Má právo byť otec pri pôrode?

lubkaaa
29. okt 2007

nemáte niekto informácie o tom, či zo zákona má právo byť otec pri pôrode? alebo kde by som ten zákon mohla nájsť? ďakujem

domeenika
26. feb 2008

ten moj strachoprd tam nesiel..

uva
26. feb 2008

ahojte,
ja si myslm, že je to vždy len plus ak tam máš blzíku osobu, a ocko je ocko ved rodičmi budeme obaja nie?
januliak ak je to tak, že zubár je horší tak potom som za vodou, ja som panický strach zo zubára už našťastie prekonala 🙂

uva
26. feb 2008

blízku osobu som chcela napísať 😀

januliak
26. feb 2008

Uva ja panicky strach zo zubara nemam,ale naozaj je to horsie aspon podla mna 😅

Angienka ak nechces muza,tak si zober bud kamaratku alebo maminu 😉

katinka0000
26. feb 2008

aj ja som toho nazoru, ze ak tam nebude muz, tak aspon maminka alebo nejaky iny blizky clovek.

angienka
26. feb 2008

Tak vas zdravim este raz buduce mamicky a veeeelmi vam dakujem za slova povzbudenia...naozaj to potrebujem, i ked mame pred sebou este 3mesiace, ja to ocakavam ako by to malo prist z minuty na minutu a ja i ked 5mesiacov citam len o babatkach a tehotenstve mam strach,ze niesom pripravena a ta nemocnica. Baby ved ja som odpadla ked ma poslali na odbery-pohlad na krv a ihla 😨 to ma fakt desi, tak si neviem predstavit ako zvladnem nieco take...
Martinka13-otehotniet nieje taky problem aj na vychovu sa uz tesim a na mojho drobceka najviac na svete,ale tych 9mesiacov a potom nemocnica ☹
Januliak-na prvu dobu som sa uz dala prehovorit i ked sama nechapem, ze to slo tak rychlo-kedze som tak tvrdohlava...este o tom sice moj muzik nevie,no dnes mu to asi oznamim 😉
Fejusa-fúú,no baby vy sa nezdate,ale som rada,ze mate tak pozitivne skusennosti a tak super muzickov,ze to vsetko tak skvelo zvladli-a ako to bolo,chceli byt od zaciatku s vami,ci mali nejake pochybnosti o tom,ze to zvladnu???????

katinka0000
26. feb 2008

angienka nastav si v tvojom profile, v kolko si tyzdni, aby sme vedeli o tebe trosku viac.

angienka
26. feb 2008

Januliak-mne uz zubar nerobi vobec stres,nachodila som sa tam teda riadne casto a teraz dokonca este aj rada niekedy zajdem-tu v cr som pri takej milej zubarke,nic necitim a aspon pokecam s niekym 😀
Aj som rozmyslala nad tou dulou,pretoze s muzom byvam v cr,kedze on je cech a prave ze aj do ineho mesta sme sa prestahovali a tu vobec nikoho nepoznam...takze vziat si mamcu,ci kamosku...to zial nepojde ☹

katinka0000
27. feb 2008

ja by som mala ist tiez k zubarovi. ale bojiiiiim sa

zabkatt
27. feb 2008

No ja som bola na začiatku tehotenstva, ale to som ešte nemala preukaz, tak tam musím zájsť znovu 😠 Bŕrrr

uhlikova09
27. feb 2008

angienka neboj sa,nic neuvidis,ziadnu krv,ja som stale odpadavala pri odbere a nejako som to zvladla 😉 a na nemocnici nic strasne nieje,mna tam vsak chytila poporodna depka,tak som vkuuuusseeeeee rvala ako slon... ale aj to preslo.A co sa tyka tatka pri porode,ten moj strachopud nesiel,stale ma to mrzi.....

katinka0000
27. feb 2008

joj, nechajme zubara zubarom, pretoze mi naskakuje husia koza. moj drahy ma strasny strach zo zubara, este vacsi ako ja. 😀

angienka
27. feb 2008

jaaaj katinka keby som ja vedela ako si to nastavit 😅 no mna caka zubarka zajtra..ale pohodka,to mi nerobi problem-ale este mi to nepise do preukazu...musim jej to podstrcit

katinka0000
27. feb 2008

angienka a v ktorom si tyzdni?

angienka
27. feb 2008

dnes este v 27tt 😀

katinka0000
27. feb 2008

tak to si o 11 tt viac ako ja.

moje nervy uz mam taky hlad. za 10 min. letim domov, tak sa tesim na hovadzinku na cibulke.

januliak
27. feb 2008

Baby uzivajte si jedlo, bo ked budete kojit, tak uz nebudete moct vsetko jest 🙄

Pocas porodu som tiez nevidela skoro ziadnu krv. Ked som tlacila, tak som mala zavrete oci/viac som sa potom sustredila-sranda opisovat to 😀 / a potom som sa pozerala len do casti, kde osetrovali malu, ale to som tiez toho vela nevidela, kedze stali nad nou, ale vsetko som si to potom pozrela na videu 😀 😵

angienka
27. feb 2008

no podla tohto uz v 29tt,no tak to by som uz mala ist na dalsi ultrazvuk pomaly...konecne ho zas uvidim 😎
No babenky uz hodinu rozmyslam co by som si dala,ale nic sa mi nechce robit a manzel este spi,prisla som na to ze mam zas chut na krupicku i ked v ladnicke ma cakaju kuracie prsia s ryzou...
No to ja sa tiez nebudem pozerat,mna to uz samo o sebe bude desit kedze budem vediet kde sa nachadzam,na odber sa tiez nepozeram,ale som si vedoma ze zo mna tahaju nieco co je moje i ked na to nemyslim-ono to pride samo a v tom najlepsom to rozdycham,nechaju ma lezat,pohar vody ale som z toho este tyzden rozklepana...

katinka0000
28. feb 2008

jej angienka konecne ta vidime. neboj, vsetko dobre dopadne. musis mysliet pozitivne.

angienka
28. feb 2008

kati-sak mi to aj trvalo kym so to tam narvala-necelo mi to tam dat,najprv mi pri kazdom pokuse zatvorilo stranku a pak vyhadzovalo ze je to moc velke az ked som ju orezala tak to slo...fuuu 😝
No pozitivne...snazim sa niekedy mi pride,ze som uz trapna,ze coho sa bojim a pak to zas pride...lebo mam strasnu fobiu z krvi-a keby len z nej...

katinka0000
28. feb 2008

ale konecne ta vidime. 😀
aj ja si stale hovorim, ze treba mysliet pozitivne, ale nie vzdy sa to cloveku dari.
vies, aj ja sa strasne bojim toho porodu. nie si sama.

angienka
28. feb 2008

toho porodu ani neviem,ci sa bojim,alebo skor tesim-pretoze sa zbavim toho kotliku pred sebou 🙂 a budem konecne drzat drobceka v naruci...Ja sa bojim tej nemocnice,neznameho prostredia,komplikacie a klystyru a samozrejme najviac injekcii a krvi...to neprekonam nikdy.
Pozeram,ze jedno mimi uz mas-na tej fotke,aj ja chcem,strasne milujem psikov,no moj muzicek ich nema rad,no slubil mi ze tak za 5rokov 😉

katinka0000
1. mar 2008

ja este kotlik nemam, ale urcite ked mi v lete narastie (mam rodit v auguste), tak budem rada, ze malinke je uz vonku.
precitaj si temu klystyr. tam baby pisu, ze to nie je nic strasne. to co nasleduje potom, sa neda s klystyrom ani porovnat.
no to je nas milacik. spava s nami v postely, takze jedno "babatko" uz mame. 😀
ja tiez zboznujem psov. som do nich zblaznena.

angienka
1. mar 2008

to ja uz by som najradsej rodila teraz,no este to nejaku tu chvilu potrva a brusko este porastie.Tu temu som citala,ale je to vec nazoru,ja som zas za uplne sukromie a na verejne wc by som nikdy nesla a pri tom mam rada uplne sukromie a nie stres ci doletim,ci tam nebude fronta a i tak vacsinou vyjde s tym mimcom aj nieco ine 😝 odmietat to nebudem i ked moznost tu je,ale mam z toho strach-nemocnicne wc 😖
Ja som vzdy chcela hafana,nikdy nie babo...no to ma asi pred rokom preslo psik nie ale ze prisla aj chut na miminko 😀

katinka0000
3. mar 2008

neboj sa nicoho, vsetko dobre dopadne. dufam, ze potom das vediet, ako si dopadla. ozaj a ako sa bude volat vas chlapcek? uz mate meno?
no ja budem pravdepodobne rodit v topolcanoch a tam maju dve izby svoj zachod aj kupelnu, je to tam vsetko nove, takze az take hrozne by to nemalo byt.
tak mozno ked pride babo, tak pride aj psik. 😀

angienka
3. mar 2008

no ja tiez tak budem rodit v nemocnici kde maju dve izby v jednej su 2 spolocne wc a kupelnu co je podla mna dost vela mamin na 1soc zariadenie...no aspon zatial to tak vyzera ze budem rodit tu v cr,no je to este komplikovane,tak aby som este na poslednu chvilu nesla na sr ☹
No na chlapcekovi sa nevieme zhodnut ja chcem Sebastien a manzel Samuel a teraz som sa najnovsie zalubila do mena Timmy...no to sa este moze zmenit na dievcatko,ten ultrazvuk co pocuvam neni nic moc spolah...a to by bola Nellie.
Tak to dufam i ked o tom psikovi pochybujem,hlavne ked to budu starosti o tie moje deti...

katinka0000
4. mar 2008

podla mna to ani nie je vela, pretoze v niektorych nemocniciach maju na celom oddeleni spolocne WC a sprchu. ked rodila moja svagrina, tak ona bola na izbe sama a vo vedlajsej izbe bola jedna, takze mali WC a sprchu len oni dve.
timmy je velmi pekne meno alebo este aj timotej.

angienka
4. mar 2008

tak to by bolo akurat pre 2 a este sama na izbe,keby to aj mne tak vyslo tak by bolo super.Timotej by som nedala,pretoze to bol sampon alebo este stale ho mozno aj vyrabaju 😀 a tiez sa da komolit a Timmy je take mile,no my sa s muzickom malokedy zhodneme,no toto sa mu celkom pozdava.A co ty,ake meno planujete?

anjelik85
4. mar 2008

ahojte, ja som mala mangelíka pri pôrode. a bolo to super, lebo som po piatich dňoch v nemocke v očakávaní pôrodu /prenášala som/, bola hrozne vyčerpaná. hlavne teda z chrápania spolubývajúcej. nespala som 5 nocí a keď prišiel pôrod, bolo to ťažké kvôli únave. ale manželík veľmi pomohol. hlavne psychicky. a aj s malou majú teraz iný vzťah, ako vidím oteckov, ktorí neboli pri pôrode. musia si na to zvykať, že žena zrazu prinesie to malé stvorenie. takto muž všetko vidí. 😉

katinka0000
5. mar 2008

angienka: ja som si najskor chcela zaplatit tu nadstandardnu izbu, aby som tam bola sama a drahy tam moze hocikedy za mnou prist. nakoniec ma sestra odhovorila, aby som to nerobila. vraj ked budem na izbe s ostatnymi mamickami, tak sa budem mat s kym porozpravat, nabrat skusenosti,... aj svagrina hovorila, ze to bolo hrozne, ked bola sama na tej izbe. ze to by nechcela nikdy. je to asi individualne.

my mame mena vybrate bud chlapcek kristian alebo dievcatko viktoria.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre