Mali ste novorodenca na prístrojoch kvôli problémom s dychom?

janhe
16. sep 2014

Je tu nejaka mamina co ma alebo mala dieta v inkubatore na pristrojoch ktory pomahal dietatu dychat kedze babatko to samo nedokazalo alebo len velmi slabo? Zacali neskor dychat samy? Ak ano za aky cas a ak nie ako doktori dalej postupovali?

bonaqa2013
16. sep 2014

Maminka, je tu skupina mamičiek, čo sa s touto témou zaoberá. Pozri skupiny.

kiwi82
16. sep 2014

@janhe ahoj, moja staršia dcérka bola po narodení na jiske. ja som mala pri porode už zelenú plodovú vodu, ona sa nahltala a pľúcka zostali po narodení stiahnuté. na jiske ju napojili na prístroje, na umelú ventiláciu. a ten stroj dýchal za ňu podľa toho, koľko ona sama dýchala... proste ten stroj za ňu dodýchaval. trvalo to asi desať dní, kým sa sama rozdýchala. potom sme ešte asi dva týždne boli na oddelení, učila sa papať z fľašky, lebo sme ju krmili len cez hadičku. asi do pol roka sme potom cvičili vojtovku. malá je vporiadku. Dieťatku sa treba veľa prihovárať, spievať mu, proste aby cítilo, že si pri nej, aj ked je v inkubátore.

janhe
autor
16. sep 2014

@bonaqa2013 ooj keby sa tu vyznam tak pozrem len netusim kde :/

janhe
autor
16. sep 2014

@kiwi82 ja jej stale spievam dotykam sa jej cvicim jej nozicky rucicky..takmer nonstop som pri nej a snazim sa hlavne byt pozitivna aby citila len optimizmus z nas tak dufam ze sa rozbehne tiez. A ty si svoju dcerku vtedy kedy porodila? V ktorom tyzdni? Teda ak smiem vediet

nikuska124
16. sep 2014

Ahojko, neboj sa. Potrva to par dni kym sa rozdycha ale nakoniec vsetko dobre dopadne. Urcite bude par dni napojena na umelu ventilaciu a potom jej mozno daju masku na tvar kym ona zacne lepsie dychat a nakoniec jej daju iba kyslik do nosteka ako dospelim ked sa tazsie dycha. Lekari sa urcite posnazia skusit ako dokaze sama dychat a mozno ti to ani nepovedia odpoja ju od pristrojov a daju taku hadicku s balonom aby videli ,ci sa chyta na samotne dychanie samozrejme to robia pod dohladom skupiny lekarov v pripade ze by sa nechytala aby ju opat napojili na pristroje. Ja som to zazila víackrat , a musela som odist lebo som nezniesla ten pohlad, ale neboj sa ona sa z toho dostane len ju casto hladkaj, spievaj rozpravaj a nikdy neplac.....dufam, ze coskoro ju budes mat doma. Vela sil

kiwi82
17. sep 2014

@janhe ahoj, moja sa narodila v termíne. posielam Ti fotky, na prvej bola napojená na prístroje, na druhej už jej dali tzv. okuliarky, ked aj tvojej princeznej dajú také, tak budeš vedieť, že je to už na dobrej ceste 🙂 A vy ste predčasne narodený? v ktorom tt? a v ktorom meste ste? si s nou na oddelení? len si odsávaj mliečko ak máš, bolo by super ak by pila tvoje mliečko potom.
fotky mi nahralo opačne, takže na druhej je na umelej ventilácii a na prvej má už tie okuliarky.

janhe
autor
17. sep 2014

@nikuska124 dakujem krasne za podporu. Budem informovat co a ako. Uz ju skusali vcera dat dychat samu ale este ju museli vratit spat na pristroj tak cakame na druhy pokus.

@kiwi82 aka je zlata babulka. No my sme narodene 36+0tt lenze mali sme hned po porode problem zo srdieckom bilo pomaly a museli ju hned okyslicovat no a este aj skor narodena tak dufam ze sa to zlepsi. A ja som neni na sk ale v anglicku cize ani rodinu nic. Esteze tu som s priatelom lebo sama taky tlak zvladat by bolo tazke

nikuska124
17. sep 2014

Neboj urcite budu robit pokus dnes alebo zajtra, deticky su silne. . Ja tiez zijem v zahranici,ale nasi prisli, ale potom sme boli na vsetko sami dvaja resp. 3 . Neboj o par dni...ju budes mat domka 🙂 Drobcek to zvladne bravurne. Myslim velmi na vas.

havranica
17. sep 2014

Tak ja ta idem pobzbudit... Pred rokom som prenasala, mala som zelenu plodovku a malu som musela porodit akutnym cisarskym. Vsetko bolo ok, az nahle prestala dychat a museli ju dat na detsku jisku, dychaĺ za nu pristroj, bolo to najhorsie obdobie mojho zivota. Po 3 dnoch sa jej stav rapidne zlepsil, a o 2 tyzdne sme boli doma. Sice sme museli absolvovat vela vysetreni v prvych 2 mesiacoch, vsetko dopadlo super, nebyva ani chorlava a teraz bude mat rok a je z nej riadny certik,0. Neboj to sa stava, viem je to velmi tazke ale o par mesiacov na vsetko zabudnes a budes sa tesit z babatka. Drzim palce

mimamik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz