Napíšte svoje pôrodné príbehy

sss112
5. júl 2019

Ahojte mamičky, ak máte niektorá čas a chuť, napíšte svoj pôrodný príbeh...🙂 Nech sa nejako viem psychický pripraviť, že to môže byť tak, alebo tak..Viem, že to každá má inač, a každá pôrod prežíva inak. Baví ma čítať príbehy, ukľudňuje ma to. Ďakujem 🙂 🙈 🤰

martyzpp
5. júl 2019
amelia000
5. júl 2019

@martyzpp vies co mna ukludnilo? Sice niesom a ani som nebola tehotna ale po opisoch a videii z mladsieho veku som sa rozhodla ze deti mat nechcem ani nebudem. Teraz som aspon trosku naklonena tomu po videach typu prirodzeny porod bez zasahov. Viac ako cokolvek ine ma desi predstava ze rodit budem v nemocnici raz...

lenulka_14
5. júl 2019

Neviem preco sa tak bojite porodu 🤔 ja som prvorodicka a rodim na jesen ale strach teda nemam s toho vobec. Beriem to ako prirodzenu vec na ktoru je nase telo pripravene. Rozmyslala som aj nad epiduralkou ale uz nejak nie som tomu naklonena. Viem ze predomnou rodilo vyse milion zien bez epi a zvladli to..
Bolest nebolest vsetko raz prejde len to vydrzat a bude dobre.
V pripade komplikacii su tam lekari od toho. Cize netreba mat zle myslienky ale mysliet pozitivne ze to dopadne dobre a rychlo ☺️

amelia000
5. júl 2019

@lenulka_14 ja nemam strach z porodu. Ale z nemocnice. Ta ma stresuje natolko ze viem ze keby sa tam dostanem ze tam idem rodit tak sa to cele od stresu zastavi atd. Mam panicky strach z ihiel a bielych plastov :D prvy raz som si dala dobrovolne nieco pichnut ked som odpadla asi 10x za hodinu od bolesti. Abo viem ze to by bola vtedy sekunda a bolelo by to menej ako ked clovek od bolesti odpadava no nepomozem si :D preto sme s chlapom spravili dohodu ze ak nahodou otehotniem tak rodim podla seba a kde chcem ja aj keby to malo stat 5000€. Citala som ze v cesku su porodne domy kde mas spravenu izbu a rodis prakticky za spolocnosti muza a chodi ta tam sestricka kontrolovat a ak to nejde podla planu tak su dole nachystani doktori. Cize aj ovca cela aj vlk syty. Ako niesom si ista ci v cesku alebo nemecko a rakusko. Takze preto uz skoro v 30tke som sa este len rozhodla ze mooozno to dieta bude.

sono2
5. júl 2019

@amelia000 a si pripravená na mega bolesť? Pretože pôrod je sila. Ja len že keď odpadavaš od bolesti. To bude skôr psychika. Choď rodiť potom do rakúska. Muž ti pri tom ale nepomôže🤣🤗druhýkrát nebol pri pôrode a dala som to myslím lepšie. Tak už len preto že druhý pôrod trval miesto 12 hodín 43 minút.

kathhii
5. júl 2019

@lenulka_14
Daj si epidural a netrp...Ja som rodila dlho a neviem si predstavit ze by som ho nemala, asi by som mala problémy zvládnuť vytlacit dieta... Rodila som 10 hodin bez epiduralu v bolestiach kym som sa otvorila na epidural, posledne 2 hodiny som myslela ze sa zblaznim od bolesti / to som mala bolestivu menstruaciu takze som bola aspon trocha zvyknuta.../ no a ked mi dali epidural tak to bolo neskutocne uzasne...Hned mi bolo psychicky lepsie a som si ten porod aj uzila...
Svagrina bola hrdinka bez epi a veru lutovala...uz by si ho dala.

taga
5. júl 2019

@lenulka_14 veľmi správny prístup 👏 naučiť sa dýchať, nepanikarit, veriť si a tešiť sa ☺️ vy budete super rodička so myslim

sashka22
5. júl 2019

@amelia000 presne aj zo strachu pred ihlami som radšej rodila doma 😂 a veru teraz druhý krát si to inak ani predstaviť neviem... Inak pozri si pôrodnicu v Hainburgu, tam by to ešte relatívne šlo a tým teda, že kanylu odmietnes.

sashka22
5. júl 2019

@amelia000 vždy som to tak cítila len som to nevedela opísať slovami až raz sa ku mne dostal dokument o Orgazmickom pôrode. To akoby mi z duše hovorili...potom sa už k tomu ľahko hľadali info...a veľa čítam pribehyproivanu. eu, keďže o pár mesiacov si to užijeme zas 😍😍 juuuj, neviem sa dočkať 🙂

zeytin
5. júl 2019

Na porody mam krasne spomienky...

candii
5. júl 2019

Ja som nemala z ani jedného pôrodu strach, mala som strach z toho čo bude potom a myslím, že aj opodstatnený .. pri mladšom synovi som sa do 1r nevyspala 😅 na materstvo epiduralka už neexistuje. Čo pôrod, pár hodín .. to je nič 😅

amelia000
5. júl 2019

@sashka22 no presne..jj viem kamoska rodila v hainburgu pretoze tu je starostlivost o nicom a nemozes doktorom nic povedat neveria ti atd. Mam s tym osobnu skusenost ked mi kus kolabovalo srdce tak sa sestricke nepacilo ze musi behat cez celu chodbu lebo ten stroj zacal pipat tak ho vypla. Tazke ano pojdem len tam kde zato sice zaplatim ale bude tk podla mojich predstav 🙂

andreagartnerova
5. júl 2019

Nemala som strachu z pôrodu, povedala som si, ze ked prezili ine prezijem aj ja. Kontrakcie som mala strasne trvali 12 hodin a to som sa otvorila na 5cm, nakoniec som skoncila akutnou sekciu, kamaratka prvorodicka, ze nemala bolesti a do pol hodky mala potom. Kazda zena je ina, ja som si porod pretrpela dost.

moniczka31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marttinitta
5. júl 2019

Ahooj, moje dve deti už spia vedľa mňa, tak sa môžem vykecávať😄
Prvý pôrod bol nádherný. Pripravovala som sa naň cvičením s Aniballom, čajíčkami maliníka a alchemilky a čítaním knihy Hypnopôrod. Odporúčam. Ja som ju prečítala 1x a dala som ju kolovať po tehotných ženách oravy😀 je to taká ukľudňujúca kniha pre tie ktoré majú strach. Kámoška ju prečítala 5x😁
Ten prvý pôrod začal kontrakciami každých 5 min. o 21. hod. Manžel má odviezol a v nemocnici ani tam chýru o kontrakciach. Ale začali okolo polnoci a do rána som si ich predýchavala. Nič strašné. Dr. ráno povedal, že som na 6cm, že ak chcem epi, tak teraz. Pôvodne som nechcela, ale neviem prečo som si ju dala pichnúť. A tak si o 10 hod. chodím po pôr. sále a tu naraz tlaky. Ale že keď sú vpredu, tak to neni pôrod. A tak ma odbili 3x. Potom som trvala na svojom, že rodím, tak že no dobre pozrieme. Keď kukla, tak začali lietať ako osy 😁 "rýchlo plášť, rukavice, .." Utekali po manžela, kt. čakal vonku a keď došiel, tak ma chytil za ruku a malá na 1 zatlačenie a pomocou nástrihu bola vonku s mierami 3350g a 51cm. Je to najkrajší pocit na svete❤😍😍❤
Na druhý pôrod som sa už pripravovala menej. Kontrakcie som dostala opäť večer. Presne o 1hod. som došla do nemocnice. Prisla som uz na 5cm otvorená, tak som išla rovno na sálu. Kontrakcie sa stupňovali, ale ja som sa tam vykecávala a keď som si pýtala epi, tak mi Dr. povedala, že už je neskoro 😁😄😁 že už nestihne anestéziológ dobehnúť. O 3hod. to začalo. Ja som dosť citlivá na bolesť. Mám od Dr. potvrdený nízky prah bolesti, ale ja som to dala a nebol to žiadny horor. Samotný pôrod bol rýchly, ani neviem či to trvalo minútu, asi ani nie. Malý mal 3800g a 54cm❤😍❤
Toť toľko môj príbeh😄😁
Ja si myslím, že bolesť pri pôrode je iná ako ostatné. Má obrovský zmysel, preto sa lepšie prežíva.
Prajem ti nech pôrod dobre dopadne a nech máš z toho len pozitívne spomienky.
A spi, spi, spi !!! Veľa spi...kým môžeš😄

sss112
autor
6. júl 2019

@marttinitta ďakujem pekne 🙂😍😍❤

martyzpp
6. júl 2019

@amelia000 poviem Ti tak; tehotenstvo a pôrod je tá ľahšia časť. Naozaj náročné je to po pôrode ale keď tu na mne spí môj mesačný synček, nič krajšie nie je ;)

evittam
6. júl 2019

@amelia000 Nie kazda pôrodnica je taka ako pises. Ja som mala len dobre skúsenosti. Perfektný prístup pôrodníka, PA, starostlivosť, vsetko. Sukromie na pôrodnej sale, vsetko so mnou a s muzom konzultovali. Syna mi hned prilozili. Ano v obyčajnej pôrodnici na SVK dokonca pred vyše 11.rokmi. A platila som len za nadštandardnú izbu (1000Sk/noc-dnes je to 35Eur).😉 Takze nie všade je to ako pises.

lauriik
6. júl 2019

Keby si dam do porovnavacky tehotenstvo, porod a materstvo, tak ten porod je naozaj to najmenej ☺️ Inak moj porod trval 12 hodin a zo zaciatku sa to dalo, potom ked som bola otvorena na 8cm tak porod prestal postupovat a niekolko hodin mi pustali do zili oxytocin. A az vtedy to zacal byt masaker. A epidural som nemala ani nechcela. Takze za mna urcite skusit co najprirodzenejsie porodit, bez zasahu lekarov a medikamentov.

jana_eyre_2
6. júl 2019

ja to mam za sebou 3x, takze opisat to by bolo na dlho a to sa mi nechce 😉 ja len ze s porodnicou v BA nebol ziaden problem, mozno na par kozmetickych chyb.. porody ako take nie su lahke, ale keby to bolo neprezitelne, neabsolvujem to 3x.. za mna - myslim, ze citat pribehy druhych pred prvym porodom je skor viac stresujuce ako ukludnujuce..

thoughtfulweirdo
6. júl 2019

@lenulka_14 Presne tak, ja som bola pocas tehotenstva rovnako nastavena. Nemala som strach. Obcas ma prepadla trosicku nervozita z toho, ze som nevedela, co ocakavat, ale v momente, kedy som si uvedomila, ze sa porod rozbieha, som citila len vzrusenie a nedockavost 🙂 a nebolo to nic az take hrozne. Ano, bolelo to a bolelo to velmi, ale mala som k dispozicii rajsky plyn, pichli mi nospu do infuzie a vedela som, ze keby to nezvladam, mozem dostat epidural. Nakoniec som si ho aj vypytala, ale uz bolo neskoro, poslali ma uz na kozu tlacit a o 20 minut bola mala na svete a ja som mala dobry pocit, ze som to dala bez epi 🙂 Mna upokojovalo najma to, ze som v nemocnici a okolo mna su ludia trenovani na pomoc a zachranu.

ankare
6. júl 2019

Ja som si hovorila, že s každou kontrakciou som bližšie k svojmu dieťatku, na pôrod som sa tešila.
Držím palce! ❤️

v_ero_ni_ka
6. júl 2019

Pôrod bol jeden z najkrajších zážitkov v mojom živote. Presne tak, ako som si ho "vysnívala" aby bol, tak aj dopadol 😍

hanulienka99
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre