Neotvorila som sa pri prvom pôrode. Bude to tak aj pri druhom?

iwesska
29. mar 2012

Na uvod by som chcela podotknut, hlavne adminom, aby tuto diskusiu nemazali, kedze tato diskusia sa netyka cisarskeho rezu ako takeho, ale skor dovodu pre ktory musel byt vykonany a tym je NEOTVORENIE sa a tym padom nemoznost rodit spontanne ani po vyvolavackach. Existuje mnozstvo indikacii na SC, mna vsak zaujimaju hlavne skusenosti vas, ktorym sa stalo nieco podobne. A teraz moj pribeh v skratke. Odtiekla mi plodova voda 37tt+0. Vsetci sme cakali 12 hodin kym sa otvorim. Neudialo sa vsak nic vynimocne, a stale som bola otvorena iba na 1 prst. Podali mi vaginalne lieky na dozretie krcku, dokonca 2x. Zaver - po 38 hodinach cakania a 1 kontrakcii sa lekari rozhodli pre SC, kedze babo uz bolo takmer bez plodovky. Rodila som v spinali, takze si vsetko pamatam a nebol to teda velmi prijemny zazitok...hlavne tie rozhovory lekarov pocuvat...strasne som sa bala, hoci som bola rada, ze maleho som mohla hned vidiet. Teraz sa bojim este viac, ked viem co by ma opat cakalo. Velmi by som chcela rodit spontanne, lebo zotavovanie bolo tiez dost zle. Babo planujeme tak o rok a stale dufam, ze ked sa mi jazva dobre zhoji, budem moc rodit normalne. Ale pocula som uz verziu, ze ked sa zena raz neotvori, je automaticke ze sa neotvori znovu. Ake mate vy skusenosti? Ste tu take, ktore ste mali rovnaky problem a druhe ste porodili normalne? Dodajte mi trosku optimizmu, lebo uz len ked pocujem "cisarsky", sa mi chlpy jezia 😝

anjelik2509
12. aug 2014

@nikolette75 no aj ja tak...že od mala som bola taká tuhá...keď som bola dievča a mala som menštruáciu, také bolesti som mala že až no....Zrejme preto, že aj tú maternicu mám takú pevnú a tuhú..Tiež som ako malá chodila na gymnastiku a v škole mi telocvik celkom išiel, fyzicka zdatná som bola 😀
A moje baby sú tiež siláčky od mala 😀

nikolette75
30. aug 2016

Baby, len tak zo zaujimavosti, ako ste dopadli pri druhom porode? Ja som pri druhom uz je to sice rok, ale dopadla som takisto akurat ma uz netrapili s vyvolavackou a podobne ze sa mozno otvorim. Proste v noci v 39 tt zacala pomalinky odtekat plod voda, proste raz odtekala a raz nie. Uz sme kludne pockali do rana, kym sme sa zbalili este som si dala doma fajnu sprchu 🙂 rano okolo 8 sme tam boli a o 10 uz bol maly pri mne. Prisla najprv Dr. ktoru som poznala, tak ona, ze s cisarskym sa nebudeme ponahlat ze aspon do dalsieho dna pockame ..... mne to bolo jedno ja som ziadne bolesti nemala a citila som sa vyborne. Ale tak dosiel primar ..... ten pozrel do statusu pri prvom porode ..... kukol ma zo spodu a padol verdict ...... ze ta sa neotvori ani do konca tyzdna. Ze marne cakanie, ze tam je vsetko uzavrete zapecatene. Kazdy mi inak hovoril, ze pri druhom CS sa pozbiera clovek rychlejsie ..... snazila som sa hned aj po 12 hod ze prejst sa a hlavne do sprchy .....ale aka som bola hrdinka, tak som hrdinsky klesla k zemi - zavrate som mala ..... ale jedno co bolo rychle ..... takze som si fajne skoro citila nohy . Cize rano o 10 bola sekcia, vecer som presla ale len k umyvadle sa umyt, osviezit, zuby atd. A az rano som sa pozbierala uplne. Cize po 24 hod cca .... maleho som, ale mala skoro stale pri sebe. Akurat v noci este kym som nechodila mi ho vzali. Potom bol pri mne non stop.

lilka5566
9. sep 2016

Ahojte keď tu čítam vase príbehy ja som dobre dopadla.mne vyvolavali iba 8 hodín,lebo malá bola "našťastie" otocena dolu zadkom.inak by som tam ležala asi doteraz.rano mi dali tabletku na vyvolanie,do polhodiny kontrakcie,otvorila som sa o 1 cm povedali super sa to rozbieha zbaľte sa pojdete na pôrodnú sálu.prisla som tam dali klystír,bolesti už boli fajnove,a za 20 minut príde sestra ze ako.a ja že dobre uz prestali 🙂 tak ma napojili na monitor a oxytocín.ale po 8 hodina som sa neotvorila ani o milimeter tak že sc.

iwesska
autor
7. nov 2016

@nikolette75 Neotvorila som sa ani v termine...cakala som, ale jazva sa ohlasila, nebolo uz na co cakat - nalez zase ziadny.

nikolette75
7. nov 2016

@iwesska ale vsetko ok ano? Ja som uz aj na to zabudla. A robit sa nedalo nic ine. Hlavne, ze deturence su v poriadku a nebadat na nich, ze su cisarskym 🙂

whitty
27. nov 2017

Ahojte 🙂 Snazila som sa precitat prispevok za prispevkom a mam taky pocit, ze som nenasla prispevok, v ktorom by zena rodila po prvom neotvarani sa a sc druhy krat normalne. Ci sa mylim?
Ja som momentalne v 31tt ale uz zacinam mat riadny strach z bliziaceho sa "porodu".
Prvy som mala SC ale az po 44 hodinach od odtecenia plodovej vody. Podla toho co som tu citala, mozem byt po tolkych hodinach iba vdacna bohu za zazrak ze maly vobec zije a to sa dokonca narodil s apgarom 10/10. Pricom ine babatka sa udusili v maternici aj po kratsom zbytocnom cakani lekarov na zazrak :(
Ja som prisla do porodnice s riadne odtecenou vodou o 2hej rano 19.10, to ma len poslali "spat" ale na vzdycharen, cize samozrejme ze som spat nemohla, pricom som bola unavena, este kludna a uplne bez najmensich krcov, no ked pocuvate porody a vzdychy inych zien neexistuje aby ste spali. Bola som otvorena len na 1cm. Slubili mi vyvolavacku hned po 6tej rano, no samozrejme ze mi ju nedali. Bol v ten den uz iny lekar ako ta lekarka z noci a ten mal nazor ze pockame aspon na nejake kontrakcie. Do vecera sa okrem slabulinkych krcov a 1cm neudiala ziadna zmena. No opat som sa nemohla vyspat, izbu volnu vraj nemali. Na dalsi den 20.10 som uz bola riadne vyslabnuta, polodova voda hnedozelena, uz mi davali zilou cukor aj ATB, ale ozvy maleho boli stale slusne, tak co by este lekari necakali na zazrak. No stale som bola otvorena len na 1cm. Oxytocin mi dali konecne az okolo 13tej, po nom som uz nabehli pravidelne a silne kontrakcie, kt som ledva zvladala, taka vycerpana uz po tolkych hodinach. Kontarkcie sice kazde 2-3 min, no "otvorenie" postupilo len na 1,5 cm. Vystriedalo sa pri mne ani neviem kolko doktorov a sestier, bola pri mne aj mama aj partner a mam taky pocit ze nebyt ich pri tom, neviem dokedy by ma s malym v brusku bez plodovej vody nechali :/ Okolo 21hod vecer, 20.10 prisiel v poradi uz neviem kt doktor a ten konecne povedal, stacilo, musi byt sekcia...
Najhorsie na tom celom je, ze moja gynekologicka mi tvrdi ze nieje dovod na planovanu sekciu. Ok dajme tomu ze nemusi byt uplne vopred planovana, no dufam, ze pri druhom porode budu brat lekari ohlad na to, ze som sa pri prvom ani za svet nechcela otvorit a budu cakat na otvorenie minimum casu... Len rozmyslam ci si nemam vyziadat lek spravy z prveho porodu. Mala by ich mat aj moja gynekologicka ze? Uz totiz nedokazem ist do tej istej porodnice ako prvy krat, no na druhom mieste o mne nebudu mat ziadnu "zlozku" 🙂
Len este teda pre istotu zopakujem svoju otazku zo zaciatku... najde sa teda rodicka, ktora sa pri prvom porode neotvorila no pri druhom uz ano?
Dakujem 🙂

lulienka1
10. nov 2019

Ahojte. 🙂 Všetky tieto príspevky som zo strachu pred druhým pôrodom čítala a musím sa priznať bola som v riadnom strese ako nakoniec dopadnem. Prvý pôrod som mala 22 hodinový. Kontrakcie mi začali o pol noci s 15 minutovými intervalmi a od deviatej rána už boli kontrakcie každé 3 minúty... no neotvárala som sa ledva tak na 3 cm.. preto som dostala dva čípky, potom infuzku, bola som tak vyčerpana že ma dopovali glukozou aby som nejako vydržala. O sekcii nepadla ani reč, pričom som nevladala. doktorka mi dopomahala mechanickým rozťahovanim počas kontrakcii ( asi 3 krát.. myslela som že ju dokopem) No a ked som nakoniec asi na siedmy pokus vytlačila malého mala som dosť. O tom že ma aj zle zašili a davla som sa odkopy dlhšie ako cele šestonedelie radšej nepíšem, no čo ma štvalo najviac bolo, že drobec bol celý modrý ked som ho vytlačila a hned ho brali na odsavanie lebo nedýchal. No a tak som sa druheho porodu bála, či sa znova nezopakuje dlhočizný scenár s neotváraním sa. No nakoniec ani neviem ako som po 4 hodinách kontrakcíí( o ktorých som po mesiaci falošných poslíčkov bola presvdčena, že je su to znova len oni) prišla otvorená na 7 cm. Kontrakcie som mala slabunke, dali sa predýchať a opakovali sa každých 15- 10 minut, alebo aj pol hodinu sa nič nedialo, proste nepravidelne. No a vlastne celý čas sa dali predýchať, ano boleli stale viac a boli už tu hodinu pred porodom každu minutu, no v pohode. Kedže sa mi ale neskrátil krčok, dostala som injekciu na skratenie, prepichli mi vodu a v momente ako som zliezla z kozy, aby som ešte pochodila, tak som pocitila hlavičku. Sestrička neverila, len rýchlo volala doktora ktorý práce odišiel. Takže ked to tak zhrniem, pri rpvom som mala problem sa otvoriť a pri druhom sa to stalo ani neviem kedy. :D Treba len pozitívne myslieť. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre