Mala som prirodzený pôrod bez bolesti. A čo vy?

kisorka
20. feb 2008

Ahojte, pri svojom porode /november 2007/ som nemala absolutne porodne bolesti, o ktorych vsade citame a vsetky sa ich obavame. porod bol prirodzeny bez chemickeho tlmenia bolesti. chcela by som si skonzultovat tuto skusenost s maminkou ktora taktiez pri porode nemala bolesti, ci to bolo genetikou ci nastavenim mysle, ktora akoby posuvala hranicu a zasobovala telo hormonmi stastia ako na nejakych drogach...? samotny porod trval asi desat minut, tiez bez akehokolvek zasahu. nestihli sme ani vanu napustit, ktoru som si do porodnice chodila pol roka dopredu obzerat... 😉

kuko7
6. aug 2013

@mahulenka87 ten mam :D to je uzasne 🙂 aj v tom Kyjove?

mahulenka87
6. aug 2013

@kuko7 všade. akože ste tam náhodne boli... 😉 veď je to poskytnutie neodkladnej zdrav.starostlivosti

magdal1
12. aug 2013

na 2. strane spomínam skriptá Lucie Groverovej, už dávno vyšla kniha a tu sú odkazy na videá s ňou

Rozhovor s Lucie Suchou Groverovou v Baina TV

https://www.youtube.com/watch?v=TXR0vjTvB5k

Krst knihy "Aby porod nebolel"
http://www.cestyksobe.cz/krest-knihy-aby-porod-...

http://www.dary-zivota.sk/dary-zivota/eshop/1-1...

magdal1
12. aug 2013

@kuko7 skús napísať na http://www.zenskekruhy.sk/

magdal1
12. aug 2013

@kuko7 a napr. aj taký http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe... stojí možno za to. Akurát si kamarátka zisťuje ako je to s preplatením pôrodu...

kuko7
12. aug 2013

@magdal1 uz sa stalo 🙂 uz som si aj zistila ze kto rodil v cechcach a volala s tou babou :D ja som rozhodnuta pre ten Kyjov 🙂 a tesim sa :D

monzup
23. feb 2014

@kisorka ako sa vola ta knižka,rada by som si ju zohnala, ďakujem

ivetka32
5. mar 2014

@kisorka si myslim ze teba by mali testovat ako mysku ihhihih ze co to mas v tele a podelit sa s nami buducimi rodickami ihihhihi.

dulkagabulka
13. mar 2014

@kisorka poznám osobne viac žien, ktoré zažili bezbolestný pôrod /bez liekov/

dyka24
24. jún 2014

@kisorka
Ja som tiez rodila bez bolesti tiez netusim ako sa to stalo. sranda bola ze vden ked som mala nastupit vecer do nemocnice ze na druhi den mi spravia cisarsky rano , tak ked som teda vecer nastupila z alarmovali ze uz rodim a brali ma na salu a ja som stale cakala v strese na tie bolesti ktore neprichadzali a nechapala ze akoto ze som uz otvorena a vobec co vsetko tam splietali. V knihe ktoru som citala aspon tri krat dookola aby som bola pripravena bolo nakoniec uplne vsetko naopak. No ale tesim sa ako blcha

stvura
7. júl 2014

no ja mam tri porody s minimalnymi bolestami, dva take ze ked som povedala lekarom ze idem rodit sa smiali (na tri prsty otvorena ked som prisla, rodila som zo 7 a 8) lebo pasy nic nenasvedcovali ze budem rodit...deti vsetky zdrave, cule (az velmi), druhy a treti porod do pol hodinky, bez sitia, bez nastrihu. Treba sa pozitivne nastavit na porod a ide to 😎

notakja
16. júl 2014

pozdravujem vás 🙂
...odporúčam knižku "aby porod nebolel" od lucky groverovej-suchej 🙂
a gratulujem všetkým...ktoré prežili pôrod bez bolesti...aj ja sa na taký teším, verím že sa to podarí 🙂

mahulenka87
16. júl 2014

@kuko7 ahoj. Aký bol pôrod a rodila si v tom Kyjove?

notakja
16. júl 2014

...a nemá niekto náhodou skúsenosť s lotosovým pôrodom? ako to u nás funguje? 🙂

veva45
16. júl 2014

@shela mne v piatok praskla voda a v nedelu vecer som porodila.... 😀 posledne hodiny bolesti na zblaznenie..... 😀

mahulenka87
16. júl 2014

@notakja pozri na ženskékruhy 😉 ochotne ti tam aj poradia

mahulenka87
16. júl 2014

@veva45 ja som rodila až na 4.deň jak mi praskla voda 😀

kuko7
16. júl 2014

@mahulenka87 ahoj 🙂 porod som mala uzasny 🙂 a rodila som nakoniec u Kocha,,,,do dnes velmi rada spominam na svoj porod, prebiehal podla predstav 🙂

mahulenka87
16. júl 2014

@kuko7 mala si aj pôrodné priania? nakoľko im vyhoveli?

kuko7
16. júl 2014

@mahulenka87 ano mala 🙂 pani doktora so mnou vsetko konzultovala aj v priebehu porodu, na vsetko sa ma pytala, ci moze, kedy a vsetko sme spolu preberali 🙂 boli mili, ustretovi, naozaj spokojnost z mojej strany velika 🙂

bobocka
16. júl 2014

ja som mala prvy porod uplna klasika bolestivy,trval od prvej kontrakcie po maleho narodenie 5 a pol hodiny.druhy porod bol vsak iny.otvorena som bola na 7-8 a bez akejkolvek bolesti.ziadnej.keby som nebola vtedy v nemocnici koli inej vec a nahodne by ma neskontrolovali,tak by nik ,vratane mna,netusil,ze rodim 😅 ked som bola otvorena na tych 7-8 ,tak lekar praskol plodovku a cca 10 min na to prisli aj kontrakcie.sialene,silne,velmi bolestive.porodila som cca 30-40 min od prvej kontrakcie.samotny porod trval 5 min 🙂

bb6
11. nov 2014

@kuko7 , u ktorej lekárky u Kocha si rodila ? Lebo niekto inde na fóre tu písal, že śi treba nájsť konkrétne lekárky, ktoré sú ústretové.

3daniela3
12. dec 2014

baby, je mozne, ze neodtecie plodova voda a nebudem citit kontrakcie? hospitalizovali ma v nemocke, lebo na pasoch kontrakcie do bludu a ja som nic necitila, otvorena na 3 prsty, ale ze porod mi nevyvolaju lebo je skoro, ze cakame, na otvorenie( viac) alebo na vodu, ci na bolesti a pustili ma po 4 dnoch domov, ze nech cakam tam a nie zbytocne v nemocke. moze sa stat, ze sa otvorim viac, ale nebudu ani bolesti ani voda odtekat? velmi sa bojim, ze ak ano, tak malickemu sa nieco stane. velmi sa hnevam, ze poslali domov, tu ma nema kto vysetrit 2x za den.

dencatko
12. dec 2014

Ked ta poslali domov tak potom fakt je ešte skoro a babatku sa ešte nechce von. Nič sa neboj mne už po termine o 2 dní chceli pôrod vyvolat. Tiež ma poslali domov a iba mi dali papier kedy sa mám dostavit na indukciu porodu. Nakoniec to prišlo samo, ráno o pol 4 som sa zobudila na to že potrebujem cikat... A jemné pichanie v boku. Na wc mi spolu s potrebou odtiekla aj voda. Keďže som prvorodicka, nevedela som ci je to práve ono tak som dala vložku a čakala.išla to ako napr. Výtok take jemné pichanie nič viac. Ked az zacalo pichať ns obidvoch stranách tak som už budila priateľa ešte dom mu zaliala čadce a az tak pred 6.00 som šla do nemocnice.tam mi podľa tej vložky potvrdila že to bola plodova voda... Inak nič take strašne sa nedialo ako sa opisuje niekde..nakoniec okolo deviatej jed sestrička kontrolovala ozvy len povedala no ideme na salu je to pôrod... Tak len som pozerala ako to veď ja sa tak necítim. Nestihli mi dať ani klistir.. A po pár zatlaceni bol na svete 9.35 hod. Môj chlapček.. Čiže neboj sa. Nemusí ta nik 2 krát denne kontrolovat. Len pocuvaj svoje telo, ty sa poznas najlepšie... Príde to vtedy ked bude čas a o tom rozhodne aj tak tvoje bank. Držím palceky, potom napis ako ste dopadli... 🙂

chovancova27
28. dec 2014

baby ako je to s pôrodom v CZ, ževraj ho od januára 2014 už poistovne uhrádzajú?

salome123
28. dec 2014

ja som bola na tom podobne...mna pocas porodu konstantne mierne pobolievalo brucho a ked bola akoze kontrakcia tak ma pobelolo viac (ale nie viac ako moje bolesti pocas menstruacie) a mala vyletela na 3. kontrakciu von. ja som v podstate ani nevedela kedy mam tlacit, to mi hovorila len sestricka...
druhy porod bol horsi, tam boli bolesti uz vacsie (aj ked tiez nic priserne) a mala vysla von na 1. kontrakciu 😅

luciferr17
1. feb 2016

Aky je presny nazov tej knizky prosim vas

blabla333333333
18. mar 2017

Pôrod bez bolesti je možný, len sa na neho vo väčšine prípadov treba pripraviť, pretože v našich pôrodniciach k tomu nie sú dobré podmienky. Odporúčam pozrieť si tento web: http://zdrave-tehotenstvo-prirodzeny-porod.sk/

kamedi123
17. júl 2017

Ja mám v pláne rodiť čo najviac prirodzene,bez medikácie a tiež sa na to potrebujem psychicky pripraviť,hlavne svoju myseľ ale rovnako dúfam,že mi vyjdu v ústrety aj s prostredím, nakoľko mám úzkostnú poruchu :( takže naozaj budem potrebovať podmienky na relatívny pokoj... bude tam so mnou aj manžel, s ktorým si dopredu dohodneme určité "inštrukcie" aby ma čo najmenej vyrušovali, pretože ak budem stále rušená a stresovaná, nebudem produkovať dostatok správnych hormónov, ktoré by mi inak podali umelo, čo nechcem...muž bude taký môj hovorca 🙂 no veď uvidím, teraz sa to ľahko plánuje, len aby to bolo možné... popravde, pôrodu sa nebojím a tak nejak beriem aj tú bolesť ,ktorá určitým spôsobom patrí k tomu, ale uvidím čo budem hovoriť týždeň pred pôrodom :D no tak nejak vnútorne cítim, že to chcem takto... hádam všetko bude ok

jaruskatt
18. máj 2018

@kamedi123 aky bol porod? Podla predstav? A kde si rodila? Ďakujem za info 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre