Musím mať pri pôrode napichnutú žilu?

cekina
2. sep 2008

Ahojte, chcela by som sa opytat ci mi neviete povedat ako je to s napichavanim do zily pocas porodu... Vzdy mam problemy ak mi chcu zobrat krv a momentalne som uz na tom tak, ze mi sestricka nezobrala krv vobec (ani z nohy) s vetou "nechcela by som byt pri vasom porode". Nevie mi nekto povedat, ci nutne musim byt napichnuta? ☹ Dakujem

gedren
2. sep 2008

Nevim jak v ktere porodnici, ale ja dostala jedinou injekci az po porodu na lepsi vypuzeni placenty, a ani ta myslim nebyla nutna.

martanko
2. sep 2008

cekina ak si ja dobre pamatam moj prvy porod, sestricka mi napichavala zilu az tesne po porode kvoli infuzke - vyzive, horsie to asi je pri cisarskom, opytaj sa radsej doktora na poradni, aby si bola spokojnejsia

sirinka
2. sep 2008

cekina urcite je dobre, mat zilu k dispozicii, clovek nikdy nevie, co sa moze stat. skus na to upozornit svojho porodnika a aj hned po prichode do porodnice to povedz sestrickam, oni sa uz zariadia ako budu potrebovat.

cekina
autor
2. sep 2008

dakujem velmi pekne... trochu som z toho nervozna... predstava, ze mi budu hladat zilu pocas kontakcii nie je moc lakava... no jednoznacne ich na to upozornim a budem sa modlit, aby som ziadnu inekciu nepotrebovala minimalne pred porodom... hadam sa da porodit aj bez inekcii 😖 dik moc baby

sirinka
2. sep 2008

cekina ak ich na to upozornis, oni ti zrejme zavedu kanylu, aby mali isty pristup k zile. drzim ti palce, nech to dopadne dobre 😎

mirka8429
2. sep 2008

cekina aj ja mam problem so zilami...ked som bola na rizikovom tak mali problem s pichanim infuzii lebo mi zila praskla...a tiez ked beru krv tak len z jednej ruky aj to je tam zazrak najst zilu..ale akymsi zazrakom pocas pôrodu mi sestricka nasla zilu..asi zalezi aj na tom aka je tam sestricka...a ako vie napichnut infuziu..a ci je nutna no to neviem 😒

tannawe
2. sep 2008

cekina, ahoj...me pri porodu ani nejakou zilu sestra nehledala, pichla mi primo na zilku na hrbetu ruky a prilepila jehlu naplasti...myslim, ze to byl oxytocin, ale jista si nejsem, protoze maly uz se dral ven tak jsem opravdu nemela cas to sledovat... 😕 a myslim, ze oni ani nehroti nejake velke napichovani pokud nedostavas kapacku nebo tak... 🙂

lienka55
11. sep 2008

Mne zaviedli kanilku pred porodom na treti krat takze som bola dopichana,modrinova a to mam zily ako banik.Sestricke sa TO JEDNODUCHO NEPODARILO PICHNUT NA PRVY KRAT.Podavali mi antibiotika lebo som mala streptokoka.

pollyanna
15. sep 2008

pred porodom je fajn mat zaistenu zilu, ak by sa nahodou nieco skomplikovalo, nemusia sa zbytocne zdzovat hladanim zily, liek na vypudenie placenty sa da podat aj do svalu...

binki
15. sep 2008

když se nemohli trefit, protože mi už cévy "praskaly", zavolali lékaře z ARO a ti to pak vyřešili, tak neboj, myslím, že je vždycky řešení

alexis77
15. sep 2008

cekina rodila om pred 2 týždňami, mám rovnaký problém. Napichli mi kanylu a cez tú mi dávali aj infúzie, takže myslím, že to zvládneš v pohode 😉

kingstonka
19. sep 2008

ja podobne ako alexis

bubatinko
19. sep 2008

mne pri porode nemohli najst zilu ani na jednej ruke lebo tiez ich mam poriadne schovane tak mi dali kanilu do zily na zapästi nebolo to bohvieco lebo pocas kontrakcii som sa s tou rukou nemohla poriadne nicoho chytit ked som potrebovala aby sa nahodou nepraskla ta zila... ale prezila som to a myslim ze teraz pri druhom to bude detto :oD

ilijanka
22. sep 2008

presne ako písala binki- keď je problém so žilou, vždy sa dá zavolať lekár z ARO a ten jedoducho MUSÍ nejakú žilu nájsť, ver mi, viem o čom píšem 😉

cekina
autor
24. sep 2008

Ahojte, sorry, ze som sa tak dlho neozvala, ale stihla som si to vyskusat na vlastnej kozi... 😠 teda nie ten porod, ale tie zily... dostala som par zlcnikovych kolik - takze pohotovost, nemocnica 5 dni... moje ruky su momentalne viac fialove ako som si vobec vedela predstavit, ale nakoniec sa vzdy nejaka ta zila nasla... pravda je, ze ak by sa to neukludnilo, ak uz ziadna nie je... vsetky ako tak pouzitelne uz praskli... ale zijem 😀 takze, teraz iba aby sa to vsetko zahojilo do porodu a uz presne viem, kde nejaka je, ked sa dobre hlada 😀

norik1
7. okt 2008

Drz sa cekina a nechod na cisarak, to mas potom infuzky tri dni => kanyla v zile takisto. Daj vediet ako si dopadla 😉

karot
7. okt 2008

Ahojky!
Pokud porod vyvolávají oxitocinem,je napíchnutí žíly potřeba.Mě měli dělat test v 6:00 ráno a ani jedna sestra na oddělení(pro rizikovky)mi žílu nenašla,tak mi musely kanylu napíchnout na kořen palce u ruky(snad se to tak názývá správně 😅 )a to bylo sakra cítit. 😝
Ale pak jsem si řekla,že už mě jinam napichovat nebudou,tak to vydržím.Když jsem se s PA přemístila na sál,přišla tam taková omladinka a povídá:"Ááájéjej,oni Vám tam daly krátkou kanylu. 😕 To Vám budu muset napíchnot delší,..................on by pan doktor jinak nadával,že Vám to tam nedrží,až tady s sebou budete ke konci mrskat "😅
Mě jímaly mrákoty,ale holka byla ku podivu velice šikovná,trefila se napoprvé a do předloktí. 😎

janinah
9. okt 2008

toho sa nebojte,žila sa vždy nájde,sú na to spôsoby 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre