Nízka hodnota proteínu S

dominika7990
9. jún 2018

Ahojte zistili Vám niekomu nízku hodnotu tohto proteínu? Vysetrenie mi robili 2x keďže prvý krát si neboli istý či nevyšli blbe výsledky. No aj druhý krát bola hodnota taká istá. Dr hematologička v TN mi povedala že mi hrozí kvôli tomu trombóza. Tak by má zaujimalo či ju každý s touto diagnózou mal alebo nie. Plus mám ísť na hematologiu v BA kde sa zas budú robiť vyšetrenia. Dávali Vám potom nejaké lieky alebo co? Nejako extra vás pozorovali? A je tato ,,chyba” genetická že ju môže mať aj dcérka? 🤷🏼‍♀️ Ďakujem 🙂

milus777
9. jún 2018

Ahoj. vela ludi je nosicom nejakej trombofilnej mutacie a ani o tom nevie.niektore su viac trombofilne ine menej. Myslim si ze v beznom zivote to asi velmi riesit nebudu ale keby si cestovala dlhu cestu, bola tehotna a tak tak si budes pichat injekcie na riedenie krvi. Samozrejme nesmies brat hormony. A kvoli comu si bola vysetrovana na hematologii? Dr ti k tomu nieco povedala ze co to pre teba znamena? A co sa tyka dedicnosti tak trombofilne mutacie maju geneticky potencial takze sa mozu dedit. Neviem ako je to s tvojou ale ostatne sa oznacuju ako heterozygot alebo homozygot... To znamena zdedena od jedneho alebo od oboch rodicov...

dominika7990
autor
9. jún 2018

@milus777 ahoj ďakujem za odpoved. Dr mi nič k tomu nepovedala len to že mi hrozí ta tromboza a že jeho nedostatok sa vraj nijak nelieči 🤷🏼‍♀️ Preto sa pýtam tu. No bola som tehu a našťastie vtedy to komplikácie asi nerobilo keďže som o tom ani nevedela len ku koncu som už mala malo plodovej vody čiže cisársky bol 38+4 a v 32tt sa mi skrátil krčok a v 28 tt som mala falošnú pôrodnú činnosť 🤔 a tie testy mi robili pre istotu, vyšetrovali mutáciu ktorú má mladšia sestra ( má niečo pričom väčšinou ženy nedokážu donosiť dieťa ) ktorá sa našťastie u mna nepotvrdila čiže to má z tatovej strany( mame rozličných otcov) 🤷🏼‍♀️ Ale výsledky ukázali tu nízku hranicu toho proteínu S.