Mám krásny zážitok s manželom pri pôrode

sisa29
29. aug 2007

Chcela by som sa s Vami podelit o svoj najkrajsi den v zivote.S manzelom sme boli rozhodnuty od zaciatku ze si tento krasny den vychutname spolu.Hned ako mi odtiekla plodova voda prisiel manzel zamnou do nemocnice.Boli sme na tzv.cakacke kde sme predychavali spolu kontrakcie,prechadzali sa a sprchovali.Kontrakcie som mala kazde 3 minuty a stale to neslo.Manzel ma masiroval a snazil sa ma rozveselit.Nakoniec doslo k tomu najhlavnejsiemu manzel mi stal pri hlave pomahal mi dychat a utieral mií pot s cela.Mne stacilo len vedomie ze je primne a ze ma drzi za ruku.Ked prisla na svet nasa Ninocka tak samozrejme isiel hned za nou.Najkrajsi pocit bol ked som ho zbadala medzi dverami s malim uzlickom v ruke a po tvari mu stekali slzicky stastia.Bol to krasny zazitok

burina111
29. aug 2007

sisa ahoj, ja som taká čakateľka na pôrod, tiež sme s manželom dohodnutí, že bude pri mne.
krásne si to tu napísala, normálne mi vyhrkli slzy, teším sa na ten pohľad. 🙂

kutina
29. aug 2007

ahojte,
takže sa pripojím. Môj priateľ bol tiež pri nás. Držal ma celý čas za ruku a ked som mala problém s talčením (strach zo zadržania dychu) mi povedal, žemám myslieť na natálku , premôcť sa a že bude tlačiť so mnou...POMOHLO - na druhý krát bola malá vonku 😉 ked nám ju doniesli, tiež nám obom vyhŕkli slzy ...bol to najkrajší deň nášho života...
každej maminke doporučujem svojho priateľa či manžela , aby jej pomáhal pri pôrode...myslím, že aj pre neho to je neopísateľný zážitok (aspon tak ho opisuje moj mužík)

yanikovamamina
29. aug 2007

pre nas to tiez bola udalost.. Nemenila by som. Manzel si zobral mesiac dovolenky, aby urcite mohol byt pri nas. Kontrakcie mi zacali rano okolo 8. cely den sme boli spolu na prechadzkach a tak. o polnoci sme konecne sli do porodnice- kazdych 5minut, ale sme sa na to nacakali... Potom bol celu noc pri mne, bez neho by som to asi tazko zvladala, daval mi istotu, stacilo, ze skratka bol tam. o 16h, priblizne po 30 hodinach pravidelnych kontrakcii, nam oznamili, ze musime mat cisarsky. Aj to sme zvladli spolu, nas Yanik nebol sam ani sekundu. Tiez manzelovi tiekli slzicky, ja ked mam povedat pravdu, chcela som uz len spat a nieco zjest. Ale bol to krasny zazitok.Potom sme cely tyzden zostali spolu v porodnici, bolo nam ako v raji...

mirka21
30. aug 2007

ahojte babenky mna to ešte len čaká ale tiež od začiatku chcem aby bol moj drahý pri porode 😀 keď som sa ho pýtala či by chel byť pri porode jednoznačne povedal,že áno nechce si nechať újsť príležitosť vidieť ako jeho dcéra prichádza na svet 😎 tiež som počula,že muž si potom ženu váži viac keď vidí ako veľmi si žena musí pri porode vytrpieť 🙂 🙂 🙂

tinaa
30. aug 2007

Ach jaj, nasa Sarah ma 2 mesiace a neustale myslim na ten krasny moment, ked sa narodila. Aj pre mna bol môj manzel velkou oporou, ked som mala pocit ze uz dalsie kontrakcie nezvladnem, bol stale pri mne a dodaval mi silu a energiu. Je to to najkrajsie co sme za cely zivot zazili a teraz si ho uzivame v trojici 🙂))))

jaja25
30. aug 2007

Je to uplne super ked moze byt vas drahy pri vás. Hlavne ked to dlhsie nejde a mate len neurcite kontrakcie a stale nic. Moj manzel mi bol v tych chvilach velkou oporou a ked budem cakat tretie babatko, tak chcem aby bol opat pri mne. 🙂 🙂

riusik
30. aug 2007

mno, moj manzel to skoro nestihol 😕 sice ma priviezol do nemocnice, ale tomasko sa velmi ponahlal 🙂 takze ani nebol riadne prezleceny, ale stihol to 😀 a bolo to fajn ho tam mat. ved tak by to malo byt, pekne spolu, teda ked sa to da, ked praju vsetky okolnosti.

dannynka
30. aug 2007

no ani moj manzel to skoro nestihol prisiel za mnou o 15-00 a mala sa narodila o 15-37 a poviem vam super vec mat manzela pri porode,dost mi to pomohlo,vydel co som si tam pre to nase male zlatko prezila a bol mi velkou oporou... 😉 😉

mirko
30. aug 2007

babenky ako vam zavidim, ze ste svoje deticky videli hned po narodeni. my sme rodili cisarskym a ked mi maleho na druhy den doniesli ani som ho poriadne nevnimala.vzdy ked si nato spomeniem je mi smutno. aj moj manzel bol pri porode a fakt je to dobré. neviem co by som robila tych 12hodin, keby tam nebol so mnou. ☹

dannynka
30. aug 2007

mirko-no moj muzicek ju aj ako prvy drzal a stale mu na rukach plakala este dnes si na to pametam ako keby to vcera bolo.... 😉 😉 😉

mirko
30. aug 2007

aj on ho mal ako prvy. potom mi hovoril ze to bolo nieco nadherne a urcite pojde so mnou aj nabuduce ak sa rozhodneme mat este jedno babo. skoda, ze som to nemohla prezivat spolu s nim.

dannynka
30. aug 2007

no mozno pri druhom budes moct.... 🙂 🙂 🙂
prajem ti to... 😉 😉 😉 😉

mirko
30. aug 2007

dakujem 🙂

riusik
30. aug 2007

mirko, urcite sa rozhodni... 😉 budeme drzat palceky 😵 😵 😵

yanikovamamina
30. aug 2007

mne detsky lekar dal maleho do ruk a urobil mi fotku. Potom bol pri malom manzel, dokedy ma poodpajali od vsetkych tych masin po cisarskom, asi tak 20 minut. a zaten cas som si mohla aspon pozerat fotocku, bolo to mile.

zuzla2
31. aug 2007

aj moj manzel mal byt pri porode...ale nestihol to ☹ ..prisiel ked uz mala bola na svete 🙂 mozno pri druhom to stihne...

melory
31. aug 2007

moj manzel bol pri porode od mojho priatia do nemocnice az po odvoz na izbu, boli to nadherne chvile

hanka274
31. aug 2007

manzel pri porode?? uzasne 😵 😵

melory
31. aug 2007

hej je to tak, mna tak rozveseli, ze sestricky sa prisli pozriet ci neplacem, a ja som plakala smiechom

jajaalf
31. aug 2007

moj manzel sa oddomna ani nepohol...najprv nechcel ale nakoniec si to rozmyslel a bol pri porode..ako som ho videla vchadzat do porod.saly bola som strasne stasna 😵
bol so mnou aj vnoci nakolko tu je to dovolene..

kukulkaja
1. sep 2007

Baby, tak vam zavidim ☹ Moj nechce a nechcem ho nutim, ale velmi by som si ho pri sebe zelala.

tonicka
1. sep 2007

kukulkaja, mozno si to rozmyslí...nikdy nevies 😉
Inak bolo to naozaj uzasne, my sme mali nadstandartnu izbu, takze aj prve 2 noci bol so mnou 😵 😵 😵

kukulkaja
2. sep 2007

Ja som tiez rozmyslala nad tou nadstandardnou izbou, ale neviem, ci sa trafim a bude volna 🙂. Manzela asi neprehovorim, aj ked sa na babo velmi tesi, stale to odmieta.

fenrirka
2. sep 2007

ja velmi chcem aby bol pri mne a on tiez,len dufam ze to stihne lebo my spolu nebyvame a aj ja si chcem dat nadstandart,aj tu epiduralku

ikka
2. sep 2007

Moj manzel bol tiez so mnou, uplne cely cas od prijatia (od 8,00 rano) az do odvezenia na oddelenie sestonedelia (do 17,00). A najprv nechcel o tom ani pocut, ze bude so mnou pri porode. Tak sme sa dohodli, ze tam bude len 1.dobu a na 2. ze odide, ale bol tam a nakoniec bol rad, ze tam bol a celkom si to aj vychutnaval 😀 Nikdy mu to nezabudnem, ze bol pri mne. NIKDY! Bez neho by som to nezvladla tak v pohode ako to nakoniec prebehlo 😵 😵 😵

maruschka
2. sep 2007

baby,keď vám poviem,čo sa mne stalo pri pôrode,tak to bude znieť,ako z nejakej komédie.Manželik ma akože učil v tom strese dýchať.Jemu to vtĺkala do hlavy pôrodná asistentka a on to chcel aplikovať na mne.Ale tak sa pri pôrode zadýchal-hyperventilácia,až odpadol.Chvalabohu,stihol malú odfotiť keď sa narodila,inak by som bola strašne sklamaná.. 😀 😀 😀

certica
2. sep 2007

maruschka, no si ma fakt rozosmiala 😀 , chudak ale aky snazivy a obetavy je tvoj mangel 😎

mimakro
2. sep 2007

Mňa, keď prijali, jeho poslali domov, že ešte je more času. Keď potom došiel, tak vyzeral, že už ide odpadnúť(taký bielozelený odtieň mal v tvári). Mu hovorím, že až mu je zle, nech radšej odíde. V tom došla sestrička a hneď mu dala podpísať papier a pýtala 500 korún (za to, že tam bude). A on na to: Keď už sme to zaplatili... Tentokrát, po prvom raze poučený, stál za mnou. Pri prvom pôrode to mal v priamom prenose a vraj mu to stačilo. Sa čudujem, že sa tam vtedy nezosypal. Bolo fajn, že som ho tam mala, držanie za ruku mi pomohlo.

miriamka12
3. sep 2007

Kukulkaja ani môj najskôr nechcel byť pri pôrode ☹ skoro celé tehotenstvo som bola z toho zničená...nakoniec som sa zmierila s tým že pri mne bude aspom kamoška, ale na prípravu k psychologičke pre istotu išiel s nami 😉 Prišiel deň D a ja som skoro odpadla ("nie od kontrakcii") keď na sálu vošiel ON a nie kamoška 😵 😵 Nikdy mu to nezabudnem...bol to úžsný pocit. Tak možno aj ten tvoj si to ešte rozmyslí 😉

ada78
3. sep 2007

Tak moj muz to FAKT skoro nestihol. Ja som bola vo Zvolene a on v Senci (cca 180 km), ked som mu zavolala ze rodime. Celou cestou letel 160 a prisiel na poslednych asi 10 minut. A teraz sa smeje, ze porod je super. Vraj som len 2x zarevala a maly bol na svete. 😀 😀 😀
Ale ked mi ho doniesol ukazat a mal leskle ocicka, tak som bola strasne stastna, ze to stihol.

A nastastie som pri porode nebola sama. Kym prisiel muz, tak tam bola so mnou mamina. Takze sme si to odrodili traja. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre