Ovplyvňuje dedičnosť aj pôrod?

psyxooo
31. dec 2006

Existuje nejake prepojenie medzi matkou a dcerou? Napr.ked mala moja mama rychly porod, zeby som ho mohla ocakavat aj ja?

akitas
10. feb 2013

velmi dufam, ze ked raz na mna dojde, tak to bude ako u mojej mamy. vsetky tri deti porodila do troch hodin od prveho priznaku, ze to uz ide 🙂

masinka
10. feb 2013

neviem ako na porod vplyva dedicnost, ale urcite velmi zavazi od psychiky... takze ak vas bude mama polovicu tehotenstva strasit s tym, ze ona rodila dva dni a pridete do porodnice cele vystresovane, ze aj vas to caka, tak to nakoniec tak aj dopadne. A naopak - ked si "vsugerujete" ze ved mama porodila pomaly v taxiku, tak aj ja budem mat rychly a lahky porod, tak to pojde lepsie 😀

zuzana76
10. feb 2013

@masinka mna sice mama nestrasila vobec, ja som sa strasila sama a cele tehotenstvo som si vravela, mne je jedno ako porodim, nech ma hoc aj rozrezu, len nech sa malemu nic nestane. Zato o dejceni sa mi snivalo pomaly kazdu noc a strasne soms a na dojcenie tesila. Takze som tak aj dopadla - 2x sekcia, zato dojcenie nekonecne 😀 a nebol ani problem so spustenim mlieka po sekcii.

masinka
10. feb 2013

@zuzana76 mna mama porodila rychlo, sestricka jej vravela ze si ma ist lahnut, ze na prvorodicku je este moc skoro a potom bola prekvapena ze som sa uz naozaj ponahlala von 😀 moj otec a dedko mali v ten den meniny, tak som sa chcela zucastnit slavnostneho obeda... narodila som sa o pol dvanastej 😀 ... takze ja som rano isla do porodnice s tym, ze tiez porodim do obeda.... a keby sa dcerka nezachytila o pupocnu snuru, tak by to tak aj bolo, na obed som bola otvorena na 8 cm....a potom to skoncilo sekciou.

monikajaco
10. feb 2013

ani ja si nemyslim ... ono zalezi aj od otecka ..u nas v rodine nikto nemal 5 kg dieta a ja som take porodila a moja mama mala tazke porody a ja to 5 kg dieta za 4 hodiny jak ciganka ;)))

katka1981
10. feb 2013

Tazko povedat, co vsetko to ovplyvnuje, nemusis mat rovnaku postavu ako tvoja mama, sirku panvy, vysku...., ajkeby vas rodil ten isty lekar, pravdepodobne uz podava inu medicinu ako ked si sa narodila ty. Mozno rodite v inom veku, inak velke dieta..... ja by som nato pozerala takto. Ak mala moja mama super porod, budem ho mat taky aj ja a ak mala zly, ja taky mat nemusim. U mna konkretne to bolo o tom, ze moja maminka rodila svoje prve dieta 24 hodin, vela mi o tom nikdy nehovorila, lebo nechcela, mala tazky porod, a ja som porod vnimala ako nieco strasne. Nakoniec som si nahovorila, ze ja budem mat super porod a ozaj som ho mala super. Takze tu by som sa snazila pozerat na bliziaci sa porod len optimisticky, lebo ajkeby mal byt tazky, strachom si bolest neznizime ani neulahcime. A ak ma byt pekny, zbytocne sa dopredu stresovat. Podla mna je dolezite mat pri sebe lekara, ktoremu doverujes a oporu v manzelovi. Ja som si tiez hovorila, ze to moze trvat maximalne jeden den 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre