Mala som prirodzený pôrod bez bolesti. A čo vy?

kisorka
20. feb 2008

Ahojte, pri svojom porode /november 2007/ som nemala absolutne porodne bolesti, o ktorych vsade citame a vsetky sa ich obavame. porod bol prirodzeny bez chemickeho tlmenia bolesti. chcela by som si skonzultovat tuto skusenost s maminkou ktora taktiez pri porode nemala bolesti, ci to bolo genetikou ci nastavenim mysle, ktora akoby posuvala hranicu a zasobovala telo hormonmi stastia ako na nejakych drogach...? samotny porod trval asi desat minut, tiez bez akehokolvek zasahu. nestihli sme ani vanu napustit, ktoru som si do porodnice chodila pol roka dopredu obzerat... 😉

shela
21. feb 2008

😕 no klobuk dolu...ani nevies ako ti zavidim...asi nenajdes velmi vela mamiciek , ktorym sa stalo to co tebe

kisorka
autor
21. feb 2008

klobuk dolu davam pred prirodou co to takto zariadila. praveze aj mne to pripada ako zazrak, preto by som rada o tom s niekym s podobnou skusenostou pokecala.

shela
21. feb 2008

no ja by som asi mala zalozit temu..30 hodinovy prirodzeny porod 😅

dididi30
21. feb 2008

shela....to vazne? to ako sa stalo?? ja som sice rodila 12 hodin, ale bolesti som mala asi len pri siti🙂) 🙂

shela
21. feb 2008

dididi30...no tak dlho to trvalo... otvarala som sa velmi pomaly..kontrakcie ma chytili pred 5 poobede a rano o 6 ked sme prisli do nemocnice tak som bola otvorena len na 2 cm.. 😖 a mala sa narodila az neskoro vecer o 21:54 😅 ...nerodila som na Slovensku ale vo Svedsku..a tu maju take pravidlo ze cisarak robia iba ked ide o zivot..a tiez nechavaju zenu nech sa sama pripravi na ten porod...vobec nedavaju urychlovacky ani nic take...tak asi preto to trvalo tak dlho..

laki
22. feb 2008

Ahoj Kisorka, ja som rodila podobne ako ty 🙂 .Pôrod trval cca 25 min, bez bolesti.ja som ležala na rizikovom v nemocnici 5 týždňo 😢 v a v deň ked ma mali pustit domov tak ma poslali na sálu rodit, lebo som vraj bola otvorená na 6 prstov 😒 .Takže miesto na cestu domov som sa vybrala na cestu na pôrodnú sálu.sestrička mi prišla pichnúť injekciu, pýtala som sa že co to je , vraj aby som začala mať bolesti, ale nejak extra mi nezabrala, lebo bolesti neboli 😉 .Cítila som akurát posledné 2 kontrakcie keď už malá plávala von.Všetkým by som dopriala takto rodiť.

rinuska
22. feb 2008

Asi je to stav mysle , aj ked ja som to nezazila 😀 Na tento stav mysle by a mali sústredit predpôrodné kurzy. Mala som takú knihu _od Natálie de Lemeny Makedonovej , ale nevenovala som tomu nejakú pozornosť. Ludstvo bude rodit bez bolesti az si to zaslúži 😉

jahodka11
22. feb 2008

kisorka, viem, ze moja mamina nemala ziadne porodne bolesti, pytala som sa na to sestricky, ze je par percent takych stastnych zien 🙂)) bohuzial, ja som to nezdedila 🙂)))

valka
23. feb 2008

kocky, ako ste potom vedeli, ze rodite? kontrakcie ste citili? alebo proste nic...

kisorka
autor
23. feb 2008

valka, vsak to bolo na tom to prekvapujuce. ja som muza aj dulu presviedcala ze to este urcite nemoze byt ono, ved necitim ziadne bolesti, prichadzali iba take jemnunke chvejive vlny, ako ovulaciu ked sa ti podari vo vnutri ucitit.
bola som ale ako v tranze,len som sa usmievala ako na drogach, takze to uz na mne videli a vdaka mojmu muzickovi sme neodrodili doma alebo v aute. myslite, ze v minulosti, ked sa rodili babetka mensie , zeny rodili lahsie?
/ ...tak sa hovori, ze "na druhy den na poli robili "... /

vodniicka
11. mar 2008

ahojte..no kisorka to je super a zavidim..ale tak v dobrom.. 🙂 nedavno som citala o porodoch bez bolesti, ze zeny v africkych kmenoch rodia bez bolesti a ked videli biele zeny misionarov kricat od bolesti pri porode tak sa smiali lebo si mysleli ze je to taky ritual..nevedeli ze kricia od bolesti..
podla mna to musi byt v nastaveni mysle a tak..docitala som sa tiez ako pekne dietatko spolupracuje pri porode, tak uz len to precitit alebo ja neviem..kazdopadne ma to zaujalo co si pisala.. 😵 uzasne

kisorka
autor
11. mar 2008

Mam tu knizku _od Natálie de Lemeny Makedonovej. Do posledneho dna som z nej cvicila, dychala, robila relaxacie.
Odporucam pre buduce maminky.
Vlasta Marek tiez pise , ze africke zeny nepoznaju bolest pri porode. Ale vraj existuju aj nejake dychacie techniky na uplne utlmenie bolesti. A snad je tiez mozne mysel "pripravit" na taku strasnu bolest, ze je teda hranica bolesti poriadne posunuta... A nie je to aj tym , ze "biele"zeny v bohatych krajinach maju proste lepsiu stravu a teda deti sa rodia vacsie a tym padom su aj porody tazsie?

uhlikova09
12. mar 2008

Si predstavte ze aj ja som, niekde citala ze to mame v podvedomi ze porod sa rovna bolesti,a ak sa zena na to pripravy bolesti nie su.Ja som bola asi maximalne nepripravena 🙂

susik77
12. mar 2008

kisorka: a ty si necitila ani kontrakcie?
ja som sa tiez nebala porodu, okrem kontrakcii, kt. som v poho predychavala som ziadne ine bolesti nemala. Ale na konci, ked mala zostupovala dole to bol des, ale skor mi bolo spatne od zaludka...

waitinka7
11. júl 2008

Zavidim všetkým zenám, čo rodili bez bolesti alebo len s minimálnymi bolesťami....ja sa snažím na to nemyslieť, čaká ma to za chvíľku....

titkovamiriam
11. júl 2008

ahojte ,pridavam sa ja som prve dva porody mala skoro bez bolesti a rychle Milan za 8h od odtecenie plodovej vody,a Michal za 4,Marek bol vyvolavany tak az pri nom som zazila klasicke kontrakcie a stale som cakala kedy pride ta hrooooozna bolest a lekar povedal zatlacte a Marek bol vonku,je pravda ze som zrevla no to ani nie od bolesti ako od priserneho tlaku.od vyvolavacky 3h.
taketo porody by som priala kazdej zene 🙂

mirka8429
11. júl 2008

tak stastne to zeny co pôrod bez bolesti..ja som sa sice skoro otvorila da sa povedat ze za 5,5 hodin ale bolesti silne od zaciatku...a kazde 4 sekundy...no proste katastrofa...ale nelutujem nic...este minimalne raz do toho pôjdem..aj ked dufam ze to bude lepsie..ehe 😅

pampuliacik
11. júl 2008

no teda, zaujimava tema... 😲 az tazko uverit. zaujimalo by ma baby, ktore ste vraj nemali ziadne bolesti, na co ste pri tom mysleli? ked sa akoze zacal porod, mysleli ste na tie dychacie techniky, co bol ten vas "stav mysle"? cakali ste na to, kedy pride bolest alebo o com ste rozmyslali... to mi teda vobec nejde do hlavy, co je ten "stav mysle". lebo ak uz zena zacne mat bolesti, tak vtedy snad uz bude samu seba zbytocne presviedcat, ze to predsa "neboli".... aj ja by som chcela taky porod 😀 tak poradte ako na ten "stav mysle" a co tym vlastne myslite 😎

mucha
11. júl 2008

no ale ked uz to boli, tak sa asi nepresvedcis, ze neboli 😒
mne zacala poriadna bolest ked mi dr. prepichla plodovu vodu. dovtedy tie kontrakcie boli v pohode znesitelne. Inak ja som sa tiez snazila si hovorit, ze to prejde, tes sa na babo, nemysli na bolest...ale akosi mi to nefungovalo, bolelo to jak fras 😀

dari226
12. júl 2008

ja som o 3 rano sa zobudila na to ze troksa nejaka bublinka ako keby kvapka vody potom troska bolest
zobudila som manzela ale on chcel spat dalej lebo ja som uz 2 mesiace hovorila ze uz dnes porodim a nic a o 15 min zacali nejake tie bolesti a potom silnejsie a potom som sa etse isla osprchovat umyt si vlasy a potom do postele ze ked je to ono tak to bude silnejsie a ked nie tak to prejde no a potom som uz mala stale kratsie kontrakcie tak ma manzel uz musel prehovorit do nemocnice lebo ja ze ved to potrva hodiny tak sa radsej vyrevem doma a potom sme predsa isli kricala som ako pavian a uz pred nem som mala pocit ze musim tlacit tak sme len dosli a uz som rodila cize od 5 tej a o pol 7 bola mala na svete ale to je ako v tranze vtedy som to poitovala ako velku bolest ale teraz ked si na to spomeniem ani nie asi na 2 stehy ma nastrihli a nemala som nic na bolest alebo take ale ja si spominam na rychli porod a az take hrozne to nebolo ako kazdy vravel skor ma na druhy den hrdlo bolelo ako sitie 😀

klaudia74
12. júl 2008

Kisorka, poprosila by som od teba kontakt na tu dulu, ktora bola ochotna byt pri tebe pri porode doma - ak som to dobre pochopila, mala si to tak naplanovalne. Mozes mi napisat aj cez IP, prosim... 🙂
Ja som cely cas svojho tehotenstva sa snazila najst riesenie na to, aby som mohla rodit doma, ale nepodarilo sa mi... aj pri 100% presvedceni, ze som to tak chcela, sama som sa neodvazila, ani manzel by nedovolil, a nenasla som nikoho...
Tak som rodila klasicky v nemocnici. Tiez som sa cely cas maximalne pripravovala, aj fyzicky ale hlavne psychicky. Porod som mala pomerne rychly, 4 hod., bolest som citila az na konci, ked prisiel lekar a nieco mi pichli 😠 napriek tomu, ze som si to vyslovene nezelala!!! Inac bolo vsetko OK, vela zien by mi urcite zavidelo za to ako to cele dopadlo, ale ja som chcela uplne prirodzeny porod... 😒
Ale teraz som uz rozhodnuta aj presvedcena, ze sa mi to musi druhykrat podarit tak, ako by som naozaj chcela. 🙂

mucha
12. júl 2008

klaudia a nebojis sa, ze sa zrazu doma nieco doserie, ze ten porod nebude az taky hladky a kvoli tomu, ze nebudes v nemocnici ti nebudu vediet pomoct? ja by som sa doma rodit bala. aj ked ten moj porod bol tiez bezproblemovy, za 5 hodin od prichodu do nemocnice, velmi silne bolesti tak hodinu...

klaudia74
12. júl 2008

Mucha, nie, nebála by som sa. 🙂 Je to vo veľkej miere tiež o psychike a o nastavení mysle...

perla200
9. máj 2009

čo na to hovoríte? ja som úplne prekvapená z toho, ale myslím si, že psychika sa dá tak nastaviť, aby sme boli v pohode...ale ako?????

evii
9. máj 2009

Ahojte,no ja som rodila tiez skoro bez bolesti....Ziadne bolenie krizov,ani menstruacne...nic.Kontra som samozrejme citila,ale stale som neverila,ze to je ono,pretoze som bola pripravena na ,,obrovsku bolest,, Najvacsia bolest bola asi 10 min,ked mi Dr pustila plod.vodu a ked uz sa maly dral von.A neviem,asi to moze byt o psychike..alebo to moze byt geneticky dane...no kto vie? A sestra rodila skoro presne ako ja 😉

grenadinka
9. máj 2009

no ja neviem, ja som sice dostala vyvolavacku. ale bolesti som mala az ked mi po 4hodinach odtiekla voda 😖 .
tak som trpela len necele dve hodiny. ale aj tak som cakala nieco horsie, a tak to aj dopadlo za8mesiacov si to vyskusam znovu 🙂
dufam ze to bude rovnako jednoduche a hlavne bez vyvolavacky. a to mi este vraveli ze vyvolavacka sposobuje este horsiu bolest.
prajem kazdej zene aby rodila tak jednoducho ako ja, zeny ktore boli so mnou boli v porodnici sa strasne trapili a nevladali sa starat ani odeti. 😢
mne dieta doniesli uz 14 hodin po porode a uz som im ju nedala. 😀

luciauk
9. máj 2009

čítam, že niektoré ženy "matka príroda" uprednostňuje pred inými 😀 ja som raz pozerala dokument, že niektoré indiánske kmene rodia tak, že sa dostanú do extázy a žena nič necíti. jedna američanka rodila obe svoje deti CS už neviem kvôli čomu a nemohli jej dať narkózu, lebo bola alergická na akékoľvek anestetikum, tak študovala, ako to robia tí indiáni a nakoniec mala dva CS a nič necítila 😲 dokonca ukázali ten pôrod 😕

no, ale to asi nebol váš prípad 😅 len vám závidieť...ja bohužial nemám také skúsenosti...čo pôrod, to väčšie dieťa a väčšia bolesť...

videla som aj, ako jedna žena v Londýne porodila počas kúpeľa, myslela, že jej tvrdne bruško a zrazu jej vo vani plávalo dieťa...alebo u nás v meste jedna minulého roku prišla do nemocky, že jej je nevolno, manžel ju chcel posadiť na vozík, ale ona povedala,že jej je blbo, že si chce sadnúť na zem. o 7 minút mali dcérku na svete 🙂 na nemocničnej chodbe...

grenadinka
10. máj 2009

a myslim si ze to nieje len o malych detoch ja som porodila 4kilovu babu. bez stehov 🙂

ditka1
10. máj 2009

tak ja nie som vas pripad...ja som si vytrpela 12hod.porod,vyvolaný 2hod pred strasne bolesti ako v tranze,nekricala som ale,ja si nemyslim,ze je to o psychike...niekto ma prah bolesti nizsi,niekto vyssi...ja neviem,to su zeny stasteny co maju porod za chvilu ani nevedia ako...ale ja aj napriek tomu by som isla znova aj pojdem isto este chcem dalsie deti 🙂

evii
10. máj 2009

a baby ako ste pocitovaly kontrakcie? Bola to bolest strasna,alebo...? Lebo ja som to vnimala,ako taky krc,ale slaby a zachvilku bolo po nom.No a prah bolesti,hmmm...mna boli aj ked mi beru krv 😀 A keby si mam vybrat,ci pojdem este raz rodit,alebo zubarovi,hehe tak idem rodit...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre