Pľúcna embólia

aka13
21. máj 2014

Ahojte je tu niekto kto má skúsenosti s plúcnou emboliou? ☹

gugu
21. máj 2014

Neviem, v akej suvislosti sa pytas, nechcem strasit, ale od stvrtku lezi v umelom spanku sesternica mojej maminy. Ma len 40 rokov. ☹ nahle odpadla, museli ju dvakrat ozivovat. Pevne verime, ze sa z toho dostane bez nasledkov. ☹

katy2
21. máj 2014

moja svokra zomrela do dvoch tyzdnov po embolii pluc 😔 😢 je to hnusoba... zavisi od rozsahu poskodenia a rychlosti prvej pomoci a liecby 😔

gugu
21. máj 2014

@katy2 ak sa smiem opytat, co mala poskodene? Mozog ci pluca?

katy2
21. máj 2014

@gugu pluca 😔

kiki68
21. máj 2014

moja tetuska (od babky rodina) ju mala,ale az okolo 70tky, dostala sa z toho bez nasledkov. Tiez sa jej nahle pritazilo, ale ozivovat nemuseli, stihlo sa to do nemocky. Aj ked vyse mesiaca ju drzali v nemocke,ale normalne funguje, oslavila 90tku 😉
40 je velmi skoro,aj ked stat sa moze...
drzim palce !

gugu
21. máj 2014

@katy2
Tejto nasej babe emboliu vyriesili a vsetky organy perfektne funguju. Ale dlho ju ozivovali a ma zakrvacany mozog. Nie velmi, ale ma. Joj, tak dufam, ze bude vsetko ok, je mlada, silna. Svokry mi je luto, je to fakt svinstvo. ☹

gugu
21. máj 2014

@kiki68 Mala obrovske stastie v nestasti, isli zo sluzobky a chvalabohu skolabovala v blizkosti nemocnice, zachranka tam bola za par minut.

yvoneta
21. máj 2014

@aka13 co konkretne Ta zaujima? Ja som prekonala pl.emboliu...

kiki68
21. máj 2014

@gugu to bolo velke stastie, cim skor tym vacsie su sance,ze to dobre dopadne.

kikimon
21. máj 2014

mne zobrala maminu ☹

gugu
21. máj 2014

@kiki68 to je sice pravda, ale ozivovali ju 45 minut ☹

kiki68
21. máj 2014

ak bol mozog okyslicovany,tak sa nemalo co zle stat, hlavne,ze ju vratili naspat na planetu zem. Teraz je to na nej a asi Panu Bohu,ci zabojuje a pojde vsetko dobrym smerom. Treba jej verit, 40 rocna je mlada zena, tam su sance o dost lepsie ako pri tych starych ludoch. Ja poznam tento bordel hlavne z veteriny a vacsinou je to tak,ze ked ide o tieto vazne stavy, tak mladsie, vitalne telo viac zvladne a ma vacsie sance dostat sa z toho. Myslim,ze v tomto je priroda podobna,ked ide ruka v ruke s modernou medicinou. A treba jej verit,ze to zvladne. ja neviem,su veci,co sa ani nedaju vysvetlit,ale urcite s nou tak podvedome komunikujte a myslite na nu,aby bola co najskor v poriadku 😉

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eraa
22. máj 2014

ahojte Ja som dostala pľúcnu embóliu po cisárskom reze Je to svinstvo, pichám si 2xdenne do brucha injekcie už 1/2roka. Verím,že o chvíľu budem s tým končiť a viac sa to nevráti Uzavreli to s tým, že to bolo iba následkom CR ale ten strach, že to dostanem niekedy nečakane asi nepominie....

satanka1
22. máj 2014

@aka13 moja nevlastná 17 ročná dcera odpadla v januári v škole,brali ju do nemocky a stále riešili iba hlavu-mozog,mali podozrenie na epilepsiu...veľmi zle sa jej dýchalo tak niekoho chvalabohu trklo urobiť rtg pľúc,hned za tým ct a už ju bez pohybu ,na prístrojoch prevážali do BA.Rozsiahla embolia na plúcach a tromboza na oboch nohách.Výsledky veľmi zlé.U nej bolo zvláštne to,že vždy vyzerala a cítila sa lepšie ako mala výsledky.V nemocke bola skoro na mesiace,Stále chodí na časté kontroly..aj pre lekárov to bol zázrak,že to prežila.Teraz začína už pomaly aj cvičiť a žiť normálny život.Injekcie si už prestala pichať a berie tabletky.U nej to vzniklo z antikoncepcie v kombináciii s malou zlomeninou na nohe.

oktoberka
22. máj 2014

baby...prosim vas,ake boli priznaky?da sa tomu vyvarovat?
je moezne neico tusit dopredu?resp.su ludia,kt.choroaba predurcuje k tomuto riziku?

aka13
autor
22. máj 2014

Ahoj ja sa pýtam ,lebo mi ju zistili vo februuári už sukcesívnu opakovanú až zo stratami na dychani a prekrvení,mám liečbu warfarin a sem tam inekcie do brucha fraxiparin .Zajtra idem na kontrolnu scintigrafiu tak chcem vedieť či sa to vracia a tak.Buduci týžden idem do MT na hematologiu či nemám predispozíciu na trombi a aj na cievne sono a vyšetrenie,lebo mi zistily aj stredne ťažku rozťažitelnosť plúc.Mám 27 rokov a prekonala som ju viackrát len som o tom nevedela som rada ,že žijem ,ale bojím sa do budúcna aké dôsledky to bude mať namńa.Na psychike som si všimla ,že niesom aká som bývala a dycha sa mi aj tak zle počas liečby,je to smutné ,že človek zničoho nič takto ochorie,najhoršie je ,že človek nikdy nevie kedy to človeka zase chytí.Ja som velakrát zvracala,zle sa mi dýchavlo,mala závrate,vysoký tlak a na pohotovosti ,že to je viroza ,kto vie kolko rokov ju mám ked je opakovaná.

myriada
22. máj 2014

@aka13 môj ocko ju mal, pridružilo sa to ako následok jeho choroby, bol neustále na kyslíku a striedavo v umelom spánku, aj tak telo nebolo okysličené tak ako malo, ako následok srdiečko už nevládalo a zomrel 😢

myriada
22. máj 2014

@aka13 to ma mrzí ☹

satanka1
22. máj 2014

@aka13 ono mladší to vždy lepšie udýchajú a skôr sa z toho dostanú

adeala
22. máj 2014

@oktoberka trobofilné mutácie znamenajú zvýšené riziko trombózy, embólie atď. (aspoň už teraz viem, na čo umrem 😅 )

oktoberka
22. máj 2014

@adeala tak ked to podchytia...nebude uz tento 😅 smajlik...

a tie trombofilne mutacie sa zistia z normalneho bezneho odberu krvi ci speci?
lebo po tej operacii zil mi nic nedal.,ze je to zbytocne....a naozaj neviem,ci to stazene dychanie nazancuje nejaku zacinajucu emboliu...ci ked mi povedal,ze v krvi je vsetko ok,ze mozem byt kludnejsia 😖

aka13
autor
22. máj 2014

@myriada aj mňa mrzí tvoj ocko

aka13
autor
22. máj 2014

@oktoberka ja idem kvôli tomu zisteniu trombofilnej mutácie budúci týžden do MT

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
satanka1
22. máj 2014

@oktoberka treba ísť na hematologiu

satanka1
22. máj 2014

@fidka79 svätá pravda

adeala
22. máj 2014

@oktoberka je na to špeciálne vyšetrenie z krvi, na hematológií ti ho spravia, ale nerobia to len tak, musí tam byť nejaká indikácia (napr. potraty)

adeala
22. máj 2014

@fidka79 a ešte k tomu bez poriadnych vyšetrení - brala som HAK 2 roky s trombofíliou 😠

bocianka123
22. máj 2014

@oktoberka ahoj, tieto trombofilné stavy sa nezisťujú len tak, ako písala adeala - musí tam byť indikácia, bud potraty, alebo aj pred operáciami sa robia komplexnejšie podrobnejšie vyšetrenia . Takže tam by už mali aspoň náznaky. Ale ty sa neboj, prvý indikátor je zahusťovanie krvi - to sa u tehotných sleduje častejšie - D-dimery alebo aj Fibrinogén .. to sú akoby prvé indikátory, ktoré sa zisťujú aj pri bežných vyšetreniach. Ak sa mýlim , opravte ma. A ešte čas krvácania aj to sa zisťuje tuším bežne. Ja som mala podozrenie na pľúcnu emboliu pred mesiacom, mala som zápal pohrudnice a stále mi stúpal D-dimer... geometrickým radom stúpal z dňa na deň ... na CT sa našťastie embolia nepotvrdila.