Môžu to byť kontrakcie?

burina111
30. aug 2007

ahojte kočky, mám už po termíne, no a malá stále nič. ale od dnes ma príšerne bolí chrbát, tak obyčajne stále, ale občas, nepravidelne mi na pár sekund stvrdne brucho a cítim ako keby také vystrelovanie a tupu bolesť do chrbtice. ako keby sa rozťahovala...neviem, či to môžu byť kontrakcie, zatiaľ nepravidelne? malá sa normálne hýbe. poradte ak máte niektorá s tým skúsenosti...

catrin1
27. nov 2010

@aspinka dakujem..toto je skor take ze ma zacne bolest podbrusko potom to ide do krizov a brusko stvrdne,keby to bolo aspon to skracovanie krcka tak to by ma potesilo..ja mam krcok stale 1,5 cm a zavreta... ☹

aspinka
27. nov 2010

@catrin1 ja si myslim ze telo sa pripravuje dnes som akurat precitala niekolko clankov a fakt je to cely proces kym pridu kontrakcie take uz porodne dokonca ani voda nemusi vobec prasknut a kontrakcie uz mozu ficat. Ja som mala minuly tyzden krcok CS 4 v priebehu tyzdna som citila take bolacky tam dole taky bolavy impulz a tvrdnutie a ked som isla do poradne uz bol krcok CS 7 pri 9 sa ide aj rodit a vraj som aj otvorena takze jasne ze sa to aj u mna chysta 😎

catrin1
27. nov 2010

@aspinka vdaka,dufam ze sa aspon trosku otvorim nech mi mozu supnut vyvolavacku... 🙂

olga1991
21. dec 2010

ahojte ja mame bolesti v boku take ostre som v 39tt ale neviem ci su alebo mozu to byt kontrakcie poradite mi prosim
😨

adrag
9. nov 2011

ahojte od vcera ma boli lave stehno nemohla som poriadne chodit som v 35tyzdi a 5dni a mala som cca 4-5hod pravidelne tvrdnutie bruska bolest v krizoch a bolest ako pri silnej ms a aj hnacku dnes sa citim super len ak som zisla dole po schodoch zasa som zacala pocitovat bolest panvy a tkaky a k tomu mam zasa dnes bolesti ako pri ms a tvrdnutie bruska len nepravidelne newiem co mam robit bude to prve baabo tak mam kus strach :-{

mirkaapj
14. dec 2011

@adrag No najlepšie by bolo navštivit doktora, lebo ked ta bolí bruško tak silno, tak to nieje velmi dobre.mna tiež tak bolelo a na druhý den som rodila. lave stehno ma bolelo asi posledne dva mesiace, takže to nemusi značit porod. Ale ty uz maš možno aj po, co?🙂

porodnik
27. dec 2011

poprosila by som vas o vyplnenie mojho dotaznika , ktory je sucastou mojej bakalrskej prace na temu spokojnost tehotnych zien s predporodnou pripravou. dotaznik je urceny pre zeny ktore predporodnu pripravu navstevovali. za venovany cas mojmu dotazniku vam vopred dakujem
dotaznik najdete tu
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

vivi
17. feb 2012

už niekoľko dní mám nepravidelné kontrakcie, niekedy sú fakt silné, hlavne v noci, tvrdne mi aj brucho.... Už som bola niekoľko krát jednou nohou v aute, že ideme do nemocky a potom mi to prestalo. Mala som napr,. 5 kontrakcii po cca 10 min a potom prestali, potom zas ráno chvíľu, zase pauza a tak stále dookola. Je to trošku na nervy, už som sa tak raz prehnala do nemocky a nič. Potom keď som si myslela, že nemám skoro žiadne bolesti, tak na CTGčku som mala zasa kontrakcie, ani som ich skoro necítila Máte niektorá podobnú skúsenosť? Za koľko sa spustil pôrod?

matka91
1. aug 2012

@kotenko ahoj poradmi prosim som v 34tt a mavam bolesti brucha a vystrelujemi to do krizou az sami podlomujou kolena v 32tt sem byla v nemocnici stym ze som otvorena na 1cm a uz 7dni zeme vyteka zapachajuca vodicka a rano som mala aj 3kusky male zrazeniny krvy na vlozke a bolesti mavam stale celu noc a i prezden.....a nemate vy zadne komplikace ked sa narodilo tak skoro doktori ma strasne plasia diky

munu
1. aug 2012

@matka91 a co tu este robis preboha??? uz si mala byt na pohotovosti niekde...

matka91
1. aug 2012

@munu nemuzu manzel je na tyzdnovkach cr a nemam kam dat syna mozu to byt kontrakce??

kacenka1310
1. aug 2012

boze moj, si normalna, zober syna a utekaj na pohotovost, chces aby si potratila??

kacenka1310
1. aug 2012

@matka91 boze moj, si normalna, zober syna a utekaj na pohotovost, chces aby si potratila??

matka91
1. aug 2012

on ma len 2a pol roka z z dediny sa uz nedostanu autobusi nejazdia a sanitku ked zavolam tak maliho nevezmou do nej

matka91
1. aug 2012

@kacenka1310 on ma len 2a pol roka z z dediny sa uz nedostanu autobusi nejazdia a sanitku ked zavolam tak maliho nevezmou do nej uz ras sme takto boli

lulu19
1. aug 2012

@matka91 boze zena neriskuj zivot dietata ved zavolaj 112 nech pride po teba chod zazvonikt susede nech postrazi malehop urcite sa niekto najde ,svokra ,mama kamoska chces my povedat ze nikoho nemas .ved tu ide o zivot dietata

krpcok
1. aug 2012

Jednoznačne by som išla na pohotovosť a dieťa zobrala zo sebou myslim že keď si zavoláš sanitku a povieš o čo ide nebudú namietať!!!!! Veď ide o ľudský život a oni sú na to aby pomáhali ľudom???

matka91
1. aug 2012

@lulu19 tojeto ze nikoho nemam a do sanitky ho nevemou a muz je v cr pride v piatok

lulu19
1. aug 2012

presen ako pise krpcok ak nema snikoho zoberu ho zo sebou a daju ho na destske odelenie do nemocnici zatial aj kamoska tak mala maleho .volaj pokial nie je neskoro

matka91
1. aug 2012

@krpcok sanitka ho neveme uz raz som takto bola az rano som potom autobusom ze vraj to je zakon

lulu19
1. aug 2012

ty nemas susedka kamosku chces my povedat ze cele dni si sama ,nikoho nemas nepozmnas tomuto ja nechem uverit ,nechapem, to .ja by som utekala ak by islo o zivot mojho doíetata .zachranka ti dioeta same doma nenecha zoberu ho s tebou

krpcok
1. aug 2012

Zato nič nedáš keď zavoláš veď je to predsa tvoje dieťa aj jedno aj druhé alebo zavolaj si taxík??

lulu19
1. aug 2012

mam bratranca co robi na sanitke a vravel ze zoberu ono to zavisi od situacie ,volaj a povedz co je vo veci

matka91
1. aug 2012

@krpcok ja nemam tolko penazi aby som dala na taxik 35e

lulu19
1. aug 2012

ako ja mam pocit sorry za vyraz ze bud tu niekto zadza aalebo lebo ja nepochopim toto zmyslalnie ide tu o zivot a ona caka do piatku do piatku kedy bude mozno neskoro .ako nech sa nikto namna nehneva ale toto je sila

lulu19
1. aug 2012

vsetky peniaze by som dala len zato aby moje dieta bolo zdrave keby sa jednalo v tejto situacii .

matka91
1. aug 2012

@lulu19 a ked si ma tam nechaju tak co tam bude kde??

lulu19
1. aug 2012

na detskom odeleni bude pokial nepride manzel zaplatis mu stravu a bude ztam

matka91
1. aug 2012

@lulu19 a ked tolko nemam tak co mam spravit???

lulu19
1. aug 2012

ty nemas susedku ,kamaratku ,rodinu ,mamu nic ,ako nehnevaj sa ale vsetko my pride take len vyhovorky .preco nezavolas aspom na 112 a nepopytas sa .ako .?nechapem ta ved ti ide o zivot tvojho dietata

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre