Operácia očí laserom. Ako sa rodí?

adulik16
21. mar 2008

Ahojte,sice mam este cas premyslat nad porodom, ale dost ma zaujima, ako ste rodili tie, ktore ste mali operaciu oci laserom?Ja som ju podstupila pred par rokmi + dve korekcie. Niekde som citala, ze sa neodporuca rodit normalne.

stankatt
22. mar 2008

Ahoj adulik, ja som ju podstupila pred rokom a vobec ma nic take nenapadlo- ze by som nemala rodit normalne. Som o tom este nepocula... Ale ak ma niekto nejake info, potesi..

lencici
22. mar 2008

Tak ja som ju podstúpila asi pred 7 rokmi robili mi cisársky ale nie kôli očiam. Takže to asi nema s pôrodom nič spoločné.

andreafa
22. mar 2008

ja pred 6 rokmi a rodila som cisarskym kvoli tomu. potrebovala som 2 odporucania od nezavislych ociarov. vacsinou teraz robia cisarak po operacii oci. ale ak chces irodit normalne, tak to doktorovi radsej nehovor 😉 ja som povedala a potom som ho uz nevedela presvedcit, ze chcem ist normalne...

lulu77
23. mar 2008

ja som bola na oparacii minuly rok, a teraz ked som tehu, tak moj gyndos hned povedal, ze to bude na cisarsky, uz si to aj zapisal. Trosku ma to prekvapilo, ale co uz nespravim pre babo 😉

masinka
23. mar 2008

ja som mala operaciu pred troma rokmi, rodila som cisarskym ,ale kvoli omotanej pupocnej snure
kedze som pocas tehu nenosila okuliare, nikoho ani nenapadlo povedat mi ze by som si mala dat pred porodom vysetrit oci a teraz ked to tu citam tak som normalne rada ze som mala ten cisarsky
teraz planujeme dalsie babo a pred porodom asi radsej nejakych ociarov obeham
inac mi to pride dost nefer ze ma pred operaciou neinformovali ze som mlada a pravdepodobne budem mat este deti a ze teda ak chcem rodit normalne, mam radsej s tou operaciou pockat....no ale kseft je kseft

tara33
26. mar 2008

ahojte, ja som bola na laserovej operacii pre 9 rokmi a podla vyjadrenia ocneho lekara v pohode mozem rodit normalne 🙂

tilly
26. mar 2008

ja som mala 4 roky po operácii a bola by som rodila normálne, keby neboli iné okolnosti...

treba ísť k očnej, tá by mala dať vyjadrenie, či môžeš rodiť normálne a to by si mala mať niekde pri tehotenskej knižke... odo mňa to pri pôrode žiadali, inak by mi hneď robiĺi cisárksky 😉

adikamajko
26. mar 2008

ahojte. mna to zaujimalo tiez. kedze som pocula ten nazor, ze po operacii je nutny cisarsky. bola som za ocnou lekarkou, a ta mi povedala, ze to nie je pravda. a ani ziadne odporucanie mi nedala.

cat
26. mar 2008

mne povedali jasne v ocnom centre kde mi robili laserovku, ze to nie je prekazka spontanneho porodu, operuje sa len rohovka a pri porode je najvacsi napor, tlak na sietnicu, ta sa moze odlupit, ak maju baby prilis silne dioptrie. U mna bola indikacia degenerativne ochorenie sietnice. Radsej si necham rozrezat brucho ako prist o zrak. 😔
Ale co sa tej laserovky tyka, vsimla som s,i ze co doktor, to iny nazor.

anamor
26. mar 2008

ja som tiez pocula ze po laseri treba rodit cisarskym, vraj kvoli ocnemu tlaku. A inak je to asi ako vsetko, nazory sa roznia. Nosim sosovky, tak tiez nikto o mne nevie, ze som takmer slepa 😉 ale ak nenastanu ine okolnosti pojdem rodit normalne.

zuzula20
27. mar 2008

Ahojte, aj ja som bola tak pred 2 rokmi na tejto operacii a vtedy som sa na to pytala a ociarka mi povedala, ze to nemusi byt indikacia na cisarsky, ale zavisi to aj od vysky dioptrii, ktore predtym boli. Ale poznam kocky ktore boli na tomto zakroku a rodili spontanne. Asi vela zavisi aj od nazorov jednotliv. ociarov. Jeden povie tak, druhy inak 😖

jacka
27. mar 2008

No mne to robili asi pred 10 rokmi a rodila som spontáne a nemám žiadne problémy.Mne očiarka povedala,že to nemá velký vplyp.Presne ako píše Zuzula,záleží od výšky dioptrii.

stankatt
7. apr 2008

ahojte kocky, tak ja som sa na to pytala doktora, a nevedel sa priamo vyjadrit. Tak mi dal papier a idem poziadat o vyjadrenie lekara, ktory ma pred rokom operoval. Som objednana na 21/4/08 tak potom vam dam vediet.

lily80
8. apr 2008

Ja som bola na laseri pred cca 6 rokmi a tiež som sa dopočula, že nebudem môcť rodiť normálne a tak som tam zavolala a povedali mi, že moja operácia očí nemá žiaden vplyv na spôsob pôrodu. Nevidela som do diaľky a dioptrie som mala 3 a 3,5. Je však možné, že pri iných korekciách očí to nejaký vplyv na spôsob pôrodu môže mať. Myslím, že najlepšie je spýtať sa tam kde operácia bola robená.

lily80
8. apr 2008

Práve som si pre istotu zavolala do ambulancie kde mi korekciu laserom robili . Uistili ma, že moja operácia očí, nakoľko prebehla len na povrchu oka nemá nijaký vplyv na druh pôrodu. Iba ak by korekcia prebehla na sietnici a to by ma lekár upozornil.

mirica
8. apr 2008

ja som sa na to informovala , keď som toto počula - ja nemám operáciu ale mám dioptrie -10 na oboch očiach .
povedala mi doktorka , že v každom prípade treba ísť na vyšetrenie k očnému , lebo samotné dioptrie alebo operácia nie je dôvod na rodenie cisárskym , ale problém sú možné vedlajšie problémy ako tlak, jazvy na pozadí očí atď......no môj názor je taký , že radšej absolvovať jednu kontrolu , než prísť o zrak ......ja mám v rodine prípad keď prišla o zrak po banálnej operácii , len preto že sa sa zanedbala kontrola (zo strany lekára) - no a potom po viac ako 10 ďaľších operáciách sa aj tak to jedno oko zachrániť nepodarilo ( nebolo to pri pôrode , ale komplikácie môžu nastať pri čomkoľvek - netreba to podceňovať)

bammbi
21. apr 2008

Ahojte, ja som bola na laserovej operacii oci pred troma rokmi (kratkozrakost -4.5 dioptrie) Momentalne koncim piaty mesiac tehotenstva, akurat som absolvovala komplexne ocne vysetrenie a kedze je vsetko v poriadku, dostala som potvrdenie od ocneho lekara, ze mozem rodit normalne a nie je potrebny cisarsky rez...
Ked som to konzultovala s gynekologom este pred tymto vysetrenim, tiez sa vyjadril, ze kedze su odvtedy 3 roky a nemam ziadne komplikacie, nie je dovod na cisarsky... Kedze vsetko je individualne, kazdemu by som po takejto operacii odporucala navstevu ocneho pred porodom ( aspon na vysetrenie ocneho tlaku...)

mechurik
22. apr 2008

baby, nevolajte normalnym porodom iba cez vaginu, normalny porod je aj cisarsky rez, co je cisarsky rez mimozemska zalezitost?

stankatt
22. apr 2008

babenkz aj ja som bola vcera u ocneho, tam kde mi pred rokom robili operaciu. Vsetko je v poriadku, z tohto hladiska nie je dovod na cisarsky. Ale je dobre to konzultovat s ocnym.

danuska24
23. apr 2008

ja som bola na operaciu 01/2005, hovorila som to porodnikovi a on zavolal ocnemu kt. ma operoval . nakoniec som rodila na sekciu, ale nie kvoli ociam.

kaja666
25. apr 2008

Mne oči operovali pred rokom a teraz v auguste mám ísť rodiť, očná mi povedala, že nevidí dôvod na cisársky, ale nakoniec sa mu asi nevyhnem, ale nie kvôli očiam, ale mám nízko placentu.

mechurik
25. apr 2008

ja mam operaciu oci pred 4 mi rokmi, z -5 dioptrii, a nejde o to, co bolo, ale aky ma zenska ocny tlak vnutorny v case tehotenstva, lebo ten ocny tlak moze byt kazdy rok uplne iny.

emjee
12. nov 2008

sika1 • 2d, 20tt • Dnes o 09:19
Ahojte,
za chvíľu bude rok, čo mám po úspešnej laserovej operácii očí (krátkozrakosť - z
3 dioptrií mám teraz 0)... kdesi som počula, že po pôrode sa znova ten zrak zhorší a komplikácie môžu robiť aj jazvy na očiach po týchto operáciách. Vie mi niekto k tomu niečo bližšie povedať? Je to naozaj pravda? Rodila už niektorá po laserovke? Aj ste to spomenuli pôrodníkovi?

michaelka • 30tt • Dnes o 10:06
Ahoj, ja mam po laserovke 4 roky - tiez kratkozrakost a az z 8 dioptrii na 0. Samozrejme som to povedala svojmu porodnikovi a ten ma poslal k ocnej, ktora skonstatovala ze jazvy mam krasne zrastene a niet sa coho bat.
Idem sa ale objednat na kontrolu tam kde mi tu operaciu robili.

zuzula20
6. dec 2008

Ahojte, tak ja som po laser. oper. 3 roky a rodila som pred dvomi mes. spontanne. Mam super ocnu lekarku, ktora viac-menej nechavala rozhodnutie ako chcem rodit na mne. Ja som chcela spontanne, vsetko prebiehalo bez komplikacii, porodnik o tom vedel, upozornoval ma ze nemam v druhej dobe porodnej velmi tlacit, ze mi pomozu sestricky, ale malu som si vytlacila sama a zatial teda este vidim 😀

erikasadek
8. dec 2008

ahojte ja mam otazku a nezhorsil sa vam zrak, !!!!pretoze mne, neodporucila lekarka, ak chcem mat znova dieta, aby som pockala, vraj sa normalne moze zhorsit po porode zrak, osobne kazdym tehotenstvom sa mi vzdy zmenil zrak.... 😉

dajte vediet budem len rada... dakujem vopred... 😉

adulik16
autor
9. dec 2008

Ahoj erikasadek, operovane oci mam niekolko rokov, rodila som sice cisarskym, ale nie koli ociam. Zrak sa mi nezhorsil.

erikasadek
9. dec 2008

adulik dakujem, no nemusi to byt samotnym porodom, ale len tehotenstvo sposobuje , zlepsenie alebo , zhorsenie zraku, u mna sa vzdy zhorsil, pocas tehotenstva, tak mozno preto mi ho neodporuca...

ale dakujem.... 😉

stellamiapiccola
19. dec 2008

adulik16

ja máma operovane v roku 2000 lasikom a mam aj druhe operovane ale cataracta comlicata
úrčite záleží aký máš problém s očami je dobre sa dať vyšetriť a nech ti poradí odborník ja 100% rodím cisarom lebo oči mam len jedny ,ale pokioal si mala len z operovane dioptrie asi nemáš problem

iris12345
19. dec 2008

ja som absolvovala laser pred 6 timy rokmi. Pisala som si mail do ocneho centra, kde mi robili zakrok a odpisali mi, ze to nema vplyv na spontanny porod, ale nech idem k obvodnemu ocnemu lekarovi skontrolovat , tak som aj urobila a ocny tlak mam v poriadku, mozem rodit normalne ( o tri tyzdne), len keby bolo babo vacsie ako 4 kg, tak uz doporucila cisarsky

emjee
5. jan 2009

petra1985 • 29tt • Dnes o 14:37
Ahojte.. chcem sa opytat podstupila som operaciu oci laserom a mam ist k ocnej co mi odporuci ci normalny porod alebo cisarsky.. mate niektora s tymto skusenosti? Co vam skor lekar odporucil?

michaelka • 38tt • Dnes o 14:53
Petra chod k ocnej alebo este lepsie daj sa prezriet tam kde ta operovali a oni ti napisu papier ako mozes rodit.
Mne operovali oci pred 4 rokmi z -8 dioptrie a kludne mozem rodit prirodzene.

petra1985 • 29tt • Dnes o 14:59
no len mne operovali oci pred rokom..rok tomu bude pred porodom tak neviem.. ale hej ja pojdem ved ma aj lekar poslal len som sa tak preventivne pytala.. jedna slecna vraj to mala istejsie ked isla na cisarsky.. no uvidime..ale ke dmi to ma pohorsit este viac tak urcite radsej cisarsky..

danuska24 • 1d • Dnes o 16:59
ja som mala operovane oci cca 2 roky pred porodom, rodila som sice cisarskym ale nie kvoli ociam. dr. som vravela ze som mala operovane oci a volal potom ocnemu tak vravel ze v pohode.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre