Otecko pri pôrode

tatianka79
19. sep 2012

planujete mat otecka pri porode??? nebojite sa, ze to ovplyvni vas sexualny zivot (na nete su zaujimave clanky..niektore az strasidelne, ale vacsina hovori ze je to pozitivne pre vsetkych, ale ak to nevyjde, moze to aj rozvratit vztah)...

zigzag
19. sep 2012

@tatianka79 ja som muza mala pri porode, a niako nam to vztah nerozvratilo, skor ho posilnilo,a jeho pritomnost mi velmi pomohla, chap ti sedi za hlavou, nic take co by ho mohlo neako sexualne flustrovat nevidi 😉

tatianka79
autor
19. sep 2012

Dakujem 🙂 Ja manzela pri porode velmi chcem, netlacim na neho....a zatial to vyzera tak ze by aj rad isiel (hoci na zaciatku o tom nechcel ani pocut), tak uvidime...

kika1111
19. sep 2012

môj videl samú krv a sa čudujem, že vydržal až do konca... a prvé týždne mal fakt traumu z toho..na jednej strane bol hrdý na to, že mi pomohol, ale na druhej strane ho to dosť poznačilo aj v negatívnom zmysle...ak by sa to dalo vrátiť, tak by som bola zásadne proti tomu aby tam so mnou bol..

sorciera24
19. sep 2012

@tatianka79 ja som manzela pri porode nemala, presne kvoli tvojim podobnym pocitom.....ja som ho do nicoho nutit nechcela........a na druhej strane, som chcela taku zensku zalezitost zvladnut sama;) my sme sa na tom zhodli obaja...popravde, asi by som mala nervy nielen zo seba, ale este aj z neho 😀 a u neho to bol tiez vydych, ked sme sa tak dohodli........to musite vy vediet, ako to chcete......(ale poznam aj takych, kt. sex. zivot to poznacilo,....ze sa chlap nechcel zeny po tom ani dotknut 😒 ).....takze u nas je vsetko vlastne ok 🙂

moni244
19. sep 2012

u nás mi priateľ rovno oznámil, že pri pôrode nechce byť, som bola rada, lebo ho tam nechcem. 😵 aspoň nemusím vymýšľať, ako mu to citlivo povedať, sám sa tak rozhodol

zuzi79
19. sep 2012

mne môj manžel pri pôrode veľmi pomohol, pomáhal mi prakticky namiesto sestričiek, dával na mňa pozor celú noc, a nijako nám to negatívne sex. život neovplyvnilo.

zigzag
19. sep 2012

@tatianka79 presne ako moj,,, navyse jeho este mama odhovarala, ona bola porodna asistentka, stara garda, a co sa tyka sexu, tak je vsetko ako bolo pred porodom, az na to,ze od porodu sme sa nevyspali a niekedy radsej ako sex zaspime 😀 ja som mojeho tiez nenutila, vsetko neako prirodzene bolo, a moj osobny nazor je,ze chlap by tam mal byt, aby videl, kolko sa zena natrapi,kym mu na svet prinesie dieta, ze nie je to len tak,,,,, a navyse nas sa narodil presne na jeho narodeniny, a porod bol prorodzeny a spontanny..... takze pri tom musel byt 😀

dazdovka
19. sep 2012

@tatianka79 moj muz bol pri porode a bol mi velkou oporou, vsetkym kamaratom vraj vravel, ze to treba zazit, ze je to krasne 🙂 Ked som sa ho pytala, akoto ze niektori muzi maju traumu a odmietaju sexualne dalej zit so svojou zenou, tak hovori, ze muz by mal mat najprv za sebou zazitok slovenskej zabijacky a zvladne v pohode. A ked nie to, tak aspon vlastnorucne zabit sliepku, alebo kapra ;) tolkp slovo muzie 🙂

andys11
19. sep 2012

to, ze pri porode bol moj muz bol neskutocne krasny zazitok, trapili sme sa tam vlastne spolu a ked tesne po mi cely roztraseny, zaslzeny hovoril, ze je na mna strasne pysny a mala je prekrasna... ach jaj, bolo to proste super. a som aj na nho hrda, ze tam od zaciatku chcel byt, ze to bral ako nasu spolocnu zalezitost a ziadne zenske veci a podobne. ved dieta je nase spolocne, tak sme to aj spolu dotiahli do konca. odporucam urcite. a nas intimny zivot to nepoznacilo nijako.

snopkulka
19. sep 2012

Ja som rozhodne ZA 😉 môj manžel bol nielenže so mnou počas celej doby - predpôrodnej, pôrodnej, popôrodnej, popopôrodnej... 😀 ale dokonca hladkal malému vlásky na hlavičke, keď bol na pol ceste von 😕 😅 skoro som odpadla, keď sa pôrodná asistentka spýtala, či chce vidieť aké má bábätko vlásky a on bez zaváhania "Jasnéééé" 🙂 A vôbec nijako ho to nepoznačilo 😉 Nečítala som všetky príspevky kočiek, čo ti písali, ale myslím, že chlapi sú potom neskutočne pozorní, možno viac ako by boli, ak by pri pôrode "neasistovali" 😉 Videl čo som si musela odtrpieť - pôrod prirodzene a bez epidurálky, nástrih, zošívanie... skrátka, zistil, že to nie je med lízať 😀

zigzag
19. sep 2012

@snopkulka no moj to mal jednoduhsie, nemali sme nastrih ani sitie, ale dodnes spomina meduzu 😀 placentu teda, 😀 na tu nebol pripraveny, aj na kurze vraveli,ze dieta sa narodi, ale placentu asi prepocul 😀 vtipny zazitok nakonec :D ...ze meduza :D, male sme krasny porod, uzasny zazitok, a pomohlo mi ze tam so mnou bol, hoci som sama nevedela, ako sa sama zachovam, ci nebudem hystercit, ale tym,ze tam so mnou bol, mala som pocit istoty... ved vies 😉

snopkulka
19. sep 2012

@zigzag že medúúúúza, dobreeeeee 😀 😀 😀
tiež som ho vnímala ako veľkú oporu, ku koncu som dokonca myslela, že by radšej rodil miesto mňa, bola som na smrť unavená 😀 Samčo síce prišil na svet o 6 hodín (čas od prvej kontrakcie po narodenie), ale... mamina s tatinom, hokejoví fanúšikovia, pozerali do noci NHL-ku, inak CHára dal vtedy hatrick (ak som to dobre napísala 😀 ) a keď som sa rozhodla, že polomŕtva od únavy idem spať, malý sa rozhodol, že Ne-E, ide sa do pôrodnice 😀 Na predpôrodnom kurze sme neboli, tak sme išli informovaní len na základe internetu, google to istí 😀 ale myslím, že chudátko, nemal tušenie do čoho ide 😀

mirusska85
19. sep 2012

tak moj mm najprv pri porode byt nechcel, ale nakoniec bol 😉 rozhodol sa na poslednu chvilu, uz ked ma brali na porodnu salu...stal za mnou a drzal ma za plecia, a podporoval ma cely cas......i ked krv velmi nemusi 😀 , zvladol to na jednotku 🙂

cerez
19. sep 2012

Ak sa otecko cíti na to byť oporou pri pôrode, nemyslím si, že by to ovplyvnilo negatívne spoločný vzťah. U nás to bolo tak, že pri prvom pôrode nemohol byť vzhľadom na sekciu, ale pri druhom pôrode uznal, čím všetkým si musí mamička prejsť aby ten malý uzlíček bol na svete. Tiež musím povedať, že intímny život sa u nás nezmenil.

zigzag
19. sep 2012

@snopkulka no moj bol raz so mnou, som ho vytiahla, 😀 ale tiez no,krv neznasa a odpadava, ale porod prezl v pohode 😅 no u mna to bolo od prvych pravidelnych kontrakcii, cca 20 min, po naridenie 15 hodin, taze som sa potrapila, tie mi zacali az vecer, ale kedze som nestresovala, rodinu som pobudila nad ranom, ked som zacala krvacat, no hnali sme do porodnice,keby nas vtedy zastavili, tak sofer vy nafukal, lebo to bolo pondelok o 5 rano, a cely vikend sa oslavolai ocove a muzove narodeniny, 😀 no a super bolo, ze cely cas boli so mnou, ..dalsich 6hodin.... hned za dverami,ktore sme mali otvorene, tak cas ubehol rychlo, hoci ku koncu som uz bola tiez taka unavena, ze som uz aj na cisarky chcela ist, ale podarilo sa nakoniec vytlacit zivana 😀 a muz tiez rozprava pozitivne, a celkovo nas to posilnilo ako rodinu,,,ked uz maly bol obleceny a ja lezala s kilom ryze na bruchu pustili aj moju mamku na sal, to bolo super tiez, nezabudnem ako jej isli slzy z oci,, 😵

nastasja25
19. sep 2012

mala som ho tam ,hoci sa sprvu bál a nebanujem 🙂 a to ma videl krvavú,roztrhanú,ked išiel fotiť malého..povedala by som ,že bol aj viac asi dojatý po porode ako ja ,ked uvidel malého,ja som bola príliš unavená..náš intímny vzťah to neovplyvnilo,hoci sexujeme ovela menej ako kedysi ,ale to je o inom... 😉 😉

leusska
19. sep 2012

@tatianka79 ja som tiez pred porodom vahala...nakoniec som sa rozhodla, ze ho tam chcem /priatel mi povedal, ze je to na mne ako sa rozhodnem/ a som velmi rada...naozaj mi pomohol...masiroval mi krize pri kontrakciach, skoro som mu polamala kosti na ruke pocas porodu 😉 a po porode mi tlacil na brucho, ja by som uz nevladala...o psychickej podpore ani nehovorim..a nas sexualny zivot tym vobec neutrpel 🙂

snopkulka
19. sep 2012

@zigzag jeminyyy, krásne zážitky 😉 ja som rodila v Írsku, žili sme tam cca 5 rokov, tak sme si priniesli "talizman", ešte sme sa teperili na poštu na koniec mesta pre televízor, uchodení, unavení sme odpadli pred telku, mrkli hokej, potom tie kontrakcie, no konieeeeec, žiadne že každú hodinu a pomaly sa to stupňuje, každých 15 minút, každých 10 minút a ja som tam poskakovala po byte, že "kuaaaa, čo teraz? Do pôrodnice, počkať? Kedy mi praskne voda?" No babo raď 😀 tak sme zavolali taxík, dodnes mám živo v pamäti ako sme tam stepovali pred vchodom s taškami v ruke 😀 😀 naskočili sme do taxíka, povedali miesto "určenia" a taxikár sa po pár minútach (asi mu stál niekto na vedení) pýta: "A čo vy takto skoro ráno do nemocnice?" A manžel: "Rodíme" 😀 hehe, ten pohľad do spätného zrkadla, ktorý na mňa hodil, no skoro som odpadla 😀 jediné, na čo sa zmohol bolo "GOOD LUCK" 😀 😀 V nemocke už pohoda, vyšetrili ma, poslali na izbu, tam mi praskla voda a šup už ma viezli na sálu 😉

zigzag
19. sep 2012

@snopkulka juj, tak to bolo rychlo : 🙂 ja som v anglicku zila 7 rokov, ale posledne 2 roky som doma, vlastne sme prisli na svadbu a ostala som hned tehu a tak sme uz ostali tu.... 🙂 pani, viem si predstavit ,, 😅 mne vodu praskli oni,lebo sama nechcela, a maly nechcel zostupit, skakala som na fit lopte , aby som mu pomohla, ale ja som bez oxitocinu a epiduralky isla, tak pomaly vsetko,prirodzene, asi preto som aj cela ostala, maleho som dala na 4kontrakcie po 2 zatlacenia, ale to su uz detaily, ale isiel pekne pomaly, aj ked popuceny bol dost, mal 3 800g, takze no, fakt chodili kukat jak na zazrak 😀 no porod sme mali ukazkovy, zato odkedy som porodila som sa nevyspala, maly mal 15 mesiacov, a budi sa na vodu celu noc 😔 stiahne aj 6dc vody za noc, nehovoriac ze ho musim aj 2-3x prebalovat, lebo tolko vody neudrzi ani papmersa

januliku
19. sep 2012

Muz bol pri porode cely cas. Presvedcila som ho, ze nic neuvidi, ze tam "dole" bude plachta. Na sale sa pytal dr., ze kde je plachta? Dr. na to "tak to funguje v ordinacii v ruzovej zahrade" 😀 . Videl viac ako ja, traumu nema 😎 . Uz sa tesi na dalsi porod. Velka, velka podpora pre mna.

emily84
19. sep 2012

tak moj priatel nemusi krv ani vidiet, ked mne brala midwife (nieco ako porodna baba v UK) krv, tak aj to sa otacal co to vidiet nemusel. Takze sme boli "dohodnuti" ze bude so mnou kym nepride po tlacenie a potom ked tak vyjde z izby, podla toho ako sa bude citit.
No a nakoniec som mala 25 hodin kontrakcii, pocas ktorych bol stale so mnou, prislo na tlacenie, aj to bol stale pri mne a nakoniec kvoli mensim komplikaciam sa lekar rozhodol pre cisarsky, tak aj tam siel so mnou. Ked sa lekar spytal ci otec ide na sal, tak ja automaticky ze nie, namiesto priatela, no on do toho ze ano, velmi som bola prekvapena.
Na sale bol sice cely cas za plachtou, no v jednom momente, ked som sa pytala lekara ze ci ma uz rozrezali, a on ze uz babatko vyberaju z bruska, ze ci sa chce otecko pozriet a moj priatel sa postavil a kuk cez plachtu. Potom mi sice vravel, ze sa pozrel prave vtedy ked malicku prave vytahovali, nozicky este v brusku, no vobec nemal ziadnu traumu. Som na neho strasne pysna, ze to vsetko zvladol, strasne stastna ze bol so mnou a casto mi vravi, ze je velmi rad ze bol cely cas so mnou. Je to nieco cim sme presli spolu, sice bolesti necitil, no videl ako trpim, ako sa trapim a myslim, ze si ma viac vazi.
No kazdopadne zavisi od toho ako sa kto citi, aky je vztah medzi muzom a zenou, urcite netlacit na nikoho, kazdy sa musi rozhodnut sam.

drabantovazuzana
19. sep 2012

@tatianka79 môj manžel somnou absolvoval pôrod dvakrát. Ten prvý trval dlho a bol ťažký a neviem si predstaviť, že by som tam bola celé tie dlhé hodiny odkázaná len sama na seba a na občasný "kuk" asistentky... Obom našim deťom prestrihoval pup. šnúry, prvý ich držal na rukách... Videl všetko, aj to, čo možno nemusel... No napriek tomu to náš vzťah ešte viac posilnilo. A čo sa týka sexu, nechal mi toľko času, koľko som sama potrebovala. Netlačil na mňa a som mu za to neskonale vďačná. On sám to vysvetlil tým, že keď videl, čím všetkým som si prešla a čo všetko somnou robili, mám jedine ja právo rozhodnúť, kedy sa na to budem cítiť. Takže u nás tak 🙂 🙂 🙂 a ja jednoznačne ODPORÚČAM 🙂 !!!

dadka75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
drobcek1993
19. sep 2012

@tatianka79 ja som ho pri porode nemala a dost to ovplyvnilo nas vztah...pride mi teraz nepotrebny a ani s nim nespim lebo mi to s nim nechyba

snopkulka
19. sep 2012

@zigzag my sme na SVK od decembra minulého roka, skáčem od radosti, chýbalo mi to, doma je doma 😉 So spánkom to máme aj my dosť zlé - hlavne posledné týždne... malého som do 15tich mesiacov kojila, to bol hore každú pol hodinu až hodinu, takže 15 mesiacov som chodila ako mátoha, už som išla z posledného, nevládala som ☹ Bolo toho moc, pôrod, vyčerpanie, na všetko sme boli sami s manželom, ak bol manžel v práci (robil 12-stky), tak som fičala pri prckovi sama a nakoniec sťahovanie sa cez pol Európy, vybavovačky, zariaďovanie bytu... vďakabohu za ten "zotrvačník", čo mám v zadku 😀 😀 teraz má malý 20 mesiacov, ale veru sú noci, keď je aj 3-4x hore, v lete boli hrozné noci, budil sa na smäd a už mu to ostalo, pred dvomi dňami sa komplet celý prečúral - pyžamko aj spací vak, tak som si povedala dosť. Pred spaním vypije 1-2 dcl vody a do rána vydrží. Keď som ho prestala kojiť, krásne nabehol na celonočný spánok, bola som v siedmom nebi 😵

zigzag
19. sep 2012

@drobcek1993 😀 si dala

dupinka
19. sep 2012

vo vacsine pripadov stoji muz pri hlave zeny a ani zena samotna nic "dole" nevidi, takze nema mat preco traumu.
ja som manzela pri porode mala, aj ked som ho nenutila... Sam sa rozhodol a boli sme napokon obaja stastni, ze sme si tu uzasnu chvilu uzili spolu. Stale sa chvali, ze on mal syna na rukach skor ako ja a je na to pysny. Mne to velmi pomohlo na psychiku, ked som nemala pocit, ze som tam v nemocnicnom prostredi sama.

zigzag
19. sep 2012

@snopkulka juj, no ja som cez tyzden na neho tiez sama, muz na vikend je doma, ale vies, chlap, no dam mu ho postrazit, a vrati sa mi v takom stave, akoby sam bol.minule volakde ruku do vyfuku vopchal na parkovisku,ked boli smetie vyniest...sama sadza,,... nas mlieko nepije od 8 mesicov, odmietal,,, ja byvam s malym u nasich este a muz preraba dom, takze je mimo cely tyzden, lebo je to cez 100km daleko.. tak nas stahovanie este len caka, hoci som netrpezliva, lebo uz trva prilis dlho, a po neprespatych nociac fakt sa cudujem,ze zijem este 😝

drobcek1993
19. sep 2012

@zigzag no tak to je ...ja na tom nic vtipne nevidim

alenka600
19. sep 2012

@drobcek1993 Samozrejme mi je luto, ze sa to takto odrazilo vo vasom vztahu, ale musim povedat, ze mi trosku aj padol kamen zo srdca, ze nie som jedina, co sa na to pozera z trosku inej strany ako je zvykom. ABy som to vysvetlila - ja som najskor manzela pri porode nechcela , Nakoniec pri mne bol a som stastna - riesil za mna vsetko s personalom a ja som sa sustredila len na porod a citila som sa pri nom istejsie, mala som komu lamat dlan pri kontrakciach 🙂.
Ale k veci - nechcem nikoho nastvat, nikoho urazit, nikoho sa dotknut, berte to ako moj sukromny nazor, ale tak ako pise drobec1993, ja (zdoraznujem ja, to nemusi byt univerzalne pravidlo!!!) by som svojim partnerom pohrdala, keby sa porodu zucastnit nechcel, lebo nemoze vidiet krv, alebo nemoze sa pozerat na to co sa tam deje atd. Ale to som ja a moja povaha - ja musim mat partnera, ktory je aspon tak dobry ako ja, mam rada pocit, ze je pri mne naozaj silna osobnost, inac to s mojim respektom je poslabsie. Preto by som nevedela tolerovat, keby bol moj muz "precitlively", ale mna by nechal kludne si odrodit a odtrpiet, ale on aby nahodou neodpadol, tak by radsej pri tom nebol. Neviem ci som sa vyjadrila jasne, ale z mojho pohladu - ako sa nediskutuje o tom, ci porod zvladne zena, tak by som ja nediskutovala o tom, ci ho zvladne muz. Ako sa zucastnil plodenia na zaciatku a ako je to tak isto jeho dieta ako moje, tak si myslim, ze by sa nemal kvoli precitlivelosti vyzuvat ani z porodu.
Opakujem - len moj pohlad, aj ked viem, ze asi nekonvencny, nemozem za to. Peace 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre