Muž pri pôrode - aké sú vaše názory?

timcyta
10. okt 2019

Ahojte aký máte názor na túto tému?

sofiia87
11. okt 2019

Ja som tiez velmi vahala, vedela som, ze ho tam na jednej strane chcem, no aj som sa bala. No moj muz sa k tomu sam postavil tak, ze tam rozhodne chce byt, vraj ked mohol byt pri plodeni dcery, tak mi bude oporou aj pri porode. Za seba mozem povedat, ze to bolo to najlepsie rozhodnutie. Bol mi obrovskou oporou, mala som tazky porod a naozaj neviem ako by som to zvladla bez neho. Videl aj to co nemusel ( nahodou), ale myslim ze to zvladol bez nasledkov. A vidiet ho so slzami v ociach ako si drzi dceru pre mna neskutocne krasny pocit.

nellka1308
11. okt 2019

Je to hlavne o tom ci muž je isto rozhodnutý ísť musí sám chcieť.... Ja som mala a bolo to úžasné😉 lebo bol od 1 doby takže paráda až po koniec mňa teraz pri 3 nesili🙃 ale tiež pozeral ako ide mala na svet.... Sestrička mi hovorila ze budeme mat vlasate a ja... Neverila a manžel mi hovorí áno vieš aké má vlásky hej a to bolo len hlavičku vidno v duchu si hovorim kde ten kuká 😂😂😂traumu on nemá a nevedel sa už dočkať kedy mi prejde sešto nedeľa zamna áno ak sa dá.... 🙃🤗

nini1010
11. okt 2019

Pre mna od prvej kontrakcie absolutna potreba prezitia aby tam bol so mnou a moj nemal najmensi problem.

vilma7
11. okt 2019

Tak mne zas príde divné, že manžel môže byť iba pri pôrode, kedy by bol oveľa žene nápomocný v prvej fáze, čo ale na Slovensku možné nie je. Mne pri kontrakciách dopomohol masážou chrbta, pri pôrode mohol byť jedine pasívny, poprípade prestrihnúť pupočníkovú šnúru. Nie iba dobehnúť na pár sekúnd...a dovi, dopo.

demetria
11. okt 2019

Moj nebol, nechceli sme to obaja. Aj moja mama sa hrabala na porodnicu, ani tej som to nedovolila. Keby bolo po mojom, tak rodim uprostred noci a pri porode nechcem absolutne nikoho, len jedneho cloveka, ktori by mi pomohol chytit dieta😂. Mala som nakoniec stastie - dva porody som mala uprostred noci a pri vsetkych troch som mala len PA a az uplne na zaver lekara.

nini1010
11. okt 2019

@vilma7 moj bol od prvej fazy.V ZA

mami111
11. okt 2019

@vilma7 súhlasím, rodila som v Rakúsku a bol pri mne od samého začiatku, až kým nás zaniesli na izbu. Keby tam bol len na chvíľku, to by nebolo ono.

qwert87
11. okt 2019

@vilma7 Aj môj bol pri prvom aj druhom pôrode od začiatku pri mne. Pri prvom pôrode od tretej do deviatej kym sa malý narodil, pri druhom jednu hodini po príchode do nemocnice kým som porodila. Rodila som v Žiline.

rakahaka
11. okt 2019

Moj muz nesmie vidiet ani ked sa mu berie krv-musi zasadne lezat :D ku porodu velmi chcel ist aj mu strasne lepilo :D zvladol to excelentne! Odrataval mi do tlacenia, neskutocna podpora pre mna! A on ma dodnes zazitok ze keby nesiel, cely zivot by to lutoval. Je to silny chlapak, ale veru mu vypadla slza ked nam dali malu ❤️

petrusa87
11. okt 2019

No ja som chcela aby som mala muzovu podporu pri porode a kedze on bol zvedavy a jemu problem nic taketo nerobi tak aj isiel (on rodil zvierata tak mna pomaly povazoval hadam tiez len ako rodiacu samicu len trocha vaznejsie haha)...tiez nam porodnik hovoril ze niekedy to moze zanechat stopy u muza.. u druhej uz nebol pri porode ostal doma so starsou, nejako to uz nelakalo a ja som mu nenavrhla byt pri mne, ale bolo by to pre mna urcite lahsi porod

leily1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mami111
11. okt 2019

@leily1 to je super ak sa to dá, sestra rodila na SK, k nej mohol manžel celkom na konci, bol tam asi 10 minút.

leily1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mami111
12. okt 2019

@leily1 v Komárne, pred 2,5 rokmi

livioscka
12. okt 2019

Moj manžel pri jednom pôrode nebol a pri druhom áno. Čiže môžem porovnať. Velmi mi jeho prítomnosť pomohla. On sám, ale povedal, že priamo pri pôrode nechce už byť, lebo sa o nás velmi bál, nevedel co už ma robiť, ze radšej sa pomodli za nás za dverami, aby to šlo rýchlejšie alahsie. Ale na príprave pri kontrakciach a pod. ze so mnou bude rad.... Keby aj nemohol, poprosím svagrinu, aby prisla so mnou, lebo tam nechcem byt sama... Blízky clovek velmi pomôže...

ladyvi
12. okt 2019

Pri jednom bol, pri druhom nestihol. Pri prvom super. Pri druhom som bola neskutocne vdacna, ze nestihol lebo to slo velmi rychlo. Nestihla som ani cistenie criev, hanbila som sa pred celym personalom na sale, aj v najvacsej kontrakcii som tusila, co sa tam dole deje, kebyze tam mam muza uz navzdy by som toto mala pred ocami, ze ma takto videl. A pritom chapem, ze v dobrom aj zlom. Ze aj choroby nas este mozu postretnut, a budeme si plienky vymienat, ale v tu chvilu, pri porode, mi to bolo neskutocne neprijemne pred cudzimi, pred muzom by mi bolo strasne.

maminka1986
12. okt 2019

ja som mojho nenutila,predsa chlap je inak nastavený na takéto veci.
ale šiel a bola dom vďačná.
inak sa ku mne chovali ked tam bol!
bol ozaj podpora,len no siel akurat "popod"ked ma isli šiť.( bol napisat meno na stehienko malemu)..ale neodpadol 😂🙈 len to spomína doteraz

pepa1995
12. okt 2019

Za mňa určite áno. Nech chlap pekne vidí čo si žena musí vytrpieť. Ja som mu aj pekne do detailom hovorila ako sa majú ženy v pôrodnici. Čo si všetko prežijú. Tie potoky krvy. Hovorím tam by som poslala chlapov sa pozrieť,tých čo len narobia deti a zdekujú sa... on mi pekne pritakával a sám uznal klobúk dole pred ženami chlap by to nezvládol 🙂

pepa1995
12. okt 2019

A čo sa týka pôrodu. Som rada, že bol pri mne. Aj keď chudák si toho odtrpel aj on :D ja som bola strašne hnusná. Od bolesti som bola nervózna. Keď ma chcel masírovať. Hneť doňho pindy 😂😂 ty sa ma už ani nechytaj :D keď si nato spomeniem tak sa aj zasmejem

katlin7
12. okt 2019

@timcyta ja som mala muža pri pôrode a bola som rada. Dlho sme sa rozprávali a kadečo preberali kým cakal so mnou. Bolo by mi tam inak fakt dlho. S ním to bolo prijemne. Keď prišlo k samotnému pôrodu, snažil sám ma podporiť, ale požiadala som ho len aby čušal ak tam chce ostať 😄 a tak stal pri mne, potichu všetko pozoroval a utieral si slzy 🙂 bolo to pekne. Keď malého odniesli a ja som čakala ešte 2 hodiny na sále, sedel pri mne a rozprávali sme sa aké to bolo, ako sme to zvládli. Cely čas som ešte plakala a bolelo ma hrdlo 🙈 tak ma potom už len hladkal. Videl aj prvé prisatie, po pôrode sme si obzreli aj placentu (ja viem, niekomu to môže byt nechutne, ale mna to zaujimalo a chcela som vidieť všetko 😄) a on to zvládol so mnou. Napriek tomu že som sa toho bála a bála som sa že to všetko bude nepríjemne aj jemu, opak bol pravdou. Ale každý je iný to ano.

ajka0207
12. okt 2019

@vilma7 preco by nemohol byt pri prvej dobe? Vo vela porodniciach je to mozne.

vilma7
12. okt 2019

@ajka0207 ja neviem či to slovenské nemocnice povoľujú ale čo mám kamarátky, všetky boli na vzdychárni s inými rodičkami a manžela volali až ku pôrodu.

katkamh
12. okt 2019

Môj bol a bolo to super. Podporoval ma, pripomínal dýchanie, podával vodu ale aj mi obúval ponožky, doniesol perinu 😀 neviem si to bez neho predstavit, cely čas má držal za ruku a nemalo to žiadny vplyv na nás vzťah

derdia
12. okt 2019

Ja som ho nechcela mat a ani on nechcel..nema rad nemocnice a ja ,ked mi je zle som najradsej sama....neviem preco🤔takze som bola rada,ze som sama a nevadilo mi to...

ajka0207
12. okt 2019

@vilma7 ja som bola pat hodin na porodnej sale pri prvom pôrode, pri druhom porode som bola "na vzdycharni" kedze sa nic nedialo, ale manzel mohol byt na chodbe a ja s nim. Nemusela som sediet na izbe. Ked sa zacali bolesti dali ma na salu, kde uz manzel byt mohol normalne pri mne.

montemotherone
13. okt 2019

@timcyta myslela som, že mi bude oporou, ale na koniec tam bol vlastne až v poslednej fáze a to už mi bolo na dve veci 😕 to už som ho ani nevnímala. Veľmi závisí od postoja manžela. Ak tam nechce ísť on, bude len na oštaru a dokonca to môže naštrbiť váš vzťah aj po sexuálnej stránke. Nie každý znesie vidieť svoju ženu "v takom stave" 🤷 Dnes by som manžela chcela pri celom priebehu, ale hlavne preto, aby mi v tom našom otrasnom zdravotnom systéme vydupal trochu dôstojnejšie prežívanie pôrodu. Pri oboch som sa stretla s neprimeraným správaním a zneužitím mojej bezbrannej pozície človeka v bolestiach. Musela som sa brániť a hádať kvôli hlúpostiam, čo ma veľmi rušilo a oberalo ma o silu, ktorú som potrebovala na pôrod

domi77
13. okt 2019

Moj muz stihol byt len pri prvom, okrem toho, ze mi drzal misku ked som vracala 😃, tak som ho tam ani nevnimala. Ale on sa tesil z toho, ze tam bol, aspon myslim 😄😄😄

kate_cs
13. okt 2019

@vilma7 môj sa od príchodu do porodnice až po asi dve hodiny po pôrode odo mňa ani na sekundu nepohol. Rodila som v Trnave a nikoho sme sa o povolenie nepýtali. Aj som počas pôrodu pila, koľko som potrebovala, tiež som sa nikoho nepýtala na povolenie. Prišlo mi to ako niečo samozrejmé.

lucia456
15. okt 2019
simuskaaa123
9. nov 2019

Môj čakal 8hod na chodbe lebo ho proste nepustili a potom 15minut predtým ako mala vyšla ho zavolali a to som už 2hod hovorila, že tam je.. No takže vlastne všetko som si tam odtrpela sama a ten zvyšok by. Som dala len teda už keď toľko čakal.. Neviem ci to s tým nejak súvisí, alw mala mala 10dni keď sa. Zbalil a odišiel

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre