Máte skúsenosť s rýchlo zmenšujúcou sa fontanelou?

szdan
17. júl 2013

má niektorá skúsenosti s malou až príliš rýchlo sa uzatvárajúcou fontanelou u bábätka? my máme 8 mesiacov a fontanelu vraj už takmer uzatvorenú. Preto by sme mali strážiť či hlavička rastie. Na neurológii nám povedali, že možnosť že by hlavička prestala rásť a muselo by sa to riešiť operáciou je ozaj malá...

adri2211
17. júl 2013

mojej malej tiez velmi rychlo zarastla, v 9mes uz mala hlavicku celkom zarastenu.

matuskova003
17. júl 2013

my sme ju už 9 mesačny tiež mali zrastenú, ale nikto nám nič nehovoril o tom, žeby to mal byt problem... 🙂

graceful9
17. júl 2013

Minule som tu čítala, ale jednalo sa o menšie dieťa, že sa mu rýchlo zmenšuje a doktor kázal vysadiť vigantol aby sa to spomalilo...

kkl82
17. júl 2013

drobcovi sa zatvorila fontanela niekedy okolo 2 mesiacov, na druhej poradni bola pediatricka zhrozena a poslala nas na neurologiu. tam dr. maleho vysetrila a povedala, ze fontanela absolutne nie je dovodom na znepokojovanie sa. dolezite je, ci su lebecne svy stale pruzne. maly ma teraz takmer 17 mesiacov a nemame ziadne problemy, kedze hlavka normalne rastie, dokonca viac ako tabulkovo. odporucila nam len davkovat vit. d vo vyssej davke (ak vigantol, tak nemiesto jednej kvapky dve, ale ze v lete staci aj jedna). my vigantol nedavame, mame swanson a rybi tuk.

darzneba
17. júl 2013

rycjlo zarasta tym deto, co im maminky dodrzuju davkovanie vigantolu, tie deti co nedostavaju pravidelne, maju rasastenu neskor

drinka
17. júl 2013

Nasmu malemu sa fontanela zavrela okolo pol roka, este pred jej uplnym uzavretim sme sli na neurologiu, spravili mu preventivne ultrazvuk mozgu (po jej zatvoreni sa to uz neda) a len sme potom sledovali, ci hlavicka rastie. Hlavicka rastla a vsetko je ok 🙂