo stačí len zaplatiť?

aknomis
30. jún 2010

ahojte,

je pred pôrodom vopred informovať pôrodnicu a podpísať nejaký papier alebo vyjadrenie, že chcem partnera pri pôrode? alebo stačí ak prídeme rodiť, informujeme ich o tom a hotovo....?

magdal1
30. jún 2010

@aknomis najlepsie je informovat sa vopred v porodnici v ktorej chces rodit, mozete si porodnicu prezriet. Vacsinou uz otec pri porode moze byt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre