Nesprávne vypočítaný termín pôrodu. Dá sa tomu vyhnúť?

tessinka
15. sep 2009

Ahojte, stretli ste sa už s niečím podobným? U nás sa termín pôrodu vypočítava podľa poslednej menštruácie a podľa sona. Ale čo ak žena dostane menštruáciu (alebo má špinenie, ktoré považuje za M) a je už tehotná, to sa predsa stáva? Takto je termín pôrodu vlastne posunutý aj o niekoľko týždňov.

Uvažujem o tom. Moja dcéra bola počas môjho tehotenstva stále nejaká priveľká, mala vysoké AFP, a v posledný mesiac som mala vysovene subjektívny pocit, že už chce ísť von. Ja som s tým však vnútorne bojovala, lebo som ju chcela čo najdlhšie vynosiť. Už v 7 mesiaci mi začali sťahy maternice, bola som hospitalizovaná a naordinovali mi lieky. Narodila sa oficiálne na konci 39 týždňa, bola krásne vyvinutá,okrúhla, mala peknú váhu, plodová voda bola skalená. Pôrod bol vyvolávaný, lebo posledné týždne som mala gestózu, najmä vysoký TK a iné symptómy.Predtým som bola PN a mala som sa šetriť. Ja mám stále pocit, že sme ju počali o cca mesiac skôr, MS som nikdy nemala pravidelnú,. Aj keď som bola na 1. poradni, lekár to dohadol na cca10 tt, povedal, že je už veľká, ale od poslednej PM ubehlo necelých 6 týždňov (+2, to mi stále dáva iba 8tt).

Zaujíma ma to preto, lebo v nasledujúcom tehotenstve, ak sa nejaké podarí, by som viac chcela veriť svojim pocitom, možno by mi to ušetrilo aj zdravotné problémy na konci tehotenstva. Teraz, keď do toho vidím viac, mám totiž pocit, že som ju skôr nejaký ten týždeň prenášala. A že všetko vlastne bolo o pár týždňov posunuté, takže vlastne v poriadku a mnohé opatrenia boli nasilu a možno aj zbytočné. Dnes už mám iného lekára, aj doba sa zmenila. Možno by to už mohlo byť inak. Čo si o tom myslíte?

jena555
15. dec 2015

čaute ked si nepamätám bohužiaľ zabudla Som zapísať MS poslednú tak vie doktor zistiť to kedy som mala poslednú MS ? dik

simonka121
24. feb 2017

Zdravím žienky potrebujem poradiť ja mám opačný problém my sme zas o necelé 2 týždne väčší,,,, momentálne už pomaly končím 34 tt podla PM a zajtra začínam 36 tt podla 3Dultrazvuku..... viete mi povedať podla čoho sa mam teraz riadiť,,,, mam 3 termíny,,,, prvý podla PM 9.4.2017 druhý podla ultrazvuku 31.3.2017 a tretí tiež podla ultrazvuku 27.3.2017 už som z toho na nervy.... dakujem

nivea777
24. feb 2017

@simonka121 podla sona z 12tt..dovtedy rastu deticky cca rovnako..potom si uz kazde ide svojim tempom..

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xstelinka
24. feb 2017

@simonka121 A lekar ti na kedy vypisal papier na socialku kvoli MD?

simonka121
24. feb 2017

@xstelinka ahoj no mne zatiaľ papier netreba lebo ja som pred prvým pôrodom nebola nikde zamestnaná čiže ja som materskú nepoberala len rodičovský príspevok,,,, 🙂

katriona1
24. feb 2017

@simonka121 prvni dcera byla podle sona velka, proto se TP stale posouval, podle PM mel byt 19.2., podle datumu poceti tak 21.2., no a podle sona nakonec uz 31.1., jako termin odchodu na materskou se pocitala PM a mala se narodila 11.2. s vahou 3,7 kg. , proste ty tabulky jsou tak nastavene ze prumerny novorozenec ve 40tt. ma mit 3,5kg. ale kazde dite ma vahu jinou a potom podle mereni sono posouva rermin porodu a navic ty mereni nejsou presne, jw to jenom odhad, dcera mela mit podle sona az 4,5kg. 🙂

xstelinka
24. feb 2017

@simonka121 Za normalnych okolnosti by ta kedy vypisal ci na MD alebo do porodnice?

simonka121
24. feb 2017

Pokiaľ viem tak sa papiere vypisuje 6 týždňov pred pôrodom......

alybetka
5. mar 2017

No ja mam tiez pocitovy problem posl men. Som mala 30.11*meskala 2tyzdne trvala tri dni a na milion percent viem ze sme zarobili cca tyzden a pol pred nou....mali sme to vyratane a kskusili sme to len 1x 😊a aj tak mi to rataju a po tej 3dnovej menstruacii...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre