Nosenie detí v pôrodnici. Skúšali ste niekto?

emjee
16. sep 2009

Ako nadsenkynu nosenia deti by ma zaujimalo, ci ste sa niektora odvazili nosit svoje dietatko ci uz v satke, vaku alebo nositku uz v porodnici a hlavne ake boli reakcie (najma personalu).

Ja ako prvorodicka som sa neodvazila, pravdupovediac ani ma to nenapadlo, ani by som na to v porodnici asi nemala cas, ale mozno pri dalsom babatku by som to skusila.

Prosim piste do tejto temy len ohladne nosenia v porodnici, na vsetko ostatne je tema Nošení detí.

veronika81
16. sep 2009

ja som mala malého v pôrodnici v perinke a akurát vošiel do izby detský lekár, keď som ho mala na rukách, "čičíkala" ho a prechádzala sa s ním a doktor mi na to varovne povedal, že joooj to nemám robiť, lebo si ho naučím na ruky 😖 Ako prvorodička som ho zobrala smrteľne vážne.. Ale ešteže máme MK 😵
Teraz používame ergo.

Nechcem krivdiť personálu nemocnice, ale podľa mňa, ak by som vtedy malého uviazala do šatky, asi by sa na mňa pozerali ako z inej planéty 😀 😝

jeudi
16. sep 2009

ja si myslim ze je to tve dite a muzes se svobodne rozhodnout zda si ho v porodnici budes vazat balit ci cokoliv jineho..ty si jeho maminka a ty musis vedet co je pro mimi nejlepsi a na satkovani v porodnici nevidim nic spatneho nebo nebezpecneho..i kdyz v porodnici dost neobvykle..

atrami
17. sep 2009

V porodnici ma to ani nenapadlo. Mala som cisárske, tak som deti mala pri sebe až od 3.dňa. Myslím, že nemocnice na Slovensku sú dosť staromódne.

verulka
17. sep 2009

emjee, mne sa zda, ze venonna nosila aj v porodke...myslim, ze viacere maminky, co si piseme, si do porodky satku vezmu..ja by som si ju vzala urcite 😉 na personal sa mozes... 😝

katyl
17. sep 2009

Ak mam pravdu povdat, v porodnici by ma to ani nenapadlo, bola som rada, ze stiham sa o babatko postarat, umyt sa, najest sa, a pospat si. Ale stale som babo chcela mat pri seba na posteli, najma ked sme spali. No to ale prisla sestricka a zacala vyvreskovat, ze babatko nemoze byt so mnou v posteli, ze iba na vrchu prikryvky, ze tam kde ja lezim to je nie ciste a bla bla.....krava....
tak som jej povedala, ze dieta bude pri mne, ze nech teda castejsie menia bielizen a ze ich 100 rocne postele suaj ak zdrojom prachu a spiny....
teraz sa nosime v manduce 😉

netmona
17. sep 2009

mala som cisarak ako prvorodička , tak som ešte bola mimo zo všetkého 🙂 ..ináč šatky sa mi páčia, ale kolokanky dáko neuznávam, lebo ak to niekto má vidím ako sa dieťatku tam hombáľa hlavička,,

kacenka83
17. sep 2009

mne v porodnici vynadali ked mi maly plakal, ze co ho vlacim na rukach, mam ho polozit do postielky 😖 Spal so mnou v posteli, nemala som energiu nikomu vysvetlovat tak vzdy ked mi vynadali, ze ma spat v postielke som ho tam dala a hned ako odisli putoval naspat ku mne do postele...
Nosime sa od troch tyzdnov, je dost placlivy aj napriek tomu a keby viem, ze to vela veci vyriesi tak urcite mam satku zbalenu v taske do porodnice ako prvu...

dvojka
17. sep 2009

emjee-tak já mám dobrou zkušenost z prvního porodu.Tam nám přímo dětská sestra ukazovala jak si zavázat dítě do osušky k tělu.Říkala nám,že dítě potřebuje cítit naše tělo ,tlukot srdce.Takže radila,nosit,nosit,nosit.ŠÁtkovat,šátkovat,šátkovat 🙂

nadhera
17. sep 2009

obe deticky som mala na cisara,takze mna sa nosenie netyka, ale bola tam mamina,ktora sa na chodbe prechadzala s malym vo vysokej postielke - dve kolieska v predu,vzadu nie,takze postielka jemne naklonena , sestricky mali poplach.

macka01
17. sep 2009

ja som mala tiež cisárske takže dosť starostí sama so sebou.Bola som rada keď maleho už odniesli až môžem oddychovať,doa sme si to vynahradli 🙂

fibi
17. sep 2009

ja som mala lindu uviazanú v šatke už v pôrodnici 🙂 Reakcie vcelku kladné 🙂 Aj z pôrodnice sme tak odišli 🙂

karotky
17. sep 2009

Tak v pard.porodnici jsme dostaly výslovný zákaz od dětských sester,abysme miminka nosily na rukách na chodbu apd.Měly jsme tam k přesunu určené vozíčky a docela ty sestry chápu.Já osobně bych si to neriskla,protože by se mi mohla třeba zamotat hlava a s tím míminem bych padla na zem a to by nemuselo dopadnout nejlíp. 😖
A když už by se něco stalo,tak by to odnesly sestry (protože by to bylo "výsledkem" nedostatečného upozornění") a né maminka. 😒

blovitc120
17. sep 2009

Ja som síce pri narodení malej ešte šatku nemala, kúpila som ju až preto, že bola obrovsky plačlivá, ale aj tak mala 10 dní silnú žltačku, tak bola celý čas v modrom inkubátore, ale nosili mi ju keď sa zobudila. K téme-jedna skvelá sestrička nám povedala, že jediné, čo dieťatko potrebuje, je cítiť mamu, tak ho treba nosiť, nosiť, nosiť, najlepšie koža na kožu naholo a že novorodenec sa určite na ruky nenaučí. Stále opakovala nosiť, nosiť a prejavovať lásku, jedno či na rukách, v babyvaku alebo ako. A u nás nemali nič proti deťom vo veľkej posteli, akurát proti deťom na podložke kvôli hygiene, že tam môžu byť očistky. Takže asi by bol postoj k šatke a pod. pozitívny

lalitagopi
17. sep 2009

ja som si vzala aj babyvak aj šatku, do šatky som ju nedala ani raz bo som ešte nevedela tak zručne narábať s malým človiečikom. na druhý krát, ak bude, tak určite berem šatku...ale v babyvaku som gayatri nosila často...samozrejme zazerali, ako na dedine, upratovačky sa chodili na izbu pozerať čo to vlastne je...ale detská dr. pochválila, že to je TO čo dieťa teraz potrebuje 😵

mracik
17. sep 2009

ja som priamo v pôrodnici nenosila, boli sme tam len 48 hodín a tie sme prespali v posteli. Ale z pôrodnice som si odnášala Šimonka v babyvaku a keď mal 5 dní, tak som ho doniesla na očkovanie v šatke. A reakcie boli veľmi priaznivé 😉

martinka79
17. sep 2009

já tedy v porodinci nějak neměla myšlenky na šátek,a le obě děti jsem na rukou nosila Nikodo nikdy mi nic neřelk a bylo to faj...... i uspávání v nákupním košíku nikomu nevadilo. akdyby vadili je to moje dítě...... nenehcám se nikým komandovat. 🙂

elule
17. sep 2009

Ahojte tak ja len takto poviem vzala som si maleho na ruky a vyšla som z izby že si ho zvažim(vaha bola asi tri kroky pred izbou)a doktory so sestričkami hned že čo ma to napadlo že tam sa to nesmie že v nemocnici smiem chodit s dietatom len v postielke že oni tam maju taketo pravidla lebo mamičky su slabe po pôrode a mohla by sa im zatočit hlava a padnut s dietatom.

vroni
17. sep 2009

Ja som mohla dieťa voziť vo vozíčku/postieľke alebo nosiť v šatke. Moje dieťa jačalo v šatke ako siréna, takže sme sa vozili 🙄 Nám zase odporúčali dávať dieťa k sebe do postele, na kojenie vyzliecť seba aj dieťa, aby bol priamy kontakt "telo na telo" a nosiť v šatke...

sue
17. sep 2009

Ja som nenosila v nosiči, mala som len babyvak vtedy a ani som ho so sebou nemala...nejak ma to nenapadlo...ale veľa som ho mala nahého na mne nahej...sestrička mi raz vynadala,že prechladneme obaja a tak...tak som sa drzo spýtala, či neprechladnem keď každé ráno na vizite rozťahujem nohy a či drobec neprechladne keď ho každý deň dvakrát nahého vážia a bol kľud...

Boli sme na izbe sami dvaja,takže sme sa aj hodne nosili na rukách... na pôrodnicu spomínam s láskou 🙂 len škoda, že mi niekto viac nepomohol s dojčením (veľká vďaka spolužiačke Evke 😵 ) ale to je iná kapitola...

Ak bude druhé bábätko a nebude ambupôrod, tak určite pôjdem s niečím na nosenie 🙂

lotris
17. sep 2009

Ja som prvykrat videla babysal v porodnici. Mala som cisarsky rez a bola som trochu mimo. Hned za mnou na izbu prisiel manzel a sestricka ktora mala moju dcerku uviazanu v babysale. Povedala ze to robia vzdy hned po porode ked mama nemoze aby to dietatko citilo teplo a tlkot srdiecka a nebolo stresovane zmenou prostredia. Nachvilu mi ju dala a potom ju zasa nosila v tom sali. Pri mne byt totiz nemohla. Vtedy som si povedala ze to chcem aj ja. A malu mi tiez doniesli do postele a spali sme spolu dve tri hodinky lebo lekarka povedala ze je to dolezite pre nas obe. Tu je trochu iny pristup. Aj ked sme sli s malou k lekarke na prehliadku tak mi ju sestricka nosila. (ja som nevladala) a mala je spokojne usmievave babo vobec si nevyzaduje aby sme ju nosili. 🙂 Ale sama by som si to do porodnice nevzala bala by som sa ze spadnem aj s nou.

lienockaa
17. sep 2009

nenosili sme sa..nejako mi to nenapadlo vtedy, ze dat ho do nejakeho nosica hned po narodeni..nosila som v porodnici len na rukach a spal tiez so mnou v posteli..on v tej jeho postielke-voziku od zaciatku nechcel byt..len blizko mna..a ostalo mu to doteraz..😉personal to videl, nemali vyhrady..🙂doma sme pouzivali manducu..aj pouzivame vlastne..uz nie tak casto, lebo beha sam, ale ked potrebuje sa ponosit, davam ho do nej a velmi sa tam tesi.. 😵

berenika39
17. sep 2009

ahoj, zajímavý nápad, určitě by to šlo, pokud se na to bude mamča cítit fyzicky, proč ne, jediné, co bych pochopila jako argument ze strany personálu je bezpečnost - přeci jen první dny po porodu se může stát, že omdlíš, zamotá se hlava, nízký tlak, slabost, tak abys třeba neupadla a tak. ALe pokud budeš fit, byla bych pro, to je to nejlepší, co by se novorozenci dalo dopřát.

zanett
17. sep 2009

lotris a kde bydlis?

quika
17. sep 2009

ja som maleho nosila v porodnici na rukach, niesli sme ho odtial v satke. kedze ma vystahovali o deviatej rano a maleho prepustili az o siedmej vecer, tak skoro cely den uz bol v satke, okomentovali to iba 2 sestricky ale v dobrom - ze ake je to prakticke, ze nemusim nosit na rukach. inac celkovo tam boli v tomto super, nabadali mamicky aby si davali deti k sebe do postele a nechavali si ich polozene na bruchu nahe, rooming sa bral dost vazne - radsej presviedcali mamicky aby si nechavali deti aj na noc, hned od prvej noci 🙂 pritom to bola klasicka "masiarska" nemocnica - kramare 😉

susik77
17. sep 2009

Ja som starsiu dceru nosila v porodnici v babyvaku. Ona stale plakala, bola take typicke "nosiace miminko"Ked som ju polozila do postielky, plakala.V porodnici to nikto nekomentoval.
Mladsiu som raz zobrala na ruky, lebo mi plakala a trochu som ju hupala a zrovna prisla sestricka a hovorila mi, nech to nerobim, ze to je silne navykove...
Nieco asi na tom bude...Veronika bola stale nosena a doteraz sama nechce napr. spat v posteli a Terezku polozim do postielky a v pohode tam lezi aj ked nespi...Asi treba najst zlatu strednu cestu 😉

lotris
17. sep 2009

zanett: ja byvam v Norsku 30 km od Bergenu

sasiki
17. sep 2009

mňa ani nenapadlo brať do pôrodnice babyvak, prišlo to až neskôr, ale keď som mala prvú dcérku - bola veeeľmi kľudné a spavé novorodeniatko, ale ja som ju nosila na rukách, lebo som to tak cítila a stále som sa na ňu pozerala....a tiež ma sestrička zotrela, že čo ju stále nosím, že si zvykne 😠 , rovnako ich dráždil pohľad na mňa a vedľa mňa ležiaceho bábätka (v jednej posteli)...., ale ja som si aj tak robila po svojom 😉

kaleilah
17. sep 2009

dvojka: můžu se tě zeptat kde jsi rodila?

emjee
autor
17. sep 2009

fibi kde si rodila?

karotky podobny zakaz sme mali aj my, ale zase je podla mna rozdiel nosit na rukach a nosit v satke

elule kde si rodila?

ja som mala cisarsky, takze som vela na rukach nenosila, ani do postele som nedavala, lebo podla mna boli strasne uzke a hrozne vysoko (ja som mala somlik, aby som vobec na postel vyliezla 😝) - rodila som na antolskej

elule
17. sep 2009

emjee:ja som tiež rodila na antolskej a so všetkym čo pišeš suhlasim aj tie postele aj ten somlik som použivala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre