Odpadnutie pri pôrode

evana11
10. nov 2015

Máte niektorá skúsenosti zo stratou vedomia pri pôrode? Stáva sa to často, ci už z vyčerpania alebo z iných dôvodov? Mne sa párkrát v živote stalo ze som stratila vedomie alebo mi prišlo náhle zle a strašne teplo bez nejakej zjavnej príčiny. Nemám problémy s tlakom ani nízky prach bolesti no predsa občas premyslam ci pôrod nebude príliš náročný pre moje telo alebo psychiku. Pokial mate nejaké skúsenosti, rady, názory ohľadne straty vedomia alebo trebárs aj bolesti hlavy a zatmenia pred očami počas pôrodu tak prispejte prosím 🙂

majulino
10. nov 2015

Nikdy som o tom nepocula. Ale na margo odpadnutia nemas nieco so stitnou zlazou? Ja som tiez obcas nazaciatku ked sa mi zacali problemy so stitnou zlazou som odpadla ale obe porody son zvladla vpohode

sue
10. nov 2015

@evana11 ja som ku koncu "zadriemávala od únavy" ...nie je sa čoho obávať 🙂
Pokiaľ budeš mať nemedikamentózny pôrod, oddychuj, keď si to telo bude žiadať 🙂
Vnímaj, cíť a pomáhaj bábätku 🙂 a teš sa!!!!! ;) závidím ti, že ťa čaká prvé zaplakanie bába a jeho prvý pohľad 😍

evana11
autor
10. nov 2015

@majulino jj mám problém so štítnou už od desiatich rokov takže to bude mať možno súvis, ale som liekoch a počas tehotenstva sú výsledky super.. Na pôrod sa tesim len z tohto mam kus obavy chcem ale čo nadprirodzenejsi tak snáď to bude OK 🙂

majulino
10. nov 2015

@evana11 drzim ti palce nech je vsetko ok

maminalenka
10. nov 2015

mne tesne pred porodom uz na porodnej sale prislo zle, na odpadnutie, zatmelo sa mi pred ocami...dali mi stiect do infuzie glukozu a bolo po probleme.

margarita
10. nov 2015

ja som niekedy zvykla odpadavat prvy den menzesu, aj som z toho mala triasky, krce, zatmievanie pred ocami. tlak mam tiez skor nizky, ale pri doterajsich 3 porodoch som teda neodpadavala....tam bolo adrenalinu a endorfinov tolkkkooooooo 😀 ze sa skratka odpadnut nedalo 😉
nebala by som sa tohoto.
jediny, kto pri prvom porode odpadol, bol moj drahy, to som nastastie este netlacila, ale len lezala na monitore, ale akonahle on odpadol vedla porodneho stola, okamzite sa mi zastavili vsetky rozbehnute kontrakcie 😎
nastastie to u neho bolo iba tym ze rano nejedol a malo pil, plus ten vzduch tam vydychany par hodin, skratka sebou sekol, ale kriesili ho, a poslali do bufetu kym porodim, nech si nieco zaje.
odvtedy na dalsie porody nosi preventivne pol litrovku Coly, a uz neodpadava 🙂

natalka13
10. nov 2015

Odpadla som pri porode niekolkokrat, prebrali ma a tlacila som dalej,nakoniec to bol kliestovy porod.

evana11
autor
10. nov 2015

@maminalenka u nás mi odporučili glukózovy drink takže beriem fľašu aj hroznový cukor to ma snáď da trosku dokopy keby bolo treba 🙂

titttike23
10. nov 2015

Odpadla som pocas porodu par krat, a nakonci zo mna malu vytlacili...proste som bola vycerpana aj dehydrovana...bola som na koncoch takze mi ju dali az par hodin po porode...rodila som vecer o 9:05 a dali mi ju cca rano o 5:30

monicm
10. nov 2015

Mne bývalo celé detsvo a vlastne takmer celý život zle, odpadávala som "kade som chodila" nikdy mi nič nezistili. Počas pôrodov sa mi to však nestalo, my máme povolené aj jesť aj piť, dokonca sestričky upozorňovali, aby som pila, takže.................. ale neboj, keby sa ti niečo také stalo, poradia si a dajú teba dokopy a postarajú sa o bábo.

slniecko77
10. nov 2015

kamaratka pri porode odpadla...dali jej kyslik, prebrali ju a tlacila dalej 🙂 dieta sa narodila uplne bez problemov, ziadny kliestovy porod ani epiziotomia.

mirkita
10. nov 2015

@evana11 ja som pri prvom odpadavala Len sa zacal,tak som si vypytala epidural a super,...pri druhom som chcela bez epi ale dali vyvolavacku tak som to nezvladala ale uz ked som vedela ze bude ale,vypytala som si kyslik,pomohol a potom epi zas

nadhja
13. apr 2017

ja som v 12tt a dnes som odpadla. moj lekar mi zistil, ze mam nejake zvysene hodnoty a ze by som mala ist na endokrinologiu. no nikdy som so stitnou zlazou problemy nemala. myslite, ze odpadnut som mohla aj z toho?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre