Michel Odent a jeho-váš-náš názor na porod.

veve24
22. aug 2009

U nas to vsetko zacalo knihou M.Odenta "Znovuzrozeny porod". Ked sme ju s manzelom precitali, zostali sme slepo zavidiet vsetkym zenam, ktore mohli rodit v jeho porodnici vo Francuzsku. Kto knihu cital a docital dokonca, vie, o com hovorim. Kto nie, tak len velmi strucne - dr.Odent je porodnik, ktory preniesol pointu domaceho porodu do svojej nemocnice, zrusil vsetko nemocnicne zariadenie, cely priebeh porodu zalozil na prirodzenom vnimani zeny, bez nastrihov, holeni, prikazoch kedy a ako tlacit, kedy netlacit, bez slov ako "musite, nesmiete, mozete, nemozete..." atd.
Odkedy som tehotna mam z vacsiny rozhovorov, ktore sa tykaju porodu, velmi smutny pocit. Este stale aj u nas vela mamiciek (ale aj statnych, "nestrannych" ) vnima porod ako nieco, co musi bezpodmienecne prebehnut v nemocnici za asistencie lekarov, liekov, pristrojov, neprirodzenych zasahov...
My sme zacali porodnym planom, to polovica ludi ani netusila, co je. A nehovorim o tom, ako sa tvarili, ked sme im opisali, co v nom mame. Nechapave pohlady, pohrdave usmevy, mavnutie rukou, ze aj tak je to len zbytocna strata casu.
Snazim sa tu prostrednictvom tejto temy najst niekoho, kto vie, o com hovorim. Odmietavych a posmesnych nazorov mam uz celu zbierku, potesil by ma viac niekto, kto to vnima rovnako ako my.

rydal
20. apr 2012

@zuzi118 Tak to je dalsi navrat k totalite v CR...

stut
30. apr 2012

Aj ja by som sa chcel poďakovať tomu kto Zrušil Dulu Gabulku človeka ktorému išlo skutočne o dobrú vec bojovníčku za slobodu v pôrodníctve Verejne ju podporujem a protestujem proti takémuto jednaniu totiž právo na verejný protest mám zakotvený v Ústave Slovenskej Republiky v prípade že by mi niekto toto právo rušil môžem na neho podať trestné oznámenie nikto nesmie byť stíhaný, trestaný, ani inak diskriminovaný za uplatňovanie svojich práv.

dulkagabulka
1. máj 2012

@stut už som spat..situaciu som si vydiskutovala a nakoniec mi bolo konto obnovene....najskor na par hodin iba, aby som sa mohla rozlučit a vymazat všetky fotky, nakoniec zostalo otvorene....ale popravde, velmi sa ma ten sposob dotkol...viem,ze uz sa tu nebudem angazovat takym sposobom, ako predtym..
😉

hirjak
2. máj 2012

@stut @dulkagabulka Účet dulkagabulka som zablokoval, preto lebo pri čistení fóra bolo množstvo príspevkov označených užívateľmi ako spam (spam je správa, ktorá sa objavuje v rovnakej podobe vo viacerých fórach, teda nejde u nej o reakciu na diskusiu, ale o avízovanie, inzerciu, osvetu...) Keďže zaspamovala viacero tém a pri čistení som si všimol, že práve vo chvíli keď čistím fórum dulkagabulka spamuje, tak som jej konto zablokoval, aby som mohol dokončiť prácu. Nemalo význam ju upozorňovať, pretože poštu by si prečítala až po ukončení strojového nahadzovania príspevkov. Neskôr mi písala sťažnosť, že som ju blokol bez upozornenia a že chce, aby som jej na nejaký čas odblokoval účet. Keďže som vedel, že už nebude spamovať, lebo sme si to i telefonicky vyjasnili tak som nechal účet odblokovaný. Takto by postupoval každý admin ak by mu niekto zaspamoval fórum, myslím že podobnú skúsenosť má i s adminom na sme.sk.
Na našom fóre uvítam cenné rady dulkagabulka užívateľkam, no spam, či osveta ako to dulkagabulka nazýva sem naozaj nepatrí.

Mario

dulkagabulka
2. máj 2012

@hirjak uznavam, ze ak som robila niečo , čo nie je spravne, bolo ma treba upozornit...konto mi bolo zablokovane neskor, ako som tie linky dala do tem o porodnictve...nie v priebehu...
aku skusenost mam s adminom na sme.sk???? o čom prosim ta rozpravaš teraz??
na sme.sk bol ten članok, o ktorom tu bola reč behom par hodin na prvom mieste vo vybrali.sme a udržal sa na prvom mieste celych 7 dni..žiadne problemy so žiadnymi adminmi na sme.sk som nikdy v živote nemala...a vobec na žiadnom fore so žiadnymi adminmi, okrem tohto-

čo je strojove nahadzovanie prispevkov?

dulkagabulka
2. máj 2012

@hirjak
a na sme.sk som ten prispevok ani ja nedavala, naozaj nechapem o čom pišeš..a z čoho dedukuješ..

hirjak
2. máj 2012

@dulkagabulka To s tým sme.sk mi hovoril kolega, takže to je nepresná info, ale nešlo o ten článok ale podobnú techniku vkladania príspevkov. Ak ste to nahadzovala v tej hodine, kedy som to mazal tak je možné, že ste ste stihla skončiť, skôr než som vás zablokoval, orientoval som sa podľa času zadania príspevku. Srojovým nahadzovaním príspevkov myslím poúživanie funkcie Kopírovať, vložiť, teda že otvoríte fórum vložíte spam bez ohľadu na to, kde sa diskusia práve nachádza. Volám to tak, pretože existujú programy, ktoré takto napadnú nejakú stránku a do všetkých tém vložia rovnaký príspevok. Ale dúfam že sme sa už pochopili a nemusíme to ďalej rozvádzať.

dulkagabulka
2. máj 2012

@hirjak
dakujem za vysvetlenie
len aby sme si to este vysvetlili- na sme.sk ani nie som registrovana- takže to bola naozaj nepresna informacia...

hirjak
2. máj 2012

@dulkagabulka tak sa spravedlňujem za komunikovanie neoverenej informácie.

dulkagabulka
2. máj 2012

@hirjak osprvedlnenie prijimam 😉

magdal1
8. máj 2012

Rozhovor s Lucie Suchou Groverovou v Baina TV

https://www.youtube.com/watch?v=TXR0vjTvB5k

Krst knihy "Aby porod nebolel"

http://www.cestyksobe.cz/krest-knihy-aby-porod-...

Minifestival ABY ŽENY VEDELI v Košiciach

v sobotu 19.5.2012 v MC Delfínik

program od 9.30hod.

plagát tu : http://vnimavetehotenstvo.sk/minifestival-aby-z...

magdal1
9. máj 2012

velmi podnetny clanok, ak suhlasite,mozete kliknut

http://vybrali.sme.sk/c/Priestor-pre-zlepsenie-...

magdal1
18. máj 2012

dom.pôrody vysielané 17.mája 2012 na ČT 1

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10318730018-...

kkomtesa
22. máj 2012

@magdal1 Ahoj Magdi, na ten rozhovor mě to nepustí, že je to soukromé. A kolikátá minuta je ten křest, ted tam akorát dělají čaj. Díky.

magdal1
22. máj 2012

@kkomtesa krst tak od 12 minuty,,,,, toto je 1.cast, este by mal byt druhy zaznam potom pridam sem

a ta TV ceskao dom.porodoch, mne to ide prehrat a nie som tam registrovana... normalne kliknem len na prehrat video a spusti sa to

kkomtesa
23. máj 2012

@magdal1 Děkuju, tak na to kouknu znova. O DP jsem viděla, ale ten rozhovor s Groverovou nejde pustit.

magdal1
23. máj 2012

@kkomtesa aha skus toto, to je ten rozhovor pre baina Tv

http://baina.eu/index.php/tv-baina/archiv-telev...

mariynka
29. aug 2012

knihu aby porod nebolel mam preluskanu, prave docitavam odenta.. len skoda, ze na SK si nemozem vybrat polohu pri porode.. 😒 😒

vendullka
29. aug 2012

@mariynka Jak nemůžeš vybrat polohu? To snad ne?!

mariynka
29. aug 2012

@vendullka a mozem?vsade sa rodi v lahu.. aspon co ja viem.. este sa da do vody..ale mna skor laka to,co opisuje lucia groverova a dr.odent-v drepe?! 🙂

vendullka
29. aug 2012

Tak aspoň u nás ve Zlíně si můžeš vybrat polohu jakou chceš, klidně i v dřepu. 😉

hamma
29. aug 2012

@mariynka Polohu by sis měla moci vybrat všude - nikdo ti v tom nemůže bránit. Jo, doktoři můžou mít blbý řeči, můžou ti říkat, že oni to tak nedělají, ale nemůžou ti nic "poručit" , a i když ti to poručí, tak ty je nemusíš poslechnout, nemají nad tebou žádnou pravomoc.
Ale v takovém případě to chce mít s sebou v porodnici někoho, kdo tě podpoří, kdo se bude s doktorama dohadovat místo tebe, aby ses ty mohla věnovat rození.

dulkagabulka
29. aug 2012

@vendullka
@hamma
na Slovensku je situacia ina ako v ČR..tu sa, bohužial, vačšinou rodi v lahu, či polosede..žena nama na vyber drep či klak...a nepomoze jej v tom ani sprevadzajuca osoba- často je to skor naopak, akonahle sa sprevadzajuca osboa ozve, hrozi, že ju vykažu von..zmeny v tejto oblasti prichadzaju velmi pomaličky

vendullka
29. aug 2012

@dulkagabulka Tak to je vážně šílené, ještěže jsem měla toštěstí a mohla rodit jak se m líbilo...

stut
29. aug 2012

Právo na liečbu zohľadňujúcu osobné potreby

Každý jednotlivec má právo na diagnostické a liečebné programy čo najviac prispôsobené jeho osobným potrebám. Pre tento účel musia zdravotnícke služby zaručovať pružné programy, zamerané čo najviac na jednotlivca, dbajúc na to, aby kritériá ekonomickej únosnosti neprevažovali nad právom na zdravotnícku starostlivosť. Takže sa netreba báť nemocnica nie je zriadenie na výkon trestu .Rodička má všetky práva slobodného občana Slovenskej Republiky presne také isté ako doma v obyvačke alebo na ulici. Vyjadrenia Z. personálu nemajú žiadnu právnu silu ale iba odporučací charakter prikazovať môže iba zákon alebo súd. A ak to nejde inak treba požiadať o zmenu poskytovateľa toto sa dá riešiť na základe Zákon č. 576/2004 ...§ 11

hamma
29. aug 2012

@dulkagabulka Já chápu, že personál to nechce, ale jak tu psal přispěvatel přede mnou - nemůže ti přece nikdo přikazovat, co máš nebo nemáš dělat. Ano - určitě je obtížné neuposlechnout personál, ale nemůže to po tobě nikdo vyžadovat. Ani v Česku, ani na Slovensku a v žádné jiné civilizované zemi.
Tam, kde je personál porodnic zastaralejší je potřeba větší odvahy a síly ke vzdoru...nebo nechodit do porodnice... 😒

dulkagabulka
30. aug 2012

@hamma @stut
nuž ,ked chce mamička inu polohu a lekar jej povie pri porodnom kresle, že tam nech si lahne, odmietne jej dokonca aj polohovatelne kreslo, odmietne polohu v klaku, že on dieta v tej inej polohe nezachyti a dokola opakuje, ze "vaše dieta zomrie","vaše dieta zomrie","vaše dieta zomrie","vaše sa narodi postihnute a on pojde do basy atd..atd..atd..
tak to by chcelo naozaj ohromnu asertivitu, aby to zena , otvorena na 10 cm ustala a urobila si čo chce, o zmene poskytovatela v tomto štadiu nemoze byt ani mysle, nieto reči....
lahko sa teoreticky hovori...zažila som všatk horepopisanu situaciu a bolo to, s prepačenim, asi ako u Mengeleho v Osvienčime

hamma
30. aug 2012

@dulkagabulka Jej, tak to je teda drsný... No jak říkám, lepší je do porodnice nechodit, pokud člověk nemusí.

magdal1
3. okt 2012

http://www.facebook.com/IsisCentrumPrirodzeneho...
citujem z FB

“Dňa 22. marca 2013 plánujeme oficiálne otvorenie ISIS Centra – Centra prirodzeného pôrodu za účasti Michela Odenta a Liliany Lammers. Michel Odent zároveň prisľúbil aj účasť na 3 dňovej medzinárodnej konferencii pre ženy v Bratislave, ktorú poriadame v dňoch 22. – 24. marca 2013. Bude to prvá návšteva Michela Odenta na Slovensku. Máme z toho obrovskú radosť a veríme, že jeho návšteva a účasť na tomto podujatí prinesie úžitok mnohým ženám a budúcim mamičkám nielen na Slovensku ”

ešte doplním chystanú stránku
http://www.isiscentrum.sk/
Issis Centrum - Centrum prirodzeného pôrodu na Slovensku - Prvé špecializované Centrum prirodzeného pôrodu na Slovensku, inšpirované prácou a učením Michela Odenta a Liliany Lammers

dulkagabulka
12. okt 2012

ako porodit bez bolesti a radostne

http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/zenske-...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre