Môžu to byť kontrakcie?

burina111
30. aug 2007

ahojte kočky, mám už po termíne, no a malá stále nič. ale od dnes ma príšerne bolí chrbát, tak obyčajne stále, ale občas, nepravidelne mi na pár sekund stvrdne brucho a cítim ako keby také vystrelovanie a tupu bolesť do chrbtice. ako keby sa rozťahovala...neviem, či to môžu byť kontrakcie, zatiaľ nepravidelne? malá sa normálne hýbe. poradte ak máte niektorá s tým skúsenosti...

nathalie111
30. aug 2007

neporadim Ti,u mna to boli take skoro menstruacne bolesti,ktore sa s urcitou pravidelnostou opakovali,intervaly medzi nimi sa kratili a bolest sa zintenzivnovala...mala som take pocity od rana,ale az vecer o desiatej som pochopila,ze je TO tu..a sla som si zbalit tasku.... 😀

jaja25
30. aug 2007

To kontrakcie nebudu. Ak to začne byt pravidelne, alebo začnes krvácat, pripadne by si mala hnacku, pripadne by si dlhsie necitila pohyby, alebo odtok plodovej vody, tak chod určite na centrálny príjem do najblizsej nemocnice. Inak si myslim, ze sa nemás coho bát. Drzim palce... 🙂

broskynka
30. aug 2007

ahoj burina,môžu to byť náznak blížiacich sa kontrkcii,tie u väčšiny žien začínajú buď ostrou bolesťou do stehien alebo chrbtice,mne to vysrelovalo do stehien

luminkasp
30. aug 2007

myslim, ze by si mala ist do nemocky, ak ju mas blizko, ak to nie su kontrakcie, ani bliziace sa, poslu ta domkov

sisulik
30. aug 2007

u kazdeho to zacina inak..ja si tiez myslim ze nic nestratis tym ak skocis do nemocky nech sa na teba mrknu..pri malej aj ja som male falosne bolesti... 😉

michalag
30. aug 2007

ja som to najprv tak nevnimala, ale mna najprv zacal boliet chrbat (bolest mi vystrelovala do chrbtice) bolo to cca 17:00 a o 5:00 rano mi zacali kontrakcie, ale uz poriadne. Vsetci sa vtedy cudovali, lebo vraj som (akoby) prespala tie zaciatky, len ja som bola otvorena.
Ak mas pochybnosti tak racsej chod do nemocky na prijem a budes na istom.

broskynka
30. aug 2007

žienky,burina si to už dnes neprečíta lebo sa už trápi v nemocnici

michalag
30. aug 2007

broskynka a ako? Boli to kontrakcie, co pocitovala?

broskynka
30. aug 2007

tak zrejme bol to náznak blížiacich sa kontrakcii

zdenkabrt
30. aug 2007

broskynka ako vies ze je v nemocnici 🙂

broskynka
30. aug 2007

od vienesky

zdenkabrt
30. aug 2007

diky
🙂

biba12
3. sep 2007

Baby, od vcera vecera ma bolia krize, a boli ma aj panva. Mam take krce obcasne do slabin/ ale to trva uz dlhsie/ a bolia ma aj panvove kosti. boli to stale, nie v intervaloch. Ale tie krize, to je des. A vcera vecer ma parkrat pichalo v brusku. Viete mi nejako poradit, co s tym? Do poradne mam ist v stredu. Maly sa normalne hybe, teraz ma prave stikutku. dakujem

alami
3. sep 2007

ja som sa pri prvom raz ráno zobudila a len ma tak divne boleli kríže, nič viac. Muža som kľudne poslala do roboty, ale sa mi to nejak nezdalo, tak som ho predsa len zavolala,nech ma odvezie do pôrodnice a bola som už otvorená na 6. A o 13tej bol malý na svete. A to som necítila žiadne kontrakcie, len bolesť v krížoch!!!! takže - neodporúčam to podceňovať. 🙄

zajo510
5. sep 2007

alami..ja verím, že aj ja budem trpieť len tolľko čo ty 🙂

nathalie na začiatku písala, že ak je hnačka....aký má súvis s kontrakciami a následným pôrodom? 😅

lucinkaaa
5. sep 2007

zajo ty sa len neboj, urcite to zvladnes tak ze ani nezbadas a bude babo 😉

hnacka sa vraj spusti ako samocistiaci proces tela pred porodom, ale nie je to pravidlom.

zajo510
5. sep 2007

lucka 😉

adkag
9. sep 2007

ahojte, ja som mala celu noc take slabe menstruacne bolesti a teraz ich mam tiez stale plus aj tvrdnutie bruska a bolesti v lavom stehne? aj som mala taky vytok s primesou krvi dnes rano,moze to byt ono? mam utekat do nemocky ci este vydrzat doma?

bubaczik
9. sep 2007

adkag tak to uz je tu 😉 ten vytok je hlienova zatka..

bubaczik
9. sep 2007

..a nedelne dieta byva dieta štasteny 😉

erika153
9. sep 2007

adkag myslim ze to na teba ide.ja by som asi ostala doma, lebo lepsie je doma mat kontrakcie ako v tej chladnej nemocke. a kym ti neodtecie plodova voda alebo nemas castejsie kontrakcie tusim ta aj poslu domov 😅 ale neviem, skus zavolat lekarovi. a drzim palce!! 😉

adkag
9. sep 2007

babenky dakujem za rady, no tusim tie bolesti presli,uvidime co bude dalej. ale takto ma natahovat 🙂 .ale bodaj by ste mali pravdu,uz som bola nachystana ze cochvila pojdeme a ked zas nic,tak ma porazi 🙂

valhali
9. sep 2007

adi, ja som vcera pri ms bolestiach mala tiez bolest v lavom stehne 🙂 Nahovarala som si,ze si len vymyslam tu bolest v jednej nohe,ze to neexistuje,ze len v jednej nohe,ale ako citam,existuje,kedze si to iste mala aj ty 🙂

katarinah
9. sep 2007

Ja mám menštruačné bolesti a tvrdnutie brucha už vyše týždňa a stále nič.Najhoršie je to v noci , každú noc si myslím, že už idem. Je to blbé na psychiku a navyše malý strašne kope, niekedy mi je do zúfania. Pri prvom som nemala žiadnych poslíčkov , ani nič podobné, prenášala som 10 dní, len mi ráno odtiekla plodová voda a začali slabé menš. bolesti. Prišla som do nemocnice otvorená len na 1. Pochodovala som tam ešte 12 hodín a potom tomu museli aj tak trochu pomôcť.

burina111
autor
9. sep 2007

čauko kočky, no boli to kontrakcie vtedy. išla som predsa večer o 19,30 do nemocnice a o 20,00 bol malý na svete...

a dakujem za rady, škoda, že som si ich nestihla prečítať 😀 ale aj tak dobre.

adkag
9. sep 2007

val, veru mna to cely den boli len v lavom stehne,tak vystreluje mi to tam.tiez sa divim,ze len v jednej nohe,nechapem.

katarinah, ja mavam tiez tieto bolesti uz davno,aj vyse mesiaca,ale nikdy som to nemala celu noc,vzdy len chvilami. az teraz to bolo skoro celu noc aj rano a potom ustalo.takze cakam co bude dalej. bolesti uz nemam take stale,ale bolestive tvrdnutie brucha mam,ale nepravidelne a tak raz-dva krat za hodinu,niekedy viac, tak snad sa to rozbehne.a ten hnedy vytok mam stale.

burina,tak to bola riadna rychlovka teda. tusim sa pojdem radsej opytat do nemocky 🙂 . a ty si mala to tvrdnutie tiez nepravidelne? mna pritom boli podbrusko a krize a to lave stehno.

inak mam to uz silnejsie jak som bola zvyknuta ale predychavat este nemusim, tak neviem ci su to kontrakcie ci nie. to je sila,nikdy som si nemyslela,ze nebudem vediet,kedy budem rodit 🙂 . a ked mi stvrdne to brucho,tak mi zostane strasne teplo.

kotenko
9. sep 2007

Mna pre porodom boleli krize a trpli mi stehna... Nemohla som ani chodit... A ked uz kazali tlacit - nedalo sa, lebo som mala strpnute nohy. Ja som inak ziadnu MS bolest necitila, iba mi to slo straaasne do krizov

adkag
9. sep 2007

kotenko a potom co robili,ked sa ti nedalo tlacit?

kotenko
9. sep 2007

no nic, musela som tlacit, aj ked sa mi nedalo... Som sa nadychla a myslela iba na dcerku. Inak, rodila som v 34 tt... ☹

adkag
9. sep 2007

a ako sa mate s malinkou? dufam,ze je vsetko v poriadku. aj ju mas doma ci je este v nemocke?
to si ako spoznala ten porod,ked v 34tt? ja ho neviem ani teraz spoznat ked uz je termin 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre