Môžem mať okuliare pri pôrode?

lenullkak.
13. feb 2009

Ahojte babenky čo máte problámy so zrakom...chcem sa opýtať ako je to pri pôrode ak má žena problémy s očami, či môže mať okuliare...možno je to trápna otázka, ale ja ako ráno vstanem okamžite si nasadím okuliare a zložím si ich až pred spaním pretože ked ich nemám je mi strašne zle až na vracanie. Nosím ich vkuse od r. 2000 a už si bez nich život neviem predstaviť...a desím sa toho, že pri pôrode ich nebudem mať pretože sa im tam asi pogrckáááám 😝 ...Ďakujem...

petusaaa
13. feb 2009

no, pri porode budes mat zatvorene oci... ja som mala sosovky a ani som im to nehovorila 😅 a obavam sa, ze pri porode budes mat ine problemy, ako to, ze nemas okuliare 😅 ale zakazat ti ich nemozu 😉

dadka212
13. feb 2009

Lenullkak ja nosím už roky okuliare a pri pôrode sa ma pýtali, či ich chcem, kvôli tomu aby mi nezavadzali, ja som si ich nechala, šak som s nimi ako zrastená 😀 a šak to by som ani malého nevidela, iba nejakú machulku 😅

lenullkak.
autor
14. feb 2009

petusaaa, neviem si ten pôrod ani len predstaviť...tak preto sa pýtam. a ďakujem za odpoveď. 😉

dadka212, tak isto sa s okuliarmi cítim aj ja. a nezavadzali ti pri pôrode? ja mám pocit, že teraz sa mi ešte čím ďalej horšie bez okuliarov pozerá na svet, od kedy som tehotná. 😲 včera večer som bola od drahého asi len 1,5 metra a videla som ho ako keby mal okolo seba nejakú žiaru, he he ... 😀

dadka212
14. feb 2009

Leni nezavadzali mi, tváre som sa ani nedotýkala a ani nikto, keď som tlačila tak oči som mala zatvorené, len som sa troška spotila na nose ako mám tie okušky, ale na to som už zvyknutá, veď keď je leto som tiež 😝

a tiež sa mi zdá ako keby sa mi zrak zhoršil aj pri prvom sa mi to zdalo a teraz tiež 😝 ale po pôrode sa to upravilo 🙂 ale žiaru som ešte nevidela 😀

ivana82
16. feb 2009

Ja som rodila cisarskym a okuliare mi vzali este pred prichodom na salu, ked ma anesteziolog poucal o spinale 🙂 teda neviem ako je to pri normalnom porode, ale pri cisarskom beru... Bohuzial, ja som videla len machulku svojho drobceka 😀 ale za to teraz sa neviem prestat pozerat

qetinka
16. feb 2009

lenulkak..ja som kratkozr.a rodila som cisarskym... zakazdym...mam poskodenu sietnicu a nedovolili mi inak rodit...a okuliare na sale mi sice zobrali....ale ked uz vytahovali maleho tak mi ich dali ...a ja som krasne vsetko videla.. 😵 nenechali ma prist o ten skvely zazitok 🙂

bambusko
16. feb 2009

lenulka, okuliare som mala cely cas, az kym som isla tlacit, to mi ich odlozili. a cerstvo narodene dieta som videla aj bez nich 🙂

lenullkak.
autor
16. feb 2009

Dadka212, ja som včera čítala, že je normálne keď sa v tehotenstve zhorší zrak...lenže ja jediná asi vidím žiaru ☹ . ja sa veľmi teším na ten deň, keď sa maličká prihlási na svet. ale zároveň sa toho dňa obávam, ako to budem zvládať a ako to bude prebiehať. 😕

ivana82, som zvedavá ako to majú v pôrodnici v LV, či nechávajú rodičkám okuliare. 😖 ja mám nočné mory z cisárskeho...aké to je rodiť cisárskym? 🙄 to chápem, že sa nevieš vynadívať... 😅 aj sa teším na našu malú. drahého už teraz upozorňujem, že sa o ňu budeme byť 😀 .

getinka, s tou sietnicou to nie je ktovie čo...aj moja svokra má s tým problémy...ona rodila dvojičky a preto sa jej rozpadla, pri tlačení. 😲

bambusko, ked bude treba dám si ju až pod nos aby som ju videla...he he 😅

hankky
20. feb 2009

ahoj, ja som mala okuliare cely cas, dal mi ich dolu manzel uz ked som sla tlacit. Nikto z personalu sa ani nepozastavil nad tym ze ich mam.
Mam -3,5 ale myslim ze sa mi zhorsil zrak. Mam znameho ocneho a on vravel ze je uplne normalne ze sa zhorsi zrak pocas tehotenstva. Vraj sa to upravi po skonceni kojenia. Ja nekojim takze mam prist na kontrolu 3 mesiace po porode. Mala som tazky porod tak vraj aj tym sa to moze zhorsit.

ivana82
20. feb 2009

Lenullkak. - cisarsky v mojom pripade nebol ziadny problem, akurat som bola trochu stuhnuta, kedze nam dovolili vstat az po 24 hodinach a prinutili ist na wcko, ale zalezi od kazdej jednej zvlast - ako mas vysoko prach bolesti - ja ho mam dost vysoko a novalgin proti bolesti mi pichli az po siestich hodinach od porodu, a to sa chodili pytat kazdu pol hodinu, ze vazne nechcete 😀 a naopak, holku, ktora rodila po mne, ona hned ako jej ukotvili postel, tak hned si pytala nieco proti bolesti...je to individualne...ale k teme - neviem, pochybujem, aby pri cisarskom boli dovolene okuliare ...

zuzanockamt
21. feb 2009

ahojte 🙂
mala by som jednu otazku, ak by ste mi vedeli poradit, bola by som rada 😉
ja som kratkozraka od cca 8-mich rokov, teraz mam 27 a mala som okuliare -6,5 a -8,5 ... kratkozrakost mam vykorigovanu laserom a este pred tymto zakrokom mi sietnicu na jednom oku spevnovali takisto laserom ... myslite si, ze by to mohol byt v buducnosti dovod pre cisarsky rez alebo by mohol porod prebehnut aj prirodzene? ... nie som zatial tehu a ani neplanujem v najblizsej buducnosti, ale videla som tu tuto temu, tak mi nedalo neopytat sa 😉

qetinka
21. feb 2009

zuzanockamt..zalezi na stave sietnice..ono dioptrie nie su az taky problem..ale ked je nejako poskodena sietnica ,realne hrozí ze sa vplyvom porodnych tlakou poskodi tak ze budes mat trvale nasledky..ono ja som si povedala radsej CS ako nevidiet... aj tak mam slabe oci/ako ty...a jedno ako tupozrake...
a teraz dufam ze natrafim na taky team ze mi tiez nachaju okuliare na sale... 🙂 😉

petra1985
21. feb 2009

ahoj zuzanockamt mne to robili pred rokom ten laserovy zakrok len z mensich dioptrii... lekarka mi povedala, ze nevidi dovod ist na cisarsky rez kvoli tomu.. spravila vysetrenia a posudila, ze neni problem.. len neviem ako to je s vacsimi dioptriami.. a kedy ti robili ten zakrok? Myslim, ze zavisi aj od toho kedy to bolo.. ale ked nie si tehotna zatial ta to nemusi trapit🙂

petra1985
21. feb 2009

qetinka okuliare ti nevezmu ked nezavadzaju tebe🙂 a si to aj konzultovala s lekarom? Ci si sama povedala, ze radsej CS?🙂

martinella1
21. feb 2009

lenullkak, keď som šla rodiť ja, tak mi povedali, že okuliare samé o sebe vôbec neovplyvňujú pôrod ako taký....poväčšine zavadzajú mamičkám....mne sestričky pre pôrodom len oznámili, že keď už dôjde k samotnému pôrodu, tak si ich mám dať dole a zavrieť oči, aby mi nepopraskali žilky v očiach.....a keď som videla mamičku, ktorú práve, keď mňa privádzali na sálu, tak ju odvážali a videla som jej oči(ona vôbec nemala bielka biele, ale krvavo červené 😖 😖 😖 )tak som si povedala, že ja zavriem oči určite poriadne.....no akosi som nestihla....ani zavrieť oči, ani zložiť okuliare, prišlo to náhle a bolo to veľmi rýchle....takže žiadne obavy.... 😉

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanockamt
22. feb 2009

petra ... mne zakrok robili v lete 2004, takze to je uz pomerne davno 🙂 ... mne ale museli najskor na jednom oku spevnovat po okrajoch sietnicu, inak mi lekari v ZA bovedali, ze mi to nespravia, tak som si dala spevnit sietnicu a nakoniec mi to aj tak v Ziline odmietli urobit a spravili zakrok az v BA 😠

petra1985
23. feb 2009

tak to si si zazila.. no to je davno.. ja budem mat rok po tom 16. marca...takze tesne pred porodom.. no neviem ale ked otehotnies urcite ti povie gynekolog, ze to mas ist prekonzultovat s lekarom co ti robil zakrok nech napise konecne stanovisko.. nezanedbala by som to 🙂 ja som taky strachopud, ze aj ked mi lekarka napisala, ze mozem rodit spontanne tak mam strach ci sa nieco neposkodi.... nikdy nevies.. ale jedna holka pisala vraj, ze jej sa zhorsil zrak po cisarskom.. tak ja uz fakt neviem.. je to uz asi fakt len o tom kto ma ake stastie..

mami.sk
15. mar 2009

tak mna dr. poslala na očné vyšetrenie práve kvôli krátkozrakosti/ dioptrie 4/ a vysokému očnému tlaku - liečila som sa na vysoký tlak aj pred tehu - a očná lekárka zhodnotila, že môžem rodiť spontánne. aj som bola rada, lebo CS som nechcela / len v prípade komplikácii /
pri samotnom tlačení som okuliare dala manželovi a ani som ich nepotrebovala / mamina mi radila, hlavne aby som zavrela oči, aby žilky nepopraskali a aj tak jedna praskla 😀 / no nič hrozné, keď som odchádzala z porodky už to bolo vstrebané 😉
no mám pocit, že sa mi dosť zhoršil zrak po pôrode 😝

lenullkak.
autor
20. mar 2009

mami.sk, tak to nie je ktovie čo, keď sa mne zhorší zrak po pôrode ...to už budem fakt riadny slepúch a to ani nemám nejaké silné dioptrie - iba 1... a som slepá ako parón a teraz duplom...

ozaj, ešte v tehotenstve a hlavne pred pôrodom treba absolvovať vyšetrenie u očného??? 😨

mami.sk
20. mar 2009

lenullkak, mňa gynekologička poslala na vyšetrenie ale myslím si, že skôr kvôli tomu očnému tlaku, ten vraj môže spôsobovať problémy. ale na tvojom mieste by som radšej išla 😉
moja švagrinka je očná optička tak som v tehu bola aj u nej na premeranie dioptrií a mala som všetko v poriadku, u očnej tiež OK a teraz mám pocit, že som skočila min. o 1/2 dioptrie / naposledy som mala 3,75 / , tak nechcem vedieť koľko mám teraz ☹
a to ráno keď vstanem z postele, okuliare sú prvé po čom siahnem 😀

rohacka
20. mar 2009

Ja mam 8 dioptrii na dialku, pred prvym porodom som bola u ocnej, ci mozem rodit normalne, lebo ma upozornili, ze tlacenim si mozem pohorsit. Ona mi ale povedala, ze sa s tym nikdy nestretla, ze by mala zena po porode horsi zrak. Tak som 2 x rodila spontanne aj s takymi silnymi dioptriami. Mala som okuliare cely cas, pri prvom porode mi ich manzel zobral pocas tlacenia a potom rychlo nasadil, aby som videla malu a pri druhom porode som ich mala cely cas. A zrak sa mi nezhorsil ani po jednom z nich. Urcite treba konzultovat s ocnym lek., su diagnozy, ked treba cisarsky.

ognammod
12. máj 2009

ahojte,

viem, ze rozhodnut sa budem musiet sama, len by som chcela pocut aj ine nazory....mam -13 dioptrie na obe oci, degenerativne ochorenie sietnice, v 17 som mala zakrvacane pozadie a bola som 2 tyzdne v nemocnici....s manzelom by sme chcli babatko, ale moj ocny mi povedal, ze na 50% mozem o oci prist, ze sietnica to nemusi vydrzat....neviem, co mam robit....velmi by sme chceli vlastne dieta, ale neviem, co by som robila, ak by som naozaj oslepla....nevedela by som sa postarat o seba, nieto este o dieta....stretli ste sa uz s takym pripadom????....dakujem za nazory...

dadka212
12. máj 2009

Ognammod božinku to je hrozné 😔 ale to by si mohla prísť o zrak počas tehotenstva??? to sa mi nejako nezdá asi až pri pôrode nie? a to by ti na 100% urobili sekciu a to by asi nemal byť problém...teda podla môjho laickeho zmýšlania....

mishusha
12. máj 2009

ognammod...
podla mojho nazoru v tehotenstve ociam nehrozi asi nic... ale pri spontannom porode by sa ti pri tych tlakoch sietnica mohla odlupnut a ty nasledne oslepnut... ale taketo veci sa riesia sekciou a kazdy ociar ti pri tvojej diagnoze napise papier na sekciu...takze sa nemusis bat 🙂
ja som tiez rodila sekciou kvoli ociam... a pritom ani z polovice nemam taky problem ako ty...
prv ale ako otehotnies.... pozistuj a povypytuj sa u odbornikov... gynekologa, oftalmologa.... popripade aj viacerych...kazdy bude mat asi iny nazor...ako poznam slovenskych doktorov 🙂
ale neboj....

ognammod
12. máj 2009

no mne moj ociar povedal, ze uz aj tehotenstvo je ririko (o tyzden idem na poradu k ine ocnej...), pretoze tak ako sa rozsiruje (viditelne) oblast brucha, tak sa v zene meni vsetko, moze sa mi zvacsovat oko a tym este viac napinat sietnicu....moja mamina, ked bola tehotna, tak dost pribrala a aj hlava sa jej "nafukla"...no a ja som rovnakej konstrukcie, ako ona....stale ma mata tych 50%, skusam si hovorit, ze mozno by sa nic nestalo, ze ak to nevyskusam, tak to nezistim....ale manzel povedal, ze moje zdravie riskovat nechce, ze to si radsej adoptujeme....lenze vlastne je vlastne, neviem, ci si dokazeme vytvorit vztah k cudziemu dietatu....je to ine, ked par nemoze mat dieta....vtedy to adoptovane prijmu ako svoje....lenze my budeme mat stale v hlave, ze sme to mohli skusit....:((((

pietra
12. máj 2009

podla mojich info mozu nastat zmeny na sietnici uz pocas tehu, tak asi preto ognammod radil lekar neotehotniet. Ja by som asi isla na konzultaciu este k nejakemu ocnemu a keby aj ten potvrdil to iste, asi by som neriskovala 😔 Neviem si predstavit naraz v jednej chvili sa vyrovnat aj so stratou zraku, aj sa zacat starat o novorodenca

adenka
2. jún 2009

ahojte baby,
ja som bola akurat vcera na kontrole u ocnej - teda ja chodim len do optiky, ale predpokladam ze je tam normalna lekarka a ta mi odporucila sekciu. Mam diopt. -5,75 na sosovkach, ale realne je to vraj o 1 dioptriu viac (celkom tomu nerozumiem), ale ocny tlak aj vsetko ostatne je vporiadku... tak ked citam ake vy mate niektore problemy a rodili ste normalne tak som normalne na pochybach ci je ta sekcia nutna....

tehula
2. jún 2009

adenka, ja mam rovnake dioptrie, tiez mi ocna napisala do spravy, ze radsej sekcia. No ja som ju strasne nechcela. Moj gynekolog ma poslal teda este na vysetrenie k nemocnicnemu ocnemu. Ten skontroloval sietnice a vraj dioptrie nie su podstatne, a sietnice mam v poriadku, tak mozem rodit klasicky a riziko nehrozi.

adenka
2. jún 2009

tehula no ja sama neviem co chcem, teda som so sekciu zmierena, ale zas nie za kazdu cenu... bojim sa toho, ze ak budem rodit normalne tak sa mi zrak zhorsi..to uz by som fakt nechcela, skor chcem ist po porode na operaciu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre