Potrebujem odporučenie od lekára na cisársky

kvikina087
16. nov 2017

Prosiiim tie ktore nevedia pomoct neodsudzujte ma. Mala som mat vybaveny cisarsky, no nakoniec lekar ktory mi mal dat odporucenie pre mojho porodnika odmietol. Som druhorodicka a viem na 100% ze dalsi porod nedam. Som psychicky na dne, pretoze som to riesila od zaciatku tehotenstva a teraz ked prislo do tuheho tak to padlo. Potrebujem len odporucenie na cisarsky od hociakeho lekara...psychiater, ortoped,ocny,kardiolog....
Prosim viete mi poradit kto by mi s tym pomohol?

lucinka981
23. nov 2017

@kvikina087 a co ist priamo za primarom a riesit to s nim? A nie s dr

slecnamarplova
24. nov 2017

@kvikina087 ti vravim ze chod rodit do topolcian, doktor hribik

bobulazelena
24. nov 2017

@kvikina087 neviem ake su rvoje financne moznosti, ale mna napada mpznost ist do sukromnej porrodnice.
Viem ze je sanatorium koch v BA a este aj nejake ine isto su.

uglybetty1234
24. nov 2017

@kvikina087 zacni revat a hystercit. A stoj si za svojim. Kludne nech si kazdy mysli aka si hysterka, stretnes ich raz v zivote na par dni, tak ich neries.

pininka
24. nov 2017

Myslim si tiez,ze si treba uvedomit, ze aa ti ide narodit dieta a tymto pristupom najviac skodis iba jemu. Moka sestra ai stale opakovala,ze ked porodila britney spiers, tak porodi aj ona. Kazdy porod je iny. Tiez ti odporucam cim skor navstivit psychologa, alebo vyhladat dulu, inak aj ta by ti mohla pomoct v komunikacii s personalom. Niekedy reaguju lekari lepsie na rodinu a hlavne na muza. Ja by som poslala manzela rovno za primarom a kaslala uz na toho doktora.

pieksamaki
24. nov 2017

@kvikina087
viem, ze ma uz neoslovujes na nazor....ale mozem sa este spytat,nie je ten strach sposobeny nejakym zazitkom z prveho porodu?

Ak ho este nemas spracovany,tak chod za psychiatrom na odporucenie na cisarsky,ak ti povie,ze mas mat odporucenie od gynekologa,tak povedz ze uz to nestihas,pripadne s primarom......Ako pise niekto hore.

Drzim palce.

lusy1507
24. nov 2017

@kvikina087 bola by si ochotna mat porod v bratislave?

kvikina087
autor
24. nov 2017

Ďakujem vam vsetkym ktore ste sa mi snazili pomoct, poradit. V pondelok mam dohodnute jedno stretnutie, tak snad to vide a snad do vtedy neporodim. 😉

lala123
24. nov 2017

@kvikina087 podla mna tá oblbuje, potrebuje byt kryty pred primárom. Veď stačí keď prídeš keď má tvoj pôrodník službu urobí ti sono on sám a zisti že máš napr. zle prietoky alebo veľa /malo plodovej vody alebo hocičo a si v termíne a hneď ti urobí sám sekciu lebo je to akútny stav.a nezabudni obálku lebo podľa mna to je celé v tomto prípade o tom . Najprv ti sľubuje sekciu a potom začne vymyslat.....

karmela
24. nov 2017

@kvikina087 skús to tak vyber si lekara v pôrodnici u ktorého by si chcela rodiť..Muž nech ide zanim a dá mu nejaké všimne a navrhne cisársky ..držím palce chápem že sa bojíš.

slecnamarplova
25. nov 2017

@kvikina087 drzim palce, kam nakoniec ides?

slavka030
25. nov 2017

@kvikina087 moja skúsenosť. I keď som mala papier od neurológa kvôli diagnóze že odporúča sekciu, nechali ma celý noc trápiť sa a čakali za primarom a ten ráno keď došiel zahlásil že žiadna sekcia. Podotýkam, neviem čo by robili keby to moja diagnóza skomplikovala. Nezodpovednosť podľa mňa. Len to tým chcem povedať, že nech donesieš akúkoľvek papier, ak primár rozhodne že prirodzene, nič s tým neurobis. Potom už len jediné s porodnikom že to urobí keď nebude primár a dá tam nejaké vážne dôvody tvojho zdr.stavu, ale tie zasa pôrodom nezmiznu hneď,čiže by si koledoval o pruser lekár.

alexandra206
25. nov 2017

Ja som napríklad ležala v nemocnici síce chlapček bol ritkou dolu ale pôrodník chcel čakať čo sa to nerozbehne ja som odmietla rodiť normálne a na druhý deň som mala cs

pieksamaki
25. nov 2017

@slavka030
ano,robia to casto a robia to kvoli zene a babatku,totiz kontrakcie,rozsirovanie panvy a vypudenie babatka ma svoju ulohu, nastartovava zakladne funkcie organizmu babatka....babatku sa spusti taky adrenalin ako najvacsiemu sportovcovi.
Ked to nie je cisto sekcia hned kvoli ohrozujucemu zivotu matky,tak vzdy nechavaju vytrapovat rodicky prave kvoli tomuto...
Tym nechcem povedat, ze ked je sc ze to je presny opak.....

slavka030
25. nov 2017

@pieksamaki ja rozumiem. Ibaže neviem ako by reagovali konkrétni lekári počas pôrodu, keby som dostala záchvat. Ani si to nechcem predstaviť... druhý som mala akútnu sekciu, a úprimne bolo to horšie ako prirodzený... Ja som len chcela poukázať na to, že môžeš im doniesť čo chceš, aký papier chceš, aj tak v konečnom dôsledku rozhodujú oni.... za mňa pri priaznivom zdravotnom stave určite prirodzený... strach väčší som mala zo sekcie ktors prisla z minúty na minútu...

blableblu
6. mar 2019

@danusskaaa môžem sa opýtať ,že to ste išli za tým primátom pôrodnice osobné si ziadankou alebo ako ste sa k nemu dostali a v akom tt

danusskaaa
6. mar 2019

Ja som mala ortopedicku idikaciu na vedenie pôrodu sekciou. Keď som bola na pasoch, tak tam bol primár gynekologie a hodili sme reč, keďže odporúčanie na pôrod bol už v 34 tyzdni. On ma poslal konzultovať môj zdravotný stav ku primarovi ortopedie, ktorý sa v správe vyjadril čo a ako. Našťastie sme do dali do 38tyzdna s brutálnym bolesťami ale dali sme...

blableblu
29. mar 2019

@danusskaaa aha lebo moja gynekologická vravela ze mi dá nejakú žiadanku a s tou pôjdem na neurochirurgiu pre to odporúčanie ale kam to potom zaniesť za kým s tým ísť to už nevravela rada by som robila normálne ale som opetovana na krcnu chrbticu a mam aj kríze chytené platničky poposuvane tak ten co ma operoval vravel ze v žiadnom prípade nedoporučuje

danusskaaa
29. mar 2019

@blableblu treba si ísť do pôrodnice vybaviť termín sekcie (planovanu sekciu robia cca 2tyzdne skôr ako je termín porodu) a tam doniest vsetky papiere a odporúčania, ak sa im niečo nebude pozdavat tak konzultácia s primarom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre