Nájde sa pôrodná asistentka pre domáci pôrod na Slovensku?

andyhi
7. feb 2014

Rozhodla som sa porodiť svojho synčeka doma a preto tie z vás, ktoré ste sa rozhodli rovnako a absolvovali ste domáci pôrod za prítomnosti pôrodnej asistentky v Bratislave a okolí, alebo v Košiciach a okolí, prosím o info na konkrétnu PA, ktorá má takéto skúsenosti a je ochotná prísť k pôrodu domov. Vopred veľká vďaka za vaše tipy, prajem všetko dobré 🙂!

janinka84
7. feb 2014

Ahoj andyhi, domáci pôrod na Slovensku síce nie je protizákonný, ako sa niektorí domnievajú, ale pokiaľ viem, vyškolené pôrodné asistentky sa ho nemôžu zúčastniť. Aspoň mne tak vravela pred rokom tá moja v pôrodnici... Jedine ak zoženieš nejakú, čo to vezme mimo pracovne. Ale tento úkon nie je hradený poisťovňou. Ak si už pevne rozhodnutá, že chceš rodiť doma, tak držím palce, ale asi bueš mať ťažkosti zohnať kvalifikovanú pomoc (ak sa medzičasom niečo nezmenilo)

kristinafifi
7. feb 2014

drzim palce, aby ti to vyslo 🙂

davita
7. feb 2014

tiez ti nepomozem konkretnou PA avsak mam iny napad, napis na "česky" konik a inu mamickovsku stranku, tam sa rodi doma viac ako na sk, BA mi nepride tak daleko z CZ ... mozno najdes PA tam 🙂
ine pisat nebudem, urcite to mas zvazene a otazka nestoji ci ani, ci nie ale kde a s kym, velmi ti drzim palce, aj tvojmu babatku a prajem len to najlepsie 🙂

moon1979
7. feb 2014

no mám za sebou dva pôrody ... ale teda máš môj obrovský rešpekt ... ja by som na to "gule" nemala 😅

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bibistec
9. feb 2014

na slovenske pomery by som neriskovala, v cesku akurat sudia nejaku ktorej umrelo dieta ktore rodila a oslobodili ju a na vine je matka...nechcem strasit ale neriskuj

beton
14. feb 2014

hlavne na ziadne fora ani do ip nepiste mena ani kontakty na pa. nech ich aspon par na slovensku mame. maju to totiz zakazane a takto by sme im iba poskodili.

koniarova
14. feb 2014

Asi tvoj prvý pôrod, že? Myslím, že ak by si už mala jedno dieťatko, inak by si rozmýšľala.

wyerka
17. feb 2014

Odporucam sa skor obratit na ine stranky ako su napr. Zenskekruhy kde najdes aj pribehy mamiciek co rodili doma a hadam aj nejaky kontakt na "niekoho" 😉 drzim palce

studiosante
7. feb 2015

No tu v Rakusku, kde momentalne zijeme, je uplne normalne rodit doma a cast nakladov hradi poistovna.

Moj gynekolok (inak primar sukromnej kliniky, dr. Leopold Hoffelner) mi to sam navrhol ako moznost a dokonca mi dal vyzitku...(pripravujem sa na druhy porod)

Takze na Slovensku sme trocha zaspali dobu, v inych krajinach EU je to uplne normalne.
Na prvy porod som sa pripravovala doma, zial odisla mi plodova voda a nic sa nedialo 18 hodin, tak sme isli do porodnice, kde som nakoniec prirodzene porodila bez vyvolania.

Tak hlavu hore - kto hlada, ten najde. Ale urcite nie na takejto stranke, tu ti asi nik neporadi. Skus ist na prednasku o prirodzenom tehotenstve a porode, pripadne na stranky zamerane na prirodzeny porod a tam hladaj. Ja som PA na Slovensku, co rodi so zenami doma, nasla. Urcite sa to podari aj tebe. Papa

sayurinka
7. feb 2015

Nenechaj sa odradiť! 🙂 ja som tiež rodila doma ale PA som mala z maďarska, takže bohužiaľ kontakt ti posunúť neviem ale držím ti veľmi palce! Mala som krásny úžasný pôrod - želám aj tebe taký pozitívny zážitok 🙂

havefaith
17. jan 2016

Ak by mal niekto zaujem o domaci porod v KE a okoli, mozete ma kontaktovat. Pa

bluka2
17. jan 2016

Ja Ti neporadim, iba Ti napisem, ze aj ja som mala super domaci porod, odobreny od gynekologa, ale v Rakusku a uz viac nez rok ma hreje pri srdci spomienka na ten zazitok. A ak bude aj druhy krat vsetko v poriadku, urcite si to zopakujem. Bola to hlavne zasluha dobrej PA. Tak drzim palce, nech nejaku skusenu najdes. Inak z AT chodia nietore aj na SK. Jediny problem je, ze to vyjde dost draho (od 1800 eur), ako uz bolo spominane, v AT preplaca okolo 50% poistovna.

OK, sorry, stara tema!

zuska777
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
megushka
22. aug 2016

Ahojte prosim o kontakt na PA ktora by vedela viest porod vramci zapadneho slovenska, pripadne moze byt z blizkeho zahranicia-čechy, rakusko... Velmi prosim o radu, vďaka. Mail: fitnestrenerka@gmail.com

stvura
22. aug 2016

skus napisat na mamile, poradia ti...drzim palec, vzdy som chcela rodit doma, ale kvoli tomu ze mam nulove porodne bolesti by to nebolo mozne hoci tehotenstva boli vsetky ukazkove (pri vsetkych zelena voda)

pepista
10. jan 2018

ahoj hladam porodnu asistentku na porod doma zapadne slovensko
kontakt na mna mail: pavlickovapeta@gmail.com

jajcinka1
26. dec 2018

Pridávam sa, ak je nejaká PA v okolí žilinského kraja na domáci pôrod poprosím napísať mi správu. Ďakuem. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre