Otec pri cisárskom reze

hanus177
25. aug 2009

Ahojte,
moj manžel chce byť prítomní pri pôrode. Avšak žiaľ kvôli operácii chrbtice, musíme podstúpiť cisársky rez. Môže byť prítomní???
Dakujem za odpovede

martulikk
25. aug 2009

Ahoj, na toto se budeš muset zeptat přímo v porodnici, kde budeš rodit, protože všude je to jiné. Myslím ale, že když bys měla celkovou anestezii, tak ho tam nepustí snad nikde... Já sama měla epidurál u sekce a moc doporučuju! Malou jsem viděla hned jak mi ji vyndali z bříška, byl to nádherný pocit! A taky jsem si ji díky tomu i poznala, že mi ji nevyměnili 😀 Třeba u nás v porodnici není možná přítomnost otce u sekce, ale měla jsem štěstí, že je manža lékařem u nás v nemocnici, takže mi to prošlo... 😅 Ale byla jsem ráda, že mě tam podržel a mohli jsme spolu přivítat naši holčičku. 🙂

stylly
25. aug 2009

NE....u císaře být otec přítomen neůže,..jedná se o operativní zákrok!!!! 😉

martulikk
25. aug 2009

stylly: ano, jedná se o operativní zákrok, přesto v některých porodnicích to možné skutečně je 😉
hanus: mrkni se do diskze: Porod a najdi si téma: Císařský řez... tam jsme to hodně rozebírali a také mnohé další 😉

kvetinecka
25. aug 2009

Může 😵, pokud nejsi v celkové narkóze... 😉

monika131
25. aug 2009

ja si tiež myslím že môže, ale iba vtedy, ak nie si v celkovej narkóze a určite nebude môcť pozerať priamo na to, ako ti budú rezať bruško.
No treba sa na to opýtať. 🙂

hanus177
autor
25. aug 2009

Ďakujem, ešte nie som na 100% presvedčená, kde budem rodiť. Zdá sa mi to ešte skoro, aj keď už čoraz častejšie nad tým premýšlam. Skúsim si telefonicky obtelefonovať blízke pôrodnice. Ale chcela by som aby otecko bol pri nás. Dúfam, že ak by som aj bola v celkovej narkóze, tak mu aspoň babo ukážu (možno ho uvidí ako prvý ☹
Len si želáme aby bolo v poriadku.

monika131
25. aug 2009

hanus - všetko bude v poriadku, neboj. A aj keby manžel nebol priamo na sále, určite bude prvý, ktorému vaše bábo ukážu. Držím palčeky. 🙂

wacinka
25. aug 2009

ahoj tak u nás může být otec přítomen při císařském řezu i když jste v úplné anestezii. Záleží na lékařích a záleží na nemocnici. U nás to jde. Švagrová měla obě děti císařem a u obou měla manžela a to starí dítě má 10 let.

atrami
25. aug 2009

Záleží na nemocnici.
MM nemohol byť ani pri jednom, mám za sebou 3. Celé to trvalo max. 20 minút. Može byť na chodbe a malé uvidí hneď ako ho donesú zo sály.
Viem, že v ČR je to bežné, ale na Slovensku nie.

evuliki
25. aug 2009

Ahoj,tak ja som mala cisar v celkovej narkoze a nebol mi pri nom manzel,ale svokra 😉 Pretoze manzel by ten pohlad asi nezvladol a nakolko svokra je tiez lekarka,tak jej bez problemov dovolili byt pri tom.Takze ak ma muz zdravotnicke vzdelanie,alebo mate znameho lekara,co ta bude "rodit",urcite mu to povolia 😉

brisalek
25. aug 2009

Jak uz tady padlo nekolikrat, nekde to dovoli jinde ne. Ja jsem rodila se spinalni anestezii a manzel u toho mohl byt a bylo skvele, ze tam byl. Mooc doporzcuji.

habibi78
25. aug 2009

nas otecko pri cisaraku bol prítomný...... a to som bola v celkovej narkoze.....
vsetko je to vec prístupu personálu...a podotýkam,ziadne uplatky kvôli tomu neboli, ani by na to nebol cas, kedze som rodila necakane a apredcasne.... 😉

kalifa28
5. aug 2012

Aohjte, neviete ako je to s pritomnostou otecka pri sekcii v Nitre?

lucijag
5. aug 2012

pokial viem nie je to mozne jedine po znamosti mozno no tiez som mala sc a neodporucili mi to koli zaneseniu moznej infekcie 🙂

renata5
5. aug 2012

nie

kalifa28
5. aug 2012

@renata5 pozerám, že si z Bardejova, určite vieš že v nitre nesmie byt otecko?

renata5
5. aug 2012

@kalifa28 to nie myslela som ze pri mne ocino nebol

domak2
5. aug 2012

ja som rodila v UK a tam, a nikto sa ani nepytal (alebo si to nepamatam 😀 ) dali mu plast a ostatne ochranne pomocky a davaj, neviem si predstavit, ze by tam nebol, bolo to dost stresujuce a aspon som mala koho drzat za ruku 🙂

zalaretti
7. aug 2012

Ano, může být přítomný 🙂

pepibubu
14. aug 2012

Jak kde. Za mně: Rodila jsem u Apolináře. U Pepy jsem byla jen v epidurálu, byl u toho, u Martina se epi nepovedl, musela jsem do celkové, tak Honzu vyhodili za dveře, a jak Martínka vytáhli, hned si ho pomazlil.

mufinka26
14. aug 2012

já rodila v Motole a tam být tatínek mohl, ta takovým sklem, ale všechno viděl 😀 malýho nejdřív daly mě a pak když ho šly vážit a měřit, tak ho šouply pochovat tatínkovi 😀 když mě zašily mohl zamnou manžel přijít 😀

anika11
14. aug 2012

pokial viem,tak u nas nemoze..

dm1
14. aug 2012

u nas nemohol ale dvere boli otvorene na salu a videla som ho tam pobehovat 😅 . potom sam maleho podpisal, bol pri vazeni a merani

perzefona
19. aug 2013

Ved nech sa pozrie len na babo ked ho vyberu... K novorodencom....Tam ho pustia... na co na sal??? sa chce pozerat ako ti rozrezavaju brucho???? Este im tam odpadne a budu musiet riesit este aj jeho...

matulinuska
19. aug 2013

Na Antolskej nie je povolene mat sprievodnu osobu pri porode, no moze cakat na chodbe a akonahle sa babatko narodi moze byt pri vazeni a merani aj si pofotit...ale priamo na sale vobec nehrozi

maminab
20. aug 2013

Na sále určite nebude môcť byť, ale v blízkosti, za sklom, na chodbe bude. Potom si dieťa môže odfotiť!!! 🙂 Aj ja som zvedavá ako to presne prebieha!!! Rodím sekciou v Ružinove! Má niekto konkrétne s touto pôrodnicou skúsenosti??

bucino
20. aug 2013

Ak je manžel fanúšikom rezania a krvi,tak odporúčam...

zaza218
20. aug 2013

nemoze byt pri sekcii

brumka
20. aug 2013

jasom rodila 2x dsekciou, neplanovane v narkoze a planovane v spinaly, otca som mala 2x zaplateneho ku porodu ale nedovolili mu ist na salu, okienko z kade by sledoval nemaju alebo som nevidela, moho l byt so mnou len pred prevezenim na operacku a potom pri prevoze na jis

terap
20. aug 2013

Já jsem rodila v Ostravě - kdyby chtěl být se mnou na sále, tak může. Ovšem byl se mnou celou dobu před tím- po převozu na sál trvalo asi 10minut a syn byl venku- mě pak ještě 20minut zašívali a manžel byl okamžitě u syna a držel ho, než mě došili a převezli na pooperační. na tom sále by byl asi k ničemu, byla jsem raději, že je u syna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre