Po odtečení plodovej vody si treba lahnúť

aktak
25. nov 2006

ahojte tehulky, chcem sa s vami podelit o info ktoru som dnes dostala. rodinna znama je lekarka a dne volala nasim, aby mi povedali, ze sa cerstvo dozvedela (neviem ci na nejakom seminari alebo kde), ze sa zistilo, ze tesne po odteceni plodovej vody by sio mala zena lahnut a zotrvat tak par minut, 5 - 10, potom uz sa moze obliest a ist do nemocnice, vraj to moze

zuzka1008
20. júl 2010

@geegee ja som teraz v 37 tt, lekarka mi písala, že mam skrateny krčok na 1.5cm, branka pre prst, hlavička nalieha
CS 3 som mala pred 2týž. tak neviem, že kedy to bude...
čo znamena CTG ?

geegee
20. júl 2010

@zuzka1008 CTG su tie pasy na ktore urcite chodis - meraju kontrakcie a akciu srdca dietatka. Ty uz si 37tt, to uz je aj spravny cas na takyto nalez 😀

zuzka1008
20. júl 2010

v poradni v porodnici som už bola 2x, už chodím každy týždeň, a žiadne pasy mi zatial nedavali 😨
tam to je taka ,pasova vyroba, všetkym nam skontroluju moč, vahu a odmer. tlak a potom si nas postupne volaju, spýtaju sa či citim pohyby, skontroluju palpačne krčok a ozvy plodu, takym lievikom, to je všetko 😒
už min. týž. som mala isť na povinný ultrazvuk v 36tt, a kvoli dovolenkam ma objednali až na 3.aug, čo si myslim že je teda dosť neskoro vzhladom na termin porodu 10.aug, teraz ani neviem kolko mala važi ☹ a to som sa tak tešila, že ju uvidim ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre