Placenta previa - skúsenosti

nanka2910
8. máj 2015

Ahojte, potrebujem poradit od niekoho komu v tehotenstve zistili placentu previu... Ako to u vas prebiehalo.... Ja som v 29 t a zistili mi placentu previu total, mala som zatial len spinenie, teraz lezim v nemocnici a caka ma este magneticka rezonancia... Som z toho uplne mimo, je tu niekto kto mal taku diagnozu, ako prebehol porod, a co babatko bolo v poriadku.... Budem rada ak sa mi niekto ozve hoci aj do spravy...

evakva
8. máj 2015

@nanka2910 Ja som mala. Je tu aj skupina placenta praevia totalis. Držím palce,aby čo najdlhšie vydržali 2 v 1.

kaktusik
8. máj 2015

Rodit budes urcite cisarskym... drzim palce, aby ste to potiahli aspon do 37. tyzdna

sunika
27. nov 2017

@evakva ahoj, viem ze tvoj prispevok je uz starsi, ale je skupina placenta previa totalis este aktivna? Mam tuto diagnozu a velmi rada by som sa pridala. Zial tu skupinu neviem najst. Dakujem krasne

evakva
27. nov 2017

@sunika Ahoj. neviem, či je aktívna. Ja sa už nezapájam. Ak sa chceš ale niečo spýtať, kľudne môžeš.

sunika
27. nov 2017

@evakva ahoj, dakujem. Bola mi zistena placenta previa totalis, aktualne 17tt.. dr bol velmi skupy na slovo s teda okrem scenarov z netu o tom nic neviem. Mas s tym skusenost aj ry? Ako to prebiehalo u teba? Ja mam 2r chlapceka, tazko udrziavat nieco take ako kludovy rezim. Prosim ta, nevies ma do tej skupiny o placente pridat? Vdaka

manee
27. nov 2017

Pri synovi som mala tuto diagnozu. Dodrzovala som prisny kludovy rezim a vydrzala som do terminu planovanej sekcie. Syn sa narodil v poriadku cisarskym reszom v 39 tt. Bol trochu mensi, ale to asi nemalo suvis s placentou previou. Drzim palce, aby ste nemali ziadne komplikacie

sunika
27. nov 2017

@manee to znie krasne 🙂 prisny kludovy rezim, nie je vzdy mozny, mam 2r synceka, tiez ma potrebuje :( ak sa mozem spytat, aj si krvacala? Pomohlo ti nieco?

zubrienka3
28. nov 2017

@sunika Mala som ju pri 1. Tehu. Totalis, cize 4. Stupen. Nekrvacala som.vobec pocas celeho tehu. Napriek tomu ma moj doktor strcil v 31.t.t. do nemocnice, tam mi hned spravili MR a musela som lezat, chodit som mohla len do sprchy a na WC. Dva krat denne infuzie - magnezium plus injekcie na urýchlenie vyvoja babatka, stale pod dohľadom. Doktori cakali len do 37.t.t., posledny den ju proste vybrali a bolo. Specialna sekcia, nie v porodnici ale na operacke, kde sa robia ostatné operácie. Trvalo to 1,5 hodiny, mala.som spinal. Babo mi ukazali na pol minuty zabalene v perinke. Museli mi zachraňovať maternicu, lebo to velmi krvacalo. 2 transfuzie, balonik do maternice na 24hodin, ktory mal zastavit krvacanie. Po operacii 2 dni na JIS v brutalnych bolestiach, dieta som dostala 50 hodin po "porode", ked ma previezli na sestonedelie. Tam starat sa o seba ani o dieta som nedokazala, len.posadit sa trvalo asi 20 minut v bolestiach. Musela som si zaplatit nadstandard celu izbu a niekto z rodiny bol stale pri mne a pomahali mi.
5 tyzdnov som nevedela poriadne chodit, len opierajuc sa o kocik, jazva ma bolela rok. Vraj sa to ale.nikdy neopakuje, takze teraz uz som 2. Tehu v 39,t.t. a vsetko je OK.

zubrienka3
28. nov 2017

@manee Ak si nemusela byt v nemocnici a nechali ta az do 39.t.t., tak to nebola totalis, ale nizsi stupen, cize len ciastocne prekrytie. Pri totalis neexistuje, ze ta nechaju doma, ani na reverz ma nechceli pustit. Je to jedna z najvážnejších diagnoz a najtazsich operácií.

manee
28. nov 2017

@sunika aj ja som uz mala starsiu dceru. Ale volako sme to zvladli. Raz som krvacala, bezali sme do nemocnice, tam to zastavili, polezala som par dni a pustili ma domov.

manee
28. nov 2017

@zubrienka3 v materskej knizke som mala napisanu totalis. Ja sa v sone ani vysetreniach nevyznam. Viem, co som si precitala. Nakolko to bola pravda neviem

sunika
28. nov 2017

@zubrienka3 ahoj, dakujem za tvoju skusenost, uprimne znie to hrozivo, ale dakujem..citam, zistujem. Dr bol skupy na vysvetlenie, mozno ani sam nevie ako to cele moze dopadnut, o vaznosti diagnozy viem.vycerpava ma ten strach o babatko,ze mozem o nho hocikedy prist a ani pokrocilejsie stadium nevyzera nadejne :( velmi sa tesim, ze tvoj pribeh mal stastny koniec a zelam krasny porod, hlavne vela zdravicka

nanka2910
autor
28. nov 2017

Ja som nakoniec vydrzala do 37 t, ale od 28 tyzdna som bola v nemocnici, vkuse, iba par dni doma, a na psychiku to bolo hrozne...nieco strasne....3x som zacala krvacat, ale utisilo sa to, babatko bolo v poriadku, tak to nechali do toho 37 t,. krvacanie prislo aj napriek tomu, ze som len lezala a chodila len na wc, druhe a tretie krvacanie som uz mala 3 dni po sebe tak uz to nechceli nechavat dlhsie.
Mala sa narodila v 37 t, mala 50 cm a 3100 g, a nastastie v poriadku.
Rodila som cisarskym rezom, a komplikacie pri porode a po porode som nemala ziadne, klasicky cisarsky rez. Rodila som v Trencine, tak majju na vsetko vybavenie a primar MUDr. Kascak bol super....
Dopadlo vsetko v poriadku, aj ked som sa strasne bala...psychicky mi pomahali asi vsetci aj moja super gynekologicka a aj tam trencine samotny primar Kascak, ktory vedel ze je to vazna diagnoza ale vzdy hovoril ze vsetko dopadne dobre a aj dopadlo...
Prajem vsetkym pevne nervy pri tejto diagnoze a hlavne dodrzujte to lezanie, lebo pri tento diagnoze je to naozaj potrebne.

evakva
28. nov 2017

@sunika U mňa to bolo viacero veci naraz. Mám horšiu zrážanlivosť krvi a v tehotenstve sa mi ešte znížila. Mala som kludovy režim, takmer od začiatku trhu PN. Placentu praevia centrálna mi zistili tiež okolo 17tt. Pred tým som mávala spinenie a aj slabé krvácanie. Do nemocnice som išla od 24tt. Ležala som, chodila som len na WC, do kúpeľne a jesť. I tak som začala z ničoho nič v 29tt silno krvácať. Krvácanie nešlo zastaviť, tak mi dali hneď injekcie na vývoj pľúc a chystali na sekciu. Zobrala som injekcie a na ďalší deň bola sekcia v spinali. Mala bola ok, dýchala sama, no po 10 hodinách zomrela na zlyhanie pľúc. Mne nemohli zastaviť krvácanie, museli na uspať. Operovali má vyše 2 hodín a museli vziať maternicu. Ako vravím, ja som toho mala viac. Ty isto vydržíš do 37tt. Isto sa však šetri. Mne povedali, že ak by som začala krvácať doma, už by som tu nemusela byť.

sunika
28. nov 2017

@evakva ahoj, velmi ma mrzi cim si si presla a viem, ze strata dietatka nikdx nepreboli, prajem ti vela sily. Dakujem za podporu, si mila. Mam hrozny strach, stale len cakam na utz, ci je babo ok. A desi ma, co bude o tyzden, mesiac..mam synceka, uz celkovo to na nho cele zle vplyva, zrazu som ho prestala kojit, nosit, nechodievame von.neviem ako by zvladol keby som v nemocke :( o to viac mam strach, ze sa moze krvacanie spustit doma, ked budene sami, ako si zavolam RZ..krvavam v podstate stale, v roznej intenzite, a ani neviem do akej mieri je to este ok :(

evakva
28. nov 2017

@sunika Ak krvácas, mala by si ísť k lekárovi. Každé krvácanie v tehotenstve je nebezpečné a Oto viac s touto diagnózou. Dal ti nejaké liek, vitamíny? Dáva sa ascorurin sa spevnenie ciev. Viem, že malý syn ťa potrebuje, no musíš myslieť aj na malé v brušku. Deti sa rýchlo prispôsobia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre