Ocko pri pôrode. Zvládli to?

papula
9. jan 2007

Ahojte kocky.
Som trosku zvedeva a chcem sa opytat zvladli to vase polovicky pri porode? moj priatel mi chce byt pri porode,ale ja mam trosku obavy ze sa mi tam zosype 😀

certica
9. jan 2007

lodia, stava sa vselico, nepoznam tvoju situaciu, ale si si naozaj ista,ze prave porod bol tou pricinou....a trebars len vhodnou zamienkou? To je len taka moja uvaha, napadlo ma to ako prve. neber to preto nejak zle 🙂

certica
9. jan 2007

sorry, vynechala som slovo a hned to ma iny vyznam... takze, ci ten porod nebol len vhodnou zamienkou ako zdovodnit "ochladenie" vasho vztahu trebars alebo takou poslednou kvapkou

dahlia23
9. jan 2007

Certica, Ty si mala muža pri pôrode?

certica
9. jan 2007

dahlia nie, ale mali sme to v plane, aj na prednaske o porode sa zucasnil, len som musela ist cisarakom, maly sa neotocil hlavickou dole a tam ho priamob nepustili, cakal v takej chodbe presklennej a videl a pustili ho dnu az ked vyberali maleho

fafa
9. jan 2007

Ja som pri druhej sekcii mala aj mangela a bolo to super...ked mi pichli spinal, zacalo mi byt velmi divne a nejak som prestavala dychat...trochu panika, ale hned ma napadlo, ze je tam so mnou on, tak sa nemoze nic stat...velmi mi to pomohlo, potom mi pichli nejaku injekciu, blbe pocity presli a uz bola totalna pohoda, zartovali sme, smiali sme sa - to fakt neprehanam, ja som mala nejaku naladovku, tak mi bolo veselo 😅 ...

dahlia23
9. jan 2007

no, ja sa trošku bojím, aby sme aj my nemuseli ísť sekciou. Už nechcem mať šité brucho..... Sa smejeme, že budeme môcť hrať piškvorky 🙂

certica
9. jan 2007

fafa, mne bolo fakt az priblblo veselo, normalne sa hanbim, co som im tam navypravala 😅 😀
inak dnes pisem jak negramotna..

certica
9. jan 2007

dahlia, ale to ani nevidno ta jazva. ja som sa o nu absolutne nestarala, nicim nenatierala a takmer ju nevidiet

dahlia23
9. jan 2007

ja viem, len ja už má brucho šité 2 x a som padavka..... 😅

fafa
9. jan 2007

dahlia, ja mam dva rezy v jednej rane a tiez to skoro nevidno...sme asi chirurgicke typy....ako by povedal moj dr... 😀

certica
9. jan 2007

osobne som mala vacsie obavy zo sitia zospodu a vobec zmeny stavu tam dolu 😀 . neviem, mne to pride tak citlivejsie miesto, nez to brucho

certica
9. jan 2007

dahlia, do tretice vsetko dobre 😉 ... a co mas za problemy, ked hrozi sekcia?

lauri
9. jan 2007

lodia, pridavam sa k certici, si si ista, ze to bolo iba tym porodom? Poznam vela rodicov, ktori maju po porode problem so sexom a intimitou, dokonca aj par, ktore mal cisarsky rez...
ale asi to tak bolo, ze? ☹
u nas manzel tvrdi, ze mam rozhodnut ja, ci tam bude alebo nie, este si to poriadne rozmyslim 😅

dahlia23
9. jan 2007

pred rokom ma operovali - resekcia vaječníka a mala som pozrastané celé brucho. tak preto som aj na rizikovom, to ani nikto nečakal (z lekárov), že ostanem tehotná

certica
9. jan 2007

tak gratulujem dahlia 🙂, prajem vsetko dobre, stastny a rychly porod a zdrave babo

dahlia23
9. jan 2007

ďakujem...
🙂

ninocka
9. jan 2007

dahlia tak drzim palce

jankamanikova
9. jan 2007

dahlia23 - otec pri porode je super vec. Ale ked manzel nechce ist k porodu alebo sa boji, tak nech je pri Tebe aspon pocas prvej doby porodnej (masirovanie, hladenie ...) a ked sa uz pojde "na vec", tak tam nemusi byt. Dve moje priatelky tak rodili a pochvalovali si to aj oteckovia. Moj manzel to poradil aj svojmu kolegovi, ktory sa strasne bal. Ale potom bol cely stastny, ze mohol manzelke pomoct. Ide aj o to, ze sa k Tebe inac spravaju a respektuju Ta.
Ja som rada, ze Jany bol pri oboch porodoch - prvy sa ukoncil cisarsky (kvoli komplikaciam) a druhy uz bol normalnou cestou a bol to neuveritelny zazitok. A hlavne pre mojho manzela. Ten sa citil taky dolezity a hrdy!

Prajem Ti, aby porod bol pre Teba a Tvoje dietatko zazrakom. Prajem TI zdrave a krasne dieta a kopec trpezlivosti a lasky! A hlavne sa neboj ...

lara1znk
9. jan 2007

aj moj manzel bude pri porode, rozhodol sa tak okamzite a tvari sa velmi hrdinsky tak snad to aj dobre zvladne,
zacali sme uz pomalicky taku predpripravu, pozreli sme si spolu zopar porodov takze vie co moze ocakavat, dokonca som ho nedavno nasla ako si sam pozera porod takze ho to celkom zaujima, to ma tesi 🙂

jankamanikova
9. jan 2007

lara1znk - to mi pripomina mojho manzela. Uz pri prvom tehotenstve bol taky mudry, ze na jednom sedeni s lekarkou sa skoro pohadal 🙂 .

certica
9. jan 2007

janka, to bolo uplne vystizne

jankamanikova
9. jan 2007

🙂 🙂 🙂 🙂

expertka8
9. jan 2007

...náš ocino neabsolvoval žiadnu predprípravu...žiadne knižky...záznam...info...jednoduxo to bral ako celkom prirodzenú vec..ktorá patrí k životu...som šťastná ..že bol "s nami"..v momente..kedy sme opäť raz prežívali najšťastnejšie xvíle v živote 😵

jankamanikova
9. jan 2007

Nas to velmi zblizilo. To, ze bol Jany pri porode bolo uzasne pre nas vztah a velmi nam to pomohlo. Pohlad na seba navzajom, na dieta, na zivot. Je to fantasticke. Uz teraz sa tesim na dalsi porod (ale to musime pockat aspon tri rocky, kedze teraz uz mam doma dvoch malinkych zazrakov) 🙂 .

newyorkgirl
9. jan 2007

lodia, ja suhlasim s certicou a lauri mna tiez napadlo, ze to spolocne absolvovanie porodu urcite nebolo dovodom na to, aby manzelstvo ochladlo, predsa ked muz svoju zenu miluje, tak uplne so vsetkym co k tomu patri 🙂 a su aj hororove filmy, ktore pozeravame a tie su castokrat aj horsie ako taky porod 😀

jenis
9. jan 2007

Ahojte,
môj priateľ bol so mnou pri pôrode a dokonca ho doktor pustil aj pozriet sa ako idú vonku "vlásky". Bol to známy takže ho tam pustil. Prestrihoval aj pupočnú šnúru. A nemá z toho žiadnu traumu a dokonca nevydržal ani tých šesť týždňov. 🙂 Je to podľa mňa len výhovorka, aby chlap ušiel zo vsťahu.
Mne veľmi pomohlo, že bol so mnou.
Ale ak nechce ísť sám od seba netreba ho nútiť.

rowa
9. jan 2007

ahojte dievcence, mam na vas prosbu. obratila sa na nas redaktorka z televizie, ze hlada nejakeho muza, ktory NECHCE ist k porodu. toho, ktory chce a bol uz niekolkokrat, tak takeho nasla. My sme sice mali niekolkych v zalohe, ale verejna mienka po rokoch urobila svoje a uz odrazu nechcu ist s tym na verejnost. my sa domnievame, ze sa netreba hanbit ani za iny nazor, nez je tlak verejnej mienky. nakoniec to pred par rokmi bolo naopak...ak niekoho takeho poznate, povedzte mu, prosim, aby sa co najskor ohlasil v obcianskom zdruzeni Pro Natal - e-mailom: pronatal@slovanet.sk alebo cez web pronatal.sk alebo materstvo.sk (to sa asi lepsie pamata) alebo telefonom (ORANGE): 0907 137272 Jane alebo Rolandovi Wagnerovcom. Vdaka a vela pohody v roku 007 vsetkym. Roland Wagner, obcianske zdruzenie Pro Natal - www.pronatal.sk

dahlia23
9. jan 2007

Jani, ďakujem 😉

andrea.m
10. jan 2007

čertik dakujem 😀
lodia prepáč nechcela som sa ťa dotknúť,napísala som len svoj názor a ty si ho asi zle pochopila.ani môj ocko by napríklad do pôrodnej sály nevkročil,pretože odpadne už len pri slove krv.viem že sú muži a muži.chcela som len povedať,že si myslím že tvoj manžel používa nepríjemný zážitok z pôrodu ako výhovorku.a je mi veľmi ľúto čo sa vám stalo...naozaj nikomu neprajem

vavka33
10. jan 2007

Ja som sa vcera opytala manzela,ci ma bude este lubit,ked ma tam uvidi kricat a stonat a ked ma bude vsetko boliet a ze budem vypadat taky slaboch,tak mi povedal,ze som ťuťko,vraj co je to za otazka,ze skor sa bude trapit,ze mi nemoze pomoct.A ze si ide dnes kupit suspenzor,keby som ho chcela nahodou niekam nakopat. 😉
Tak snad to spolu na tej sale zvladneme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre