Ocko pri pôrode. Zvládli to?

papula
9. jan 2007

Ahojte kocky.
Som trosku zvedeva a chcem sa opytat zvladli to vase polovicky pri porode? moj priatel mi chce byt pri porode,ale ja mam trosku obavy ze sa mi tam zosype 😀

vikuska
13. apr 2007

Ahojte,moj manzel bol tiez pri porode.Dost dlho sa rozhodoval ci ma ist,alebo nie.Tiez sa bal ci tam neodpadne 😀.Ked ma doviezol na porodnu salu,tak ho sestricky navliekli do plasta a navlekov a nemal uz inu moznost.Musim povedat,ze so bola rada,ze je pri mne aj ked pri tych kontrakciach som ho velmi neregistrovala,ale zato mi to dost pomohlo,ze je tam a necitila som sa taka sama.Aspon vie,kolko namahy a bolesti to stoji,kym porodite maleho cloviecika a nakoniec aj on bol rad,ze bol pri tom a nezdrhol... 😀

mimakro
13. apr 2007

Pri prvom pôrode stál manžel pri mojich nohách, takže to všetko mal ako z prvého radu. Preto aj váhal, či k druhému pôjde. Nakoniec šiel, ale stál za mojou hlavou. On je taký nezhovorčivý typ, takže o dojmoch veľmi nehovoril. Ale už chápe, prečo mi dva pôrody stačia 😀 .

leva
13. apr 2007

Aj moj manzel nechcel ist k porodu ani za nic,tiez sa bal ze odpadne.tak mi slubil ze somnou bude pri bolestiach a potom pocka vonku.ale porod sa tak rychlo rozbehol ze ani nestacil povedat ze pocka vonku.hned ako sa maly narodil a manzel ho zbadal bol hrozne stastni ze tam bol tiez.popri zasivani si pokecal s lekarom,posrandovali aj sestricky.vravel ako sa toho bal ze myslel ze tam bude kriku a krvi a sestricka mu nato vravi ze ocinko vela filmov pozerate.zasmiali sme sa

veronika18
17. apr 2007

ahojte.. ja mam termin v auguste a moj priatel by strašne chcel isť so mnou..no ja niesom presvedčena či je to dobry napad..ake mali pocity vaši partneri??

leva
17. apr 2007

Veronika.ja mozem len doporucit.moj manzel sa bal ist,vraj on nema rad krv a podobne.nakoniec tam ostal stal mi pri hlave takze nic take co bi nemal nevidel.sam povedal ze to bolo v pohode ze si to predstavoval hrozostrasne.a co je na tom naj ze povedal ze je stastny ze to mohol zazit,vidiet malicke hned ako sa narodi cloviecik ktory ho tak kopkal ked prilozil hlavu k mojmu brusku.je to aj velka opora pre mamicku,ked ten tato tam je snou.KRASNE JE KED TO MOZTE UZ TAKTO HNED PREZIT SPOLU.nas ocko si aj od stastia poplakal.

leva
17. apr 2007

Prajem vela stastia!!!

bibula
18. apr 2007

😀 len nech je pekne pri tebe,na mna personal nemal cas a kontrakcie som mala 6 hodin,kazde 3 minuty,priatel bol pri mne-nastastie-daval mi pit,masiroval ma,zvlhcoval usta...ked bolo po vsetkom,rozplakal sa od radosti a nevedel sa mi nadakovat.
odporucam 😉

sjuzi
18. apr 2007

No čafte. Tak ja to mám s manželom tiež tak nejak "dohodnuté", že bude so mnou hlavne počas 1.doby a keby sa na to necítil, tak potom už bude čakať vonku. Aj keď teraz nejako začína zvažovať, pretože kamarát, ktorému sa pred 2 týždňami narodil synáčik, mu hovoril o tom, aké to je super byť pri tom a ako to bolo pre oboch silné a nádherné keď prvýkrát uvideli malinkého. Tak je taký "načatý". Veď uvidíme...

melory
19. apr 2007

mozem porovnat, pri prvom manzel nebol, pri druhom bol, je super, ked su muzi pri nas.bola to velka podpora.

petra69
19. apr 2007

ja teda neviem preco by to jeden chlap nemal zvladnut. ze nemaju radi krv a podobne. a my snad mame? a musime si to vytrpiet. 😒

arabeska
19. apr 2007

tak moj muz sa na to neciti tak ho do toho nenutim,so mnou pojde svokra,ja s nou mam super vztah a viem ze mi tam veeelmi pomoze.urcite to bude lepsie ako tam mat mojho vystresovaneho a nervozneho xlapa 😅

hanka274
19. apr 2007

ak sa na to muz neciti, nenutte, bude to horsie ako keby tam nebol.
Ale inak je to uzasne!

tatarko
10. máj 2007

......nad niektorými príspevkami som sa zasmial......rodili sme pred nedávnom 27. apríla......pôrod som si vychutnal ako sa patrí....nebol som v pozadí...bol som pri nohách.....prestrihol synovi pupočnú šnúru....asistoval som pri zošívaní.....a kvôli troche krvi a placente som nemal dôvod zosypať sa.......pomáhal som partnerke i asistujúcemu zdr. personálu.......skrátka neopakovateľný zážitok i keď som bol aj pri narodení staršej dcéry.......
.......odporúčam to každému.....

leva
10. máj 2007

Moj manzel bol tiez pri porode nasho syna,ale neviem si predstavit aby stal priamo v predu a vsetko vydel,myslim si ze natom nieje nic krasne ked pozera priamo na porod,ale klobuk dolu pred tebou ked si to tak zvladol.

golemocka
11. máj 2007

Ja mam tiez manzela pri porode, ale on je z tych, co mu len pohlad na ihly a krv nerobi dobre. Bojim sa ze to nezvladne a budu sa musiet venovat aj jemu. On vie ako mi zalezi na tom, aby tam bol, tak dufam, ze to zvladne. :((

veronika13
11. máj 2007

tiež som mala muža pri pôrode, no ale dopredu by som ho nepustila, ďakujem Bohu, že ani ja som si tam nevidela 😝 Tatarko, klobuk dolu, nie si náhodou zdravotník?
Ale inak je to super mať tam manžela, bez neho rodiť nepôjdem 😀

val01
11. máj 2007

Ahojte...moj manzel tiez chce byt pri porode, zle mu este nikdy nebolo takze bude to urcite v pohode...myslim si,ze je to velka opora,takze dufam,ze to obaja v pohode zvladneme 🙂

zuzka82
11. máj 2007

ahoj kocky,,tiez by som bola najradsej, keby bol manzel pri mne...
nakolko je zubar, myslim, zeby nemal odkvecnut.. 😀 😀 😀 no clovek nikdy nevie... 😀 😀

tribitka78
11. máj 2007

zuzka, závidím ti zubára manžela.... keby bol môj zubár, tak by som možno chodila na kontroly častejšie... 🙂

leva
11. máj 2007

Ahoj kocky,moj manzel nechcel ist k porodu,cele tehu som ho skusala prehovarat ale bal sa ze budu mat snim co robit.Nakoniec sme sa dohodli ze bude somnou pri kontrakciach a ked to zacne tak pojde von,no sestricka ho zastavila otazkou ze ci v tom najlepsom chce odist,urobilo aj vela to ze pocas kontrakcii sme sa v pohode rozpravali,kedze som mala epi.Zartoval s doktorom a sestrickami.Nakoniec povedal ze si to predstavoval uplne inak,ze tam bude kriku a krvi,sestricka mu na to ze ocinko pozerate vela filmov.Bol velmi stastny ze mohol tam bit snami.bol to prenho najkrajsi zazitok v zivote.Prajem vam vsetkym aby ste to co naj zvladli.

zuzka82
11. máj 2007

hehe, tribitka, ja sa bojim zubarov ako cert kriza... 😀 😀 😀

lubi13
11. máj 2007

ahojte kocky, aj moj manzel chce byt pri porode, aj ked iba pri hlave ( k noham by som ho ani pustila, to nemusim vidiet ani ja!) a som starsne rada, ze tam budeme spolu a hlavne ze male bude hned s oboma rodicmi. Boli sme sa pozriet spolu aj v nemocnici, kde budeme rodit a ked nam lekarka povedala, ze po porode, ked babetko umyju, odvazia, odmeraju a pod., tak ho v perinke donesie na porodnu salu uz hrdy ocino, tak vsetky jeho dovtedajsie pochybnosti zmizli a je pevne rozhodnuty, ze to si nemoze nechat ujst 😵

janula203
11. máj 2007

Lubi, lekari by ho ani nepustili k noham, to uz ked pride k porodu babatka, sestricka ho nasmeraje za tvoju hlavu..

Moj manzelik mi dost pomohol, nakolko som medzi kontrakciami tvrdo zaspala, tak ma chytal, aby som zo stola nespadla...bol skvely, zatial co ja som kricala, on ma upokojoval a prizvukoval mi, aby som dychala....ked si spomeniem, aky bol zufaly, ze ma to tak boli, a on mi nevie pomoct...obdivujem ho.Ked sa nam janka narodila, dali mi ju hned do narucia, a ked ju sli odvazit a pod. tak hrdy tato bol cely cas pri tom...mna zatial doktor zasival...potom prisiel aj s dcerkou nasou...bolo to super. A este mi pomahal tlacit si brucho, aby sa maternica vratila na svoje miesto. To bolo tiez dobre, lebo ja som nemala vobec silu.

Teraz cakame druhe babatko, a manzel bude so mnou znova.

Kazdemu vzdy odporucam, aby pri porode bol, ako muz, lebo je to neskutocna pommoc pre buducu mamicku. Uz len to staci, ze ju za ruku drzi.

gondola
14. máj 2007

Jo, jo, holky je to tak. Oni jsou nepostradatelní, hlavně když stěhujeme skříně. 😀 Ne teď vážně, můj muž zaboha nechtěl k porodu, omdlívá i když se řízne do prstu, ale když jsme přijeli do porodnice a on uviděl mé zoufalé psí oči (není to ani o strachu z porodu, o tom nemá člověk poprvé ani potuchy, jak hnusné to může být, ale spíš, že tam člověk bude sám na všechno), tak řekl, že tam zůstane na "začátek". Jasně, že to vydržel celé, byl mi opravdu ohromnou oporou. (také proto, že ten den bylo moc porodů a por. asistentky na nás neměly moc času). Myslím, že je dobře, že chlapi zažijí na "vlastní kůži", že to není jen tak, přivést na svět dítko. A hlavně to utužilo náš vztah, myslím, že na mě teď pohlíží jinak a já na něj také. Tím samozřejmě neodsuzuji muže co nejdou k porodu, určitě se váš vztah nezbortí, i tak vás určitě milují. Škoda, že můj muž neholduje PC, od "našeho" prvního porodu se z něj stal agitátor akce: "Každý chlap k porodu", moc se mu to líbilo, a za pár týdnů se moc těší až bude "rodit" naši dceru. (aspoň jeden z nás se těší) 😀 On by vám to asi napsal nejlépe, co cítil a cítí, ale musím napsat, že za těch 6 let přemluvil určitě 5 našich nerozhodných kamarádů. Holky, ať už vaše polovičky budou u vás či ne, přeju vám pohodový porod a krásné, zdravé mimi. 😀

tatarko
16. máj 2007

veronika13 • 1d • 11. máj 2007 o 09:28 tiež som mala muža pri pôrode, no ale dopredu by som ho nepustila, ďakujem Bohu, že ani ja som si tam nevidela Tatarko, klobuk dolu, nie si náhodou zdravotník?
Ale inak je to super mať tam manžela, bez neho rodiť nepôjdem

.....Veronika, nie som zdravotník a tak ako je je pekné byť v predu pred tým, tak aj potom a žena to tam má pekné stále.

milhaus
16. máj 2007

ja som chcela aby môj manžel bol pri pôrode, moc sa mu do toho nechcelo ale ho aj tak zmeškal, bol v nemecku a ja som začala rodiť o mesiac skorej, prišiel až ked mala mala dva tyzdne
prosila som ho aby prisiel skorej ale nie
odvtedy už to neni take ako kedysi medzi nami, nemôžem mu to odpustit
dceru ma rad ale i ja som ho potrebovala a vtedy asi najviac

maaja
16. máj 2007

milhaus, to je fakt zleee ...

j asom bola na tom skoro podobne ... ked uz som bola v termine, tiez sa chystal do zahranicia, hoci len tak ze rano tam a vecer spet, ale keby nebol so mnou, tiez by som neodpustila ... nakoniec v ten den ani nesiel a rodila som na druhy den a bol tam so mnou, co bolo super ...

andy.a
16. máj 2007

no,Tatarko.,neviem...síce žena,keď má tie najvačšie bolesti,asi jej je jedno,či jej medzi n ohami stoja okrem pôrodníka študenti,medici....občas aj upratovačka resp.sanitár sa tam mihnú...takže mať tam vlastného manžela -to je asi to najmenej zlé z toho,čo som vymenovala... 😉

vidím,že si z TN,tam ste aj rodili? a tam ti dovolili všetko čo píšeš?Neviem,ako si asistoval pri zašívaní...veď sutura epiziotomie je jednoduchý zákrok,to zvláda každý dr.sám,asi si iba podával inštrumenty... 🙂

keď si taký šikovný,mal by si si to vymeniť s nami ženami...my potom s radosťou pôjdeme k tvojmu pôrodu postaviť sa ti medzi nohy...

lejla77
16. máj 2007

no, tiez si neviem predstavit, ze by pri mne nebol - ked pojdem rodit. Ved je to aj jeho zodpovednost. Splodili sme ho obaja. 😔 A to si uz vobec neviem predstavit, ze by bol niekde uplne mimo SR alebo aj hocikde inde - ze by ma nechal samu doma. 😲

zuzka82
16. máj 2007

andy, za ten zaver mas bod.. 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre