Mám krásny zážitok s manželom pri pôrode

sisa29
29. aug 2007

Chcela by som sa s Vami podelit o svoj najkrajsi den v zivote.S manzelom sme boli rozhodnuty od zaciatku ze si tento krasny den vychutname spolu.Hned ako mi odtiekla plodova voda prisiel manzel zamnou do nemocnice.Boli sme na tzv.cakacke kde sme predychavali spolu kontrakcie,prechadzali sa a sprchovali.Kontrakcie som mala kazde 3 minuty a stale to neslo.Manzel ma masiroval a snazil sa ma rozveselit.Nakoniec doslo k tomu najhlavnejsiemu manzel mi stal pri hlave pomahal mi dychat a utieral mií pot s cela.Mne stacilo len vedomie ze je primne a ze ma drzi za ruku.Ked prisla na svet nasa Ninocka tak samozrejme isiel hned za nou.Najkrajsi pocit bol ked som ho zbadala medzi dverami s malim uzlickom v ruke a po tvari mu stekali slzicky stastia.Bol to krasny zazitok

yara2
17. júl 2008

livka299 - ved jasne,ze to vie maloktory chlap ako to prebieha. a ja chcem, aby to pri mojom aj tak ostalo. nemyslim, aby nemal informacie o priebehu,fazach porodu, o moznych komplikaciach. to nech pekne vsetko vie. ja si len myslim,ze nie je potrebne aby to videl. staci nech ostane v teoretickej rovine, na prax su tam ini...
muzi vedia,ze to nie je lahke, vedia ze ked sa pri tom krici tak to asi nie je prechadzka ruzovou zahradou. ale aby mne nejako pomohlo to, ze sa na to bude pozerat??? to urcite nie.
a ze pritomnost otca dietata upevnuje jeho vztah k nemu... no to by potom 99% dnesnej dospelej populacie nemalo so svojim otcom ten pravy vrucny vztah.
a nemyslim si,ze ked je tam manzel, tak personal robi svoju pracu lepsie. oni si nemozu dovolit nieco zanedbat, ci uz pri mne alebo dietati. myslite, ze by im to stalo za to, odflaknut robotu lebo "ved ona tu nema manzela" a riskovat a niest nasledky , keby sa nieco stalo???

ka77ka
17. júl 2008

je to na kazdej z nas ako sa rozhodne a hlavne na chlapovi.mne manzel pri prvom porode nebol, pri druhom uz ano.bolo mi aspon veselsie, pokym som porodila...i ked je pravda, ze bolesti som si musela odtrpiet sama...ale som rada, ze bol pri mne.

yara2
17. júl 2008

ved to, ze hlavne na chlapovi. myslim, ze maloktory je tam naozaj len zo svojho vlastneho presvedcenia a zo svojej vole. chcu tam byt kvoli tomu, ze to chce zena a tak jej vyhoveju. ale aby sa tam hrnuli ze:
" jeeeej,chcem si pozriet porod", tak to nie. pytala som sa desiatok muzov, ci by to chceli vidiet a aky maju pocit, ked to uz videli a reakcie neboli (az na par vynimiek) velmi nadsene, skor naopak.
myslim, ze o nic nepride,ked pocka pekne na chodbe...

livika
17. júl 2008

Tak moj je asi vynimka a nejaky divny podla teba,ale praveze ja som ho tam nechcela a on chcel,ale nebanujem to 😉

lenuska74
17. júl 2008

tak toho svojho som nepresviedčala, iba som sa opýtala či by chcel isť somnou a on že ak môže tak áno, pripadalo mu to normálne a nešiel tam preto, aby pozeral ako sa otváram alebo ako vychádza hlavička, ale preto aby tam bol keď sa malička narodí a pomohol mi nadmieru hoci aj svojou prítomnosťou a lekár bol značne milší, dokonca si robili srandičky čo to odľahčilo ale neberiem nikomu názor že ak to niektorému z páru nevyhovuje tak nech to nerobí, je to na každého zvážení. Ja ak by som rodila ešte raz tak iba s manželom znovu 😉

yara2
17. júl 2008

livika - ja tu nikoho nesudim a nikoho neoznacujem za divneho. tak len tolko k tomu

solen
17. júl 2008

Aj ja by som chcela prispiet svojim nazorom ak mozem. Zijem v krajine, kde je pritomnost otca (vlastne hocikoho) pri porode samozrejmostou. Moj svokor bol pri vsetkych porodoch, tak isto isiel aj moj muzik. Bral to ako uplnu samozrejmost. Nejde o to "pozerat sa". Brali sme to, ze sme ako rodinka spolu uplne od sameho zaciatku. On bol ten, kto mi utieral pot z cela, daval mi pit a jest, povzbudzoval ma, prikladal mi kyslikovu masku, tlmil svetlo , drzal ma za ruku a sepkal, ze to zvladneme... On bol ten, kto videl ako prvy nase dietatko a zobral si ho do narucia, este teplucke, odviezol si nas do nasej spolocnej izby, podaval mi este v nemocke dietatko na kojenie, postaral sa , ked som cokolvek potrebovala ... Toto ma pre mna naozaj velky vyznam, byt tie prve dni naozaj len spolu. Ked budeme mat druhe dietatko, tak to dufam, bude opat takto a potom sa co najskor prida k nam nase prvorodene 😉

gurti
17. júl 2008

ja som pri porode mala manzela a nelutujem. Mala som tazsi porod a bol mi velkou oporou, aj pri kazdej kontrakcii, ked som sa donho zaprela, aj neskor...jeho dojmy z porodu?...este viac si ma vazi a urcite vzrastol jeho obdiv a ucta k zenam matkam.
...a ze by bol nejak zhnuseny alebo pohorseny, to urcite nie, on je z tych silnejsich povah, trapilo ho jedine to, ze sa musel divat na mna ako trpim a nemohol mi pomoct.
Urcite je ale vela muzov so slabsim zaludkom, ktorym pohlad na rodiacu zenu nerobi dobre, takze je to na dvojici, ako sa rozhodnu, takeho muza by som ale do toho nenutila a asi by som ho tam ani nechcela mat, bol by skor zatazou ako oporou.

gurti
17. júl 2008

yara2: ja si myslim, ze ziaden z tych muzov tam nejde preto, aby si siel "pozriet porod". Idu tam preto, aby boli v tej dolezitej chvili so svojou polovickou.

gurti
17. júl 2008

mas pravdu, je to pre zenu privelmi intimne a tiez fakt, ze ta tvoj drahy uvidi spotenu a v bolestiach dychciacu, atd. mozno na vasni neprida, ale na druhej strane, preto ta urcite neprestane milovat...a ked sme pri tom, rano ked vstanes, tiez nie si hned upravena a vonava, ci nie?

kila
18. júl 2008

Ja som manžela nahovárala aby bol pri pôrode. Nakoniec súhlasil. Teraz už tvrdí, že to bolo jeho najlepšie rozhodnutie v živote. A pri najbližšom pôrode tam určite bude so mnou.
Manžel mi vlastne pomáhal len vtedy, keď som mala kontrakcie a otvárala som sa. Masíroval mi chrbát, rozprávali sme sa medzi dvoma kontrakciami. Bolo to dobré, lebo som rodila v noci a nikto tam okrem mňa nebol. Pôrodná sestra sa na mňa nepozerala každú chvíľu. Keby tam nebol manžel, tak som tam sama ako prst a to by som nechcela. Keď som už bola otvorená, tak sme prešli na pôrodnú sálu, ale to bolo už na poslednú chvíľu a manžel mi držal hlavu. Tá posledná fáza fakt trvá len krátko, mohla som tam byť asi 10 minút a malá bola na svete. A pre manžela to bol zážitok na celý život! 😵

wien
18. júl 2008

mne napríklad dnes drahý povedal, že aj keď sa účasti na pôrode bál, je veľmi rád, že tam bol. že si ma váži ešte viac. a že to bol krásny a emotívny zážitok. aj mne chcel chudáčisko masírovať chrbát, ale ja som ho skoro odstrelila, keď sa ma dotkol 😀 tak tíško v kúte čakal, kým sa pohneme na pôrodnú sálu a až tam mi bol k niečomu. hladkal ma po vlasoch. to mi neuveriteľne dodávalo v tých chvíľach silu 😵

moncicici
19. júl 2008

my mame porod este pred sebou,ale jakmile sme s muzickom zistili,ze budeme mat babatko,tak sam povedal,ze chce byt aj pri porode a strihat pupocnikovu snuru,nevieme sa uz dockat nasho maleho 😀

hubka
19. júl 2008

ahojte babeny, ja sa pridam tiez so svojou skusenostou, mne odtiekla plodova voda po Silvestri a to ste mali vidiet ten stres v ociach, ze uz, mala som este tyzden cas...ale manzel kludny, aj av aute a prisli sme do porodnice a dr povedala, ze voda sice odteka ale otvorena som len na 1,5cm a vidi to tak az zea 8 hod.Manzela poslali teda dom, ze co bude a ja som bola na cakacke, sestricka mi doniesla ranajky, obed aja stale nic, kontrakcie slabe, nakoniec moj dr usudil, ze treba dat vyvolavacku, najprv tu vaginalnu, ta bola desna a potom oxytocin do zily, hodinu som si to sama predychala a potom mi pichli Edu a zavolal som muzovi, chudacik, doniesol mi vodu, balzam a tie somarinky o ktore som ho ziadala, neviem ako som mala pichnutu Edu ale s kazdou kontrakciou som mala krc v nohe, manzel sa snazil masirovat, rozpraval sa so mnou, bol z toho vykolajeny, ked si na to spomeniem haha a ked prisla hodina H, zislo sa tam vari milion ludi a on sa pyta:To uz?nebojis sa?a ja som bola v takom strese, ze sa to udialo rychlo a myl bol na svete, ja som pocitila strasnu ulavu a nesmierne stastie, manzel prestrihol pup. snuru a uz siel za sestrickou a malym a potom mi doniesol so slzami v ociach a ta pusa, ze Dakujem bola fakt uzasna...........Je to najkrajsi pocit v zivote zeny 🙂 😀

yara2
21. júl 2008

asi vas nahnevam dalsim mojim nazorom,ale podla mna je strihanie pupocnej snury(ak nie si lekar) pre muza skor bojova uloha za trest, ako prijemny zazitok... ja by som teda strihat do niecoho ziveho co este pulzuje a krvaca teda nechcela...

hubka
21. júl 2008

Manzel bol sice zaskoceny, ze striha pup snuru, bo v plane to nebolo kvoli Ceptre ale nakoniec bol stastny, tot moj nazor 😀

yara2
21. júl 2008

hubka - co je to ta Ceptra??

hubka
21. júl 2008

Centrum pupocnikovych transplantatov-nestatne zariadenie-za poplatok sme dali malemu odobrat pup krv 🙂

yara2
21. júl 2008

hubka - a to sa ako robi a kedy?? tesne ako ho vybrali von?? a odkial tu krv odoberaju?? z pupocnej snury alebo z toho kyptika co mu ostal na brusku alebo odkial?? nemam predstavu tak sa pytam...

hubka
21. júl 2008

yara-krv beru z tej pupocnej snury a tesne potom ako pride na svet az potom zenu zasivaju, vacsinou ked sa spravi nastrih, inac ten dr to dost dlho robil, som mala pocit, ze som po tom porode bola na sale este hodku ufff a malo uz bol davno pri manzelovi 🙂

gurti
22. júl 2008

yara2: ta krv je z placenty...a jej odobratie nebudes ani citit...my sme krv darovali, bo uskladnenie pre vlastne babo je dost drahe.

yara2
22. júl 2008

gurti - to je pekne,ze ste takto niekomu pomohli.
ako to myslis,ze odobratie nebudem citit?? to ju z tej placenty budu odoberat este predtym,nez ju porodim?? pomooooc

pinco
22. júl 2008

yara, ved sa neboj 😉 Este si to ani nemusis dat spravit 😎

kuk:

http://www.ceptra.sk/text/pupocnikova-krv-odber

yara2
22. júl 2008

pinco - dik, kukla som a precitala 🙂

zabkatt
22. júl 2008

Babulky, tak mňa ten pôrod čaká zajtra a manžela by som chcela pri pôrode. On by chcel byť z jednej strany tiež a z druhej sa bojí asi viac ako ja, ale keďže mám panický strach z pôrodníc, tak povedal že pôjde so mnou. No dúfam že to pred dverami nevzdá 😢 Tak držte palčeky 😅

hubka
22. júl 2008

Neboj, bude to super a uzijete si ten krasny pocit spolocne 😀

zabkatt
22. júl 2008

Ďakujeme dúfam že to tak bude 😔

capyy
22. júl 2008

zabkatt. drzime palceky. uvidis bude to pre vas najkrajsi zazitok

zabkatt
23. júl 2008

Babule odchádzam pa pa potom sa ozvem aj s novými dojmami 😝

ka77ka
23. júl 2008

zabkatt...myslime na teba, drzime palceky a urcite daj vediet. 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre