Môžem mať okuliare pri pôrode?

lenullkak.
13. feb 2009

Ahojte babenky čo máte problámy so zrakom...chcem sa opýtať ako je to pri pôrode ak má žena problémy s očami, či môže mať okuliare...možno je to trápna otázka, ale ja ako ráno vstanem okamžite si nasadím okuliare a zložím si ich až pred spaním pretože ked ich nemám je mi strašne zle až na vracanie. Nosím ich vkuse od r. 2000 a už si bez nich život neviem predstaviť...a desím sa toho, že pri pôrode ich nebudem mať pretože sa im tam asi pogrckáááám 😝 ...Ďakujem...

tehula
2. jún 2009

ja som sekciu nechcela vobec. O zhorseni zraku mi ziaden z ocnych nic nehovoril. Riziko bola slepota, ak by sa odtrhla sietnica, ked mas na nej trhliny. Operaciu oci tiez nezvazujem, pre mna kazda operacia je stres, do ktoreho ani za nic nepojdem

kamilecka
2. jún 2009

Ja som rodila normalne,oci zavrete.....no ako dr kazali a zrak sa mi o jednu dioptriu aj tak zhorsil,cakam to aj teraz ze to bude horsie o trochu po porode.
Pri porode som nemala okuliare,zavadzali by,ale mozes si ich kludne nechat. Ja sa velmi bojim operacii oci,takze u mna vyhravaju sosovky a okuliare doma.

adenka
2. jún 2009

ach baby, tak ja neviem co robit...zhorsenie zraku nechcem riskovat, sekcia ma tiez nelaka, ale zas v urcitych veciach ma laka viac ako normalny porod... boze to bude tazke rozhodnutie, ale kazdopadne by som si dala pozriet este jednym odbronikom, len neviem ci ma ina ocna vezme len tak na vysetrenie...

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tehula
2. jún 2009

asandys: ale odporucila ti to asi kvoli tej prekonanej operacii, nie? Ved vtedy uz je zasah v oku, pri korekcii sa vlastne zjazvi rohovka....

adenka
3. jún 2009

tak ja som sa objednala k novej ocnej kde si dam urobit aj kartu a opytam sa aj na jej nazor. ak mi tiez odporuci sekciu, tak uz to necham tak, horsie bude ked mi povie ze mozem ist normalne rodit... to uz len bude dilema...

adenka
10. jún 2009

tak dnes som bola u dalsej ocnej...vyjadrila sa ze suhlasi s predoslym odporucanim nakolko mam oslabenu sietnicu. vraj sa sice este nikdy nestalo ze by sa sietnica rozsypala pri porode, ale ze to necha na mojom zvazeni... tak sa pytajte odbornikov...preco mi nemoze jasne povedat ano, alebo nie?? 😒

jaz
10. jún 2009

adenka - ja mam vyssie dioptrie skoro o 3 od teba a rodila som spontanne, neviem, kde sa chystas rodit v BA, ale na kramaroch by ta urcite poslali na posudenie ich oftalmologom 😉

janinad
10. jún 2009

Adenka, ja by som potom radsej volila ten cisarsky. Aj mne ocna indikovala cisarsky a velmi sa so mnou ani nechcela rozpravat o normalnom porode. Tak to radsej necham tak, lebo o oci urcite prist nechcem. Len teraz neviem, ci to skutocne v nemocnici mozu spochybnit. Ved ked jeden lekar to objektivne zhodnoti na CR, tak ako iny moze povedat, ze normalne? To by som nevedela, komu verit.

parvitas
10. jún 2009

uha, normalne ste na vystrasili... nemam sice velmi silne dioptrie (2,5) ale ked nenosim cely den okuliare, samozrejme nic nevidim a boli ma hlava. sosovky mi neoporucali kvoli astigmatizmu... musim sa na to opytat svojej doktorky.

adenka
10. jún 2009

jaz podla mna u mna nejde ani tak o vysoke diptrie, ale o tu oslabenu sietnicu...aspon tak som to pochopila...

parvitas ja mam tiez astigmatizmus a nosim sosovky...mam gonsony, su specialne na astigmatizmus, tak sa skus na ne opytat..

parvitas
10. jún 2009

adenka: este som o nich nepocula, vdaka za tip

adenka
10. jún 2009

aj mne ich dali len pred rokom, predtym som mala nevhodne, kedze moja predosla ocna na to neprisla a dokaslala mi zrak o 3 dioptrie 😠
teraz s tymito som uz rok a pol na tom istom...su super

hababa
11. jún 2009

ahojte baby, tiez riesim podobny problem, mam -6 na oboch ociach a moja ocna mi povedala, ze mozem rodit spontanne, ze uz teraz dioptrie nie su pricinou pre sekciu...tak fakt neviem, ale stale mam z toho obavy ci sa nieco nepokasle pri porode...gynekolog sa mi k tomu nevyjadril.

adikamajko
11. jún 2009

ahojte. ja som tento problem riesila minuly rok. pred 8 rokmi som bola na laserovu operaciu. ale po styroch rokoch som sa musela znova vratit k okuliarom, lebo zrak sa mi zhorsil ☹ no co uz. ked som otehotnela, tak som bola za svojou ocnou lekarkou a ta mi povedala, ze nie je problem, aby som rodila spontanne. tak ma potesila. a ze pocas tehotenstva a v case kojenia sa moze zrak zhorsit alebo aj zlepsit. a na kontrolu mam prist az ked prestanem kojit. tak toto je moj pribeh

adenka
12. jún 2009

baby to asi fakt co doktor to iny nazor...stve ma to hroooozne...pocula som inak, ze v inych krajinach sa absolutne neberie ohlad na tieto socikovske nazory - zly zrak = sekcia. tam to vobec nie je prekazkou... tak si vyberme...
ja sa poradim s porodnikom a spolu hadam najdeme rozumne riesenie...
a s troskou sarkazmu si hovorim, ze v najhorsom budem mat namiesto druheho babatka vodiaceho psa 😅 ... asi to nie je vtipne, to uz len taky zavan zufalstva 🙂

cama.
27. jún 2009

ahojte, ja som asi 4 roky po laserovej operacii kratkozrakosti a vidím super, teda zrak sa mi vôbec nezhoršil..
neviete mi povedať, či môže byť indikáciou na sekciu už len samotná operácia aj keď zrak mám už v poriadku? mala by som sa podrobiť pred pôrodom nejakým vyšetreniam?

otulik
29. nov 2010

ahojte mate niektora skusenosti s tym ze aky porod ci spontanny alebo sekcia ked nosim okluliare?zajtra idem na ocne ze oni maju rozhodnut co a ako no sim okuliare na dialku dioptrie mam 2..pri prvej dcerke som nic nemusela nikto nic sa ma nepytal

kalerabka33
29. nov 2010

@otulik -2 dioptrie si myslím, že nie su absolutne žiadnym dovodom na sekciu... -2 nosim aj ja, sice som rodila cisarskym, ale vobec nie z tohto dovodu, nad tým sa nikto absolutne nepozastavil, ked ma videl behat po porodnici v okuliaroch... to ti navrhol tvoj gynekolog??? a prečo by to mala byt sekcia, akože prirodzeným porodom sa ti zhorší zrak, alebo čo je to vlastne za blbost,?? 😝 😝

otulik
29. nov 2010

@kalerabka33 hej porodnicka mi to povedala ci mozem tlacit normalne.potrebuje vyjadrenie od ocnej ...tize si myslim ze je to blbost 😲

kingstonka
30. nov 2010

@otulik ja mam dioptrie minus 4 a minus 5 a rodila som aj budem normalne.... mozno by mool byt problem ocny tlak- tak ti ho skontroluju.....

stefi76
30. nov 2010

ja mám dioptrie -6 na obidvoch očiach a v apríli som rodila prirodzenou cestou.

kacka123
3. dec 2010

ahojte,
ja mam na obidvoch ociach 9tky a aj zmeny na sietnicia trhlinky, ktore mi latali laserom. Ocna lekarka sice velmi alibisticky napisala, ze prirodzeny porod mozny ale nezabudla dodat, ze s ulahcenim druhej doby porodnej co znwema klieste alebo vakuova pumpa (inak si to gynekolog nevedel vysvetlit nepoznal pojem ulahcenie druhej doby porodnej) tak si vyberte....
nakoniec som sla cisarskym a teraz dufam, ze rovno odporuci cisarsky lebo v ziadnom pripade nedopustim aby dietatko vytiahli kliestami.

myreason
2. máj 2011

ahojte. to som vôbec nevedela, že kratkozrakost môže toto spôsobit 😨 Ja mám dioptrie -3,75 na oboch očiach, nosím šošovky; takže gynďo ani nevie o žiadnej krátkozrakosti. no a k očnej som objednaná až po pôrode (skôr volné nemala). mám sa obááávať??? 😕

rhodosbb
2. máj 2011

@myreason, ja som mala pri prvom porode dioptrie -4 a -5 a kedze som nosila sosovky, gynekolog zistil, ze som kratkozraka az pri porode, kedy ma zbadal v okuliaroch...po porode sa mi dioptrie nezvacsili. Dva roky pred druhym porodom som bola na laserovej operacii oci, dioptrie mi zrazili na 0 a po porode sa nic nestalo 🙂

tinkerbell
2. máj 2011

ja mam - 5,5 a -6,5 a mala som prirodzeny porod a v pohode. dokonca som ani nevedela, ze by mi nejake riziko hrozilo, ani ma na to nikto neupozornil. len pocas tlacenia mi dali okuliare dole.

mishusha
2. máj 2011

S tymi dioptriami je to tak, ze samotne do nejakych cca 6 nie su prekazkou spontanneho porodu, ale ak vam dr. najde nieco na pozadi, tak zvycajne indikuju sekciu.ja som kvoli ociam tak musela rodit a aj teraz ma to asi neminie.

myreason
2. máj 2011

@rhodosbb a pri pôrode smiem mať šošovky?? lebo bez nich by som ani drobca nezbadala, keď sa narodí 😀 😅

myreason
2. máj 2011

@tinkerbell veď to, že aj ja som sa to dozvedela až teraz...vobec som to netušila. a to mám pôrod za dverami 😅 hned som volala na očné, len tá ma narvané až do júna...a iní oční tak isto! 😠 Jedna sestrička ešte na mňa, vyletela, že prečo nejdem k obvodnej...a ked som jej povedala, že má plno, tak zhukla do telefonu, že aj oni...Kra*a jedna! "podakovala" som sa jej velmi pekne a zložila som 😠 No dúfam teda, že ta moja kratkozrakosť nebude tiež problém..

jachin
2. máj 2011

Ja mám vyššie dioptrie, doktorka mi povedala, že to nie je dôvod aby sa robila sekcia, vo väčšine prípadov sa po pôrode nezmenia dioptrie, nemám sa tým zaťažovať a k očnej chodiť nemusím...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre