Aké veľké deti ste porodili vy, nižšie žienky?

tukanec
3. sep 2019

Ahojte. Chcela by som sa spytat najma nizsich zien ake velke deti ste prirodzene porodili pri akej vyske a sirke panvy (ak viete) ? 🙂 ja mam 1,53m, panva 19cm, maly tyzden pred TP ma 3,3kg a strasiakuju ma, ze to moze byt este problem. Co si myslim, ze nemusi byt vobec teda pravda a problem sa moze vyskytnut vzdy kazdej bez ohladu na vysku. 🙂 dakujem za kazdy prispevok😊

petkasaurus
3. sep 2019

https://www.modrykonik.cz/forum/porod/uzka-pane... precitaj si, mna to tiez zaujimalo, tu je dobra diskusia na to

tunde0923
3. sep 2019

Ahoj. mám 160cm, moja dcera mala 3kg.

tukanec
autor
3. sep 2019

@petkasaurus dakujem pekne, idem na to 😊

trojnasobnamama
3. sep 2019

@tukanec Ja mám 157cm a prvé dve prirodzene pôrody.Deticky mali obe 3350g.

wena
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lovely5
3. sep 2019

@tukanec moja maminka 151cm, uzka panva a obe deti cisarsky (ja som mala 3kg a brat 4kg)

mariska1989
3. sep 2019

Mám 156 cm prvá dcéra 51cm a 3550 druhá dcéra 53cm a 3650 akú mám širokú panvu netuším 😀
Pri druhom pôrode mi Dr povedal že na moju výšku mám veľké dieťa

negymama
3. sep 2019

ja mam 153 cm a pred porodmi deti som mala cca 47 - 48 kg. dokopy som rodila 4 deti. prve bolo cisarskym pre zlu polohu. Ostatne som rodila prirodzene, najlahsia bola druha dcerka 3200 gr, najtazsi porod bol s tretim synom mal 3780 gr. ale podstatna nebola vaha ale obvod hlavicky, mal dost velku hlavku k mojej panve. ale dali sme to. Posledny 4ty syn bol najtažší 4080 gramov, a teda ma prekvapilo ako lahky porod to bol, zrejme sa panva pri tretom porode roztiahla alebo co hlavne nemal taku velku hlavicku.

negymama
3. sep 2019

este chcem dodat ze ten syn s najvacsou hlavickou bol dost prenasany, skoro 2 tyzdne, tak aj preto mu ta hlavicka narastla.

soviatko
3. sep 2019

Ja mám 160cm, no 39 kíl, keď som zostala tehu. Panvu som mala extrémne úzku, na začiatku tehotenstva 4. rozmer len 14!. Už od prvej kontroly som v knižke mala poznačenú sekciu. Traja lekári nezávisle na sebe ma upozornili, že dieťa bude mať do troch kíl. Rodila som nakoniec prirodzene, panva krásne povolila na 19,5 a malý mal 46 cm a 2680g. Aj keď sono deň pred pôrodom odhadovalo len 2240g. No už takto som mala problém ho vytlačiť, museli mi dve sestry na bruško tlačiť, nástrih až do tramtárie a malý sa narodil pridusený. Keby bol väčší, nezvládla by som to.

via88
3. sep 2019

No ja 158, panva tiez tolko, to si len zasepkali pri porode, ked som tam umierala, prezili sme to ale maly mal hlavu ako sisku a praskla mu cievka v oku od tlaku, druhy krat by som nesla do prirodzeneho, mohla mu prasknut aj v hlave a to uz by teda nebola sranda.....

tukanec
autor
4. sep 2019

dakujem vam vsetkym za odpovede🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre