Môže sa plodová voda sama doplniť?

babetkoo
9. nov 2014

Baby chcem sa opýtat či máte skusenosti s tým že vam odtiekla voda nie však celá hospitalizovali ma na odtok plodovej vody no nemala som už na druhy den ani kontrakcie ani voda neodtekala tak ma pustili domov,, som v 36 týždni a som aj rada že sa to zastavilo a bábo sa ešte neponáhalo .. chcela by som len vediet či máte s tým skusenost a kolko asi možem týždnov vydržat ešte 2v1 🙂 ked sa mi toto stalo

nanka3
9. nov 2014

ahoj, ked uz voda neodteka a pustili ta domov, kludne mozes rodit nacas, pred ale aj po termine, tazko povedat, voda sa tvori priebezne, takze sa neboj, ze ta co odtiekla chyba...... namiesto nej je vytvorena stale nova, aj pri samotnom porode sa voda postupne obnovuje, dieta nikdy v maternici nie je " nasucho" 😉

ichbinich
10. nov 2014

Do istej miery sa obnovuje. Ale nie "navzdy".
Syn mal den pred terminom tak malo vody, ze lekarka povedala, ze musi von (cisarsky bol aj tak kvoli koncu panvovemu), ze radsej dnes ako zajtra. Tak sme necakali na prirodzene rozbehnutie porodu, co som si ja priala, ale musel von.
Dcera mala tiez menej vody, ale to uz som bola na 3cm otvorena. Lekarka mi povedala, ze mam prist do nemocnice, ze to treba kontrolovat, ale aj tak som dostala kontrakcie, takze sme nabehli aj tak 😉
Kedy porodis, to vie iba tvoje babo 😉 Ono sa rozhodne.
Vsetko dobre!

kiara3
8. feb 2019

@babetkoo mne sa toto osobne nestalo ale mojej mamine pri mne...Rozprávala mi o tom ako jej odtiekla plodova voda ale kontrakcie žiadne....prišla do pôrodnice a rano na vyzite sa dr pýta že táto rodička čo tu...Mama kontrakcie žiadne a pobehovala ako srnka....keď povedali dr že nemá plodovu vodu že sa len zhrozil a museli jej dať vyvolávacku...Narodila som sa zevraj pridusena...

zanetakovacsova
26. jún 2021

@babetkoo prepáčte že takto o roky neskôr ale tiež som v nemocnici už týždeň s presakovaním plodovej vody. Takže vravíte že to sa dá ešte ustáliť že je možnosť že prestane tiecť?!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre