Mám krásny zážitok s manželom pri pôrode

sisa29
29. aug 2007

Chcela by som sa s Vami podelit o svoj najkrajsi den v zivote.S manzelom sme boli rozhodnuty od zaciatku ze si tento krasny den vychutname spolu.Hned ako mi odtiekla plodova voda prisiel manzel zamnou do nemocnice.Boli sme na tzv.cakacke kde sme predychavali spolu kontrakcie,prechadzali sa a sprchovali.Kontrakcie som mala kazde 3 minuty a stale to neslo.Manzel ma masiroval a snazil sa ma rozveselit.Nakoniec doslo k tomu najhlavnejsiemu manzel mi stal pri hlave pomahal mi dychat a utieral mií pot s cela.Mne stacilo len vedomie ze je primne a ze ma drzi za ruku.Ked prisla na svet nasa Ninocka tak samozrejme isiel hned za nou.Najkrajsi pocit bol ked som ho zbadala medzi dverami s malim uzlickom v ruke a po tvari mu stekali slzicky stastia.Bol to krasny zazitok

heppu
23. júl 2008

manzel pri porode je uzasna vec ja som si rodila cisarskym a pod uplnou narkozou ale bol tak vsetko videl aj malnku a ma zazitok a este so mnou stravil aj celych pat dni v nemocnici na izbe takze presne vie co vsetko si zena odtrpi koli babetku a hrozne mi tam pomahal

digysa
23. júl 2008

yara2: no asi ta nahnevam ja, ale moj manzel dost citlivy na krv mi povedal, ze by bol blazon, aby si nechal utiect zazitok narodenia vlastnych deti. Bol pri oboch porodoch.

A to nutenie manzelov byt pri porode. Je to az smutne, ze musite manzelov NUTIT. Do sexovania ste ho nemuseli nutit vsak? Porod je velka udalost a vazna vec pre zenu- mozu nastat komplikacie, stavaju sa, ze nie kazdy to prezije (matka, dieta). Ak manzel odmiente taku malickost, ako drzat ruku svojej manzelke pri porode, alebo iba ju slovne podporovat.....co dalsie vam odmietne v zivote?

Este mi pripada smiesne, ako niektore zeny obranuju svojich muzov, ze "chudatko, on neznasa hento a toto, citlivy na krv, este mi tam odpadne......a zamysleli ste sa uz nad tym, cim vsetkym musi prejst nase telo pocas porodu? Ved to je sok na cely organizmus. Ale vy tu pisete o tom, ak vas manzel to nechce ani vidiet. Interesantne....... 😒

Ak to zena vyslovene nechce, aby tam nikto nebol, tak to je uplne ina zalezitost.

hubka
23. júl 2008

digysa, mas uplnu pravdu...ja som tiez kamosku lutovala, ze polovicka pri nej nebude, pretoze si po porode nebude vediet sex s nou predstavit a bala bla bla....nakoniec bol....ale tie chlapske keci, ze je tam krv a oni odpadnu...no chudacikovia ☹

mirrinka
23. júl 2008

digysa,nemám čo dodať...super 🙂
ja by som svojho asi odstrelila,keby mi povedal,že nechce byť pri pôrode....našťastie,už hneď od začiatku tehotenstva sa na to tešil.....asi ešte viac ako ja 😀 😀 😀

lilliana
23. júl 2008

jednoznacne je to uzasny pocit,ked je vasa polovicka pri narodeni spolocneho plodu lasky. 😉 ten moj spociatku tiez nebol presvedceny o tom,ci pojde - hlavne kvoli tej krvi a prostrediu,ale nakoniec siel,nelutuje,ba dokonca vyhlasil,ze kazdy chlap by si to mal so zenou odbit. nevadila ui ani krv,ani prostredie,ani personal,prechadzal sa so mnou,sprchoval,robil drepy,pomahal predychavat kontrakcie a napokon i tlacili sme spolocne. 😀 neskutocna a nenahraditelna psychicka opora! neviem si predstavit zeby som to vsetko prezivala sama. vrelo odporucam,chlapov treba jemne"dotlacit"do toho,myslim ze i vztahu to moze pomoct,chlap si po takomto akte zenu iste viac vazi.

zabkatt
23. júl 2008

Babule tak akosik som sa vrátila a 2v1 😀 😲 😠 Malý sa nalakal a vyliezol až niekam pod rebrá, takže som nechcela aby to na silu vyvolávali, tak ma len rozpiplal a uvidíme čo sa bude diať a ako nič, tak si dáme v pondelok repete 😀 Dúfam že už bez takého stresu ako dnes 😝

digysa
23. júl 2008

liliana: tak ti gratulujem k takemu skvelemu manzelovi... 😀

claudinka
24. júl 2008

tak to mate super babule.. ten moj furt vymysla, ze nece ist.. a ja tam necem byt sama.. on povedal, ze so mnou bude a ked uz pojde do tuheho, vyjde von.. 😒 ze to nezvladne a skor odpadne, jak by mi mal byt oporou.. ze tam bude krv a to on nemoze vidiet..

yara2
24. júl 2008

claudinka - ved tam nemusis byt sama. vezmi si kamosku, sestru,alebo mamku.niekoho kto ti je blizky a kto tam s tebou pojde rad a nie pod natlakom a po prehovarani.... ja by som partnera urcite na to nenutila. ja ho tam ani nechcem,ovela radsej tam budem mat sestru.
my si to prezit musime,ale chlap ma na vyber a ak sa na to neciti,nech sa rozhodne sam. osobne by mi nepomohol fakt,ze ked musim trpiet ja tak nech si to so mnou odtrpi aj niekto iny. na bolesti by mi to neubralo. aj tak to nakoniec musime zvladnut same,nikto za nas nepredycha,nikto nepotlaci...

pizicek
24. júl 2008

ahojte babenky tak moj manzel bol tiez pri porode a poviem vam bolo to super bol premna velkou oprou. 🙂

capyy
24. júl 2008

claudinka: presne toho sa obaval aj moj manzel, ze im tam odkvecne. ale nakoniec isiel. ked sa blizilo ku koncu tak mu sestricka priniesla vodu, ze nech mi potiera pery a on tu vodu exol do seba 😀 😀 😀 . potom mi povedal ze keby sa nenapil tak by odkvecol. pri druhom porode bol uz uplne perfektny a dokonca mi povedal ze ak budeme mat tretie tak ho uz zvladne odrodit aj sam 😀 😀 😀

tak povedz manzelovi nech si zoberie zo sebou pitie a nieco pod zub. pomoze to 😉

claudinka
25. júl 2008

yara2 praveze som aj nad touto alternativou uvazovala.. ja praveze ale nikoho nemam az tak blizkeho, koho by som si tam vzala.. odkedy som sa vydala, mam sice najlepsie kamaratky, ale uz to je o niecom inom s kazdym, kedze ja uz som uplne inde ako vacsina mojich 20-rocnych rovesnicok.. ja uz vydata, babenko cakam 🙂 na vyske som, brigadujem.. vsetci sa len flakaju, slopaju, atd.. sak to pozname..
no a co sa tyka rodiny, sestru mam mladu pubertacku a s mamou v kontakte pre jeden rozpor nie som.. takze ani tam to do uvahy nikto nepripada..

capyy smadny bol? 😀 😀 to je zlateee.. eejha jake odvazne slova.. vsetci oteckovia zatial, co nechceli ist a nakoniec boli, nelutuju a isli by urcite znova a mrzelo by ich, keby pri tom neboli.. tak verim, ze to tak bude aj u mna.. velmi by som chcela, aby tam bol, vsak kto iny ma prvy so mnou vidiet babenko, ked nie on?
urcite na to jedenie a pitie nesmiem zabudnut.. sak je v ruzinove nejaky bufet alebo automat? 😠

yara2
25. júl 2008

claudinka - presne viem,o com hovoris,ked ja som mala 20,neviem si predstavit,ze by som si ako oporu na porod zobrala nejaku moju rovesnicku.
ja mam velke stastie,ze mam o 10 rokov starsiu sestru a pre mna je to ten najlepsi clovek na svete,dokonca az tak,ze ju chcem mat pri porode viac ako partnera. vo vsetkom ma podrzi,vie ma podporit,porod uz ma za sebou.. tak kto iny by mal vtedy pri mne byt? myslim ze mi bude vacsou oporou ako partner. ja ho pri porode nechcem,precitaj si moj nazor zo 17.jula 10.38 ak chces,tak som o tom pisala ze preco...
a ak ten tvoj fakt naozaj nechce ist, tak ja by som to radsej asi prekonala sama ,ako vediet,ze niekto je tam na silu a proti svojej voli.
a lezat tam s tym pocitom,ze niekomu to nie je po chuti a predsa sa na to vsetko musi divat.... to by mi na psychickej sile teda nepridalo,skor ubralo...
prajem ti teda,aby sa to nejako vyriesilo k spokojnosti vas oboch... ved este napis

claudinka
25. júl 2008

yara2 to mas super, ze si tak velmi rozumiete so sestrou.. a ked si si ista, ze ti bude lepsou oporou ako mangel, neni o com.. 😠
precitala som si tvoj prispevok, nieco do seba urcite ma.. no sak uvidime, ak tam budeme uz a on nebude ciet byt so mnou, urcite to pochopim.. naozaj bude lepsie, ak tam nebude, ak nebude on sam chciet.. 🙂
dakujem za radu.. 😉 viem, ze tam so mnou pojde a bude v blizkosti, to mi zatial ako blazeny pocit na srdiecku staci 😉

yara
25. júl 2008

claudinka - 😉 . ja si to predstavujem tak,ze ma tam samozrejme donesie,potom si ma uz ale prevezme personal, a partner pocka na chodbe,alebo lepsie niekde v bufete(aby ma ani kricat nepocul 😉 ) no a ked uz bude po vsetkom,tak ho zavolaju a my uz budeme na izbe lezat spolu s mimi-pekni, spokojni, cistucki... tak by som si to priala 🙂

lenuska74
25. júl 2008

claudinka, ja by som súhlasila s tým aby bol s tebou tak dlho ako bude chcieť on 😉 a uvidíš že bude do konca 😉 a tej krvi tam zas nie je tak veľa aby to neprežil a vôbec sa na to nemusí pozerať zo strany lekára ak to nezvláda môže byť pri tebe, skús a uvidíš 😉 myslím že neoľutuješ, aj keby mal sedieť len v kúte a prizerať sa uvidíš aké zázraky to urobi s lekárom 😀

claudinka
25. júl 2008

yara ako vo filme 😀 😀

lenus presne tak to aj chcem urobit.. do nicoho ho netlacit, nenutit, je to na nom.. a s tym, ze bude len mne pri hlave, to si on asi nevie predstavit.. on si mysli, ze to bude vsetko vidiet z prveho radu a pritom ja ani necem, aby videl ten "porod", ako ide maly von a tak.. ja som mu to aj vysvetlila, ze len by som bola rada, keby tam bol pri mne, pri hlave a bol mi oporou.. ani nemusi nic hovorit, staci, ze tam bude so mnou.. vobec nechcem, aby to videl zo strany lekara.. asi si to vobec nevie predstavit.. no sak uvidime, este mame casu 😀

yara2
25. júl 2008

lenuska74 - ved claudinka to skusit chce,len jej manzel nie

pinco
25. júl 2008

claudinka, ak s tebou manzel viac menej nechce ist, tak ho urcite nenut. Je to pre teba urcite tazke, ale teraz ti nepomoze, ked sa budes trapit, ze vsetci muzi chcu byt pri porode, len ten tvoj nie. V mojom okoli poznam chlapov, ktori chcu ist, ale aj takych, ktori jednoducho nechcu. Nase mamy si to museli odrodit same a zvladli to, tak to urcite zvladnes aj ty. 😉 A mozno si to naozaj nakoniec rozmysli.

digysa - mas urcite zaujimavy nazor, ale neviem ako to pomoze tym chudinam, ktore by chceli mat muza pri porode, ale on ist nechce. Akurat ze si budu este teraz nadavat, co za necitlivca si to vzali. Mozno tie zeny, co obhajuju svojich muzov, to robia len preto, aby sa nemuseli az tak za nich hanbit, nemyslis? Manzelske hadky tehotnej zene nepomozu a aj tak s tym nic neurobi (ci sa ma teraz rozvies, zato, ze muz nechce ist k porodu? Ako by si to vyriesila ty digysa?)

claudinka
25. júl 2008

pinco tak v to dufam aj ja, ze si to rozmysli.. 😉

yara2
25. júl 2008

pinco - suhlasim s tebou v tom ,co si napisala digyse.
to neznamena,ze ak muz nechce byt pri porode,tak ze si tu zenu nevazi,alebo ze jej teraz bude vsetko v zivote odmietat,alebo ze s nou nesuciti,alebo ze je bezohladny...
a to ze moje telo preziva pri porode sok este neznamena,ze ten sok musi prezivat aj niekto iny,kto si tam neprial pri tom byt. to ze tam so mnou bude manzel len preto,ze som naliehala mi psychicky teda vobec nepomoze.
a nemyslim si,ze zena ktorej muz nechce byt pri porode ,by sa mala za neho hanbit

stvura
26. júl 2008

Takze si planujete manzelov pri porode ci nie?

Ja svojho planujem a on je s tym zmiereny 😎 , zucastnil sa aj predporodnej pripravy, len neviem ci mu to casovo vyjde, lebo dost dlho pracuje a tak...ak nebude porod cakat alebo bude akurat v tom case v Ba v robote, tak to nestihneme, co by mi bolo dost luto, lebo by som ho tam chcela.

Na druhej strane zasa uvazujem, ze fakt neviem ako budem ja osobne reagovat, ci mi to nebude vadit, ci nebudem podrazdena, toho sa dost bojim. I ked mnou teraz hormony nejako nelomcuju, predsa neviem co pride {nemocnicu som si uz pozrela komplet} ako budem ja reagovat....
Neriesite take dilemy?

mamiska
26. júl 2008

Ahojte, tak aj sa k Vam pridam 😉 mala som nastastie tak rychly porod, ze si manzel ani neuvedomil a stal obleceny v modrom pri mne a pomahal zo vsetkych sil spolu so mnou. Bola to velka opora, zvladol to na vybornu, len ma velmi mrzi, ze som nevidela jeho prve reakcie 😉 kedze som sa upla na malicku...no este dnes je z toho uneseny a stale rozprava aka bola krasna a ako som to super zvladla...len co dr. odisli, vliezol pod postel a obvolaval vsetkych znamich, aby sa mohol pochvalit, ze je tatkom...
Keby sa nam postastilo aj druhe babatko, chcela by som aby bol pri porode aj druhykrat 😵

capyy
26. júl 2008

stvura: neboj bude ti oporou

mamiska: vela stastia pri druhom.

mne to pomohlo v obydvoch pripadoch ze bol pri mne

pinco
27. júl 2008

ja som zatial na tom tak, ze ho chcem mat pri sebe, lebo sa strasne bojim, ako to tam idem zvladat. Ale myslim len tu prvu dobu porodnu, potom uz nie. Ked uz budem fakt ze rodit. Ja viem, ze to nie je o tom, ze bude pozerat na tu necistotu a ze je to prirodzene, ale ja to teraz citim tak, ze ked uz budem tlacit, tak by mi tam iba na nervy isiel... Ale mozno ked pride na lamanie chleba, tak ho nepustim prec ani nahodou 😀 (alebo ho poslem prec este kym budem rozdychavat kontrakcie 😀 ) Mam presne taku dilemu ako stvura. Tie, co to uz mate za sebou a mali ste tam manzelov, tak mate len dobre spomienky na to, tak dufam, ze aj ja budem mat.

marianne
27. júl 2008

Manzel alebo partner pri porode je super vec.mozem len odporucit

claudinka
27. júl 2008

no sak uvidime, ako dopadneme.. v kazdom pripade, nech sme s babatkami v poriadku, co tam po muzoch pri porode 😀 😀 😀 😀

mirka20
29. júl 2008

ahojte. ja som mala manzela pri porode a urcite by som nemenila. v prvej faze pri mne nebol, lebo bolesti na mna prisli vecer a rozbiehalo sa to pomaly, ale v poslednej faze (rano) bol pri mne a bol mi velkou oporou. drzal ma, ofukoval, ovlazoval pery...aj ked mi liezlo na nervy,ked mi povedal, zatvor oci a ja som chcela vsetko vidiet 😀 bol uplne v pohode a po porode zahlasil, ze mozme ist opat rodit, ze je to pohodicka (ako pre koho 😝 ).a to som si myslela, ze tam urcite odkvecne, lebo je dost citlivy a on sa tam predviedol ako riadny hrdina 😵 pred porodom sme sa dohodli, ze bude pekne pri mne, stat mi pri hlave a ze nepojde strihat pupocnu snuru a tak aj bolo.
urcite vrelo odporucam mat muza pri porode

claudinka
30. júl 2008

mirus tak super, ze mas za sebou taku pozitivnu skusenost, snad aj moja bude taka 😉

claudinka
30. júl 2008

akurat sme sa o tom bavili.. je rozhodnuty pri porode urcite nebyt, ani za nic.. ze nemam si mysliet, ze ma nemiluje.. ale nece tam byt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre