Oblečenie pri pôrode. Čo ste mali na sebe?

ejusa
21. okt 2008

🙂Baby,ja sa asi naozaj spytam vec,ktorú vie kazda z vas,ale ja nie...ked sa uz rodi,tak ma zena obleceny nejaky vrch,nejaku koselu co davajú v nemocnici alebo tak?Jaaaaaj,nesmejte sa mi.

miskinadamko
23. okt 2008

ejusa odvezu ta 😀 😉

hellosona
23. okt 2008

ejusa: to iste aj mna zaujimalo 😅 tiez som si to nevedela predstavit... odvezu ta v leziacej polohe 😉

ejusa
autor
23. okt 2008

Vam je dobre,uz to mate za sebou,snad to prezijem 😲

dula_renka
23. okt 2008

ejusa...urcite prezijes, mysli skor na to, ako sa tesis na batoztek radosti. Je tazka *praca* pordit aj sa narodit...ale stoji to za to 🙂 🙂 🙂

ejusa
autor
23. okt 2008

Uz sa velmi tesim,hrozili mi aj cisárskym kvoli tlaku,no neviem co bude nakoniec. 😲 Neviete niekto,ak je cisarsky,moze tam byt pritomný aj manzel?

veronikahel
23. okt 2008

ja som dostala nemocničnú košelu... pri cisarskom nemôže byť manžel, ale možno v niektorej nemocnici to povoluje, neviem. a ejuse, teraz mimo tejto temy... uz ste kupili kočík?

ejusa
autor
23. okt 2008

Nekupili,vsak uz som z toho zufals,vzdy ked uz sme rozhodnuti najde sa niekto kto povie nieco negativne a je to.Boli sme rozhodnuti pre Chicco Trio,ten tyrkysovy,ale vraj je tam mala vanicka a velmi hrkoce.Tera tu citam,ze baby si pochvalujz Casuplay S4,paci a mi aj Jane,ale uz sama neviem.Chceme do Nitry zbehnut,ale neviem ci aj tam to neni len tak,za na predajni maju par kocikov a ostatne len cez katalog,u nas to tak je.Ja potrebujem aj nazivo vidiet ten kocik.Vy mate vybraty?

etnicka
23. okt 2008

ejusa ved babatku bude uplne jedno, v akom bude kociku 😀 hlavne aby ste ho lubili a davali mu to najavo 😉

jaja0110
23. okt 2008

ejusa- pri cisarskom manzel urcite byt nemoze, dokonca ani ked budes potom 24 hodin na JIS-ke... ale na to nemysli, ved je tu rovnaka sanca ze porodis spontannym... ja som sa tiez "tesila" na cisarak a nakoniec vysli pekne spontanne jedna po druhej... ♥♥♥

funy
24. okt 2008

ejusa,

odkedy som vedela ze cakame mimi, tak som sa uplne zalubila do casualplay, ale skusene mamicky / kamosky, a aj v predajniach s kocikmi nam kazdy casual vyhovoril, ze je malinky.
a odporucali nam pege perego Gt3 a Jane.
tak som isla vyradovacou metodou, ze peg perego sa nam nezmesti do vytahu a teda ostava len jane.
dizajnovo sa mi ovela viac paci casual a peg perego, ale ide o pohodlie babenka, takze som sa rozhodla pre jane. i ked sa mi nepaci v akych je farebnych prevedeniach, ale lahko sa ovlada, je kvalitny, lahky...
kupovat ho ale budem az v decembri.

norik1
24. okt 2008

funny dobry vyber 😀 ja len odporucam 😀 ja mam oranzovo tyrkysovy z kolekcie 2007 - prave kvoli farbe 😀

miskinadamko
24. okt 2008

baby odbocujeme o dtemy 😀 ale ja mam gt3 a neviem si vynachvalit, a zmesti sa aj do klasickeho vytahu, len ho treba dat zo sikma a popripade rusku trosku sklopit

miskinadamko
24. okt 2008

myslela som rucku 😅

horalka777
24. okt 2008

Ja este k tej porodnej koseli - treba si jednoducho v tej konkretnej porodnici zistit, ci davaju erarnu, alebo si treba doniest svoju.

U nas sme si mali doniest, nejaku starsiu, tmavsiu, hlavne nie prilis dlhu (proste ak je po zem, tazko sa vyhrna 😉 ) a aby mala kratke rukavy (kvoli pripadnej infuzii). A moze to byt v pohode aj starsie vytahane vacsie tricko 🙂 Rozopinatelnu na prsiach netreba, ked vam prilozia babatko, proste sa to oddola vyhrnie 😵

daniela1983
8. apr 2014

mne dali najprv koselu, na sale som bola 13 hodin, kde som sa premiestnovala medzi vanou, sprchou, zinenkou, fitloptou atd. takze hned ako som isla do vane som kosleu samozrejme vyzliekla. ptoom som sa chvilu balila do plachty, ale to ma po case prestalo bavit tak som naozaj vacsinu casu bola naha. neprislo mi to vobec divne. bolo to prakticke. neviem akoby som sa stale utierala a obliekala do kosele, ked som kazdu chvilu chodila do vody. bola pri mne iba dula a manzel a obcas prisla porodna asistentka natocit ozvy. takze neviem pred kym by som sa mala hanbit

luki08
21. júl 2017

@daniela1983 prosim ta a kde si rodila, ked si mala vanu na sale?

evittam
22. júl 2017

@luki08 Napr.v ZA je vaňa 😉.

luki08
24. júl 2017

@evittam Prepacte baby, ze odbieham od temy kosele...
Wow, to maju vanu v ZA v statnej nemocnici??? Skoda ze som daleko.. Ja som totiz prve tiez odrodila takmer do vane, len ma museli nastrihnut tak som vyliezla von, ale to bolo v zahranici. O chvilu rodim zas - v LM a neviem si to bez vane predstavit. Ale babo si porodila predpokladam mimo vanu, na "lozku", ci nebodaj dovolili rodit niekde inde ako na tej koze? Lebo mne v LM hovorili ze SK legislativa neumoznuje rodit do vody/vane. ...vanu sice volaku tu v LM maju, ale ju v zivote nepouzili, neni to porodna vana..

martinuska
24. júl 2017

Ja som tiez bola cely porod naha, nechcelo sa mi po kazdej sprche, wcku furt obliekat. A nikomu to nevadilo, manzel mi prehodil uterak cez plecia a hotovo.
A nosila som aj pyzamo v porodnici, ked isla vizita tak to predsa oznamuju, ze ide. Vtedy som si spodok vyzliekla a cakala, po vizite som si dala nohavice spat. Ale je pravda ze som vela nekrvacala takze som nechodila kazde 2 minuty na wc.
@luki08 tak napr. v Saci v kosiciach maju aj vanu, rebriny aj dajaku speci stolicku na rodenie...

adriannasvk
24. júl 2017

Ja som mala svoju nocnu koselu,tu len potom trosku nadvyhnes aby nezavadzala🙂v kazdej nemocnici je to inak treba si to zistit,v nasej je napisany zoznam na oddeleni,kam sa chodi na "pasy" co si ma mamicka doniest🙂
A ku kociku,ja mam bugaboo cameleon 3,fantasticky,tichy,odolny,lahka manipulacia atd,mam velke deti,ktore rychlo rastu,neverila som,ale vosli do vanicky obaja bez problemov aj s fusakom🙂

vydrnik
24. júl 2017

@ejusa ked je cisarsky,muz nieje na sale,ked som rodila dceru to bolo prirodzene mala som na sebe nemocnicnu koselu,u syna som mala cisarak takze len na mna dali zelenu plachtu

evittam
24. júl 2017

@luki08 Nepouziva sa. Jedine, ze by si mala max.24hodin stare testy.

evittam
24. júl 2017

@luki08 A btw. do vody sa uz roky rodí v Topoľčanoch. Teda neviem ci je to este aktuálne ale začalo to tam cca pred 14.rokmi. V ZA povolia len tak ako som napísala. Ale je malý záujem.

evittam
24. júl 2017

@luki08 A neviem o tom,ze by bolo nieco o rodeni do vody v legislatíve.😉

montinka
24. júl 2017

@ejusa tie co maju cisarsky nemaju na sebe nic.😉 iba prehodenu nemocnicnu plachtu.😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre