Mám krásny zážitok s manželom pri pôrode

sisa29
29. aug 2007

Chcela by som sa s Vami podelit o svoj najkrajsi den v zivote.S manzelom sme boli rozhodnuty od zaciatku ze si tento krasny den vychutname spolu.Hned ako mi odtiekla plodova voda prisiel manzel zamnou do nemocnice.Boli sme na tzv.cakacke kde sme predychavali spolu kontrakcie,prechadzali sa a sprchovali.Kontrakcie som mala kazde 3 minuty a stale to neslo.Manzel ma masiroval a snazil sa ma rozveselit.Nakoniec doslo k tomu najhlavnejsiemu manzel mi stal pri hlave pomahal mi dychat a utieral mií pot s cela.Mne stacilo len vedomie ze je primne a ze ma drzi za ruku.Ked prisla na svet nasa Ninocka tak samozrejme isiel hned za nou.Najkrajsi pocit bol ked som ho zbadala medzi dverami s malim uzlickom v ruke a po tvari mu stekali slzicky stastia.Bol to krasny zazitok

molnitko
26. feb 2008

neboj, tebe pichať nič nebudú, len prvý deň ti vezmú krv a to je v pohode 😵
Držím palčeky, nech sa to všetko vydarí a čo najkratší pobyt v nemocnici 😉

angienka
26. feb 2008

jaaaaaj no pekne dakujem i ked o tom veeelmi pochybujem,ze bude pekny-snad vyjde slnko az vtedy ked budem mat drobceka pri sebe,no z tej nemocnice mam nocne mory uz teraz...

zabkatt
27. feb 2008

babuly čo sa tak bojíte. Ja som strachopud na inekcie a hlavne nemocnicu jak hovado a manžel chudák musí so mnou chodiť na každú poradňu keď mi idú brať krv aby som neodpadla tam a ani po ceste a všetko zatiaľ hrdo zvládam a viem že to robím všetko v záujme toho maličkého 😀 Takže hlavy hore a strach bokom 😀

januliak
27. feb 2008

Angienka neboj sa toho tolko, ani ta nemocnica neni taka hroza a nebudes to ani vnimat, bo uz budes mat drobceka pri sebe a kazdy pohlad bude na neho 😉 Ja si uz ani neviem spomenut aka bola malinka (sice mala 3,90kg,ked sa narodila), ked uz ma teraz tri a pol mesiaca a skoro 7kg. Vychutnaj si to a neboj vsetko zvladnes 🙂 My sme tam mali tiez medicky a bola to sranda, ked ti napichavali infuzku alebo pichali injekciu. Oni sa toho bali viac nez my, snazili sa vsetko robit tak jemnucko 😀

angienka
27. feb 2008

zabkatt-to ani nesranduj...a ja ze raz a staci-ten odber,ale stale tam idem s takou malou dusickou,ze mi budu chciet vyprazdnit zily...
januliak-potom uz mozno nie,ale teraz sa bojim,lebo neviem co presne ma caka a ako to budem zvladat...aspon ze ty mi veris,ze to zvladnem 😉
No ja poslem tie medicky rozklepane po normalneho doktora,hoci vtedy budem zostresovana a budem sa chciet spravat iste milo,aby mi to vratili ale s tymto u mna asi nepochodia...asi to zapisem do porodneho planu 😝

januliak
27. feb 2008

Angienka ja som mala tiez zmiesane pocity, ale nakoniec som sa nevedela dockat, ze som sa nicoho nebala ani toho nastrihu 😝 😀 Totiz mne uz od 34tt mi hovorili, ze to moze prist hocikedy, kedze som sa zacala otvarat a nakoniec si to malicka rozmyslela a narodila sa dva dni pred terminom(asi sa zlakla vyvolavania).
Musis si hovorit, ze ked to zvladli miliony zien na svete, zvladnes to aj ty 😉 A stav sa, ze ked uvidis drobceka budes chciet dalsie, ked ste si planovali dve 😀 A baby, co tu pisu, ze na tu bolest zabudnes, hned ako ti daju tvoje babatko k tebe, tak maju veeeeeeeeeeeeeeeeeeelku pravdu 😵

angienka
27. feb 2008

no to verim ze na chvilu zabudnem,po tom mi to stehy a vsetky veci s tym spojenym urcite pripomenu tu bolest,ale to bude asi to najmenej, ja sa bojim tych hodin a mozno aj dni,co to bude vsetko trvat-ci to zvladnem aj psychicky a tiez klystyru a injekcii a hadiciek,cudzich ludi zirajucich a este nejakych neprijemnych prekvapeni o ktorych neviem-bojim sa ze niesom pripravena,chcem o tom vediet vsetko aby ma nic neprekvapilo a nech si to viem uplne predstavit...mozno to by ma ukludnilo,uz nech je to za mnou... 😖

zabkatt
27. feb 2008

o jéje tu sa bavíte o nastrihovaní? No dúfam že všetko pôjde ako má a nebudem to musieť zažívať, lebo toho sa teda naozaj bojím. 😎

evka39
1. mar 2008

angienka,môžeš študovať všetky teórie sveta ja som chcela vediet tiež všetko až som si myslela,že som už rodila,taká som bola sčítaná ale nech mi vraveli hocičo,bolo to úplne inak Kým nezažiješ,nepochopíš.Myslím to v dobrom,že ten zážitok je proste neopísatelný/aspon pre mna/A máš výhodu,že nevieš,čo ta čaká.Ja sa budem určite viac bát druhého porodu... 😀 A nástrih???zabkatt nastrihnutie som vobec necítila to sú také tlaky,že som len poula dr.ako vraví,že ma nastrihuje.Skôr to zašívanie olo pre mna nepríjemné,ale to mi doniesli malú ukázať takže v pohode.Dobre to načasovali hi.Prajem vela štastia a vychutnajte si to 😀 😀

angienka
1. mar 2008

pre mna je to prave dolezite vediet co najviac a poznat nazory viacerych mamiciek na ich porod,pomohlo mi to pochopit ze kazdy porod je iny i ked sa pritom robia tie iste veci ako klystyr,nastrih a tak...no kazda s tym ma inu skusennost a pre kazdu je bolestive nieco ine...pre mna je zas dolezite vediet si to predstavit ako to tam asi funguje...i ked citam a citam nemam pocit,ze by som rodila,ale uz ani neprepadam tak panike,ze netusim co ma uplne caka.Vdaka tymto diskusiam si uz co-to dokazem predstavit i ked urcite obavy iste nevymiznu,pretoze ten moj porod moze byt jak uplne v pohodke,tak mozu nastat komplikacie a to ja citanim neovplyvnim.

evka39
1. mar 2008

Ved ja s tebou súhlasím moja,ved som robila to isté a aj stále robím.Vždy čítam detské časopisy a tak svokra sa mi potom smeje že som velmi múdra,ked to čítam.Jasné,že je lepšie vediet o tom čo najviec ja som chodila aj na predporodné cviká aj tie mi pomohli.Len som chcela povedat,že som mala pocit,že všetko,čo som čítala sa ani trochu nerovnalo tomu čo som zažila...Mrzí ma ak si zle pochopila moj príspevok,nemyslela som to zle.Ved ja som sa strasne bála porodu mala som to štastie,že bol lahký.Každopádne ti ho prajem bezzproblémovýa a nech ste s bábom zdraví............ 🙂

angienka
1. mar 2008

nie prepac,chapem ze si pisala len svoj nazor ale ja som bola este pred tyzdnom uplne rozklepana a teraz ked som si precitala tie diskusie tak mi to dost pomohlo...aj moj manzel mi vravi,ze nech to uz necitam ze som uz premudrala... 😀 no mne to neda.
A dakujem za prianicko...

evka39
1. mar 2008

To je najhlavnejšie,že ti to pomohlo.Len čítaj dalej ,ved je to zaujímavé a.Fakt držím palce 😉

noc25
3. mar 2008

Ahojte ja som pri prvom porode ocina nemala no pri druhom ocino bol a bolo to fakt uzastne,necitila som sa tam tak sama.Bol pri mne stale ma drzal za ruku a ked som myslela ze to uz nevydrzim,tak ma povzbudzoval.A najlepsie na tom je ze po prichode s porodnice sme rozoberali nase pocity ako to prezival on a ako ja.Dozvedela som sa dost vela veci ktore si vsimol a na ktore som ja nemala cas vsimnut si ich.Velmi odporucam otca pri porode.

lienka55
9. júl 2008

Takze moj manzel pri porod nechcel ist niezeby sa bal ci to zvladne ale jednoducho nechcel.Nakolko som na tom trvala,lebo som sa bala lekarov ze budu po mne zjapat tak nakoniec isiel.Vobec toho nebanuje a teraz to odporuca vsetkym kamaratom.Urcite by som to bez neho nezvladla a tiez si vela veci nepamatam lebo som sa sustredila na ine veci ale on mi to vsetko vyrozpraval,prestrihoval aj pupc.snuru ja vobec o tom neviem.Po porode mi doviezol maleho no skratka bol to neopisatelny zazitok,urcite to odporucam kazdemu. 😅 😅 😅

daisy33
9. júl 2008

mne to bolo take, ze co sa bude na mna pozerat ked sa tam budem trapit. nakoniec som sa teda ani tak netrapila, porod bol v poho a chcela som ho tam hlavne koli tomu, aby sa nahodou ku mne nejako arogantne nespravali.

livika
9. júl 2008

Moj manzel bol od zaciatku rozhodnuty,ze ide a bolo to super.
Velke opora..... 😅

capyy
14. júl 2008

ahojte tak aj ja sa pripajam. nas tatinko bol pri obydvoch porodoch a napzaj mozem len doporucit. aj ked sa prvy krat bal ze odpadne alebo nieco podobne. a teraz po druhom mi povedal ze tretie by uz porodil aj sam 😀 naozaj je to velka opora ked stoji manzel v tej tazkej chvili pri vas 🙂

kukulik30
14. júl 2008

ahojte, moj manzel podobne ako pisu dievcata, chcel ist so mnou od zaciatku.....a poviem vam, neviem si predstavit, ze by som tam bola sama, kedze porod trval 12 hodin, odtiekla mi voda uz rano tzn, , ze som musel cely cas lezat 😒 bohuzial nemohol zostat do uplnehoi konca, pretoze museli pouzit vakuumextraktor a vtedy ho radsej poslali prec s odovodnenim, ze to uz nie je nic prijemne...takze to mu bolo luto najviac, ale teraz dufa, ze ak nam vyjde druhe, tak si to uzije do konca so vsetkym , co k tomu patri,aj s prestrihnutim pupocnej snury 😉

janette4
14. júl 2008

Ja som veľmi chcela, aby manžel šiel k pôrodu,ale on je strašný "posera" z doktorov,nemocníc, ihiel a pod.Keď som mu opatrne dávkovala, ako to tam asi prebieha a ako vypadá bábätko hneď po narodení,začalo ho napínať na vracanie.No zobrali by ste si takého chlapa k pôrodu?Asi to nebudem riskovať, lebo určite by odpadol hneď vo dverách.

capyy
15. júl 2008

janette4: tak si zober k porodu kamosku alemo niekoho blizkeho. alebo to uz nieje ono?

janette4
15. júl 2008

capyy, moja mama by chcela ísť veľmi.Ale to zase ja nechcem.Ako ju poznám, tak by sa rozcitlivela a prežívala by to viac ako ja.Keby sa dalo aj by to porodila za mňa.Radšej si to odtrpím sama a jej len oznámim radostnú novinu.

capyy
15. júl 2008

tak ti drzim palce a nech mas rychli porod. este ta to nechyta?

janette4
15. júl 2008

no práve, že ešte nie.Poslíčkovia jak blázen, ale inak nič.Zajtra idem na poradňu, tak uvidím, či si to milostivý nerozmyslí. 😀

dadulik
15. júl 2008

moj manzel k porodu nechcel ist, ze to je len moja vec, 😀 si robil srandu, ale obaja sme vedeli, ze pri tom nesmie chybat. Nakoniec bol so mnou na porodnej sale poslednych sedem hodin z celeho porodu (ten trval 45 hodin) a vobec si neviem predstavit, ze by tam nebol !!! Lekari sa hned zacali ku mne inak chovat, ako prisiel, a zrazu nekonecne dlhy porod nabral obratky.

capyy
15. júl 2008

janette tak daj potom vediet. mne tiez dokino povedal v stredu na poradni ze tento tyzden to este nebude a na druhy den po obede mi zacali kontrakcie a tomino sa narodil na velky piatok o 2:23 😀

yara2
17. júl 2008

ahojte dievcata 🙂 aj ja som sa rozhodla prispiet postrehom a nazorom,aj ked bude asi uplne odlisny od tych vasich,ktore tu citam. ale o tom je predsa forum,aby kazdy povedal,co si sam mysli...mna porod caka o dva mesiace,ale uz teraz viem povedat,ze bude bez partnera.
ja nechcem aby ma muz,ktoreho lubim a ktoremu sa chcem pacit videl, ako lezim spotena s navretymi zilami na cele a krku,dychciaca a tlaciaca na porodnom stole,krvava,nervozna,kriciaca,neprijemna,..,...ja nechcem aby videl,ako sa moja posva zvacsi tak,ze cez nu prejde novy clovek... je to ludske,ale nie prijemne na pohlad. nech ma vidi az po porode,cistu,spokojnu s dietatkom na rukach.
plodenie je medzi mnou a mojim partnerom,ale rodenie nech je medzi mnou a mojim porodnikom.
aj tak to cele nakoniec musim zvladnut sama. partner za mna ani nepredycha,ani nepotlaci, neodrodi a ani ma to nebude menej boliet.
hovori sa ,ze ak sa dvaja lubia, nemali by medzi nimi existovat ziadne tabu. Ja si vsak myslim,ze ak ma laska ostat co najdlhsie horuca,tak by tam tie tabu praveze existovat mali. A su veci,ktore by moj partner nemal vediet a vidiet.
samozrejme neodsudzujem vas,ktore ste sa rozhodli inak a svojho partnera,manzela ste pri porode mali. Tu som chcela vyjadrit len moj osobny nazor.

cifroska
17. júl 2008

Ahojte.Ja som tiez mala manzela pri porode.Ties si myslim,ze sa inak chovaju ked tam je.

lenuska74
17. júl 2008

Ja tiež partnera iba odporúčam. Prvé dieťa som rodila sama a vtedy som si povedala že nikdy viac rodila som 7dní bolo to hrozné a malého zachránili v poslednej minúte, no viem že keby tam bol môj manžel tak porodím do niekoľko hodín, po 8r. som zmenila názor ale už som rodila v inej nemocnici a s manželom, je to neoceniteľná pomoc a ani po 4,5r. nemám pocit že by mu to že bol somnou pri pôrode ublížilo, skôr naopak. 😉 🙂

livka299
17. júl 2008

yara nieco na tvojom nazore je pravdive 😉 samozrejme vyjadrujeme si tu akekolvek nazory 😀 Ja som mala muza pri obidvoch detoch, inak by som asi ani rodit nesla 😀
Aj manzel sa vyjadril ze maloktory chlap vie co je to pre zenu porodit dieta. Ze to nie je len zavolat do porodky a potom sa ist opit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre