Mám krásny zážitok s manželom pri pôrode

sisa29
29. aug 2007

Chcela by som sa s Vami podelit o svoj najkrajsi den v zivote.S manzelom sme boli rozhodnuty od zaciatku ze si tento krasny den vychutname spolu.Hned ako mi odtiekla plodova voda prisiel manzel zamnou do nemocnice.Boli sme na tzv.cakacke kde sme predychavali spolu kontrakcie,prechadzali sa a sprchovali.Kontrakcie som mala kazde 3 minuty a stale to neslo.Manzel ma masiroval a snazil sa ma rozveselit.Nakoniec doslo k tomu najhlavnejsiemu manzel mi stal pri hlave pomahal mi dychat a utieral mií pot s cela.Mne stacilo len vedomie ze je primne a ze ma drzi za ruku.Ked prisla na svet nasa Ninocka tak samozrejme isiel hned za nou.Najkrajsi pocit bol ked som ho zbadala medzi dverami s malim uzlickom v ruke a po tvari mu stekali slzicky stastia.Bol to krasny zazitok

pinco
30. júl 2008

claudinka. netrap sa nad tym uz. Ak nechce, tak je zbytocne ho nutit. A naozaj to neznamena, ze ta preto nemiluje. Vsak doma, ked to na teba pride, tak bude s tebou a urcite ta povzbudi. A potom, ked ta bude vsetko boliet v porodnici, tak budes mysliet na maleho, ako sa na neho tesis, ze ho konecne uvidis 😉

claudinka
31. júl 2008

pinco aj ja si to hovorim a uz sa s tym vyrovnavam.. som vzdy snivala o tom, ako vo filme.. ze je pri mne 😀

pinco
31. júl 2008

clovek si kadeco vysniva, ze bude ako vo filme, ale zivot taky nie je. Naozaj sa netrap, aj ked si urcite sklamana. Toto nie je podstatna otazka vasho vztahu, dolezite bude, ako sa bude chovat ako otec a partner 🙂

claudinka
31. júl 2008

pinco 😉 mas pravdu.. mozno nakoniec aj budem rada, ze tam nebol 😀

zukana
1. aug 2008

Ahojte. Môj partner nevie pri pôrode nebol. A ani by som ho tam nechcela. A to preto, že on nevie prejavovať city. Nevie ako sa má správať, ked niekto v jeho blízkosti trpí. V tomto je stará škola a dostal takú výchovu. A mňa by s tým, len viac stresoval. KeĎ som bola pár hodín pred pôrodom, prišli ma aj s mojou mamou pozrieť. Sestrička ich na chvýľu pustila do vyšetrovne, kde sme sa stretli. Ja som mala práve kontrakciu. MAma ma chytila za ruku, objala ma okolo pliec a bolo to určite fajn. On tam len tak sedel a nevedel, čo so svojimi rukami. Teraz sa na tom dobre smejeme. Určite je to krásne mať pri sebe partnera. Ale treba brať do úvahy aj jeho pocity, nie je dobré na neho tlačiť. Takže ja najbližšie rodím tiež bez partnera, možno však poprosím kamošku alebo mamku.

A ešte nie všetci muži sú rovnaký.

aktak
1. aug 2008

moj manzel v tej rychlosti a novej situacii aj zabudol na kopec veci, ze ma ma povzbudzovat a tak, ale vobec mi to nechybalo, pre mna bolo dolezite ze tam je nekto komu na mne zalezi, komu mozem povedat ze som smedna, kde ma co boli bez toho aby som ho otravovala, pre oboch nas to bola nova situacia a ani si ju nekedy poriadne neviem vybavit co sa ako stalo, kazdy si pametame neco ine a nejak sme to zlozili dokopy aby sme vedeli ako to prebiehalo 😀

emfi
1. aug 2008

Ahojte. Pri prvom pôrode manžel nebol , ale je to už skoro 9 rokov a doba bola trošku iná. No teraz pri narodení Emky to bolo iné. Bol rozhodnutý, že tam bude so mnou, aj keď priznávam, že trochu obavy mal, lebo nevedel čo to obnáša.
Keď ma pripravili na pôrod, teda prepichli vodu, on čakal na chodbe, a tak som ho zavolala. Boli sme sami na pôrodnej izbe, držal ma za ruku, hovoril ako mám dýchať, otvoril okno, ked mi bolo teplo, a potom ked prišiel doktor a začal samotný pôrod, bolo na ňom vidieť, že je nervózny, ale zvládol to, stále bol pri mne.
Povzbudzoval ma, keď som už nevládala. Najkrajšie bolo, Keď nám malinkú ukázali, hneď si ju zobral na ruky, prihováral sa jej a plakal od šťastia. Bolo to úžasné, ja som plakala s ním. Stále jej hladkal ručičky a ďakoval mi za ňu a chváli, ako som to dobre zvládla.
Zostal pri mne, aj keď ma šili a išiel so mnou aj do sprchy. Rozlúčili sme sa, keď ma odvážali na izbu
Mojej mame a babke sa to zdalo také neprirodzené, akoby pôrod bol len záležitosťou ženy, veď aj mužov sa to týka, dieťatko je predsa aj ich a poniektorí si aspon uvedomia, čo to všetko obnáša, a že to nie je také jednoduché, ako sa o tom hovorí. Možno si muži troššku viacej začnú ženy vážiť...
Vrelo to všetkým odporúčam...Je to užasné, mať v takej ťažkej a zároveň krásnej chvíli nablízku svojich najbližších, s ktorými sa hneď môžete podeliť o ten najkrajší zažitok...

claudinka
2. aug 2008

emfi krasne si to napisala 😉

yara2
2. aug 2008

claudinka - ahojky. mam pre teba jednu radu. ked tvoj manzel nechce pri porode byt a ani kamoska,sestra alebo mamka v tvojom pripade neprichadza do uvahy.
neuvazovala si o moznosti mat pri porode dulu? neviem,ci si pocula o tejto moznosti,ja som o tom citala len pred nedavnom. dula je profesionalana tvoja osobna asistentka pri porode. je to zena,ktora presla specialnym kurzom pre porod,ma teoreticke a aj prakticke vedomosti o vsetkom ,co sa tyka samotneho porodu,ako aj casu pred a po nom . mnohe z nich su uz matky,takze vedia,co vsetko porod obnasa.doda ti psychicku podporu,vedomosti a travi s tebou cas v nemocnici.
myslim si,ze to je pre zeny,ktore chcu mat pri porode niekoho blizkeho pri sebe a nemaju inu moznost,velmi dobra volba. nemam osobnu skusenost,ale citala som len velmi pozitivne ohlasy od rodiciek.
takze moj nazor a rada pre teba je,ze mat dulu pri porode je ovela lepsia volba ako nasilu prinuteneho partnera.

prepacte,viem ,ze toto je ina tema,ale chcela soim len claudinke poradit 😉

claudinka
2. aug 2008

yarus 😉 IP-cka

yara2
2. aug 2008

claudinka - uz som zbadala 😉

dzio2
9. jún 2009

babky tuna sa to neako pozastavilo mna to len caka niektore ste ma rozplakali manzel chce ist ale ja mam stoho troska obavy neviem preco urcite to bude super ked tam bude aj ho tam chcem tesim sa ze tam bude ale tie zmiesane pocity

maykam19
9. jún 2009

Ja sa s vami podelim o humornu situaciu: prislo to na mna, manzel (vtedy este len priatel) bol doma tak som mu volala nech pride lebo to uz bude co chvila...on pri porode chcel byt...tak sa ponahlal na porodnicu ze ho stopli polisi, snazil sa im vysvetlit ze nem cas lebo co chvila budem rodit...pri nich sa chvilu zdrzal, uz som myslela ze to nestihne...ja uz na kresle lezala, ked dorazil..sestricka ho rychlo nasmerovala nech sa prezlecie, no on v tej rychlosti vosiel primarovy do kancelarie a obliekol si jeho rucho aj sacok na hlavu, mal tam aj rusko na ustach tak si ho dal, a vpalil rovno do saly, este mal aj vysacku pana primara na plasti...este ze si to vsimli sestricky ze to nieje primar , lebo ja by som ho nespoznala a odrodil by to asi on...vsetci sa rehotali, zaviedli ho este do kabynky sa znova prezliect a mne aj do smiechu aj do placu...no poviem vam ....ale nakoniec vsetko dobre dopadlo, ...moj manzel len asistoval a v rukakch ma mal nakoniec odbornik....

oalaa
9. jún 2009

maykam19: 😀 skvely pribeh

oalaa
9. jún 2009

Ahojte, ja som rodila som v Za, pr.CA porodnica este nebola taka vynovena a manzela som pri porode mala. Chcel ist a aj ja som ho tam chcela ako psychicku oporu, nechcela som byt sama so sestrickami-bala som sa. A mozem povedat, ze kebyze idem rodit dalsich 10dete, tak ho tam chcem. Mala som skvely porod. Prijali ma ako poterminovu pacientku, nakolko som pretahovala 5dni. Prisla som na prijem rano o 8 a jeho poslali prec. COOO??? Prec???? a stihne prist???? to boli moje otazky. Nebojte sa, stihne tvrdili sestricky. Mal prist za mnou okolo druhej hod.rano robili klystyr, vyplnovanie papierov, poucenie o porode, pasy atd.no stale ziadne kontrakcie, tak o pol druhej mi vypustili plodovu vodu, ze snad to pojde rychlejsie, ale...opak bol pravdou. Potom ma premiestnili na porodnu salu, mala som ju sama s polohovatelnym kreslom. Ani neviem ako to zbehlo a manzel vosiel do dveri prezleceny do sterilneho oblecenia s capicou na hlave tak som sa sprchovala, skackala na fitlopte, rozpravali sme sa, hovorili vtipy a ver, ze keby som mohla, tak idem von na prechadzku sem tam prisla sestricka pozriet ako sa dari. No a podvecer sme isli ako na pase. Pocula som pred sebou 3 porody a chytala som klepaky O pol osmej vecer prisiel dr.a cudoval sa, ako som sa bez bolesti otvorila na tolko, ze som pripravena na porod-prvorodicka. Tak mi pichli infuzku a to uz islo rychlo. Za 40min.bol Adamko na svete. Pri samotnom porode som ani netusila kde sa nachadza moj manzel, zrazu prisla detska dr.so sestrickou, ktory cakali na moj maly zazrak a potom 2 sestricky pri mne a doktor predomnou Manzel bol za mnou No a potom taaaa neskutocna radost. Ked nam ho doniesli ukazat a povedali ze mame zdraveho syna, plakali sme obaja. potom bol pri mne ked ma zosivali a dalsie 2hod.na pozorovani, takze domov sa dostal v noci, kde ho cakali pripity svokrovci a otec Takze......naozaj si neviem predstavit, co by som tam robila cely den sama a okrem toho, personal ma uplne iny pristup k rodicke, ked tam ma manzela resp.nejakeho rodinneho prislusnika, aspon v Za to tak bolo.

lauritania
9. jún 2009

ahojte baby. no super keď máte také dobré skúsenosti s manželom pri pôrode. no , my sme tiež chceli aby bol manžel pri pôrode , ale nakoniec kôli práci nebol. a to som rada, že nebol. velmi rada! keďže som sa trápila 17 hodín , a nakoniec rodila cisársky , tak by mi asi išiel na nervy . no malú videl ako prvý. to stihol. ja som ju videla až na tretí deň. 🙂

majula28
9. jún 2009

maykam, pri tvojom príbehu som sa schuti zasmiala 🙂 🙂

oalaa a zase pri tvojom mi vyhrkli slzy

ja to šťastie nebudem mať, že by manžel bol pri mne - nechce ísť a nútiť ho nebudem 😢 😢 škoda viacej by si ma potom vážil ☹

kkkatarinkaaa
9. jún 2009

ahojte...
mozem sa zapojit? my tiez este cakame...a chcelal by som manzela aby bol pri mne...pisete tu vacsinou pozitivne ohlasy. Manzel sa aj chysta, len este asi nie je rozhodnuty na 100%. Tak neviem. Ja by som bola velmi rada, keby tam bol...hm. Takze takto som ja na tom...

alfomilka
9. jún 2009

manzel bol pri prvom porode pri mne, aj ked pri konci nechcel byt. Ale akosi tam ostal. A v pohode. Zvladal aj to, ako som si to odkricala. Bolo to fajn, lebo vzdy, ked porodna baba po kontrole odkracala, vzdy sa ma chytalo zufalstvo a lezat len tak sama bezvladne na porodnom stole, nooo, dobre, ze tam bol. Ale teraz, ked cakame druhe, tak sa cudoval: Mam ist zasa??? Ved som bol pri prvom.
No tito chlapi? 😠 😀 😕

oalaa
9. jún 2009

ahojte babulky, su manzelia, ktori nechcu ist a su aj ti, ktori pojdu. Je to na nich a netreba ich k tomu nutit. Ale...ti ktori su rozhodnuti nebyt s vami nevedia o co prichadzaju, teda aspon moj manzel tak vravi kazdemu chlapovi, ktori odmieta ist k porodu. On by vam toho vedel povedat dost a vsetky svoje pocity, mozno mu poviem, nech vam to tu napise 😀 je to krasny zazitok ked vidi, co vsetko je zena ochotna strpiet kym pride na svet vase vytuzene dietatko a ked ho po prvy krat pocuje plakat. Nam ked doniesli Adamka ukazat po odvazeni a odmerani tak sme na neho obaja pozerali s takym uzasom a slzami v ociach, ze ho mame pri sebe a hlavne ze je zdravucky, ze sestricka nam vravi: mozte si ho pohladkat 🙂 a my: to naozaj??? 😀 bolo to nase prve a stale nato spominame.
majula28 : teraz neviem, ci je to ok, ked sa ti tisli slzicky do oci 😢
tak vsetkym cakatelkam prajem krasny porod ci uz v pritomnosti vasho draheho alebo bez neho. Sme zeny a my to zvladneme 😎

oalaa
10. jún 2009

napadla ma otazka: mala niektora z vas uz aj taky zazitok, je jej manzel porod nezvladol a museli ho kriesit 😕

lenka1108
10. jún 2009

ja som rodila v irsku a moj manzel chcel ist od zaciatku so mnou...ja som bola v nemocnici od 1 poobede v bolestiach a on dosiel okolo 4 bo bol v inom meste v praci.ale sak v pohode rodit som zacala o 23:00.na moje stastie mala bola vonku po 2 potlaceniach.hned ako jej vysli ramienka ,doktorka zobrala muzove ruky a povedala aby si ju vytiahol.muz zostal zarazeny ale vytiahol a do teraz to opisuje ako naj zazitok v zivote.potom este prestrihoval snuru...takze mam super spomienku a aj manzel.a okrem toho mam vsetko aj na kamere 😀

oalaa
10. jún 2009

lenka1108: tak to verim, ze to bol pre neho super zazitok. Neviem ci by toto dovolili dokroti na Slovensku. Pupocnu snuru moze manzel prestrihnut ak chce, ale vytiahnut bábo asi nie ☹

lenka0
10. jún 2009

ahojte kocky aj moj partner je zatial rozhodnuty,ze bude pri porode.Uz len z toho dovodu aby som tam nebola sama a myslym si,ze sa aj inac spravaju ak je s rodickou aj niekto pribuzny.Najprv nechcel a dufam ,ze do toho velkeho dna to nezmeni 😎 kocky takze on asi primne nebude cely cas az ked budem mat na male alebo ako to je? Ja chcem ist do nem.az ked mi odtecie plod.voda,alebo budem mat uz bolesti tak by som teda chcela uvidime ako to bude.Drzte sa mi mame do porodu este necele 2mes. 😀

oalaa
10. jún 2009

lenka0: ak nemas kontrakcie a ides ako poterminova pacientka, tak partner nebude pri tebe od zaciatku. Vravim, este ti spravia klystyr, oholia-niektoru ano,inu nie, papierovacky, pasy a myslim ze manzel ide az na izbu nazyvanu "vzdychacka" 😉 a takze pri kontrakciach by mal byt uz s tebou aj pri samotnom porode, ale pri cisarskom nie. Nooo,to mas dobre naplanovane, tak daj potom info, ci ti to aj tak vyslo 😎 drzim palce

mufo
10. jún 2009

Cafte zienky tak sa pridavam.Moj muzicek sa iniciativne za kazdu cenu taha so mnou rodit- co sa samozrejme hrozn tesim...aspon si bude do koho udriet v najhorsom 😀 A tiez si myslim ze po takomto zazitku si nas nasi chlapi budu viac vazit, povedzme si pravdu, keby chlapi rodili...
Akurat dnes sme boli na predporodnej priprave, a vraj aspon v BA to funguje tak, ze manzel sa vola az ked je zena na 5 cm otvorena, ale zalezi aj na tom ako to prave vyzera v porodnici.Ak tam je zena napriklad sama-myslim jedina rodicka- nerobia problem a manzel tam moze byt od zaciatku....no tak drzme si palce 😉

lenka0
10. jún 2009

takze takto nejako to je.Muzicka mi zatial poslu domov a potom ho zavolaju. 🙂 dufam,ze si to potom nerozmysly.a ked uz budem mat kontrakcie a daju ma na vzdycharen tak tam zamnou pride 😝.A ak nahodou boli by nedaj boze nejake komplikacie a musela by som ist na cisarak tak on tam uz nemoze byt? ☹poslu ho von.hhhm dakujem za info

bmmz
10. jún 2009

dnes som bola na ctg a akurat dosiel jeden nadejny tatino a ho tam obliekali do plasta navlekov a ruska porodne asistentky .. zena uz bola na sale tak som na nom videla aky bol taky vselijaky ale podla mna co by robil doma

lenka0
10. jún 2009

no to som videla aj ja ked som bola v nemoc. Bol tam chlap ako hora smial sa a potom ho volali k manzelke tak jedno mu nebolo bol uz chudak farebny 😎 ,ale urobil ti pre svoju drahu aj babo 😅

oalaa
10. jún 2009

lenka0: pokial viem, tak pri cisarskom reze nesmie byt manzel ani ziaden rodinny prislusnik, ale neviem, ci to tak funguje na celom Slovensku alebo su aj vynimky 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre