Ovplyvňuje dedičnosť aj pôrod?

psyxooo
31. dec 2006

Existuje nejake prepojenie medzi matkou a dcerou? Napr.ked mala moja mama rychly porod, zeby som ho mohla ocakavat aj ja?

newyorkgirl
31. dec 2006

nemyslim si, lebo kolko roznych deti, tolko roznych porodov si mam pocit 🙂

lara1znk
31. dec 2006

nemyslim si, kazda zena preziva porod inak, uz len tehotenstvo je ine, moja mama mala velmi tazke tehotenstvo, byvalo jej velmi zle cely cas, u mna to uz preslo takze myslim ze ani s porodom nie je prepojenie

katrin
31. dec 2006

ja si to tiež nemyslím, že je to dedičné, aj keď dúfať v to môžeš 😉

psyxooo
autor
31. dec 2006

zatial mam tehotenstvo bezproblemove, tak ako moja mama, tak som dufala 😀

alexandra
31. dec 2006

Tazko povedat, kazde jedno je specificke. Moja mama mala jeden porod velmi tazky, druhy mala ze ledva ledva stihol lekar priskocit a chytit babo.. Takze ktore by som mala zdedit? 😅

vavka33
31. dec 2006

Moja mamka mala velmi tazky prvy porod-mna a vzdy vravela,ze aj moj prvy bude taky isty.A bol presne taky-dlhy,tazky!!!!! 😨

titkovamiriam
31. dec 2006

to je asi individualne,no ja aj moja mama sme mali rychle porody,no babicka mala velmi tazky,preto mala len mamu.sestra este deti nema,tak nemozeme porovnavat.no zalezi urcite od postavy,zivotneho stylu a hlavne zdravia.

vavka33
31. dec 2006

urcite ano a trosku od toho,akeho lekara dostanes k porodu a cas kedy rodis 😉 😀

andrea.m
31. dec 2006

moja mamka rodila všetky deti prorodzeným spôsobom a mala bezproblémove tahotenstva...ja som rodila syna sekciou kôli polohe KP a teraz...uvidím

expertka8
31. dec 2006

...psyxooo..ani nestraš..mňa mama rodila 21 hodín 😕 😀
..ja som obe deti porodila za 8 hodín 😉

certica
31. dec 2006

ozaj expi a rodila si uplne prirodzene bez epi a pod?

expertka8
31. dec 2006

..certica..oba pôrody som mala s EPI...

certica
31. dec 2006

😉

expertka8
31. dec 2006

..veru s EPI 😉

vavka33
31. dec 2006

Tu epi nedavaju-take nespravodlive 😠

expertka8
31. dec 2006

Pôrod sa označuje ako normálny, keď sa dieťa narodí po trvaní tehotnosti o dĺžke 259 až 29, dní a pri trvaní pôrodu 3 až 18 hodín po naliehaní záhlavím (pozri dolu). Okrem toho obal plodu praská počas prvej pôrodnej periódy, strata krvi matky nepresahuje 500 ml a matka ani dieťa nie sú počas pôrodu ohrozené.

http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=273

vavka33
31. dec 2006

A ked moj porod trval 30hod.to uz asi nebol normalny,ze?

certica
31. dec 2006

vavka, ty si vynimocna, tak aj porod musel byt taky 😀

expertka8
31. dec 2006

...vavka...zasa musíš excelovať 😀

vavka33
31. dec 2006

No ja viem.Som vzdy nieco extra 😉
Precitala som si vsetko-manzel sa zlakol hned na zaciatku-ze prvy priznak je poklesnute brusko-ja ho mam dolu a pekne vidno ako je mala nasackovana hlavkou dolu,taky smiesny tvar-este hruskovitejsi ako na tej mojej poslednej fotke bruska spredu

psyxooo
autor
31. dec 2006

juuj, vavka, a ty si este odhodlala na dalsie babenko? Neviem, ci by som to ja uz nevzdala.
Kde nedavaju epi? V nitre?

vavka33
31. dec 2006

ano v nitre.ja som ale prve rodila v kubine a bez epi.preco by si to vzdala?
vies ako sa ja bojim,ale moooc sa na malu tesim a myslim,ze ked som to zvladla vtedy,tak aj teraz 😉

psyxooo
autor
1. jan 2007

mna to caka prvy raz, tak velmi neviem, do coho idem, ked o tom citam info, je mi zle uz z toho, normalne sa obavam, ze ked pojdem na pripravu, a budu pustat video, tak tam omdliem 🙂
nie som si ista ci by som to vzdala, tazko sa cloveku hovori dopredu, ale nechcela by som sa stresovat pocas celeho tehotenstva kvoli porodu, a ak by som si uzila tolko co ty, tak by som sa urcite stresovala a asi kvoli tomu by som to vzdala.
a to mas aktualnu infosku o tom, ze v Nitre nedavaju epi?

vavka33
1. jan 2007

Ano,od svojho gynekologa.Mozno tebe sa to podari vybavit,ale ze to je problem,oli anesteziologom.Viac som sa nepytala.Asi si nechcu robit zbytocnu robotu.A ani by som si ju asi nedavala,pripada mi to tak,akoby tam nebol niekto schopny to dobre pichnut.
Ja ti rozumiem ako to myslis,a aj mas pravdu,ze uz na zaciatku tehu som myslela na porod,ale to je normalne.Teraz to chcem mat za sebou a budem sa snazit ten strach potlacit.Snad mi pomoze aj manzel.

psyxooo
autor
2. jan 2007

drzim palce 🙂 aj vsetkym ostatnym aj mne 🙂

janinah
3. jan 2007

Ahojte, moja mamka rodila rýchlo a kojila relatívne krátko, chcela, ale nedalo sa.Moja sestra a ja - to isté, pôrody rýchle, kojenie krátke, aj keď som robila všetko možné, aby som mala dosť mlieka, nepodarilo sa. Takže niečo na tej dedičnosti asi bude pravda.

verulka
3. jan 2007

Moja mama rodila rychlo a v pohode (dokonca 4.dieta malo 5120g a57cm) pomaly vobec nekojila, ale to vtedy nebolo tak "propagovane". Ja som rodila ultra rychlo a nejako dlho som nekojila...ale nemyslim, ze by to bolo dedicna 😉
no v poho dufaj, aj ja som dufala, ze to pojde rychlo a slo to este rychlejsie 😉 drzim palce

aktak
3. jan 2007

ja som mla skoro navlas rovnaky porod nasho synceka ako moja maminka mna, tiez som bola jej prve dieta, rodila 2:30 a mala som velku hlavu, ja som porodila do 3 hodin a maly mal tiez velku hlavku, a rana sa mi bez problemov zahojila, aj mojej maminke, a tiez som mala krvnu skupinu po nej a nas maly ma po mne, ale aj tak to moze byt pre nekoho nahoda 😀

dobromila
4. feb 2008

tak ja som v dedicnost optimisticky verila az do svojho porodu, ktory na rozdiel od 4 porodov mojej mamky vobec nebol bezproblemovy ani rychly 😒
Ohladom dojcenia - mamka dojcila prve dve deti relativne dlho, pri druhych dvoch mala opakovane zapaly prsnika, tak s tym rychlo sekla. Ja dojcim mojho prveho krpceka uz 7 mesiac v pohode...

zuzana76
10. feb 2013

u nas sa to potvrdilo - moja mama dlhe 3 porody, s vyvolavackou, tazko sa otvarala. Ja aj sestra sme sa tiez tazko otvarali, obe sme skoncili nakoniec so sekciou. Dojcenie - mama dojcila mna prvu najdlhsie - 1 rok, brata a sestru 4 a 2 mesiace, vtedy sa dojcenie nepropagovalo a hned sa supol feminar a sunar. My obe so sestrou sme dojcili takmer 2 roky a ja druhe dieta 2,5 roka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre