Môže sa žena pomočiť pri pôrode?

nikollette
27. jan 2009

Kazda pise ze porod je ako potreba na velku potrebu, ze je to velky tlak, a mohla bysa na sale stat nehoda 😅 preto podavaju klystir, alebo čípky.. mna zaujima, ako je to s mocovym mechrom?? Na ten Vám dietatko netlaci??? Nemoze sa stat ze sa pri tlaceni pomocite?????? 😅

mikalove
27. jan 2009

vycikáš sa pred tym,ved samotny porod až tak dlho netrvá 😉 a keby aj,myslím že aj horšie veci berú v pohode

diddi
27. jan 2009

ahoj,ja som mala cisarsky a 30 hod.som mala zavedenu cievku.

nevesta
27. jan 2009

Ja som rodila normalne. Bola som na zachode asi 2 hodiny pred pporodom a pohoda.. Oni tiuz nedovolia pit, ked uz si na porodnici, iba pery ovlazovat, tak ani nemas z coho curat...

m.a.r.t.i.n.a
27. jan 2009

Ahoj Nikoll, ja som mohla piť počas celého porodu a potrebovala som to...Rodila som velmi dolho a mala som od tolkého vzdychania vyschnuté ústa aj hrdlo... Tesne pred samotným vytlačením som sa musela na príkaz sestričky vyčúrať, moc to nešlo, manžel mi musel pustiť vodu z vodovodu až to mi pomohlo.Inak by mi dávali cievku a toho som sa bála.... A moč pri porode je nič.... Ani stolica...Je to úplne normálne. Mne klystír pred vobec nedávali.

monkula
27. jan 2009

ani ja som endostala klystír, enstihli a močový mechúr som mala riadne plný, lebo ja som ležala na rizikovom ,takže som pila, koľko som cchela, a kým mi sestrička uverila ,že mám naozaj kontrakcie, tak posledné ,an č olekárka myslela bolo, aby ma poslala na záchod..
Ale nepocikala som sa, ani to druhé..
Ale nemohli zo mňa dostať placentu, tak ma nacievkovali, vôbec to nebolelo, a tak ma vyprázdnili ,že som cikať bola až o 24 hodín 😀

lucia375
28. jan 2009

Mne kazali cikat pred tlacenim, tak som aj cikala na pôrodnom stole. Predtym mi dali klystír tak horsia nehoda nastastie nebola. Ale sestricky boli moc zlaté a vraveli mi ze keby aj, tak u nich je vsetko normálne a dovolené.

sirinka
28. jan 2009

ahoj, ja som pila skoro az do samotneho porodu a dost vela, no a normalne som sa tam aj vycikila. nikto mi nic nepovedal.
a to som chodila aj pred porodom v kuse...
a necievkovali ma.

jahodka11
28. jan 2009

nikoll-mne povedala porodna asistentka, ked po porode cakala, aby som sa vycikala, ze v podstate ani nemusim, lebo som cikala pocas tlacenia.....ale to vobec ani netusim kedy a urcite to nebolo nic nezvycajne.... 🙂

nikollette
autor
28. jan 2009

A co je to to, nacievkovanie? Naco ,a akym sposobom sa to robi???????? 😒

sirinka
28. jan 2009

cievkovanie je zavedenie tenkej gumenej hadicky do mocoveho mechura a tym ho vyprazdnia, ked sa nedokazes spontanne vymocit...takze nic netreba riesit, ked budes mat pocit, ze musis, kludne cikaj. moc je sterilny, takze nic sa nestane a ani babatku to nijako neublizi 😉

emjee
28. jan 2009

je to normalne a prirodzene (ci uz mocenie alebo stolica) a nikto ti za to nebude nadavat ani sa nemusis hanbit

inak cievkovanie nie je bolestive a je to obrovska ulava, ked sa inak neda

luciauk
28. jan 2009

ja som pila počas celého pôrodu a chodila som priebežne na toaletu. ale napr. švagriná nedokázala ísť celé dva dni, tak jej pomohli vycievkovaním. stačí povedať a pomôžu.

jasumat
29. jan 2009

Ja som cikala priebežne, a potom pri samotnom pôrode? ani neviem, vtedy som už naplno tlačila, a išla aj plodová voda, tak neviem, či aj moč. Stolica určite nie, ale moč, asi áno, ale to je vlastne úplne jedno 😀 Po druhom pôrode ma museli vycievkovať, lebo sa mi normálne nedalo 😉

titkovamiriam
29. jan 2009

ja som vzdy pred porodom,pri porode my na mechur netlacilo 😉 a ani ma to niak netrapilo.horsie to bolo ist prvy krat po porode ,,ako to bude stipat na ranu po nastrihu,, ☹

diddi
29. jan 2009

cievkovanie nie je v konecnej faze bolestive,len je velmi neprijemne....pri zavadzani

ivetnaty
29. jan 2009

Ahojte, tak mne sa prihodilo presne to, čoho sa obáva nikolette. Rodila som prirodzeným spôsobom, jednotlivé fázy netrvali dlho (asi 3 hodiny bez bolestí) a počas prípravy som skoro vôbec nepila, niežeby som nemohla, ale nechcela som sama. No a keď už som bola na polohovateľnej rodiacej stoličke, prvé čo zo mňa na prvé zatlačenie vyšlo bol moč. Samozrejme, že oproti mojim vnadom už bol naklonený doktor, tak to schytal rovno do tváre 😀 Ale bol to naozaj profesionál, vôbec nič nepovedal, išiel sa poutierať, a potom sme pokračovali. Na tri zatlačenia bola malá vonku. A na konci ma ešte pochválil ako som super spolupracovala 😅

sirinka
29. jan 2009

ivetnaty no to bol aky profesional, ze musel kukat tak zbliska? alebo si zabudol okuliare??? 😀 ku mne sa moj dr. veru az tak nezohynal...

marcela.m
23. feb 2009

Ja som sa pocas cakania na porod-otvarania sa,dvakrat na posteli pocikala...hoci som bola aj na WC a ked som porodila,aj pokakala trocha-ale to neovladnes.Pritom som mala aj klistir,kt. mi nebol nanic,lebo som od vecera nic nejedla celu noc a rodila som az rano o 5.45h.Fakt je,ze ta to strasne nutka tlacit,zvlast tesne pred porodom.Ja aj ked som nechcela,pri tej kontrakcii som zatlacila tak ci tak.Musim ist,dite place.

sirinka
23. feb 2009

no ved mne tak hovorili, ze tlacit treba ako keby na stolicu, ze to je spravne...tak co sa potom asi da cakat 😝

schatzilein
30. aug 2009

preboha, co su to za blbosti, davat zenam pred porodom klistyr, zakazovat im jest alebo nebodaj este pit! Pripada mi to poriadne krute a ako pomsta niekoho na rodiacich zenach, aby si este viac "vyzrali" tie bolesti.

ivmila
30. aug 2009

ahojte...mna vycievkovali a vobec mi to nebolo neprijemne, a moč mi odisiel v pohode a potom som den nemusela ist na zachod. Neviem ci vysla stolica, lebo to bol taky tlak, ze som sa snazila to zastavit ale to sa nedalo, ked som zatlacila tak mi uz bolo jedno co vyjde. mala som pocit, ze ma rozpare tam dole uplne a ze vyjdu este aj creva. Ale to tak bolelo, ze mi to uz bolo jedno. Toto bolo asi to najhorsie na celom porode. ten neskutocny tlak tam dole.

martina46
30. aug 2009

jes a pit zakazuju pre pripad, ze by bolo treba operovat, myslim....? ale tiez mi to pripada krute. no co, u nas sme 100 rokov za opicami...
ja som pocas porodu vypila snad 2l vody, 😅 tak teplo a sucho tam bolo, ale to bolo na vzdycharni a nikto nic nevravel (aj keby vravel, tak si robim svoje). no a na sale posledne 2 dhodiny mi uz nedovolili, som bola zufala, no oco uz . no ale 2 hodiny, lenze ani dalsie 2 po porode som nemohla a som zvyknuta vela pit, takze blbe.
ale k tem. napriek tomu, ze som sa nalievala, som pred 3.fazou nesla cikat, hoci mi kazali zatlacit, ale netusim, ci som cikala alebo nie 😀 no a ked ma previezli na izbu, sla som o chvilu cikat. chvala bohu v pohode.

lydia22
31. aug 2009

Ahojte kedze mne odtekala plodova voda musela som lezat cely cas na porodnom stole-16hodin tak ked mi trebalo cikat dali mi misu ale ja som nemohla tak ma vycievkovali,bala som sa ze to bude boliet,ale vobec to nebolelo.ked som uz isla tlacit tak sa ma doki opytala ci mi netreba cikat,no ja som ani nevedela ci hej alebo nie,kvoli bolesti.no a ked som zacala tlacit tak som zacala aj cikat a tak ma doki vycievkovala a to som uz vobec necitila.je to uplne normalne a bezne sa to stava takze som sa necitila trapne a neprijemne,v tej chvili mi totiz bolo vsetko jedno,chcela som len aby uz bol maly vonku.

schatzilein
31. aug 2009

Pred tym, ako som sla do porodnice, pytala som sa svojej kamaratky, ktora rodila na Slovensku, aby mi dala nejake rady ohladom toho. Tak to aj potom dopadlo, ze som ako jedina behala po porodnici v nocnej koseli, lebo mi povedala, ze sa ma budu stale obhliadat. Na sale mi nikto nezakazoval pit alebo jest atd., skor na mna pozerali, ake blbe otazky im kladiem a ze preco by som nemala, ked musim.. Uz si to presne nepamatam, ale hovorili mi, ze jest mozem, aj keby ma sli operovat.
Ani neviem, ci som sa pri porode potento alebo pocikala, je to fakt to posledne kvoli comu by som sa mala trapit (ak by som nerodila na nejakej drahej deke z hodvabu, aby som bola stylova).

ivmila
31. aug 2009

ja myslim ze oni to maju tam na dennom poriadku, ze sa stane ze s babom vyjde aj nieco ine...ved je to normlane, netrapte sa preto

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre