Migréna a hormonálna antikoncepcia

dotka04
6. feb 2016

Ženy, ktoré máte diagnostikovanú migrénu, brali ste klasickú HAK? Mohli ste ju (pretože niekde som čítala, že pri migréne sa antika, kde je estrogén proste NESMIE brať), predpísal Vám ju lekár? Ak áno, s ktorou ste boli spokojné tak, že vám záchvaty migrény nezhoršovala (chápem, že čo sedí jednej, to druhej nemusí, ale som zvedavá)?

Ď. 🙂

PS: Názory typu "antika je svinstvo"/ "nechápem ženy čo ju berú" atď. mi neposlúžia, pokojne tým môžete obohatiť inú tému 😉

janinah
6. feb 2016

migréna je záležitosť ciev,hak vplýva na cievy,takže mne logika vraví,že nebrať.....

dotka04
autor
6. feb 2016

@janinah ďakujem 🙂 ja to aj tak chápem, ale potrebujem ju vlastne brať kvôli iným zdrav.ťažkostiam - gyn. charakteru, inak by som sa na to vykašľala 😖 🙂

janinah
6. feb 2016

@dotka04 tak zváž,čo je menšie zlo

dadenka42
6. feb 2016

Migrénou trpím niekoľko rokov, a mávam ju v silnej intenzite tak, že nie som schopná vstať z postele, so všetkým, čo k tomu patrí /vracanie, silné bolesti v ľavej strane hlavy/ .... a HAK som nikdy v živote nebrala....

dotka04
autor
6. feb 2016

@dadenka42 ja presne tak isto, akurát že HAK (len 1 druh sme doteraz kvôli tomu "skúsili" ) mi migrénu zhoršila - bola častejšie a silnejšia ☹

lucka127
20. feb 2016

ja som mala aj z progesteronovej brutalne migreny ked mi proste dosli zenske veci dostal aosm migrenu an tri dni ze dovi dopo:( vysadila som ju uz lebo mi robila sarapaty..bezne migrenou netrpim len ked som velmi unavena a vystavena alebo prvy den menstruacie ale to co sa so mnou robilopocas uzivania bolo ze fuu

kacena4
20. feb 2016

som silna migrenicka a ziadnu anti mi dr nedovolil brat, ak si teda vazim svoje zdravie...