Ocko pri pôrode. Zvládli to?

papula
9. jan 2007

Ahojte kocky.
Som trosku zvedeva a chcem sa opytat zvladli to vase polovicky pri porode? moj priatel mi chce byt pri porode,ale ja mam trosku obavy ze sa mi tam zosype 😀

dorotka
25. jan 2007

tak snad aj nam povolia take nieco na antolskej ked by sa cisarak pritrafil

certica
25. jan 2007

dorotka, na antol. je to takto podobne, vlastne muza pustili dnu, uz ked ho vyberal doki z bruska, nejaky cas predtym stal pri tych osetrovacich boxoch ale maleho odfotil, az ked ho umyli a zabalili do perinky. no a videl akurat zakrvaveneho dokiho 😅

papula
autor
26. jan 2007

ja si tiez myslim,ze nie je dobre,ked tam svoju polovicu tahate na silu.Napriklad ja som sa mojho ani nepytala a hned sa ma pytal prvy on ci s tym budem suhlasit,ze chce byt pri mne v najdolezitejsiej veci nasho zivota 🙂 A stou maminou to tiez neni zly napad mam kemaratku ktora pred 3 mesiacmi rodila a mala pri porode aj draheho aj svoju maminu.Kebyze moja polovica nejde tak aj ja berem mamcu 😉

santa
26. jan 2007

hehe to by bola sranda keby tam bol moj drahy a moja mama oni sa moc nemusia 😵

mirko06
26. jan 2007

ahojte, my sme boli s muzom dohodnuti, ze bude so mnou na cakacke a ked sa nato bude citit, tak pojde so mnou aj na porodnu salu.
na cakacke bol teda so mnou a bez problemov isiel so mnou aj priamo k porodu a velmi mi pomohol. nato, ze nema rad krv a pod. veci, zvladol to uplne super, aj vsetko videl, aj ma drzal za ruku a tlacil mi hlavu dole, aj mi stihal hlasit, ze uz vidi cierne vlasky, potom hlavicku a tak. zobralo ho to poriadne, to vam poviem, myslim, ked uvidel maleho, povedal, ze nato nikdy nezabudne, ze to bol neopisatelny pocit a to fakt nie je ziadny sentimentalny clovek 🙂
a potom, ked maleho fotil a tak, ja uz som musela cakat tie dve hodiny po porode, tak ku mne pustili aj maminu. to viete, ze bola hotova 🙂

natal
26. jan 2007

Ahojte. Moj muz sa rozhodol okamzite ked sa dozvedel, ze som tehotna, ze pri porode bude. Mne sa to az tak nepozdavalo, ja som skor taky typ, ze "ja sama". Ale pobavila ma jeho reakcia, ze ked bol pri tom ked slo dnu, tak bude pri tom ked pojde von. No ked tak velmi chce, tak nech pri tom bude 🙂 Nebojim sa nejak jeho reakcie, je silna natura, skor sa obavam toho, aby nesekiroval lekarov a sestricky 😀 Mala som tiez obavy z toho, ci sa mu potom nejakym sposobom nesprotivim, bavili sme sa o tom, tak ma vysmial a objal, ze to nehrozi. A ako ho poznam, tak ma pravdu. No uvidime.

rebeka
26. jan 2007

Tiez sa mi paci ten napad s maminkou. ale radsej tanm chcem draheho. No a oboch.. bolo by mi to dost divne 😅 😀
Btw,: moj bracho po tom, co absolvoval porod svojej prvej dcery vyhlasil, ze to vobec nie je take strasne. (mam ho rada, ale vtedy by som mu dopriala skusit si kontrakcie.) No a na dieta reagoval: Vyzeralo to ako Transformers. Najprv taky valceka potom to zrazu roztiahlo ruky a nohy 😀

alokin
26. jan 2007

Ahoj holky. Mne bol manžel u porodu vedeli sme už dopredu,že to bude císarským tak som ho do toho nenútila,ale on sám tam chcel byť. Mala som naplánovanú lokálnu anestéziu, ale nakoľko mi nezabrala musela som dostať celkovú anestéziu. Manžela,len po dobu kým ma uspali poslali vonku,ale akonáhle začali s císarským rezom zavolali ho naspäť. Bola som síce uspaná tak som nemohla vychutnať ten pocit,že vidím našu malú ako prvá.Tak ju videl aspoň on.Nevedeli sme či to bude holčička,alebo kluk.Tipovali sme kluka tak moje prebudenie s narkózy bolo skutočným prekvapením. 🙂

elisabet
27. jan 2007

ahojte, přece když jsme byli spolu při početí miminka tak by jsme měli být spolu i při narození miminka. Manželovi by bylo moc líto kdyby právě u takového významného dne nebyl. Přece jen se těší na miminko stejně jako já a nevidím důvod proč by měl čekat někde doma a nebo nakonec v hospodě zatím co já se těším z miminka. Ta sterilní doba kdy byl otec od ženy a miminka odloučen na týden kdy čekal pod okny porodnice jestli mu žena ukáže přes okno miminko je dávno pryč. Ve svatební den jsme si řekli že už nebudem já a ty ale my a pro zrození miminka to přece platí dvojnásob. nemyslíte???

mimi109
27. jan 2007

ahojte moj muz o tom nehcel ani pocut ze by bol pri porode, som ho presviedcala skoro pol roka ale bez uspechu a som aj rada ze som ho nepresvedcila
asi by som ho tam prisktila medzi kontrakciami 😀

ella32
28. jan 2007

ahojte
mojho manzela som prehovarat vobec nemusela. Sam chcel byt pri porode. Suhlasim s mimi109, ze medzi kontrakciami som ho chcela "zaskrtit" 😀, ale bol to len chvilkovy pocit. Potom pri samotnom porode som bola stastna, ze je so mnou. Uzasne mi to pomohlo po psychckej stranke, v cudzom prostredi s cudzimi ludmi jedina spriaznena dusa.

vija2
28. jan 2007

ahojky,ja som sa mojho opitala ci by cel byt pri porode a povedal samozrejme velmi sa tesi 😀 skor som ho zacala strasit ja ze co ak to nezvadne?ze to nieje pekny pohlad atd,dala som mu par lekcii z porodu nech si pozrie porody na jednej stranke aby videl ako to chodi a ocom rozpravam😉 a bol v pohode ze mu to nevadi,a chce byt pri tom aj tak.a ma pravdu lebo je to aj jeho dieta..a ma absolutne pravo byt pritom ked male pride na svet.neberem mu tu radost a zazitok.zalezi natom ci to vazne chce- alebo len prikyvne lebo to bere ako povinnost/to potom dobre nieje,podla mna ockov treba urcite pripravit nato dokladne,najlepsie ukazat nejake video potom bude vediet ci je schopny pri porode asistovat.ale to je moj nazor.

mucher
28. jan 2007

Zdravim babulky.
Tak my sme mali aj ocka pri porode.Nebol tam nejako zvlast uzitocny pre personal,ale pre mna ANO.Uz len ten pocit,ze je tam s Vami niekto,kto stoji pri vas a podporuje vas je fajn.
Ja som rodila do vody a neviem si to vynachvalit.Mohla som menit polohy,neviem co je bolest krizov a tak.Aj ked sa najdu odporcovia tohto sposobu rodenia najma medzi zdravotnikmi,ja som spokojna/sama pracujem v tomto fachu/ a nastastie sme nemali a nemame nijake nasledky.
Takze ja odporucam Pritomnost partnera.Len nic nesmie byt nasilu.

bebs
28. jan 2007

ahojte, môj manžel pôjde ku pôrodu len preto, že si to veľmi prajem. Povedal, že pôjde kvôli mne. Nenútila som ho, ale sám od seba by nechcel ísť. Tak som teraz na pochybách, či je to dobre, že nepôjde z vlastného presvedčenia... 😠

certica
28. jan 2007

bebs, ja som presvedcena, ze bude nakoniec stastny, ze tam bol 😉
a odist sa da vzdy...

ewellin
28. jan 2007

ahojte.. aj ja by som chcela aby bol pri mne ale zatial to nevyzerá nadejne.. navyse je to prave svokra a jeho prisprosty bratranec ktory mu vtlkly do hlavy ze naco by tam bol.. ze je to zenska zalezitost a on s tym nema nic.. 😠 on teda stale premysla ci ist.. ci neist.. ale nutit sa neda.. ved viete.. ale urcite by mi to pomohlo 😵

lasenka
28. jan 2007

ewelin
nie je ten tvoj prisprosty bratranec moj svagor???? presne toto iste mu rozprava o zbytocnej pritomnosti muza pri porode svojej milovanej manzelky

bebs
28. jan 2007

certica: diky za podporu 😵 ja v to tiež dúfam, a myslím, že to bude úžasný zážitok. Myslím, že muži majú potom silnejšie puto k svojím deťom, keď "odrodia" so svojimi polovičkami...nehovoriac o tom, že nám svojou prítomnosťou "uľahčia" pôrod... no uvidíme 😉

ewellin
28. jan 2007

bebs mas pravdu.. a lasenka tak taky blbec ako je ten bratranec tak to uz taky jedinec na svete uz ani neexistuje.. to je fakt jedinecny ,,kus" totalneho somara ... a tie nazory.... 🙄

bebs
28. jan 2007

ewellin, toho "skvelého" bratranca s predpotopnými názormi treba poslať do z...u 😠 . Nech sa nestará do vecí, do čoho ho nič. A tvoj drahý určite pochopí, ako Ti svojou prítomnosťou pomôže..A ako správne poznamenala čertica, prinajhoršom, odísť sa dá vždy...

papula
autor
29. jan 2007

Ahojte
ewellin bebs ma pravdu posli ho niekam a nech tvoja polovica bere vazne to co vravis ty a nie to co vypravaju iny 🙂 Drzim palceky.

ritaklea
29. jan 2007

ahojte...moj svagor a avokra su tiez toho nazoru, ze je to zenska zalezitost, ale ja som im pekne strucne povedala co si o tom myslim ja a kaslem na ich nazor. moj manzel ich nazor taktiez neberie do uvahy. ani v podstate chudacik nemoze, preto k porodu musi ist... jednoznazne som mu povedala, ze ak nepojde on, nepojdem ani ja a on si teda so mnou doma rady neda. 🙂 ale v podstate chce taktiez ist, len sa trosku boji. vsak je to nase babetko, tak by sme mali mat tu cest vidiet ho prvy, no nie? chcem ho tam koli tomu, aby nase dietatko videl hned, pretoze si to zasluzi. Ukazat dieta na druhy den mi nepride take carovne.

ritaklea
29. jan 2007

maca21... k tomu chlapovi co potom sex vyhladaval inde poviem iba tolko, ze to urcite nebolo koli pritomnosti pri porode. Bolo to pre to ze je kur...ík. To ze chvilu neklape sexualny zivot este neznamena, ze si musi niekto najst milenku.
ja som videla porod na videu a tiez som mala problem asi tak 2 tyzdne so sexualnym stykom ale potom sa to zasa vratilo do normalu. takze si myslim ze aj u toho chlapa sa to casom narovna.

dankaa
29. jan 2007

ahojte dievcata,

ja som sa jedného dňa opýtala manžela,či by bol so mnou pri pôrode a cítila som,že to naozaj chce.Nikdy by som manžela do toho nenútila.určite by ho zastúpila moja mamka a vôbec by som mu to nevyčítala...that´s all

adetka
29. jan 2007

moj manzel nechcel byt pri porode... a ja, aj ked som sa ho snazila prve mesiace prehovarat... som nakoniec bola rada, ze tam nebol... upokojovat a dofdavat silu mi chodil moj porodnik (aj pocas prvej doby porodnej)... 🙂 a ako poznam svojho muzicka... tak by mi hovoril, co robim spravne a co nespravne " to musis tak dat nohy...", "to musis takto tlacit"..., co histercis..."... doktorovi by stale dohovaral sposobom "ja ju velmi dobre poznam...", "uvidte, ze ona bude..."... nakoniec by sme sa urcite pocas porodu pohadali... 😀

papula
autor
29. jan 2007

adetka 😀

ritaklea
29. jan 2007

danka... preco chlapov do toho nenutit? Vsak my tiez nemame na vyber. A my nejdeme len podporovat, ale rodit a trpiet. Chlap je len tou oporou, tak nech sa pekne nevyhovaraju, ze oni by to nezvladli. Ten kto by mal uvazovat nad tym ci to zvladne alebo nie, su zeny a nie chudacikovia chlapi....
a tiez si myslim, ze ked niekoho lubis, tak ho v jeho najtazsej chvili nenechas sameho... Keby zena umierala, tiez by ju chlap nechal samu s tym, ze to nezvladne? a kolko takych zien pri porode aj umrie a chlap si veselo sedka v krcme a oslavuje bolest svojej zeny. naozaj ubohe.... 😠

veronika13
29. jan 2007

ritaklea, súhlas 😉 síce tvrdé ale pravdivé

adetka
29. jan 2007

ritaklea... porod nie je iba najtazsia (pre mna je trhanie zubov pri zapale zubnej okostnice ovela bolestivejsi a tazsi)... ale aj najkrajsia vec... a ked ten chlap o to chce prist... tak nech si trhne nohou... 😉 ... a tak strasne vela zien pri porode dnes neumiera... nezvelicuj... take it easy 😎

drnda1
29. jan 2007

Ahojte, môj muž chce byť pri pôrode. Chcel to sám a od začiatku a veľmi sa na to teší. Skôr ja sa bojím, ako to tam bude prežívať... 🙂 Ale väčšina čo bola, tak vraví, že je to neskutočný zážitok a majú k tej žene iný prístup a iný pohľad. Vážia si ju, čo musí pretrpieť. Je jednoduché čakať na telefón a potom sa ísť ,,ožrať,, do krčmy. Mám kamošku, čo jej partner povedal, že to je hnus a každý, kto tvrdí opak, iba klame...Kretém! A to nikdy nebol pri pôrode! Že on to radšej bude potom ,,týždeň oslavovať,,! Tak ja byť ňou, tak ho asi niekam pošlem. Aj tak potom celý ten kolotoč ostáva na nás a oni sa tvária ako tí, čo predsa ,,musia zarábať,,!!! 😒 Ja som rada, že môj má na to taký názor ako ja. Príde, pozrie sa, uvidí, čo ženu čaká a povedal, že pôjde ku kamošovi ju zapiť, ale že sa nepotrebuje ožrať ja divá s...! Pretože určite ho budem na druhý deň, keď už budem trošku oddýchnutá, vrelo čakať. Nie že sa ožere a dva dni by si na nás ani nespomenul!!! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre