Ocko pri pôrode. Zvládli to?

papula
9. jan 2007

Ahojte kocky.
Som trosku zvedeva a chcem sa opytat zvladli to vase polovicky pri porode? moj priatel mi chce byt pri porode,ale ja mam trosku obavy ze sa mi tam zosype 😀

zuzula
9. jan 2007

Papula, bud rada ze chce byt s tebou, preco by sa mal zosypat??? Ved jeho nic strasne necaka...on to bude mat z vas troch najlahsie... 🙂
Urcite ti bude oporou, uvidis...a spolocnost niekoho blizkeho sa ti urcite zide.

erika1
9. jan 2007

Ahoj,aj moj si to vzdy myslel a preto bol z troch razov iba raz - pri poslednom porode.Ruky sa mu triasli,ked mu dval dr.prestrihnut snuru,ale zvladol to a povedal,ze je to zazitok na cely zivot.Ani raz za tehotenstvo sme o tom nehovorili,ci pojde alebo nie,az raz v deviatom mesiaci povedal,ze on ide k porodu.Snuru prenechal strihat dr,ale jednu fotku sprevil. 😀 Skoro som odpadla ja. 😀

danka1
9. jan 2007

Veď tam asi nič také hrozné neuvidí, dolu ho aj tak asi nepustia, teda mal by stáť len pri hlave, takže ak neodpadáva pri krvi, tak v pohode, len nech sa priveľmi nenaje predtým radšej 😀

tonicka
9. jan 2007

Papula, nezosype. To je šialený adrenalín. Moj je z toho nadsený a on je trocha panikár, ked sa niečo deje. Máme úžasné fotky ako sa rodí malá a ja som z toho uplne paf ked to vidím. 😵 😵 😵 A je to neskutočná pomoc, aj ked ta už zašívajú. Moj si ruku necítil, čo som ho stískala 😀 😵

jess
9. jan 2007

Můj tam chtěl jít hned jak bylo jisté,že budeme rodiče 😀 . Porod i fotil,a špatně se mu nijak neudělalo,říkal že byl v pohodě,jediné co mu vadilo,alke kvůli mě,když viděl nástřihy,asi myslel že trpím 😀 .Jediný okamžik,kdy to s ním zacloumalo,bylo,když malá vylezla a viděl ji-rozbrečel se 😵 .Při druhém mimi ho tam chci na 100%,vážně je to fajn

vavka33
9. jan 2007

Toni,to musia byt krasne tie fotky.Videla som take ked to nafotil moj brat pri porode jeho zeny.
Ja sa bojim,ze manzel zabudne aj na to,ze ma fotak v ruke-tak to bolo aj na ultrazvuku. 😀 Otvoril usta a pozeral.
Teraz ma strach tam ist ze to nezvladne,tak som mu povedala,ze moze kedykolvek vyjst zo saly.Ale moc by som ho tam chcela mat,je pre mna velkou oporou,tak snad necuvne.Ale rozhodnutie je na nom. 😉

katka2
9. jan 2007

nas tatino to tiez prezil je to neskutocna opora, ked je ti na nevydrzanie a mas po ruke niekoho blizkeho.Videl toho dost aj ked stal za hlavou.
Neboj, nezosype sa a ak by aj 😉 tak ho odvlecu von 😀

vavka33
9. jan 2007

Katka2 😀

papula
autor
9. jan 2007

Dakujem kocky ste zlate ja mu verim ze to zvladne 🙂 A chcem ho mat velmi pri sebe ved je to to najkrajsie na svete co moze byt 😉

lodia
9. jan 2007

z mojej velmi zlej skusenosti neodporucam...znicilo nam to sexualny zivot..davajte si pozor, hlavne nech ti citlivejsi ani o tom neuvazuju..

vavka33
9. jan 2007

presne na to myslim aj ja,ci sa tym nezmeni prave ten sex.zivot.

maca21
9. jan 2007

ahojte tak ja sa pridávam môj manžel tiež chcel byť pri pôrode, ale ja nechcem jemu je zle aj keď kotí naša sučka tak čo by bolo keby vidí naše bábo krvavé a tak

a k tomu sexu len toľko, že kamarátke to rozbilo manželstvo, jej manžel videl tam dole aké to je natiahnuté a tak a odvtedy to vyhľadával inde, lebo sa mu vlastná žena hnusila, ale je to určite vec názoru, lásky a tak 🙂

lodia
9. jan 2007

vavka,
keby sa zopakovla situacia, nikdy by som ho k porodu nezavolala..sam chcel velmi ist, poznam ho, nechcela som to, ale okolnosti nakoniec pomohli, ze tam bol..a uz som ti napisala ako to dopadlo..su jednoducho muzi, ktori tento pohlad nezvladnu..to sitie, roztrhnutie a pod.nam to pokazilo uplne vztah, zivot..radost z blizkosti..zo sexu..vzajomneho.. 🙄

ninocka
9. jan 2007

ja som mala tridstat hodinove bolesti manzel chcel ist ale ja som povedala, ze uz to vydrzim sama nemam rada ked niekto vidi ako trpim .ja si to vytrpim radsej sama

maca21
9. jan 2007

ninocka aj ja som toho názoru vytrpíš si to, nikto si to síce nevie predstaviť čo si prežila, ale to nie je dôležité pri tom, že sa ti má rozpadnúť manželstvo, no nie? 🙂

vavka33
9. jan 2007

ja tiez nemam rada,ked vidi,ze ma nieco boli,je s toho taky zmateny

lodia
9. jan 2007

maca, suhlasim..

andrea.m
9. jan 2007

ja by som to tým mužom až tak neuľahčovala.pokiaľ odpadáva pri pohľade na krv tak prosím,ale je aj kopu žien ktoré neznesú pohľad na krv a dieťa odrodiť musia.nájsť si inú a vyhovoriť sa na zlý zážitok z pôrodnej sály je chabá výhovorka.

som toho názoru,že pokiaľ muž ženu naozaj miluje tak si ju bude ešte viac vážiť.ved žiadná z nás neotehotnela zoslaním ducha svätého.

maca21
9. jan 2007

vavka to už musíš posúdiť sama, ja by som bola tiež rada keby ma drží za ruku a ľutuje ma a váži si čo som si pre naše bábo vytrpela, ale nestojí mi to za to 😀

lodia
9. jan 2007

andrea,
velmi sa mylis..asi 60 percent muzov po prode nie je schopna sexu, stalo sa to mojej sestre a aj mne..tak mi nehovor o boelsti..a neshcopnosti..ja ju zazivam dennodenne zachvilu rok

vavka33
9. jan 2007

Hm,to moje sa mozno rozpadlo prave preto,ze byvali so mnou pri porode nebol,velmi by mi to pomohlo.Tych 30hod.byt sama je vela,vedel,ze ho potrebujem,ale neprisiel.Odvtedy som ho znenavidela a povedala som,ze tu malu budem milovat viac ako cokolvek ine a uz nikoho-teda ani jeho.

maca21
9. jan 2007

andrea neviem, nevidíme do psychiky chlapov, podľa mňa sa môžme ľúbiť neviem ako veľmi, keď ten pohľad je pre nich asi deprimujúci a možno je to pre niektorých naozaj len výhovorka, ale ak by neľúbil svoju ženu tak by pri pôrod určite nešiel

katkanr
9. jan 2007

Ja odporučam,nech si pozru neake porody na nete.Budu si to moct viac predstavit. 😉

aktak
9. jan 2007

moj manzel sa boji zubara, injekcie, krvi a vsetkeho co suvisi s nemocnocou, ale porod zvladol uplne uzasne, a je rad ze tam bol, ja samozrejme tiez, neviem si predstavit ze by ma tam nechal samu a sedel nekde v krcme, velmi mi pomohlo ze tam bol 😉

newyorkgirl
9. jan 2007

ja k tomu poviem asi toto, boli sme 2 pariky, ktore sme rodili naraz, moj manzel k porodu od zaciatku ist nechcel, hoci ja som ho tam chcela, tak potom suhlasil, s tym, ze pojde na 1.dobu porodnu a na tlacenie pojde von zo saly... nakoniec zostal aj na tlacenie, dokonca sa na vsetko pozeral a zartoval s lekarom, ked ma zasival 😖 a nasi kolegovia, tam manzel od zaciatku chcel ist k porodu a po porode si musel sadnut do invalidneho vozika ako ho to zmohlo, ti rodili o 2 hodky pred nami a moj drahy to mal ako inspiraciu 😀

aktak
9. jan 2007

podla mna oteckovia ziadny porod vidiet nemusia, aj tak budu sediet pri zeninej hlave a video ich nenauci byt jej oporou, z porodu neuvidia skoro nic (rovnako ani zena, len ho citi, ja som nevidela ani kvapku krvi) 😀

newyorkgirl
9. jan 2007

presne ako vravi aktak, to sme chceli aj my s manzelom povodne, ze bude pri hlave a nic nebude vidiet 😝 ale inak to odporucam, tym, co teda su ochotni ist tam s manzelkou, baby je to neuveritelna opora 😉

lodia
9. jan 2007

nejde o to, ci pomoze a nepomoze jeho pritomnost..zivot ide dalej, skor ako to zasiahne ten dalsi spolocny zivot a nam sa obratil vacierymi elementami naruby, aj jeho pritomnost pri porode za to moze..ja som nechela aby tam bol..on velmi naliehal, pomohlo mi to sice, ale teraz sa mi dost tazko zije..vlastne nam..sme uz len spolubavajuci, nezelam to nikomu..su lduai ktori sice mozu prezit, ale ma to nasledky...vidim, ze to tu nikto zatial nezazil..len vam to prajem, aby vam to islo normalne dalej..

certica
9. jan 2007

suhlasim s andy
ja som nakoniec rodila cisarom, tak sme o ten zazitok "prisli", kazdopadne som ho pri porode chcela mat aj ked sama nevime, akoby som reagovala v tej bolesti - ci by mi pomohlo, ze tam bude, ze ho mozem drzat aspon za ruku alebo by mi naopak vadil akykolvek dotyk, slovo. vazne to nedokazem posudit, mozno by som bola podrazdena, mozno stastna...
ak by to nahodou jednemu z nas nerobilo dobre, vzdy sa da opustit miesto cinu, ale urcite to je pre zenu psych.podpora v cudzom prostredi mat pri sebe toho najblizsieho a najmilovanejsieho, ked ide o nieco tak vynimocne a dolezite ako je porod. ved ked bol muz pri cely cas pri vas - od zrodenia, cez cele tehotenstvo, preco spolocne nedojst az do ciela 😉

dahlia23
9. jan 2007

no, neviem.... ja by som muža chcela mať pri pôrode
on sám asi ani nevie, či áno, či nie, vždy spomíname jeho kamaráta, ktorý pri pôrode spovedal lekára, koľko energie ten pôrod ženu stojí a porovnával to s výkonom maratónového bežca....
vidíte, asi sa spýtam ešte ženy toho kamaráta, ako to vnímala ona 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre