Ocko pri pôrode. Zvládli to?

papula
9. jan 2007

Ahojte kocky.
Som trosku zvedeva a chcem sa opytat zvladli to vase polovicky pri porode? moj priatel mi chce byt pri porode,ale ja mam trosku obavy ze sa mi tam zosype 😀

certica
10. jan 2007

moj muz mal tiez obavy, ale skor si robil srandu, ze mi tam bude asi prd platny, lebo jak ma pozna, tak mu urcite vynadam a poslem ho do prkinka... 😀 . chcel vsak ist 😉

andrea.m
10. jan 2007

my sme s manželom dohodnití,že v prípade spontanného pôrodu ide.samozrejme pokiaľ bude zabespečený Filipko.na sále bude dovtedy pokiaľ to bude zvládať pswychicky,a je dosť možné že ho nakoniec pošlem na chodbu ja.som ten tip ktorý nemá rád ked naňho niekto pozerá ako trpí.

elisabet
25. jan 2007

tatínek u porodu je hlavně proto aby podpořil maminku, to znamená že má sedět u hlavy držet maminku za ruku a nechat ostatní práci na doktorech. 😉 Tak ať nekoukají kam nemají a nebude se jim pak žena protivit. 😠 a právě u toho trpení bych ho nechala ať vidí že to není jen tak. Mám hodného muže tak tento problém nemám ale u spoustě chlapů jsem slyšela názor že porod je jen takové plivnutí, a že si vlastně nemáme na co stěžovat. 🙂

eva4444
25. jan 2007

ja by som bola asi radsej, keby nesiel, tiez nemam rada, ked sa na mna niekto diva, ked trpim, fufnem a bojim sa.. vsak je to babska zalezitost.
bud nech caka na chodbe, alebo doma, alebo na pive. 😎

danciacik
25. jan 2007

Ahojte kočky. U mňa bol manžel pri pôrode a bolo to to najlepšie čo mohol urobiť.

papula
autor
25. jan 2007

Ja si tiez myslim,ze je to velmi super mat tam svoju polovicu a nemyslim si,ze to bude mat aspon u mojho nejake nasledky vsak uvidime boh ho opatruj ak ano 😀

bejka7
25. jan 2007

ja som tiez najprv nexela, ze ma tam iba odprevadi a bude so mnou kym to nezacne byt "vazne" 🙂 ale napokon tam bol so mnou az do uplneho konca, odchadzal az kym som nesla unavena spinkat na izbu a bolo to to najlepsie na svete, ked to vas drahy preziva spolu s vami a ked vam pomaha...tot moj nazor...su aj iny tatinkovia-vid pribehy, ked ratovali skor otecka 😀 ale ja som bola rada...

danciacik
25. jan 2007

Kočky ešte niečo - manžel mi nedržal len hlavu a ruku. Videl všetko čo sa tam dole dialo. A nebyť jeho tak ma nechajú trápiť sa ešte aspoň pol hodiny.

danka1
25. jan 2007

Moj manzel sa najprv nevedel rozhodnut ci tam ma ist alebo nie, bol trocha bezradny, ze "co tam bude robit" alebo nieco take, ale ked sme mu nasli dolezitu ulohu, tlacit mi brucho po porode, tak ide. Skrátka muž (aspon ten moj) musi byt dolezity, mat nejaku ulohu, nie len tak postávať 🙂 Ja som rada ze pojde, od zaciatku som si myslela ze pojde, ale bolo treba ho takto motivovat 🙂

papula
autor
25. jan 2007

ja si tiez mysli,ze neni na tom nic ked vidi aj to co by nemal 😕 aspon si nas budu viac vazit 🙂 nech sa len kuknu,nech len vidia co to je.

verulka
25. jan 2007

aj nas tatino bol pri vsetkych porordoch a som neskonale rada. Bol mi oporou, masiroval, drzal ruku a pod. Pri 1. sa rozohodol cca 2t pred porodom. Nikam dolu nenazeral, ankolko ho to an nenapadlo a asi by ani nestihol 😎 Ja som ho v zivote nevidela v takom stave ako hned po porode, ked nam oznamili mate dcerku/syna...V jeho ociach bolo vsetko- len skoda, ze som nemala fotak. Inak z porodu nemame ziadne fotky, mne by sa to nepacilo fotit ma/nas v takej situacii. Babo je sice vselijake, ale pre rodicov je najkrajsie, najuzasnejsie apod...Tych 60% sa mi zda hrozne moc, ak by to bolo tak, myslim, ze by sa otec pri pororodch tak "nerozsiril". Mne nevadi, ked ma muzik vidi ako sa trapim, ved on ma dokaze najkrajsie pomojkat, polutovat, povzbudit (nielen orody, ale aj choroby) . Cize ja som jednoznacne za 😉

papula
autor
25. jan 2007

verulka uplne s tebou suhlasim.Mne sa ani nepaci,ked si niekto porod kameruje podla mna co sa tam dolu deje je,len doktorova vec a vec personalu napr.ani ja by som to vidiet nechcela je hlavne ze babo na svet privediem v poriadku a fotak je dobra vec,ale len ked sa narodi malinke tak hned si ho pofotit,ale samotny porod....no neviem to nie je pre mna.

adela28
25. jan 2007

Som si ista, ze viacero vztahov len upevni prave to, ze buduci ocino je pritomny pri porode...nastastie ja vobec nemusim riesit, ci tam bude alebo nebude...u nas je to samozrejme, ze by ma samu nenechal v tak vaznej a zaroven krasnej situacii, dokonca planuje mat dovolenku minimalne tyzden pred a tiez po porode, aby mi so vsetkym co moze pomohol...a je len na nom, kam sa bude a nebude pri porode pozerat...podla mna nic netreba znasilnovat a ak tam chce muz byt, nech tam je a ak nechce, nech caka na chodbe...alebo ak nechce buduca mamina, tak by mal tiez respektovat jej prianie..a tiez som raz v zivote videla foto porodu u nasich znamych pri kave a vobec netuzim mat detaily ci uz vo forme foto alebo na paske...a nechapem, ze to niekto este ukazuje na pockanie navstevam....podla mna staci mat odfotene babo az po umyti...toz moj nazor...

nufka
25. jan 2007

moj nufo to zamietol ,aj ked sa snazim z casu na cas ho trosku rypkat ako by mi to pomohlo v danej chvili . Zatial sa mi nedari, tak uvidime ci ho zlomim. Kazdopadne nam ,ale slubil ,ze zostane na dovo tyzden pred a dva tyzdne po porode pri nas ,tak sa aspon tesim ze mi trosku pomoze s mimi . Inak kamoske tiez odmietol muzik, tak mala pri porode maminu a ze jej to velmi pomohlo, ze dokonca lepsie ako keby bol muz ,lebo mama sa vie vzit do toho co prezivame a vie aj viacej podporit ked to zazila . Tak asi pojde mamik so mnou 🙂

nufka
25. jan 2007

adelka s tym foto a videom suhlasim , tiez kamos sa chvalil ze ma odfotene ako trci len hlavicka a natocene este aj ako zenu zasivali , skoro som odpadla a hned som si pomyslela ze by som mojho na takomto mieste zabila ..teda hlavne moj nufo by asi nikdy taketo kraviny nestvaral 😀

adela28
25. jan 2007

Nufi, hlavne ho do nicoho nenut, aby ti to potom nevycital...a ta mama je velmi dobry napad...ja by som to tiez takto urobila, keby muzik odmietol...hlavne je fajn, ak tam niekto pri tebe je aspon mierne sleduje, co sa okolo teba deje...v pripade potreby pomoze a podpori..

nufka
25. jan 2007

adelka , tak to s nutenim u nho aj tak neuspejem, takze aj tak to bude na jeho rozhodnuti, a nech bude ake kolvek tak sa nebudem hnevat a pochopim to .A mamik sa tesi uz teraz ako nahradnicka 😀

nici
25. jan 2007

ahojte,
moj jediny bol s nami pri porode, dokonca sme to vedeli hned od prveho momentu, co som bola tehotna, ze tam bude, lebo sam na tom trval a vsetko bolo skvele...neviem si predstavit, zeby som ho tam pri sebe nemala....bol skvely, dokonca sme boli komedianti pre zdravotny personal, pretoze sme tam stale vtipkovali a utahovali sme si navzajom a podobne sprostosti....
a ked sa maly narodil, tak maleho vzali odmerat a odvazit a ocino ich nasledoval a stale chodil referovat, co je nove a co maly, aky je krasny...este aj lekarka podotkla, ze ocino je uplne hotovy....
a bol s nami ubytovany aj na izbe po cely cas, co sme boli v nemocnici a neviem si to vynachvalit....normalne rodinna dovolenka.... 😀 a tiez zostal s nami este tri tyzdne doma po narodeni, lebo on si hadam viac cital pred porodom knizky o materstve a tam niekde vycital, ze prve tri tyzdne su pre miminko velmi dolezite pre citove vztahy a navyknutie si na ludi a tak bol s nami a uzivali sme si to vsetko....
jednoducho povedane, urcite chceme a ani o inom neuvazujeme, ze pri druhom porode ( klop klop ) tam bude opat....

certica
25. jan 2007

nici, tak to je super 😉 , len si neviem predstavit, ze by si moj drahy mohol dovolit 3 tyz.dovolenky 😅 . a kde ste vlastne rodili?

alexandra
25. jan 2007

U nas to bolo take, ze ak sa bude citit, tak tam bude a bol a bol tou najlepsou oporou aku som si mohla zelat, celu dobu ma drzal, hladil, hovoril mi ako nas lubi a podopieral mi chrbat ked som tlacila.. No v tej chvili som sa do neho zamilovala este viac a ani by ma nenapadlo mu nadavat..

adela28
25. jan 2007

nici, to je ako z rozpravky...aj ja si to presne takto predstavujem a ako poznam draheho, nieco obdobne verim zazijem 🙂 vratane transparentu VITAJTE DOMA....uz teraz chysta, ako to vyriesi 🙂 🙂 ako inspiracia mu posluzil sestrin manzel...bolo to od neho krasne gesto, ked sa sestra s dcerkou vratila z nemocnice....prajem takychto chlapov vsetkym zenam....

dorotka
25. jan 2007

nufi a uz ste boli na prvom ultrazvuku? to by ho mohlo zlomit moj zmeskal jeden ultrazvuk a odvtedy uz nechce zmeskat nic
adelka mi sme sa rozhodli ze viac sa zide dovolenka po porode aby sa vam nestalo ze si ju vycerpa a ty budes rodit pred terminom

adela28
25. jan 2007

dorotka, uvidime ako to vsetko vyjde...je jasne, ze po porode je to nutnost a pred porodom skor luxus...este netusime, co nas caka...ale my radi improvizujeme...tak asi tak nejako 🙂 🙂 potom budeme urcite mudrejsi...nie vsetko sa da dokonale naplanovat 🙂 🙂

mixka
25. jan 2007

alex, krasne si to napisala, normalne som mala zimosky na celom tele, ked som to citala 😔 🙂

nufka
25. jan 2007

dorotka nufo nebol na ultrazvuku ale vzdy predtym ako idem mi nezabudne pripomenut aby som doniesla foto 😉 on je z mimi uplne hotovy vsetko preziva , je plne super, ale ako sa hovori chlapi su padavky v takychto veciach 😀

zuz11
25. jan 2007

ak nechce byt niekto pri porode nenutte ho, nie je to dobre, hlavne ze bude potom pri starostivosti 😵 mne manzel prisiel a bol pri mne najskor ale ako ma odvazali na cisarsky tak som mu povedala ze tam ist nemusi ( aj ked mohol) ale viem co je to za krvak ( to by som ani ja nezvladla po sebe sa pozriet na tu salu) 🤐 ak ste ju niekto videli po porode tak viete o com hovorim 🤐

dorotka
25. jan 2007

je pravda ze ked som videla byvaleho spolubyvajuce ako zbledol uz len ked sme sa o tom bavili s jeho priatelkou tak toho by som tam urcite nebrala som mu hned povedala ze ty by si asi odpadol uz pri pohlade na to babetko
nufi skus ho tam zobrat na nasledujuci to uz nebudes vysetrovana zo spodu 😉
zuz to vazne mohol byt aj pri cisaraku ja som myslela ze v Ba sa to neda ale je pravda ze vtedy by som ho tam asi ani nechcela akurat by som bola rada keby malu dostal aspon na chvilu na ruky ked sa narodi

nici
25. jan 2007

dakujem babule,
ja som bola tiez strasne rada....certica, setril staru dovcu, aby sme si to mohli uzit...on si to tak planoval vsetko, ze som ja sama som nemusela ani na ten porod ist, mohol ist za mna.... 😀
adelka drzim palceky, s tym transparentom to je zlate a krasne....a romanticke...

certica
25. jan 2007

nici, to je super. ten moj je tiez planovity typ, ja som chaotik a improvizator 😀

zuz11
25. jan 2007

dorot, jasne sedel hned za dverami takze okolo neho prebehli z malou, fotil ju hned v prvym minutach zivota na svete (vid album) ale bal sa ju si vziat na ruky tak ju iba pofotil a videl, az potom ked ju zabalili ju doniesli mne na operacku ukazat a potom ju brali do inkubatora 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre