Odmietnutie vyvolania pôrodu

blackchoco
4. feb 2015

Maminecky,
Osobna skusenost s vyvolavanim porodu, pripadne ste ho niektora odmietla s ohladom na dobru zdravotnu kondiciu babatka.

Prisla som pomerne neskoro na 2. tehu (az v druhom trimestri) a podla cyklu sa mi neda urcit presny datum porodu.

Ak sa porod nedostavi v priebehu niekolkych dni, malickemu chcu pomoct na svet lekari, male ma dostatok plod vody, prietoky su ok, vysledky z pasov su vporiadku. Ake su moje prava?

shmoulinka1
7. feb 2015

@martinka117 len podla NT ultrazvuku v 12. tyzdni sa da korigovat termin, ostatne ultrazvuky uz nic neriesia, jedno babo narastie do 2,5kg v termine a ine 4kg

charlie1980
7. feb 2015

@ivkadracova To ja som som pisala, ze som sa necitia dobre pri prenasani...zrazu som sa prestala citit tehotna, boleli ma vsetky kosti, az po posledny clanok v prstoch, ono to nebol opuch ruk, Ale bolest, ze rano som nimi ani nepohla, prestalo mi chutit jest, citila som proste tu patologiu v tele. K tomu pohyby boli stale lezernejsie, Co sa mohlo pripisat aj nedostatku miesta, no ja som chcela len a len rodit ! Ano, moje telo vnimam velmi citlivo. Viem o svojej ovulacii, ked som v klude a mam aj svojske chovanie 😀 (vdaka tomu som aj otehotnela na prvy sup) viem den pred menzesom, ze ho dostanem, nie kvoli bolesti, Ale kvoli teplote tela, tyzden po otehotneni som tusila, ze som tehotna no a pozitivna som sa namerala digi testom uz v 1.tt. Takze Ano! Niekto vnima svoje telo velmi citlivo, preto ja osobne som nechcela uz dlhsie prenasat, kedze som sa spoliehala na moje pocity.

ivkadracova
7. feb 2015

@charlie1980 to je perfektne, sme na tom dost podobne ; ) cely zivot viem kedy mam ovulaciu aj dva dni pred menzesom, aj to ze rodim, a taktiez mi nechutilo jest ked to uz zacalo kontrakciovat 🙂 myslim ze je nas takych viacej, a to je dobre.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre