Ocko pri pôrode. Zvládli to?

papula
9. jan 2007

Ahojte kocky.
Som trosku zvedeva a chcem sa opytat zvladli to vase polovicky pri porode? moj priatel mi chce byt pri porode,ale ja mam trosku obavy ze sa mi tam zosype 😀

katika1
1. feb 2007

Fúha, to je riadna sila 😀 Nie je to zrovna najkrajšie..

expertka8
1. feb 2007

..to je život...keď bude nosiť deti bocian..bude to "bez baklažána" 😅

certica
1. feb 2007

ale aky je vyzivny ten baklazan

expertka8
1. feb 2007

..ľudia..ja nie som baklažánový úxyl..ale ešte 1 záber pridám...je kráááásna 😵
http://www.jeffersonhospital.org/obgyn/fibroid_...

ewellin
1. feb 2007

fuuuuha.... keby to asi uvidim tak asi aj odkvecnem... neprijemne ked si tak uvedomime co mame v tele 😕

certica
1. feb 2007

zaujimave 😉

katika1
1. feb 2007

Niekedy by som si celkom priala, aby ich nosil bocian.. 😀

certica
1. feb 2007

neviem, mne sa to nezda otrasne ani neprijemne, proste zaujimave...

tinockaaa
1. feb 2007

wau, už viem prečo som to nechcela vidieť, keď sa ma primár pýtal, či si prajem vidieť placentu. ten bocian nie je zlý nápad. alebo potom ešte klokan. 🙂

expertka8
1. feb 2007

..certica..tot aj moj nazor 😉

certica
1. feb 2007

expi, dik 😀 - uz som si pripadala divno... 😅

milca111
1. feb 2007

Ahojky,zatím jsem jen z povzdálí sledovala vaši debatu,ale teď mi to nedá a musím se připojit.To je vážně síla,co všechno si to naše tělo dokáže vytvořit,ale odvahu holky,určitě máme v těle něco,co vypadá ještě huř. 😀

bzuco
1. feb 2007

no tá pitva, bŕŕŕŕŕŕŕ
strašnéééééééééééééééééééééééééé, to by som nemohla robiť

expertka8
1. feb 2007

...no...bzuc/k/o..aj to je povolanie ako každé iné...

certica
1. feb 2007

milca, to znelo optimisticky 😀
exp, asi mam dnes silny zaludok...

bzuco
1. feb 2007

a k téme ocko pri pôrode
náš ocino bol, hoci sa u neho striedalo idem - nejdem počas celých 9 mesiacov, ale ked to na mňa prišlo, ani mu nenapadlo, že by tam nešiel so mnou.
nakoniec bol z toho celý namäkko a aj vyronil slzičku od šťastia 🙂

certica
1. feb 2007

no tak fajn bzuco 😉
ja nakoniec zistim, ze som kludne mohla byt lekar 😕

bzuco
1. feb 2007

no ja zas nie
mne berú krv a majú so mnou roboty ako na kostole
😎

milca111
1. feb 2007

certica, třeba z tebe ještě doktorka bude.Ještě není pozdě a víš ty kam tě osudová cesta povede? 😀 A k tomu otci u porodu.Já to vřele doporučuji.Můj manžel tam byl a byla to velká opora.Teda v rámci toho,co od mužských můžeme očekávat. 😀 Nakonec když se nám ten uzlíček narodil brečeli jsme jak malé děti oba dva.

vavka33
5. feb 2007

K tej placente-aj ja som videla tu svoju,doki mi ju poukazoval-necakala som,ze je to take zaujimave a vlastne zaujimavo-zlozite,ze z niecoho takeho zila moja lasocka vo mne.priroda je riadna carodejka

siduska
5. feb 2007

vavka ahoj
a jak to vlaste vypada, ja jsem to ani nevidela, me dokocna ani malou neukazali hned az na druhej den, jenam tata ju videl.
Byl pri porode, ceych 16 hodin , uz pri koni mu prislo spatne, ale zvladol to az na konec. 🙂

vavka33
5. feb 2007

sidus,hore dala expertka link,pozri si ju tam na fotkach

siduska
5. feb 2007

vavka diky no neni na to dobry pohlad

emjee
10. mar 2007

verunnecka • 10. mar 2007 o 12:01
Já měla přítele u porodu a obdivuju ho že ty moje nervy zvládl.

iva27 • 1d, 42tt • 10. mar 2007 o 12:13
Ahoj,když jsem otěhotněla,tak jsem váhala,jestli ho u porodu chci..
a můžu jen vřele doporučit mít otce u porodu.Byl se mnou 2hod předtím než se nám narodila Andrejka.Drtila jsem mu ruce a nebýt jeho,tak jsem zapoměla i dýchání,přidržoval mi masku s kyslíkem a tlumočil rady doktorů(které jsem absolutně nevnímala) 😉 Nakonec mě během 5min odvezli na sál na císaře,ale zase byl první,kdo naší holčičku viděl 🙂což jsem já neměla možnost.

verunnecka • 10. mar 2007 o 12:59
já si to taky bez něj nedokážu představit,byl skvélej a prý by šel znova,ale mě ten jeden porod stačil.

markibie • 1d • 10. mar 2007 o 13:48
ja jsem taky mela manzela u porodu a jsem hrozne rada ze tam se mnou byl protoze bez neho bych to urcite nezvladla.

prihlasenie
28. mar 2007

ahojte vsetky buduce mamicky.ja vam mozem vrelo odporucit mat chlapa pri porode.chudak ten moj si pri mne v ten den toho vytrpel do ucha som ho hrizla vlasy som mu skoro vytrhala a prezil to bol mojou oporou pri bolestiach a naladach.a teraz ked si na to spomenie tak mi len povie ze pri dalsom radcsejbude sediet doma a cakat na telefonat. 🙂

ritaklea
10. apr 2007

ahojte, ja tiez vrelo odporucujem chlapa pri porode. Vdaka tomu je to snad najkrajsi zazitok v mojom zivote. Az do poslednej minutky sme si robili stale srandicky a tym mi paradne odlahcil situaciu a dokonca sa na nas nasmiali aj doktor so sestrickami. Keby nebolo jeho, tak neviem ako by som ten porod vnimala. urcite tazko, pretoze by mi do smiechu nemalo byt z coho.

a moj manzel sa velmi bal, no pocas aj po porode bol velmi nadseny a povedal, ze pojde zakazdym.

no a taktiez bol 2 hodinky po porode so mnou a cely cas mi tlacil na brusko. Fakt pomoc. 🙂

srdcko
10. apr 2007

Ahojky, ja by som si bez mojho muza porod nevedela predstavit, to fakt clovek vidi, ako sa z chlapa stava daco strasne citlive a dodnes, ked si pripomeniem ,ako mi pomahal, ked som tlacila, tak mi je tak clivo...fakt, je to velka opora, mat pri sebe niekoho

lusil2005
11. apr 2007

Ahojte
Tiez som velmi rada ze moj muzicek sa radi medzi tych ktori pritomnost pri porode nasho anjelika beru ako samosrejmost. Mozno chudak ani poriadne nevie co cini, ale ked ja som taka citlivka - neviem ako by som to zvladla bez neho - hlavne ten strach ^^

nana
11. apr 2007

ahojky, aj môj muž bol pri pôrode nášho drobčeka a keby nie tak, neviem ako by to dopadlo. Pri pôrode sa nezhodla lekárka s primárom. Lekárka mi dala injekciu na urýchlenie ( voda mi odtekala 5 hodín a stále neboli kontarcie ) a primár mi dal injekciu na spanie, že podľa neho porodím až tak za 8 hodín. O hodinu prišli bolesti a muž ma musel držať v sprche, lebo medzi kontraciami som zaspávala a pri samotnom pôrode som vôbec nevnímala lekárku čo hovorí, tak mi to mužíček doslova kričal do ucha. Bol pri mne aj pri šití a už len samotné držanie za ruku, či hladenie po hlave bolo ukľudňujúce. Od pôrodu je oveľa pozornejší ( nieže by pred tým nebol ), ale keď videl čím všetkým musíme prejsť, tak si uvedomil čo je pôrod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre