Používame cookies. Viac informácií tu. OK
barbellka
10. okt 2019

@timcyta ja urcite chcem mojho manzela pri porode - pre mna by to bola velka podpora, mensi strach, avsak ak by som videla, ze by to malo v nom zanechat nejake nasledky, ze nie je stavany na to tam byt a bolo by s nim viac roboty ako uzitku nenutila by som ho. Ale smutna by som bola isto.

bucko555
10. okt 2019

Môj najprv nechcel byť a potom si to rozmyslel dosť mi to pomohlo bol nápomocný dokonca pozeral ako ide mala von nestál len za hlavou a žiadne nasledky to na našom vzťahu nezanechalo

deti95060810
10. okt 2019

môj radšej stál za dverami....😉

cerstva2712maminka
10. okt 2019

@timcyta Moj bol pri porode.
Je to velmi velka podpora,hlavne ked Ti je smiesno z neho , ze ako to preziva :D
Vydrzal cele tehu, drzal sa, ale ak ma isli sit a pichol ma injekciu dr, skoro odpadol, opisal mi to , ze ako do kurcata, necitila som to.
Mna osobne bolelo sitie viac, ako samotny porod.
Neviem ci to ma aj ,,nevyhodu, to je o psychike muza...po porode mas 600nedeli, a my sme ste asi mesiac nesexvali ,lebo stale to mal pred ocami..netlacila som na neho..a prislo to samo.
Cize je to o postoji muza k dannej veci
Ale opakujem je to podpora nenormalna, ak Ta drzi za ruku , podporuje Ta.
A ked uvideel malicku bol neskutocne stastny a rad ze ju videl ked vysla , krasny pocit ♥

dzjanetta
10. okt 2019

Ahoj.. Môj názor je.. Ak muž tam chce byť nech je, nevidím dôvod brániť mu vtom.. Narodí sa aj jemu dieťa! .. A ak tam byt nechce.. Nenútit!.. asi tak...

ave_eva
10. okt 2019

Pre mňa ako rodičku,to bola neskutočná podpora a hoci jemu nebolo všetko jedno zvládol to a mne veľmi pomohol psychicky. Za mňa určite ano

blackcat8885
10. okt 2019

Môj bol pri pôrode ako vojak to zvládol super no mal pár mesiacov potom problém sa má pri sexe dotknúť. Nejak ho to potom prešlo on sam mi to nepovedal ale pripsujem to pôrodu. Našťastie už je to ok 😉

tinkatinus
10. okt 2019

@timcyta ja som isto nechcela manžela pri pôrode. Pri prvom som mala mamu a pri druhom nikoho a vôbec mi to nechýbalo, mala som iné starosti 😁 nepotrebovala som, aby mi tam nakoniec muža kriesili alebo ked nakoniec musel prvý syn ísť s kliešťami, neviem, čo by robil manžel, keby ho zrazu museli vyviesť von. Teda viem, čo by robil. Panikaaaaa! Nemusí vedieť a vidieť ako to vyzerá a bolí. Ale to záleží hlavne na mužovi, či chce alebo nechce.

natinka36
10. okt 2019

@timcyta moj bol a bol opora hlavne predtym, pri tlaceni som ani nevedela ze tam je. Som rada ze tam bol ❤️

fixinka
10. okt 2019

Ja som mala muža pri oboch porodoch a bolo super. Povedala som mu, že by som bola rada, keby tam so mnou bol, ale keby nechcel, nenutila by som ho. Určite to nie je pre každého. Asi každého osobná vec.

mmoni89
10. okt 2019

Moj muz bol 3x s som mu za to vdacna,bez neho by som nesla rodit😉🤣

lucia1209
10. okt 2019

Môj najprv nechcel byť, ja som zas na odporúčanie viacerých známych chcela aby bol. Napokon sa rozhodol, že bude a ani jeden z nás to neľutuje. Jednak všetko sledoval a ak by sa mu niečo nezdalo aspoň by zasiahol. Pri tlačení mi na pokyn sestier tlačil hlavu dopredu. Sledoval ako išiel malý von, ako ho napokon vybrali. Ak by tam nebol asi by som až pri prvej návšteve toalety zistila že ma nastrihli a šili 😂. Síce ma nastrihli len malý kúsok, no v tej eufórii som to vôbec necítila. Ani šitie. Len ma raz niečo pichlo ale nevenovala som tomu pozornosť keďže som už mala na sebe položeného malého. Len manžel mi potom vravel že ma nastrihli a šili. Referoval celý priebeh ☺️. A čo je aspoň pre mňa na nezaplatenie, spravil niekoľko autentických fotografií nášho malého zázraku, hneď ako uzrel svetlo sveta (ešte zamazaného, holého) a za to som nesmierne vďačná. ❤️ On ako chlap chlapom určite odporúča aby boli pri pôrode. 👍

som_ponorka
10. okt 2019

Netreba ho tlačiť nasilu, ak sa na to necíti. Môj odpadáva, keď vidí krv. Mne bola sestra a bola som kľudná. Ona už má tri deti, tak som sa cítila istejšie a aj mi malého po pôrode pekne priložila ku prsiam. Ukázala ako a krásne sa hneď prisal. Lepšie, keď tam žena nie je sama, ale nemusí to byť iba muž 😉

limetka69
10. okt 2019

ja som nechcela ani nebol, bala som sa, hlavne toho, ze chyti traumu a bude po sexe, sam sa na to necitil, a nutit ho do toho isto nebudem. ja som bola na sekcii, a pri mne na izbe zacala rodit zena, teda kontrakcie caste mala, a mne bolo nevolno, nie to muzovi, hlavne mojemu.

zara1357
10. okt 2019

Bol pri oboch, pre mna podpora a pre neho zazitok, drzat maleho človiečika hneď

vinkel
10. okt 2019

@deti95060810 aj môj 🙂 po pôrode bol pri mne na sále 🙂

jana_eyre_2
10. okt 2019

pri prvom sme obaja ani nebrali inu moznost ako ze tam budeme spolu, lebo na svet pride nase spolocne dieta a budeme ozajstna rodina.. bolo uzasne prinosne premna ze tam bol..

ked prichadzala na svet nasa dcera, kvoli rocnemu synovi sme sa dohodli ze tam nebude.. stacilo ale aby mi zacali kontrakcie z vyvolavacky a hned som mu volala, nech ho necha u mamy a hned dojde 😂😂 dosiel a bolo to super, lebo premna to bol velmi tazky porod..

ked prichadzal treti, chceli sme aby prisiel ale najprv to vyzeralo ze nebudeme mat kde nechat deti.. ale vyriesilo sa to super - vyvolavali ho ked bol prvy skolsky den, najstarsi siel prvy krat do skolky a dcera sla k mojej sestre.. pri tretom aj prestrihol pupocnu snuru..

som stastna ze bol pri vsetkych, ked prisli.. moj muz je rozvazny kludas, co mi dodava istotu ked mi je najhorsie a hoci bolo na nom vidiet ze nevie ako mi pomoct, pomahal mi uz len tym ze tam vzdy bol a drzal ma za ruku a pozoroval vsetko co sa deje.. su to nase deti a sme v tom spolu odzaciatku..

candii
10. okt 2019

Každý sme iný, niektorý chlap chce byť pri pôrode, niektorý nie, niektorá žena chce mať chlapa pri sebe, iná nie. Individuálne.

ankare
10. okt 2019

Určite áno. Je to veľká opora.

maryetta
10. okt 2019

Moj bol. Rozhodol sa na poslednu chvilku. Pri prvom bol cely cas pri mne. Akurat ked ma brali na akurnu sekciu cakal vonku.
Ale pri druhom tak ledva dobehol. A vravel ze ok. Ze bol rad ze mohol byt a zazit to.

katka2505
10. okt 2019

Moj bol.Pri prvej zvedavo hladel ako mala ide von,tak musel odist lebo mu prislo nevolno.Pri druhej sa poucil a stal uz len pri hlave a vsetko bolo ok.Bola som prekvapena z jeho dojatia lebo sa hra na tvrdeho chlapa a hned ako mala zaplakala mu tiekli slzy.

selest
10. okt 2019

Moj bol so mnou celu dobu. Odkedy som prisla do nemocnice az kym sme nesli domov. Spolu 3 noci. Inak si to ani neviem predstavit.

saluda
10. okt 2019

@timcyta môjho som k prvému trolinku ukecala, ale nakoniec bol skvelý, psychická opora, prežívali sme to spolu. Len pri tlačení bol pri hlave, to bola moja podmienka, aby nič nevidel. Tam mi pekne pomáhal dvíhať sa, keď som už nevládala. No a nikdy predtým ani potom, som ho nevidela stastnejsieho, ako keď pod tymi emociami uvidel nášho prvorodeneho 🙂.
K ďalším dvom sa už hrnul akože samozrejmosť 🙂.
Ale chápem, že nie každý chlap to tak krásne zvládne. Každá si toho svojho poznáme, môjho som odhadla akože to dá. Keby som si nim nebola taká istá, neprehovarala by som ho. Lebo pri niektorých typoch budúcich tatkov si tým môže žena viac uškodiť, ako pomôcť. Od paniky pri pôrode, cez traumu, až k odmietaniu sexu.....

sonicka777
10. okt 2019

Bol 3x pri pôrode ,bol to pre nás oboch silný a krásny zážitok,manžel plakal ,hneď si ho držal v náručí,po celý čas pred aj po pôrode sme boli spolu🙂nijak to neovplyvnilo náš vzťah,naopak posilnilo.Ale každý chlap je iný a nie každý tam chce byt

evittam
11. okt 2019

@timcyta Urcite ano. Velka psychická pomoc. Bol pri oboch. Aj ked pri druhom bohuzial len na chodbe ale prvy videl dcerku.

ptmt1011
11. okt 2019

Jednoznačne by muž mal byť pri pôrode. MM bol pri obidvoch. Mne to pomohlo po psychickej stránke a on mal z toho veľký zážitok. Nieje nič krajšie ako byť pri narodení svojho dieťaťa.

mmoni89
11. okt 2019

@jana_eyre_2 presne moj muz je velmi podobny.Taky klud z neho isiel.Ja som mala rychle porody a bala som sa ze treti nestihneme ,som stresovala ku koncu tehotenstva a on pohodicka ze vsak co to dame keby nieco.nastastie som zacala rodit po poradni lebo realne by sme to vazne nestihli.A pri tretom tiez strihal pupocnik

lubina
11. okt 2019

@timcyta mame dve deti a muz bol pri obidvoch porodoch, bola to pre mna mentalna podpora 🙂. Rozhodli sme sa tak spolu a je to uzasne, ked aj otec vidi, ako sa mu narodi dieta a moze byt hned snim, drzat ho na rukach, pobozkat. Myslim, ze sa v nom aj lepsie "prebudi" otcovstvo. Cize za mna, ano, aj otec ma byt pri porode...ved ked bol pri pocati tak aj toto je cast tej krasnej cesty k dietatku

3petka
11. okt 2019

@timcyta osobne sme sa s mužom dohodli na tom, že pri pôrode nebude. Bol akurát chvilku keď ma priviezol a keď mi doniesol veci. On osobne by to nezvládol a kriesili by tam ešte jeho a vlastne po skúseností že koľko ľudí bolo so mnou na sále asi by sa tam ani nezmestil.

xxxkatka
11. okt 2019

@ptmt1011 preco by mal byt muz jednoznacne pri porode? Lebo tebe to pomohlo? Nie sme vsetci rovnaki, ani na tvoj obraz stvoreni 😀
@timcyta ja som muza nechcela ani pri jednom porode a viem preco. Pri druhom dietati to ani nebolo mozne ani keby chcem, kedze isiel SC. Napriek tomu, ze pri porode priamo nebol, je z neho uzasny otec 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli