Orgazmus pri pôrode. Realita alebo mýtus?

amadora
7. nov 2009

Nedávno som sa dobre pobavila na tom ako sa sused pýtal svojej manželky po pôrode či pri tom nemala orgazmus, lebo že čítal niekde že niektoré ženy to majú 😀 Osobne si myslím že je to len mýtus ale tak ma napadlo založiť túto tému či sa tu nenájde dáka žena čo tú skúsenosť naozaj mala 😀

mywiel
8. nov 2009

Zitaje da sa to tak ze kontrakcie su také silné ze sa inac neda len tlacit, ale boli slabé na to aby otvarali dostatocne krcok, tak sa to da a proste malina to nie je. To ti teda zavidim, ze si rodila na 4 zatlacenia. Na CS bolo neskoro mala bola uz velmi nizko v porodnych cestach a velmi vysoko na to aby ju mohli vytiahnut, mala som anjelov straznych pri sebe, ze vsetko dobre dopadlo. 😉

mywiel
8. nov 2009

Proste skus zakazat telu netlacit, ked to inac nejde...robila som co som mohla ale proste 18 hodin som sa trapila kazdé tri minuty, ale uz je vsetko zabudnuté a nelutujem, hlavne ze sme obe ok. 🙂

amadora
autor
8. nov 2009

Tie silné kotrakcie čo ťa nútia tlačiť som mala asi pol hodinu (odhadom - možno to bolo viac) predtým ako som išla tlačiť ozaj a to ti teda nezávidím mať ich 18 hodín, ja som z nich bola zúfalá, sestrička po mne kričala aby som to rozdýchala, že tlačiť ešte nesmiem lebo sa dotrhám, no hrôza 😝

etnicka
8. nov 2009

zitaje ten orgazmus prisiel myslim ked mi praskla voda, to som uz tlacila, ale maly sa narodil asi az po 4 hodinach odvtedy.

mywiel, tak to som mala ine ako Ty, ja uz som bola otvorena maximalne a mala som tlacit, aj som tlacila ale nejak neefektivne, maly bol stale na tom istom mieste a tak to bolo tych 5 hodin, az som ho na koniec ani neviem ako vytlacila 😅

zuzka1.
8. nov 2009

uz aspon viem úreco som z toho mala nenormalnu raqdost, zazitok, pozitok a podobne.
vypustenie plodovej vody, vytlacenie hlavicky a telicka nasledne boli pre mna 3 ulavy neopisatelneho charakteru.
ci orgazmus neviem, ale porod bol perfektny. 16 hodin bolesti sa 10 minutam tlacenia vyrovnali.

etnicka
9. nov 2009

zuzka a kde si rodila?

maznacik007
9. nov 2009

ja som tiez mala velm dobry porod... po 4 hodinach chodenia a skakania na fit lopte... som vyliezla na stol a pripravili ma a na 3 zatlacenie bola mala vonku.. bolo to super... stacilo len byt v klude a spolupracovat so svojim telom a lekarom.. kt. prisiel uz len na finale.. to predtym sme zvladli s manzelom sami...
😉

mywiel
9. nov 2009

Maznacik tak to by som ja rodila kazdy rok... 😅 😀 😀 😉 a mala aspon 4 deti 🙂

dididi30
9. nov 2009

maznacik super, ja som rodila synka tiez velmi rychlo a pohodovo 😵 do dvoch hodin od prvych bolesti 🙂 a to mi lekarka vravela,ze to je na dlho 🙄 prisla som otvorena na 3 a do hodky na 9 😕 bolesti boli akurat, ani som nemala epi 😎, ani nastrihnuta ani sita 😎 tak tomu ja hovorim vegetacky porod 😀

helenkasabinka
9. nov 2009

ty kokso zaujimava tema...ja ako prvorodicka som 3 hodiny mala slabe kontrakcie a to mi dali vyvolavacku,kludne som sa prechadzala po vzdycharni ked sa mi uz pomaly aj hlavicka tlacila von....vtedy ma doki pozrel ked som uz mala tlaky a dali ma na porodnu salu a po 30 min.tlacenia sa mala narodila.......to bol teda perfektny pocit ked uz mala vyzblnkla von.......ale teda orgazmus som rozhodne pritom nemala 🙄 😅

zuzka1.
9. nov 2009

etnicka v Zlatych Moravciach, zial uz je porodnica aj gynekologia zatovrena. ja som pocas tych 16 hodin chodila, skakala , sprchovala sa, lezala na masaznej posteli a kecala s pododnou asistentkou, ktora mala nocnu. 😀

etnicka
9. nov 2009

kocky, tak to je super, citat o takych pohodovych porodoch 😀

maznacik007
9. nov 2009

no ja som mala stastie ze som rodila v noci zo soboty na nedelu a bol klud a nikto sa do nas nestaral... lekar bol mimo a porodne tym som dala prezenty /kava bonbo/ a dali nam pokoj.. 😀 a potom ked sme uz isli tlacit tak vedla bola jedna pani ta prisla z horneho poschodia a mala problemy tak vsetci behali okolo nej.. a ja som bola len s muzom a jednou asistentkou.. lekar prisiel len zachytit babo.. a zasit ten jeden ci dva stehy..

ono pokial je vsetko ok.. tak je najlepsie ked sa moc do porodu nezasahuje.. no nie.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre